Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

IO Tokio.. plany, prognozy, nadzieje - wyniki.


Rekomendowane odpowiedzi

Mamy jeszcze szanse na medal?
w kontekście świetnych walecznych Argentyńczyków i va banque Brizzarda, który zastapił w meczu z Polska Toniuttiego, a  z ruskimi wyciągnął ich w pierwszym secie za uszy, u nas zabrakło takiej odważnej zmiany, a przecież Toniutti to legenda

https://www.onet.pl/sport/onetsport/francja-rko-niebywaly-final-pogromcy-polakow-wyszarpali-zloto-or-tokio-2020/vx2g0ln,d87b6cc4

Edytowane przez sstar
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek szedł naszym słabo, jednak cierpliwość została nagrodzona i trochę medali nasi sportowcy przywieźli. Lekkoatletyka to była prawdziwa petarda, prawie wszystko się udało. Jakby tak inne dyscypliny poszły tą drogą. Może za trzy lata.  

Ja dzisiaj oglądałem finał panów w piłce wodnej. Mecz bardzo długo toczył się koło remisu, jednak Serbowie w końcówce pokazali jak odjechać rywalom z Grecji. Podobnie piłka ręczna pań, długo Rosjanki były w meczu, Francja w 2 połowie w końcu odjechała. Praktycznie w większości dyscyplin zespołowych, drużyny które w grupie wygrywały od ćwierćfinałów w systemie pucharowym miały kłopoty. Zupełnie inaczej gra się kiedy możesz, ale nie musisz wygrać, gdy jednak przegrywający odpada to wiele reprezentacji traci swoją moc . Tak było z naszymi siatkarzami po części...

Pozdrawiam, również dziękuję za wymianę poglądów i relację, zwłaszcza gdy byłem odcięty od transmisji...

Edytowane przez marionen
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sukces, 14 medali! Jesteśmy 38,4 mln państwem, należącym do krajów rozwiniętych, co przekłada się w oczywisty sposób na poziom życia. W rankingu światowym osiągnięć na tej olimpiadzie, wypadliśmy tak sobie. Dość powiedzieć że gdyby tak nadal była Czechosłowacja, pokonałaby nas. O Węgrach nie wspomnę. Proszę zauważyć, praktycznie nie było nas w sportach walki, grach drużynowych (no może poza siatkówką i kosz 3x3), pływaniu, gimnastyce, skokach do wody, łucznictwie, strzelectwie, podnoszeniu ciężarów, kolarstwie... Gdyby nie lekka atletyka, a w szczególności rzut młotem, byłby totalny syf! Nie chcę tu narzekać, widocznie nasze społeczeństwo nie stać na więcej. Skoro prawie 50 letni komendant straży pożarnej, mówił mi kiedyś, że sam poddał się sprawdzianowi fizycznemu obowiązkowemu dla młodych kandydatów na strażaków i zaliczył go bez trudu, a 2/3 spośród kandydatów tego nie mogło zrobić, to o czymś to świadczy, prawda? To jednostkowy przypadek, powie ktoś, ale popatrzcie na ulice, na te gromady koślawej opasłej młodzieży. Czarno widzę przyszłość polskiego sportu. No i jeszcze jedna uwaga. Około 10% populacji światowej stanowi rasa czarna. Tak na oko wydaje mi się, że zdobyła  ona nie mniej niż 30-40% wszystkich medali. I pomyśleć  że kiedyś organizowano osobne zawody dla  kolorowych i Turków, bo jak twierdzono, rasy te są niższe w rozwoju i nie mogłyby dorównać rasie białej. A moze dziś dla wyrównania szans należałoby zmienić dyscypliny?  Mniej biegów, więcej szachów?

 

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bumer napisał:

A moze dziś dla wyrównania szans należałoby zmienić dyscypliny?  Mniej biegów, więcej szachów?

A może trzeba by zacząć od przykładania odpowiedniej wagi do lekcji WF w szkołach i promowaniu kultury fizycznej na poziomie szkolnym a nie pitoleniu jakichś pomyleńców o cnotach niewieścich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak by było trochę optymistycznie na przyszłość, to w Varazdinie (Chorwacja) na mistrzostwach Europy Kadetów i Juniorów polska reprezentacja zdobyła łącznie 9 medali, 3 złote, 1 srebrny i 5 brązowych. dało to Polsce 3 miejsce w klasyfikacji medalowej za Francją i Niemcami. Jeszcze trzeba znaleźć sposób na Azjatów i będzie dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bumer napisał:

Jest sukces, 14 medali! Jesteśmy 38,4 mln państwem, należącym do krajów rozwiniętych, co przekłada się w oczywisty sposób na poziom życia. W rankingu światowym osiągnięć na tej olimpiadzie, wypadliśmy tak sobie. Dość powiedzieć że gdyby tak nadal była Czechosłowacja, pokonałaby nas. O Węgrach nie wspomnę. Proszę zauważyć, praktycznie nie było nas w sportach walki, grach drużynowych (no może poza siatkówką i kosz 3x3), pływaniu, gimnastyce, skokach do wody, łucznictwie, strzelectwie, podnoszeniu ciężarów, kolarstwie... Gdyby nie lekka atletyka, a w szczególności rzut młotem, byłby totalny syf! Nie chcę tu narzekać, widocznie nasze społeczeństwo nie stać na więcej. Skoro prawie 50 letni komendant straży pożarnej, mówił mi kiedyś, że sam poddał się sprawdzianowi fizycznemu obowiązkowemu dla młodych kandydatów na strażaków i zaliczył go bez trudu, a 2/3 spośród kandydatów tego nie mogło zrobić, to o czymś to świadczy, prawda? To jednostkowy przypadek, powie ktoś, ale popatrzcie na ulice, na te gromady koślawej opasłej młodzieży. Czarno widzę przyszłość polskiego sportu. No i jeszcze jedna uwaga. Około 10% populacji światowej stanowi rasa czarna. Tak na oko wydaje mi się, że zdobyła  ona nie mniej niż 30-40% wszystkich medali. I pomyśleć  że kiedyś organizowano osobne zawody dla  kolorowych i Turków, bo jak twierdzono, rasy te są niższe w rozwoju i nie mogłyby dorównać rasie białej. A moze dziś dla wyrównania szans należałoby zmienić dyscypliny?  Mniej biegów, więcej szachów?

 

Jakich szachów? Uzbekistan, Indie, Iran...

wystarczy prześledzić uczestników tych młodszych Pucharu Swiata

tu przykład na topie https://www.chess.com/pl/blog/avoy777/nosil-wilk-razy-kilka-poniesli-i-wilka-porazka-firouzji-w-pucharze-swiata

raperzy byliby zawstydzeni tym powitaniem

 

 

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bumer napisał:

 A moze dziś dla wyrównania szans należałoby zmienić dyscypliny?  Mniej biegów, więcej szachów?

 

Szachów niestety ciągle nie ma na liście sportów olimpijskich.....choć za sprawą nowego prezydenta federacji miało niby coś dgrnąć w tym temacie, tyle że takie gadanie już od 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Troche nie na temat ale dziś Vuelta Espagna ucieka Rafał Majka .......niby do mety jeszcze daleko ale góra dól i zanosi się że prawd. mu się uda wygrać.

( szkoda że nie walczy o generalkę, ale taka wygrana to też coś tam jest )

 

Eurosport znaczy

Edytowane przez agnel2748
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, agnel2748 napisał:

Troche nie na temat ale dziś Vuelta Espagna ucieka Rafał Majka .......niby do mety jeszcze daleko ale góra dól i zanosi się że prawd. mu się uda wygrać.

( szkoda że nie walczy o generalkę, ale taka wygrana to też coś tam jest )

 

Eurosport znaczy

Cześć

Jest gorąco i sucho więc jest to pogoda dla Pana Rafała. Podjazdy długie i niedynamiczne, równomierne, czyli też "pod niego"...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, agnel2748 napisał:

Kurde ale Krujswijk zaczął go gonic także nie wiadomo, kiedyś był silnijszy od Majki ale ostatnie lata to średnio jeździ.....także szanse spore. Troche mnie martwi że sporo ''płąskiego'' jeszcze po tej górze będzie.

Cześć

No i widzisz. Po co było się denerwować. :)

Piękne zwycięstwo po niesamowitej akcji, przyznasz?

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przyznaje i bardzo się cieszę, pojechałem rano specjalnie tylko 2h na rower i potem siedziałem wpatrzony w Vuelte. Zresztą tak siedzę nad górskimi etapami od ....1993 kiedy 1 raz Induraina zobaczyłem w Eurosporcie.

 Od czasów jazdy dla Contadora mu kibicuję. Takiego zawodnika, który potrafi z najlepszymi jeździć po górach mieliśmy niewielu ( z tych co ja pamiętam tzn.  od ca .1987 to tylko Jaskula i Halupczok teraz Kwiato też się polepszył w tym elemencie  ) .

....ale musisz też przyznać, że jakby miał ciutkę ''mocniejszą psych.'' to nie skończyło by się ''tylko'' na 3 miejscu w GC we Vuelcie i tych kilku wygranych po ucieczkach. Ja tam ciągle czekam/ liczę  na podium czy wygraną na etapie kiedy walczy o GC......najlepiej Giro. Ten rok jak sam Rafał mówił był dość trudny, może w 2022 ?.

(Nawet teraz przed wyścigiem od razu deklaruje, że będzie pomagał De la Cruzowi......jasne że Majka to wyższa liga , ale tak sobie założył i tyle..........no i wygrał) 

Edytowane przez agnel2748
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

He he... Też byliśmy na rowerku na godzinkę ale w takie dni w naszym rejonie jazda jest ciężka - dużo ludzi, pieszych itd. Ale średnia prawie 25 była. ;)

Zgadzam się z Tobą w 100% co do siły głowy ale... wiesz taką ma funkcję, tak funkcjonuje ten sport itd. Cieszmy się z wyjątkowego zwycięstwa i z tej informacji w lewym górnym rogu ekranu przy powtórkach: Incredible Majka ride.

I ten moment gdy jeszcze jadąc pokazał palec (nie faka oczywiście) i się śmiał - zajebisty moment.

Pewnie pamiętasz słynny moment jak Majka jechał po jeden ze swoich etapów w TdF i z uśmiechem puścił oko. Często to sobie oglądam...

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Wujot napisał:

Skończyły się Mistrzostwa Świata w mtb w Val di sole. ostatni był dh facetów, który wygrał tradycyjnie Greg Minnnaar. facet ma prawie 40 lat i ciągle ogrywa zawodników o 15-20 lat młodszych.

po prostu szczęka na ziemi.

 

Cześć

A Schurter... to samo chyba.

Na DH się zupełnie nie znam ale francuski zabiły...

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...