Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

IO Tokio.. plany, prognozy, nadzieje - wyniki.


Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, marionen napisał:

Wszyscy wiedzieli, oprócz jednego znawcy sportów wszelakich.🙃

Powiem Ci, że na końcu wylądowała z 1"15' przewagi więc gdyby peleton zaczął pościg dosłownie 5 km wcześniej to wynik byłby zupełnie inny. Holenderki przespały.

Czyli star miał rację jakkolwiek nie miał ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Wujot napisał:

Powiem Ci, że na końcu wylądowała z 1"15' przewagi więc gdyby peleton zaczął pościg dosłownie 5 km wcześniej to wynik byłby zupełnie inny. Holenderki przespały.

Czyli star miał rację jakkolwiek nie miał ;)

Jak peleton się rozjeżdża i nie ma kto pociągnąć, a tak się działo dzisiaj to nigdy nie dogonią uciekiniera. Wielokrotnie na przestrzeni kilkudziesięciu lat przeanalizowane i podobnie było dzisiaj. Nie można się oglądać na innych tylko gonić jak najszybciej. Wiesiu jakbyś ogladał wyścigi - zwłaszcze klasyki, mistrzostwa kraju, świata, igrzysk i pomniejsze jednoetapówki to byś to zauważył. Tydzień temu spedziłem 2 dni z wybitnym polskim kolarzem z Dolmelu Wrocław, to kolega  Szurkowskiego, Szozdy, Langa, Mytnika, Hanusika i wielu innych(wielka szkoda, że kilku z Nich nie żyje). Wygrał między innymi Tour De Pologne. Konwersowaliśmy między innymi o końcówkach wyścigu i takich sytuacjach, gdy ścigający odpuszczają kolejnych uciekających. Reszta potrafi się ścigać o 12 miejsca, nikt nie chce brać na siebie odpowiedzialności za gonienie uciekających, pilnuje się tylko tych co jadą razem. Staliśmy przy grillu i kolega porównał kolarstwo do niego właśnie. Rozpala  się ogień  pod blachą i wszyscy siadają na niej,  po koleji ktoś zeskakuje, a mistrzowie zostają do końca i odbierają laury. Ponieważ jesteś z Wrocławia to znasz wrocławskie krasnale, może przypominasz sobie tego

20210710_055859.thumb.jpg.1c9d8680ada7635df95e90cdd6427336.jpg

Na takim sprzęcie się ścigał...

20210710_101043.thumb.jpg.0b5a94845306c941e0621aee2ccaf3dc.jpg

20210710_101028.thumb.jpg.32e3109e893d42db920c61459656556a.jpg

Pucharów Jemu nie brakuje i nie mówie o amatrorskich...

Screenshot_20210725-111312_Gallery.thumb.jpg.62dae73c9fb12a3cd4c3b0f3527daa79.jpg

Swoją wiedzę staram się pogłębiać od fachowców, najlepiej z najwyższej dostępnej półki, a nie od dyletantów jak niektórzy. Tobie proponuje iść tą samą drogą, jest dłuższa ale z całą pewnością skuteczniejsza w pogłębianiu wiedzy wszelakiej.

Pozdrawiam.

PS. i nie ma znaczenia czy na mecie jest 1.15 min czy kilka sekund...

Edytowane przez marionen
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, marionen napisał:

Jak peleton się rozjeżdża i nie ma kto pociągnąć, a tak się działo dzisiaj to nigdy nie dogonią uciekiniera. Wielokrotnie na przestrzeni kilkudziesięciu lat przeanalizowane i podobnie było dzisiaj. Nie można się oglądać na innych tylko gonić jak najszybciej. Wiesiu jakbyś ogladał wyścigi - zwłaszcze klasyki, mistrzostwa kraju, świata, igrzysk i pomniejsze jednoetapówki to byś to zauważył. Tydzień temu spedziłem 2 dni z wybitnym polskim kolarzem z Dolmelu Wrocław, to kolega z Szurkowskiego, Szozdy, Langa, Mytnika, Hanusika i wielu innych(wielka szkoda, że kilku z Nich nie żyje). Wygrał między innymi Tour De Pologne. Konwersowaliśmy między innymi o końcówkach wyścigu i takich sytuacjach, gdy ścigający odpuszczają kolejnych uciekających. Reszta potrafi się ścigać o 12 miejsca, nikt nie chce brać na siebie odpowiedzialności za gonienie uciekających, pilnuje się tylko tych co jadą razem. Staliśmy przy grillu i kolega porównał kolarstwo do niego właśnie. Rozpala  się ogień  pod blachą i wszyscy siadają na niej,  po koleji ktoś zeskakuje, a mistrzowie zostają do końca i odbierają laury. Ponieważ jesteś z Wrocławia to znasz wrocławskie krasnale, może przypominasz sobie tego

To sobie wytłumaczyłeś po czasie a wystarczyło aby w tym wyścigu holenderka ruszyła po prostu 3 min wcześniej. Po fakcie to każdy sobie ułoży narrację.

 

A jeszcze Ci powiem, że gdyby eksperci cokolwiek wiedzieli to byliby bardzo bogatymi ludźmi. A skoro nie są to znaczy, że g... wiedzą. Za to potrafią po fakcie skonstruować fajną narrację. 

Edytowane przez Wujot
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wujot napisał:

To sobie wytłumaczyłeś po czasie a wystarczyło aby w tym wyścigu holenderka ruszyła po prostu 3 min wcześniej. Po fakcie to każdy sobie ułoży narrację.

Tym bardziej, ze Holenderek było 4, może za dużo było do wygranej, za mało do pracy?

ps nie jak u facetów, gdzie po jednym z każdego kraju.

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sstar napisał:

Tym bardziej, ze Holenderek było 4, może za dużo było do wygranej, za mało do pracy?

Jak widzisz można zawsze skonstruować "sensowne" wyjaśnienie. Jak wygrałyby to miały przewagę i dobrą strategię jak przegrały to wewnętrzna rywalizacji. A może to po prostu zaskoczenie takim nietypowym scenariuszem albo chwilowy stupor albo błąd trenera. Tak czy tak dla mnie zdarzyło się coś co było zupełnie nieprawdopodobne (a jak widać 100% prawdopodobne).

Ale pocieszę Cię gdyby marionen był taki przewidujący to na tym wyścigu zarobiłby do końca życia. Czyli w d... z takim eksperctwem. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Wujot napisał:

To sobie wytłumaczyłeś po czasie a wystarczyło aby w tym wyścigu holenderka ruszyła po prostu 3 min wcześniej. Po fakcie to każdy sobie ułoży narrację.

 

A jeszcze Ci powiem, że gdyby eksperci cokolwiek wiedzieli to byliby bardzo bogatymi ludźmi. A skoro nie są to znaczy, że g... wiedzą. Za to potrafią po fakcie skonstruować fajną narrację. 

Widzę że mgła niezrozumienia przeszła z kolegi gwiazdora i udzieliła się również Ciebie. Przepraszam ale nie mam czasu na dalszą, jednak jałową dyskusję, wolę pooglądać olimpiadę. Może innym razem.

PS. Mieszasz dziedziny, ja o sporcie Ty bardziej o gospodarce itp.

Edytowane przez marionen
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, marionen napisał:

Widzę że mgła niezrozumienia przeszła z kolegi gwiazdora i udzieliła się również Ciebie. Przepraszam ale nie mam czasu na dalszą, jednak jałową dyskusję, wolę pooglądać olimpiadę. Może innym razem.

PS. Mieszasz dziedziny, ja o sporcie Ty bardziej o gospodarce itp.

Jeśli już to o psychologii i błędach narracyjnych. A o pieniążkach to była bukmacherka. Jeśli ktoś coś realnie by wiedział to na zakładach można dorobić się majątku. 

Ale nikt nic nie wie a jedynie ładnie bredzi po fakcie. Ja też tak potrafię. Ale przynajmniej nie udaję, że coś wiem.

W tym konkretnym wyścigu na 6 km przed metą zwyciężczyni  miała 3:35 min by skończyć to z 1:15 min. Czyli na 6 km straciła 2/3 przewagi. Jak napisałem jeszcze 10 km przed metą wynik był otwarty. I żaden geniusz nie znał zakończenia. 

Edytowane przez Wujot
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wujot napisał:

Jeśli już to o psychologii i błędach narracyjnych. A o pieniążkach to była bukmacherka. Jeśli ktoś coś realnie by wiedział to na zakładach można dorobić się majątku. 

Ale nikt nic nie wie a jedynie ładnie bredzi po fakcie. Ja też tak potrafię. Ale przynajmniej nie udaję, że coś wiem.

Jest i wytłumaczenie skad słaba pogoń https://www.onet.pl/sport/onetsport/kolarstwo-annemiek-van-vleuten-nie-wiedziala-ze-rywalka-jedzie-przed-nia-tokio-2020/49tx0e5,d87b6cc4

  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Wujot napisał:

Czyli w wozie nie mają długopisu ani kartonu. A nawet nie mogą na palcach pokazać. :) :) :)

Nie wiem czy to takie proste bo maja jakieś pozycje w konwoju https://www.uci.org/docs/default-source/official-documents/tokyo-2020---olympic-games/road-cycling---race-manual.pdf ktoś musiałby zwolnić potem gonić itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, sstar napisał:

Wyscig byl super fajny. Ale to co jest po nim to jakaś komedia... 

Edytowane przez christof
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...