Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

IO Tokio.. plany, prognozy, nadzieje - wyniki.


Rekomendowane odpowiedzi

Za pap>>

Amerykańska agencja prasowa Associated Press (AP) prognozuje, że polska reprezentacja olimpijska zdobędzie w Tokio 22 medale, w tym pięć złotych. Na najwyższym stopniu mają stanąć m.in. młociarz Paweł Fajdek, siatkarze i koszykarze 3x3. Igrzyska rozpoczną się w piątek.

Najwięcej krążków do kraju mają przywieźć lekkoatleci, bo aż siedem. Cztery medale mają zdobyć przedstawiciele rzutu młotem. Oprócz Fajdka na podium powinni - zdaniem ekspertów AP - stanąć także Wojciech Nowicki i Anita Włodarczyk (oboje srebro) oraz Malwina Kopron (brąz). Dwa krążki powinni wywalczyć oszczepnicy - drugie miejsca są prognozowane dla Marcina Krukowskiego i Marii Andrejczyk. Po brąz ma pobiec kobieca sztafeta 4x400 m.

Zadowoleni powinni wrócić do kraju także wioślarze. Cztery polskie osady są w stanie wywalczyć medale - złoty w czwórce mężczyzn, srebrne w czwórce podwójnej - zarówno panów, jak i pań - oraz brąz Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup w dwójce podwójnej.

Trzy krążki do Polski mają przywieźć kajakarze. Na drugim stopniu podium mają stanąć Marta Walczykiewicz (200 m) oraz Karolina Naja i Anna Puławska w K2 na 500 m, a na trzecim - kobieca czwórka w K4 na 500 m.

Polski hymn mają usłyszeć jeszcze startująca w strzeleckim trapie Sandra Bernal, a także koszykarze 3x3 i siatkarze. Ci pierwsi w finale pokonają Serbów, a drudzy - według prognoz - okażą się w ostatnim meczu lepsi od Brazylijczyków.

Do srebrnego medalu typowani są kolarka torowa Daria Pikulik w omnium oraz tenisowy mikst Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Z kolei brązowe medale mają zawisnąć na szyjach Piotra Myszki (windsurfing), taekwondzistki Aleksandry Kowalczuk (+67 kg) i zapaśnika w stylu klasycznym Tadeusza Michalika (97 kg).

 

Zobaczymy co się sprawdzi ..Jak  myślicie?

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognozy maja to do siebie, że tak około 50 % trafia, a reszta nie. Tak jak z pogodą. Zawsze są niespodzianki na plus i minus, jak będzie z naszą reprezentacją, ta pandemiczna Olimpiada jest całkowicie różna od poprzednich, może łatwiejsza, choć niekoniecznie. Ja nie lubię zgadywać, każdy sukces będzie radością ale i smutku pewnie nie zabraknie. Dwa medale w rzucie młotem kobiet będzie ciężko, Francuzka i Amerykanki, chyba że Amerykanki mają coś do ukrycia, dobre wyniki robiły u siebie, a z kontrolą u nich różnie bywa. Nawet na eliminacjach można polec (patrz Fajdek - wielokrotnie). Wystarczy że pogoda będzie zła w dniu zawodów (deszcz, wiatr, zimno) i już problemy mogą być w kole, wiele razy tak było. Nawet mój faworyt w tenisie (ziemnym, bo w stołowym raczej nie był zgłaszany) Novak Djokovic może nie dotrwać do medalu, a co dopiero sportowcy o mniejszym talencie. Siatkarze na medal czekają od Montrealu 76, też nie mogą być pewni medalu, jeden słabszy mecz w fazie pucharowej i po ptokach. Jednak myślę, że jakiś worek medali przywiozą nasi do domu, są dyscypliny bardzo popularne i takie w których łatwiej wdrapać się na podium...

Edytowane przez marionen
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marionen napisał:

Prognozy maja to do siebie, że tak około 50 % trafia, a reszta nie. Tak jak z pogodą. Zawsze są niespodzianki na plus i minus, jak będzie z naszą reprezentacją, ta pandemiczna Olimpiada jest całkowicie różna od poprzednich, może łatwiejsza, choć niekoniecznie. Ja nie lubię zgadywać, każdy sukces będzie radością ale i smutku pewnie nie zabraknie. Dwa medale w rzucie młotem kobiet będzie ciężko, Francuzka i Amerykanki, chyba że Amerykanki mają coś do ukrycia, dobre wyniki robiły u siebie, a z kontrolą u nich różnie bywa. Nawet na eliminacjach można polec (patrz Fajdek - wielokrotnie). Wystarczy że pogoda będzie zła w dniu zawodów (deszcz, wiatr, zimno) i już problemy mogą być w kole, wiele razy tak było. Nawet mój faworyt w tenisie (ziemnym, bo w stołowym raczej nie był zgłaszany) Novak Djokovic może nie dotrwać do medalu, a co dopiero sportowcy o mniejszym talencie.

Masz racje w rankingach próżno szukać https://www.ittf.com/wp-content/uploads/2021/07/MS-OQR-2021.07-1.pdf sprawdź sobie którzy z Chińczyków grają piórkowym abyś znalazł swoich faworytów. Fan Zhendong pewno przegra jak uchwytu nie zmieni. Podobnie Ma Long. Zostaje ci Xu Lin. No i backhand topspin attack to ważne jak na filmie tylko piorkowym. Ciekawe jak nieśmiertelny Boll? PS a u Djokovica w filmiku tenisa stołowego swobodę zagrań widać.

 

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lexi napisał:

Za pap>>

Amerykańska agencja prasowa Associated Press (AP) prognozuje, że polska reprezentacja olimpijska zdobędzie w Tokio 22 medale, w tym pięć złotych. Na najwyższym stopniu mają stanąć m.in. młociarz Paweł Fajdek, siatkarze i koszykarze 3x3. Igrzyska rozpoczną się w piątek.

Najwięcej krążków do kraju mają przywieźć lekkoatleci, bo aż siedem. Cztery medale mają zdobyć przedstawiciele rzutu młotem. Oprócz Fajdka na podium powinni - zdaniem ekspertów AP - stanąć także Wojciech Nowicki i Anita Włodarczyk (oboje srebro) oraz Malwina Kopron (brąz). Dwa krążki powinni wywalczyć oszczepnicy - drugie miejsca są prognozowane dla Marcina Krukowskiego i Marii Andrejczyk. Po brąz ma pobiec kobieca sztafeta 4x400 m.

Zadowoleni powinni wrócić do kraju także wioślarze. Cztery polskie osady są w stanie wywalczyć medale - złoty w czwórce mężczyzn, srebrne w czwórce podwójnej - zarówno panów, jak i pań - oraz brąz Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup w dwójce podwójnej.

Trzy krążki do Polski mają przywieźć kajakarze. Na drugim stopniu podium mają stanąć Marta Walczykiewicz (200 m) oraz Karolina Naja i Anna Puławska w K2 na 500 m, a na trzecim - kobieca czwórka w K4 na 500 m.

Polski hymn mają usłyszeć jeszcze startująca w strzeleckim trapie Sandra Bernal, a także koszykarze 3x3 i siatkarze. Ci pierwsi w finale pokonają Serbów, a drudzy - według prognoz - okażą się w ostatnim meczu lepsi od Brazylijczyków.

Do srebrnego medalu typowani są kolarka torowa Daria Pikulik w omnium oraz tenisowy mikst Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Z kolei brązowe medale mają zawisnąć na szyjach Piotra Myszki (windsurfing), taekwondzistki Aleksandry Kowalczuk (+67 kg) i zapaśnika w stylu klasycznym Tadeusza Michalika (97 kg).

 

Zobaczymy co się sprawdzi ..Jak  myślicie?

Ja bym jeszcze liczył w żeglarstwie w klasie RS:X na Zofie Klepacką, trema jej nie zje. Na ostatnich MŚ miała dużego pecha zajęła 5 miejsce, a spokojnie mogła zdobyć medal. W jednych z pierwszych wyścigów (pierwszego dnia, 4 lub 5) złamała maszt, a w ostatnim płynęła w czołówce (w połowie wyścigu miała teoretycznie srebro), pękła jedna z linek, wylądowała w wodzie i razem z Mają Dziarnowską zajęły w finałowym wyścigu (tzw wyścig medalowy, inaczej liczone punkty) końcowe miejsca. Maja Dziarnowska MŚ  ukończyła mimo tego fatalnego startu na 7 miejscu i na Igrzyskach Olimpijskich jest pierwszą rezerwową.

PS. 5 złotych medali dla Polski to bardzo optymistyczna prognoza, oby się spełniła...

Edytowane przez marionen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z łezką w oku, gdzie boks, podnoszenie ciężarów, szermierka, zapasy, judo, pięciobój nowoczesny, pływanie...

PS. Czekam z niecierpliwością na jakieś złoto w kajakarstwie lub kolarstwie. Ponad 30 medali w tych 2 dyscyplinach i bez złota, szkoda... no chyba, że zapomniałem o kimś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igrzyska oficjalnie się jeszcze nie zaczęły, a już pierwsze niespodzianki. W piłce nożnej kobiet Amerykanki, zawsze faworytki do złota, pierwszy mecz i porażka ze Szwedkami 3-0. Teoretycznie jeszcze złoto możliwe ale rysa na wizeruku się pojawiła.

W tenisie mamy już drabinki i o medal nie będzie łatwo w singlach. Iga żeby dostać się do strefy medalowej może trafić w 1/4 na Osakę, a w 1/2 na Pliskovą lub Sakkari.                                                 U panów ciężka droga przed Hurkaczem. W pierwszej rundzie Fucsovic, później trochę spokojniej, następnie w 1/4 A. Zverev a w 1/2 Djokovic. Majchrzak w pierwszej rundzie trafił młodego i zdolnego Serba, kolegę Novaka Kecmanovica. Wydaje sie trudna droga do medalu, niespodzianki w pierwszych rundach mogą to zmienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marionen napisał:

W tenisie mamy już drabinki i o medal nie będzie łatwo w singlach. Iga żeby dostać się do strefy medalowej może trafić w 1/4 na Osakę, a w 1/2 na Pliskovą lub Sakkari.                                                 U panów ciężka droga przed Hurkaczem.

No łatwo nie będzie - pomimo kilku nieobecności to czołówka, nikogo przypadkowego tam nie ma. Ciekawie będzie w deblu i mikście - może nie liczę na zwycięstwo ale na dobre wyniki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marionen napisał:

Igrzyska oficjalnie się jeszcze nie zaczęły, a już pierwsze niespodzianki. W piłce nożnej kobiet Amerykanki, zawsze faworytki do złota, pierwszy mecz i porażka ze Szwedkami 3-0. 

Mariusz, Ty już znacznie dorosły jesteś, prawda? Czyżbyś zapomniał że kobiety zmienne są?

A tak na poważnie, w sporcie najfajniejsze jest to, że nie zawsze wygrywa faworyt. No i o tym należy pamiętać. Ja nie miałbym nic przeciwko sprawdzeniu się przewidywań Amerykanów, nawet bardzo bym się cieszył kiedy by się sprawdziły. Zobaczymy jak bedzie. A naszym reprezentantom życzę  jak najlepszej formy, zdrowia i szczęścia. Trzymam za nich kciuki! 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z górskich sportów wspinaczka na sciance

https://wspinanie.pl/2021/07/delegacja-ifsc-juz-w-tokio-wspinanie-zadebiutuje-na-igrzyskach-3-sierpnia/

 Ondra faworytem, ciekawe jak pójdzie naszej Oli? Choć ona biega raczej

https://wspinanie.pl/2021/07/aleksandra-miroslaw/

 

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lexi napisał:

No łatwo nie będzie - pomimo kilku nieobecności to czołówka, nikogo przypadkowego tam nie ma. Ciekawie będzie w deblu i mikście - może nie liczę na zwycięstwo ale na dobre wyniki.

Za deblem nie przepadam, nie tylko dlatego, że sam mało grałem, ale tenis to singiel i to jest najważniejsze. Jednak IO to jakiś wyjątek, medal jest medal i w klasyfikacji nie ma znaczenia za bardzo za co, tu głównie liczy się statystyka. Skąd się wzięli debliści, to tacy singliści którym nie poszło. Jak się dwóch takich zgadało w barze, to się dogadali i stali się nagle deblowymi mistrzami. Z mikstem jest podobnie, single i singielki dostawali bęcki, poszukali podobnych sobie i powstały kolejne deble, niestety i tu dostawali głównie łomot. Kolejny raz kombinowali co zrobić, bo z czegoś trzeba żyć i tak powstały miksty, a część z nich wygrywa. Oczywiście przejaskrawiam i przesadzam ale coś na rzeczy trochę jest według mnie.

8 godzin temu, Bumer napisał:

Mariusz, Ty już znacznie dorosły jesteś, prawda? Czyżbyś zapomniał że kobiety zmienne są?

A tak na poważnie, w sporcie najfajniejsze jest to, że nie zawsze wygrywa faworyt. No i o tym należy pamiętać. Ja nie miałbym nic przeciwko sprawdzeniu się przewidywań Amerykanów, nawet bardzo bym się cieszył kiedy by się sprawdziły. Zobaczymy jak będzie. A naszym reprezentantom życzę  jak najlepszej formy, zdrowia i szczęścia. Trzymam za nich kciuki! 

Nie wiem czy to dotyczy tylko kobiet. Jeśli chodzi o Amerykanki i Amerykanów to w ogóle mam dużo zastrzeżeń do ich przygotowań. Parcie na sukces jest chyba największe na świecie a to prowadzi do dziwnych mało sportowych zachowań, podobnie mają Rosjanie tylko są mniej majętni w obecnych czasach i łatwiej ich przyłapać. Bogaci Amerykanie (a w zasadzie ich związki sportowe) zacierają ślady dużo skuteczniej. Zostawmy jednak ten temat, bo nie ma sensu ciągnąć wątku mało sportowego w tak szczytnych zawodach jak Igrzyska Olimpijskie. Sport uwielbiam za te niespodzianki bardzo, nawet ja od czasu do czasu wygrywam ze zdecydowanie lepszymi od siebie, potrafiłem na taki sukces czekać kilka lat a radości z tego ogrom. Wracając do niespodzianek, to taki przykład z tenisa i poprzedniej Olimpiady w Rio ; Mónica Puig z Portoryko i pierwsze złoto dla swojego kraju po zwycięskim finale z Angelique Kerber

PS. Iga Świątek w sobotę o 4.00 na korcie nr 1 , Hubert Hurkacz w niedzielę, nie wyznaczono jeszcze godziny i kortu, w sobotę za to wystąpi w deblu z Łukaszem Kubotem około godziny 8.30 (zależy jak szybko zakończą się wcześniejsze mecze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marionen napisał:

Za deblem nie przepadam, nie tylko dlatego, że sam mało grałem, ale tenis to singiel i to jest najważniejsze. Jednak IO to jakiś wyjątek, medal jest medal i w klasyfikacji nie ma znaczenia za bardzo za co, tu głównie liczy się statystyka. Skąd się wzięli debliści, to tacy singliści którym nie poszło. Jak się dwóch takich zgadało w barze, to się dogadali i stali się nagle deblowymi mistrzami. Z mikstem jest podobnie, single i singielki dostawali bęcki, poszukali podobnych sobie i powstały kolejne deble, niestety i tu dostawali głównie łomot. Kolejny raz kombinowali co zrobić, bo z czegoś trzeba żyć i tak powstały miksty, a część z nich wygrywa. Oczywiście przejaskrawiam i przesadzam ale coś na rzeczy trochę jest według mnie.

Nie wiem czy to dotyczy tylko kobiet. Jeśli chodzi o Amerykanki i Amerykanów to w ogóle mam dużo zastrzeżeń do ich przygotowań. Parcie na sukces jest chyba największe na świecie a to prowadzi do dziwnych mało sportowych zachowań, podobnie mają Rosjanie tylko są mniej majętni w obecnych czasach i łatwiej ich przyłapać. Bogaci Amerykanie (a w zasadzie ich związki sportowe) zacierają ślady dużo skuteczniej. Zostawmy jednak ten temat, bo nie ma sensu ciągnąć wątku mało sportowego w tak szczytnych zawodach jak Igrzyska Olimpijskie. Sport uwielbiam za te niespodzianki bardzo, nawet ja od czasu do czasu wygrywam ze zdecydowanie lepszymi od siebie, potrafiłem na taki sukces czekać kilka lat a radości z tego ogrom. Wracając do niespodzianek, to taki przykład z tenisa i poprzedniej Olimpiady w Rio ; Mónica Puig z Portoryko i pierwsze złoto dla swojego kraju po zwycięskim finale z Angelique Kerber

PS. Iga Świątek w sobotę o 4.00 na korcie nr 1 , Hubert Hurkacz w niedzielę, nie wyznaczono jeszcze godziny i kortu, w sobotę za to wystąpi w deblu z Łukaszem Kubotem około godziny 8.30 (zależy jak szybko zakończą się wcześniejsze mecze)

Debel dość spektakularny jest w porównaniu z nudnym przebijaniem z głębi kortu. A powrót Swiatek z MS w ostatnim deblu niewiarygodny. Ciężko nie docenić dramaturgii i maestrii gry strategicznej oraz przy siatce, czego w singlu częstokroć brakuje.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tenisie kobiet małe zmiany wprowadzili organizatorzy, Iga Świątek pierwszy mecz zagra na korcie centralnym, zamiast na jedynce, czyżby to jakiś prognostyk na dalszą część rywalizacji? Niech się wprawia, może przyda się na finał drobne przetarcie. Mecz Osaki został przeniesiony na niedzielę i dlatego Iga zmienia kort. Godzina bez zmian, 4.00 sobota.

Edytowane przez marionen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lexi napisał:

Iga wygrała na "dzień dobry" ...mecz brzydki , raczej bez historii.

Zupełnie inne wrażenie, ale zawsze lubiłem półamatorska Barthel, nie tylko za zgrabna sylwetkę.

Mecz zacięty dość mimo wyniku, dużo przełamań. Barthel biła mocno, ale bezkompromisowo. Iga zle serwowała, dobrze returnowala.

Gra Majchrzak, wraca do gry...

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...