Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, marionen napisał:

Berrettini to młody już nie jest, podobnie Tsitsipas, Thiem, Medvedev, Zverev, oni już długo grają na wysokim poziomie. Sinner, de Minaur, Ruud, Musetti i jeszcze młodsi, od nich zależy przyszłość tenisa. Nadal pierwszy szlem 19 lat, Djoković 21 lat, Federer 22 lata. 

Berettini młody w atp, nie wiekiem, idzie mocno, ostatnio. De Minaur znany już od pewnego czasu. Ruud wymiata, pokonał naszego ostatnio. Musettiego z kolei nasz pokonał  chyba.  Ta czwórka to może być stracone pokolenie z trójka nie wygrają a młodzi ich zjedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marionen napisał:

Niby tu i tu są piłki, tylko co z tego. tu rakieta i tu, siatka też jest. W tenisie ziemnym ruch jest pełny, całą ręką i wykończenie nadgarstkiem, w stołowym nie ma często czasu na pełny zamach, a uderzenie jest z nadgarstka. Zdecydowanie więcej różnic niż podobieństw. Jedyne podobieństwo to nadawanie piłkom różnych rotacji - wstecznych, bocznych, awansujących (postępowych). Ilu znasz wybitnych mistrzów którzy grają w ziemnego i stołowego. Ja nikogo nie znam takiego. W stołowego czasami gram, a światowym interesowałem się jak grał Andrzej Grubba, Leszek Kucharski, sporo Szwedów, Francuzów, Europa walczyła jeszcze z Azją, a teraz i tak wszystko wygrywają Chińczycy. Ja ich nie rozróżniam... 

ok nie mam pytań, poziom wiedzy o stołowym na poziomie Mitka,  lepiej już piszcie o ziemnym, ew. kometce, cofam pytanie, zapytam tylko widziałeś topspin forhandowy w tenisie stołowym, nie pytam czy zagrałeś?

ps tu przynajmniej nie błądzisz

 Jedyne podobieństwo to nadawanie piłkom różnych rotacji - wstecznych, bocznych, awansujących (postępowych).

tu nie chodzi mi o granie a zrozumienie, właśnie np rotacji, ze o taktyce nie wspomne

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sstar napisał:

ok nie mam pytań, poziom wiedzy o stołowym na poziomie Mitka,  lepiej już piszcie o ziemnym, ew. kometce, cofam pytanie, zapytam tylko widziałeś topspin forhandowy w tenisie stołowym, nie pytam czy zagrałeś?

ps tu przynajmniej nie błądzisz

 Jedyne podobieństwo to nadawanie piłkom różnych rotacji - wstecznych, bocznych, awansujących (postępowych).

tu nie chodzi mi o granie a zrozumienie, właśnie np rotacji, ze o taktyce nie wspomne

Zupełnie nie rozumiem. Zrozumienie rotacji??? Masz ją w każdej grze w której występuje piłka, we wszystkich odmianach bilarda i nie wiem gdzie jeszcze. Co tu rozumieć??? Dla osób cokolwiek ze sportem mających wspólnego - rzecz oczywista. Przepisy - to samo. Taktyka gry - najpierw napisz  co Ci chodzi konkretnie.

To, że w hokeju na trawie występują przeróżne rotacje piłki to nie znaczy, że ma coś wspólnego z tenisem.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Ja grywałem głównie na betonie i asfalcie. Pojęcia poślizgu na tych nawierzchniach sobie nie przypominam. Co innego cegła - wiadomo. Miałem też okazję sporo grywać na parkiecie - bardzo szybka nawierzchnia z koszmarnym poślizgiem piłki ale też bardzo niebezpieczna i kontuzjogenna. Moim zdaniem znacznie trudniejsza do ogarnięcia ruchowo niż beton czy asfalt. Nigdy w życiu nawet nie widziałem kortu trawiastego i myślałem, że to nie jest tak szybka nawierzchnia jak piszesz.

Ja przechodziłem z betonu na cegłę to miałem wrażenie, że wszystko dzieje się dużo wolniej i jest kupa czasu na zagranie. za to trzeba było grać znacznie mocniej.

 Na pierwszą część posta pisałem Tobie już raz parę godzin temu, niestety wszystko w tajemniczy sposób zniknęło. Muszę pisać ponownie, strasznie tego nie lubię.

Nigdy nie grałem na trawie, ale jest to najszybsza nawierzchnia tenisowa, nawet na Wimbledonie, mimo że dosypują piasku w celu jej spowolnienia. Na betonie też nie miałem okazji grać. Na asfalcie tylko na jednym korcie grałem kilkanaście razy, dość dawno temu, w Niesulicach nad jeziorem Niesłysz. Był wtedy dostępny tylko jeden, asfaltowy kort. Oczywiście bez doślizgów, co mi bardzo nie odpowiadało, ale lepszy asfalt jak nic. Co do parkietu to kilka meczów rozegrałem jakieś 20 lat temu, później halę przerobili na Biedronkę i do dzisiaj czasami robię tam zakupy. Tenisowo wychowałem się na mączce i najbardziej lubię na niej grać. Grałem też całkiem sporo w halach (głównie kwiecień-październik) wszystko na nawierzchniach dywanowych (różnych). Preferuję grę singlową, zdarza mi się czasem zagrać debla. Tenis to sport indywidualny, deble tylko z obowiązku, musu, dla towarzystwa lub w turniejach charytatywnych. Swego czasu grałem dużo i intensywnie, bywały lata (3-4) że w dwóch ligach jednocześnie (amatorskich, żeby nie było, nie jestem nawet pół zawodowcem) intensywność gier przełożyła się na kontuzję stopy, od 3-4 lat nie miałem rakiety w ręce. Może w tym roku zacznę coś delikatnie pykać, ale na pewno nie w lidze. Przekonam się jak zareaguje moja stopa, a wiąże się to też pośrednio z nartami. Narty ponad wszystko, tenis może zaczekać...

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sstar napisał:

ok nie mam pytań, poziom wiedzy o stołowym na poziomie Mitka,  lepiej już piszcie o ziemnym, ew. kometce, cofam pytanie, zapytam tylko widziałeś topspin forhandowy w tenisie stołowym, nie pytam czy zagrałeś?

ps tu przynajmniej nie błądzisz

 Jedyne podobieństwo to nadawanie piłkom różnych rotacji - wstecznych, bocznych, awansujących (postępowych).

tu nie chodzi mi o granie a zrozumienie, właśnie np rotacji, ze o taktyce nie wspomne

Pracowałem kiedyś w zakładzie (spółdzielni)(Wiry) przez 3 lata, gdzie była drużyna tenisa stołowego grająca w 2 lidze. Czasami nawet mogłem trochę z nimi na bocznym  stole poodbijać, całkiem sporo piłek. Z niektórymi spotykam się do dzisiaj. Mam jeszcze 2 kolegów którzy grają w niższych ligach i czasami mogę z nimi pograć (czytaj przegrać). Z Twojego pisania oczywiście prawie nic nie zrozumiałem, życzę miłego dnia. O czym będę pisał sam zdecyduję, z całą pewnością nie będę pisał o sprawach o których nie mam pojęcia. Ty możesz pisać o wszystkim, bo ja i tak nie zrozumiem.

PS o topspinie forhandowym to nawet nie słyszałem😉

Edytowane przez marionen
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wspomnieć o samym Goranie,do czego nawiązał sam @Mitek a wiec, pierwsze podanie, ten facet miał piorunujące uderzenie po którym ustawiał sobie zawodników jak chciał . Ten element właśnie mocno poprawił Novak, myśle ze właśnie dzięki współpracy z Goranem. 
Czasy Samprasa,Gorana czy Agassiego śledziłem częściej jak obecny tenis . Może byłem młodszy i miałem więcej czasu,pewnie tak. Ale dziś młodzi jak już wspomniałem wcześniej kąsają i to dobrze kąsają . 
@marionenw swoich wcześniejszych wypowiedziach wspomniałeś o tenisie jako świetnym połączeniu z narciarstwem . Coś w tym jest. Patrzę przez pryzmat swojej osoby,która mieszka od długich lat w BEneluxie,kontakt z tenisem mialem już jakiś czas temu, niestety z nadmiaru różnych obowiązków poszedł w odstawię.Tu korty są wszędzie, sadzę że największa grupa społeczeństwa właśnie uprawia tenis . Od dzieci po zaawansowanych emerytów . Choć brakuje gór,to zamiłowanie do nich i narciarstwa maja prawie wszyscy. 

Edytowane przez Victor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marionen napisał:

Pracowałem kiedyś w zakładzie (spółdzielni)(Wiry) przez 3 lata, gdzie była drużyna tenisa stołowego grająca w 2 lidze. Czasami nawet mogłem trochę z nimi na bocznym  stole poodbijać, całkiem sporo piłek. Z niektórymi spotykam się do dzisiaj. Mam jeszcze 2 kolegów którzy grają w niższych ligach i czasami mogę z nimi pograć (czytaj przegrać). Z Twojego pisania oczywiście prawie nic nie zrozumiałem, życzę miłego dnia. O czym będę pisał sam zdecyduję, z całą pewnością nie będę pisał o sprawach o których nie mam pojęcia. Ty możesz pisać o wszystkim, bo ja i tak nie zrozumiem.

PS o topspinie forhandowym to nawet nie słyszałem😉

Jedno konkretne pytanie i brak odpowiedzi. Sporo o historii. Odpowiem, nie nadgarstkiem, choć i ty i Mitek to sugerowaliscie, wykończenie i owszem, podobnie jak w ziemnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Mitek napisał:

Zupełnie nie rozumiem. Zrozumienie rotacji??? Masz ją w każdej grze w której występuje piłka, we wszystkich odmianach bilarda i nie wiem gdzie jeszcze. Co tu rozumieć??? Dla osób cokolwiek ze sportem mających wspólnego - rzecz oczywista. Przepisy - to samo. Taktyka gry - najpierw napisz  co Ci chodzi konkretnie.

To, że w hokeju na trawie występują przeróżne rotacje piłki to nie znaczy, że ma coś wspólnego z tenisem.

Pozdrowienia

Mnie nie musisz zrozumieć, pytaj Marionena, on jest ekspertem od tenisa stołowego, zacytuje właśnie jego:

podobieństwo to nadawanie piłkom różnych rotacji - wstecznych, bocznych, awansujących (postępowych).”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Victor napisał:

Warto wspomnieć o samym Goranie,do czego nawiązał sam @Mitek a wiec, pierwsze podanie, ten facet miał piorunujące uderzenie po którym ustawiał sobie zawodników jak chciał . Ten element właśnie mocno poprawił Novak, myśle ze właśnie dzięki współpracy z Goranem. 
Czasy Samprasa,Gorana czy Agassiego śledziłem częściej jak obecny tenis . Może byłem młodszy i miałem więcej czasu,pewnie tak. Ale dziś młodzi jak już wspomniałem wcześniej kąsają i to dobrze kąsają . 
@marionenw swoich wcześniejszych wypowiedziach wspomniałeś o tenisie jako świetnym połączeniu z narciarstwem . Coś w tym jest. Patrzę przez pryzmat swojej osoby,która mieszka od długich lat w BEneluxie,kontakt z tenisem mialem już jakiś czas temu, niestety z nadmiaru różnych obowiązków poszedł w odstawię.Tu korty są wszędzie, sadzę że największa grupa społeczeństwa właśnie uprawia tenis . Od dzieci po zaawansowanych emerytów . Choć brakuje gór,to zamiłowanie do nich i narciarstwa maja prawie wszyscy. 

Oczywiście należałem do fanów Gorana, wykończyły Go kontuzje niestety. W swoim czasie był jednym z najlepiej serwujących ( amoim prywatnym zdaniem najlepiej) i często kończył sezon z największą ilością asów w całym turze. Pamiętam, że nawet przeznaczał kasę od każdego asa w sezonie na jakieś szczytne cele. Mnie do tenisa wciągnęły sukcesy Wojtka Fibaka i tak już zostało do dzisiaj...

PS Goran Ivanisevic był trenerem Marina Cilića gdy ten wygrał US Open w 2014 roku

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sstar napisał:

Grajcie dalej topspin forhand samym nadgarstkiem

 

Zamiast gadać zacznij lepiej grać. Proponuje zamiast forhendem topspinowym, naucz się grać bekhendem topspinowym jest bardziej skuteczny, dużo szybszy i wyprowadzony szybciej bo nie ma pełnego zamachu. Jak bekhend grasz? Co do forhendu napisałem tylko, że często nie ma czasu na pełny zamach i trzeba go grać z nadgarstka, a nie że nie gra się z zamachem. Leszek Kucharski niestety miał słabszy bekhend i dlatego nie wygrywał największych turniejów. Jego główną bronią był zawsze forhend grany z pełnym zamachem, ale do tego miał predyspozycje naturalne, długie ręce. A bekhend w tenisie stołowym zawsze pokona forhend. Pomyśl dlaczego Azjaci tak często stosują uchwyt piórkowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marionen napisał:

Zamiast gadać zacznij lepiej grać. Proponuje zamiast forhendem topspinowym, naucz się grać bekhendem topspinowym jest bardziej skuteczny, dużo szybszy i wyprowadzony szybciej bo nie ma pełnego zamachu. Jak bekhend grasz? Co do forhendu napisałem tylko, że często nie ma czasu na pełny zamach i trzeba go grać z nadgarstka, a nie że nie gra się z zamachem. Leszek Kucharski niestety miał słabszy bekhend i dlatego nie wygrywał największych turniejów. Jego główną bronią był zawsze forhend grany z pełnym zamachem, ale do tego miał predyspozycje naturalne, długie ręce. A bekhend w tenisie stołowym zawsze pokona forhend. Pomyśl dlaczego Azjaci tak często stosują uchwyt piórkowy

Z nadgarstka gra się jedynie z nad stołu. Podstawowym topsin forhandowy jest jeden. Przy uchwycie piórkowym też występuje, to backhand jest inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sstar napisał:

Z nadgarstka gra się jedynie z nad stołu. Podstawowym topsin forhandowy jest jeden. Przy uchwycie piórkowym też występuje, to backhand jest inny.

Masz Chińczyka

A backhand mam opanowany, zarówno plas jak i topspin. Herezje opowiadasz.

Każdy zawodnik w tenisie przechodzi jeśli może na atak forhandowy rodzaj tenisa nie gra roli.

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sstar napisał:

 

...................

Każdy zawodnik w tenisie przechodzi jeśli może na atak forhandowy rodzaj tenisa nie gra roli.

???????

Grasz, grałeś kiedykolwiek w tenisa ziemnego?

Ciekaw jestem jaką jeszcze analogię wydumasz. Może pokaż jak w tenisie stołowym wygląda dwuręczny backhand albo smecz czy wolej.

Stary bądź poważny...

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sstar napisał:

 

A backhand mam opanowany, zarówno plas jak i topspin. Herezje opowiadasz.

Jak chcesz mi coś pokazać to wrzuć swój film, docenię to , obiecuję. Z całą pewnością nie będę Ciebie obrażał. Filmów z sieci mi nie pokazuj bo i tak ich nie oglądam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marionen napisał:

Jak chcesz mi coś pokazać to wrzuć swój film, docenię to , obiecuję. Z całą pewnością nie będę Ciebie obrażał. Filmów z sieci mi nie pokazuj bo i tak ich nie oglądam...

Jakbyś obejrzał to byś zobaczył uchwyt europejski u czołowego chińskiego tenisisty. Filmu nie mam. Nie te czasy. Grałem jak każdy dzieciak w klubie. Spotkajcie się z Mitkiem on z nadgarstka topspin z forhandu, ty piórkowym topspinem  backhandowym, miodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marionen napisał:

No to ja już dziękuję za dyskusję i poświęcony czas, o tenisie (bez różnicy którym) więcej z Tobą nie dyskutuję.

Pozdrawiam.

A ja chętnie. Nadal obiegal backhand, choć i tego się wyuczyl, szczególnie miniec. Federer też obiegal backhand. Szczególnie w ataku. Nole podobnie. O tenisie stołowym nie pisze bo nie ogarniasz. Pleciesz banialuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mitek napisał:

???????

Grasz, grałeś kiedykolwiek w tenisa ziemnego?

Ciekaw jestem jaką jeszcze analogię wydumasz. Może pokaż jak w tenisie stołowym wygląda dwuręczny backhand albo smecz czy wolej.

Stary bądź poważny...

Smecz to ściecie, raczej bokiem niż frontalnie. Federer, Wawrinka, Dimitrow radzą sobie bez dwurecznego backhandu. Do siatki też trudno pójść to jasne. Manipulujesz jak zawsze. Analogii wbród dla tych co grają... niekoniecznie zawsze z nadgarstka. PS w tenisa grałem tyle co ty w ping ponga, choć pewno więcej.

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marionen napisał:

Lubię prostych ludzi, na prostaków mam alergię....

Obrażanie się, innych, słabe.

https://tennishead.net/tennis-tactics-your-forehand-is-your-sword-and-your-backhand-is-your-shield-says-worlds-leading-tennis-strategy-expert-craig-oshannessy/

Zadaj pytanie ile winnersow z forhandu ile z backhandu? Znasz statystyki?

PS to pisałem ja prostak wg Marionena, chyba sobie w stopkę wstawię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...