Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fit for 55 a przyszłość narciarstwa


MarioJ

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Lexi napisał:

Bzdura......u nas sprzątaczka czy kierowca mogą sie przekwalifikować nawet na członka rady nadzorczej w spółce skarbu państwa i nie potrzebują żadnego "świstka"...........ba - nawet nie muszą być kreatywni

Nawet nie powinni. Obecnie tylko koni żal.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Polskę to ceny są już europejskie s zarobki wciąż dość słabe. 

Można by zacząć najniżej w drabince zarobków i porównać np sprzątanie czy ekspedientki. W dalszej kolejności stolarzy czy elektryków. 

W Szwecji taka pani ma 1600/2000 euro na rękę. 

Taki pan ma 2000/2500 euro na rękę. 

Mój kolega zatrudnił właśnie do firmy w Kopenhadze  młodego inżyniera programistę i dostał 6200 euro na rękę. 

Wydaje mi się że wciąż jest przepaść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, artix napisał:

Mój kolega zatrudnił właśnie do firmy w Kopenhadze  młodego inżyniera programistę i dostał 6200 euro na rękę. 

Taka osoba w Polsce również zarobi 25 tys zł i jeszcze dostanie mieszkanie plus pakiet świetnego ubezpieczenia,karnet na fitnes  itd 

Sprzataczki w BE maja stawki 10-12.50€ na godzinę 

Sekretarka w międzynarodowej firmie z trzema językami biegłymi dostanie 2 koła max fakt netto w pl dostanie 6/8k zł brutto 

Na kasie zarobki 1500-1800€ ….

Tylko to wszystko przy jakich kosztach życia …. 50% mieszkańców BE nadal ma okna z lat 70/80 z jedna szyba zdezelowane ,drogi lokalne nadal z płyt betonowych z lat 60/80. Wyjechać w takie regiony Walonii to gorzej jak na Ukrainie . 

Polska jest ponownie odbudowywana jak po wojnie inwestycje są olbrzymie czy teraz 30 lat po komunizmie, w wielu aspektach życia dogoniła Europę oczywiście dużo potrzeba jeszcze ale zmiany jak i jakość życia są widoczne gołym okiem 

 

Edytowane przez Victor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Victor napisał:

Taka osoba w Polsce również zarobi 25 tys zł i jeszcze dostanie mieszkanie plus pakiet świetnego ubezpieczenia,karnet na fitnes  itd 

Sprzataczki w BE maja stawki 10-12.50€ na godzinę 

Sekretarka w międzynarodowej firmie z trzema językami biegłymi dostanie 2 koła max fakt netto w pl dostanie 6/8k zł brutto 

Na kasie zarobki 1500-1800€ ….

Tylko to wszystko przy jakich kosztach życia …. 50% mieszkańców BE nadal ma okna z lat 70/80 z jedna szyba zdezelowane ,drogi lokalne nadal z płyt betonowych z lat 60/80. Wyjechać w takie regiony Walonii to gorzej jak na Ukrainie . 

Polska jest ponownie odbudowywana jak po wojnie inwestycje są olbrzymie czy teraz 30 lat po komunizmie, w wielu aspektach życia dogoniła Europę oczywiście dużo potrzeba jeszcze ale zmiany jak i jakość życia są widoczne gołym okiem 

 

Ale kto mówi że nie zmieniło się na lepsze?

Kolego, ja się wychowałem w Polsce w latach osiemdziesiątych. Coś na ten temat wiem  😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podwyżek mediów trzeba się przyzwyczaić, tak samo zresztą do innych podwyżek (materiały budowlane, żywność, samochody, skipassy i mnóstwo innych rzeczy). Jest to efekt "zielonej linii", podnoszenia wynagrodzeń oraz inflacji. Oczywiście pandemia także jest dobrym wytłumaczeniem podwyżek. 

Wzrost płac będzie jedynie na papierze, a co będzie nas stać za parę miesięcy to zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Victor napisał:

Taka osoba w Polsce również zarobi 25 tys zł i jeszcze dostanie mieszkanie plus pakiet świetnego ubezpieczenia,karnet na fitnes  itd 

Sprzataczki w BE maja stawki 10-12.50€ na godzinę 

Sekretarka w międzynarodowej firmie z trzema językami biegłymi dostanie 2 koła max fakt netto w pl dostanie 6/8k zł brutto 

Na kasie zarobki 1500-1800€ ….

Tylko to wszystko przy jakich kosztach życia …. 50% mieszkańców BE nadal ma okna z lat 70/80 z jedna szyba zdezelowane ,drogi lokalne nadal z płyt betonowych z lat 60/80. Wyjechać w takie regiony Walonii to gorzej jak na Ukrainie . 

Polska jest ponownie odbudowywana jak po wojnie inwestycje są olbrzymie czy teraz 30 lat po komunizmie, w wielu aspektach życia dogoniła Europę oczywiście dużo potrzeba jeszcze ale zmiany jak i jakość życia są widoczne gołym okiem 

 

Nie dostanie. No chyba, że to jakiś wybitny przypadek. Nawet w IT większość pracuje za góra połowę tego.

A Np. inżynier programista PLC zarabia 5-6 tys. ale zł.

W innych branżach nie lepiej. Mam koleżankę co pracuje przy jakiś rozliczeniach w zagranicznej firmie. Zna dwa języki i zarabia 3000zł.

W Polsce dalej jest przepaść względem zachodu ale tylko z punktu widzenia zarobków i presji w pracy.

Poza tym nasz kraj wygląd nie gorzej niż sąsiedzi. Czasem nawet lepiej. Wiele rzeczy działa też dobrze. Nawet służba zdrowia jest gorsza niż w DE ale lepsza niż w UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Spiochu napisał:

Nie dostanie. No chyba, że to jakiś wybitny przypadek. Nawet w IT większość pracuje za góra połowę tego.

A Np. inżynier programista PLC zarabia 5-6 tys. ale zł.

W innych branżach nie lepiej. Mam koleżankę co pracuje przy jakiś rozliczeniach w zagranicznej firmie. Zna dwa języki i zarabia 3000zł.

W Polsce dalej jest przepaść względem zachodu ale tylko z punktu widzenia zarobków i presji w pracy.

Poza tym nasz kraj wygląd nie gorzej niż sąsiedzi. Czasem nawet lepiej. Wiele rzeczy działa też dobrze. Nawet służba zdrowia jest gorsza niż w DE ale lepsza niż w UK.

Wyjdź na powierzchnie złap świeżego oddechu bo bredzisz … ja nie napisałbym czego nie pytając innych 

osoba zarządzająca jednym z działów w tej ze firmie zarobki około 9 brutto… będąc ostatnio u niej rozmawiałem o zarobkach i właśnie ta osoba stwierdziła ze często do tego są duże bonusy jak mieszkanie itd

38F116EE-13B0-4051-A4F6-579D16A01ABA.thumb.jpeg.97fc8708f5831ce6308cc6100a00b84d.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

W starej kurtce znalazłem paragon na kwotę 20 zł ze Szwajcarii Bałtowskiej z 2016 r za karnet 2 godz.  Dziś taki karnet kosztuje 74 zł. Co takiego się stało ze podrożał ponad trzykrotnie, podczas gdy średnie wynagrodzenie w Polsce wzrosło  w tym okresie o około 1,7 raz.  Narty dla bogatych, tak samo jak indywidualna motoryzacja! 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...