Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Made in Poland


Antoni Jakubiak

Rekomendowane odpowiedzi

A co z kurtek ''Made in Poland'' nadaje się na Ski Toury ?  

Ostatnio moje wycieczki to pod górę przeważnie idę w rowerowej Thermal Jacket EKOI TEAM 0° Neon Green......kilkuletnia już  w sieci zdjęć /opisów brak  , pod spodem koszulka rowerowa i  bluza. Znaczy  jak temp gdzieś od -5 albo cieplej. W plecaku mam jakąś tam kurtkę którą zakładam na zjazd....żadna tam wypasiona , raz puchowata, raz inna . 

( jak  temp. lekko  na plusie to w tej samej kurtce Ekoia kiedy jadę na rowerze zakładam pod spód tylko kolarską koszulkę bez bluzy i na te kilka h jest w sam raz )

 

Przydałoby się coś w czymś po górę jest OK, tj. nie ugotuję się  , a na postoju,zjeździe  przy -15 tu albo wietrze 20 m/s,   nie czuć   zimna......ale to już chyba konkretne koszty.

Zagraniczne sklepy to pierwotna cena   pewnie 500 eurosów   może lepiej  , nie wiem.

( -50% to by jeszcze wchodziło w grę jeśli rzeczywiście dobry sprzęt  ale płacić 2500 to dla mnie trochę przesada jak się nie zapuszcza w Himalaje)

 

 

 

Edytowane przez agnel2748
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, agnel2748 napisał:

 

Przydałoby się coś w czymś po górę jest OK, tj. nie ugotuję się  , a na postoju,zjeździe  przy -15 tu albo wietrze 20 m/s,   nie czuć   zimna......ale to już chyba konkretne koszty.

Cos takiego nie istnieje. Za zadne pieniadze. No chyba ze podgrzewane elektrycznie.

Na podejscie kup softshell( Np. w attiq) a na postoj zakladaj na to puchowke. Najlepsza chyba Neolight z Cumulusa.

Edytowane przez Spiochu
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, agnel2748 napisał:

Przydałoby się coś w czymś po górę jest OK, tj. nie ugotuję się  , a na postoju,zjeździe  przy -15 tu albo wietrze 20 m/s,   nie czuć   zimna......ale to już chyba konkretne koszty.

Zagraniczne sklepy to pierwotna cena   pewnie 500 eurosów   może lepiej  , nie wiem.

Zainwestuj w dobry softshell i na jego bazie zbudujesz "odzienie" prawie na okrągły rok (w upały w lecie pewnie nie będzie potrzebny) spokojnie powinieneś sie zamknąć w tysiącu zl. choć są modele na które i 500Euro by brakło (zwłaszcza te hybrydy z merynosem- Ortovox.. itp).

Wiem ze sporo kolegów z forum stosuje SS jako podstawowy ubiór. 😉

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 m/s tj 72km/h to jeszcze do przeżycia . W kazdym razie mój region Karkonosze często takie cyferki podają czy to na stronie Gopru ,SkiAreny czy Ski Kopy.

Ja jak widzę że jest 20 m/s to częściej sobie odpuszczam , 15 to idę .......Brat dla odmiany   średnio  się tym  przejmuje i atakuje te nasze hopki, tyle że on mieszka w Poznaniu i jak już jest w górach to stara się wykorzystać na max.

Poniżej 130 km/h   .... Tour de France kilka lat temu ze względu na ten wiatr obcięli końcówkę podjazdu pod Ventoux.

 

Edytowane przez agnel2748
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Piotrek napisał:

Dlaczego? Są dobrze dopasowane, zazwyczaj całkowicie skórzane(jedna warstwa, bez podszewki), z cienką gumową podeszwą dającą bardzo dobre czucie i przyczepność. Co prawda wyczynowych butów radowych nigdy nie widziałem, myślę jednak, że są bardzo podobnie zbudowane. (Piszę jak wspomniałem o butach ze zdjęcia zapodanego przez Wujota ze spodniami do wspinaczki)

 

 

 

 

 

zapomniales jeszcze tylko o magnezji (zeby sie rece po kierownicy nie slizgały)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, agnel2748 napisał:

bardziej sportowo,grzecznie po szlakach  bez cyrków

To może jak sportowo to pomyśl o takiej koncepcji (1 warstwę pomijam, wiadomo musi być odpowiednia i jest bardzo ważna)
- kurtka typu termal ale z Polartec® Alpha® i to bez względu ;) czy ATTIQ https://attiq.net/category/skitouring?horizontal czy np. Dynafit (mam to mogę polecić) https://www.dynafit.com/mezzalama-polartec-alpha-jacket-men-08-0000071064?c=518002
- do tego "odpowiednie" gacie (mam już kolejną generację https://www.dynafit.com/mezzalama-race-pants-men-08-0000071382?number=08-0000071382_0000000005&c=518547 ) ale tu chodzi o koncepcję ;) nie producenta
ATTIQ w to miejsce proponuje https://attiq.net/kombinezon-skitourowy-meski.html ale wiadomo guma ..... to  zawsze guma :)
- a jako uzupełnienie np. z ATTIQ gacie https://attiq.net/spodnie-meskie-ultralight.html z kurtką https://attiq.net/kurtka-meska-ultralight.html (oczywiście inni producenci też mają takie rozwiązania). Masz to w plecaku ale jak już jesteś na "szczycie" i  chcesz zjechać a wieje i jest ten dupiasty warun to zapinasz termala i wciągasz to na górę z gaciami  i masz spokój. Ja w tym celu używam biegowego zestawu z DYNASHELL 20k/30k CRAFT 2.5L 62 BS (było o tym sporo ostatnio). Dynafit w tym sezonie do kolekcji skitour zrobił kopię z kapturem zestawu biegowego i nazwał to Dynafit DNA Race Wind spodnie + kurtka, idea idealnie taka sama jak w ciuchach ATTIQ-i

ps.
nie robię dla wspomnianych firm ;) 

Pozdrawiam
mirekn

Edytowane przez mirekn
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirekn napisał:

To może jak sportowo to pomyśl o takiej koncepcji (1 warstwę pomijam, wiadomo musi być odpowiednia i jest bardzo ważna)
- kurtka typu termal ale z Polartec® Alpha® i to bez względu ;) czy ATTIQ https://attiq.net/category/skitouring?horizontal czy np. Dynafit (mam to mogę polecić) https://www.dynafit.com/mezzalama-polartec-alpha-jacket-men-08-0000071064?c=518002
- do tego "odpowiednie" gacie (mam już kolejną generację https://www.dynafit.com/mezzalama-race-pants-men-08-0000071382?number=08-0000071382_0000000005&c=518547 ) ale tu chodzi o koncepcję ;) nie producenta
ATTIQ w to miejsce proponuje https://attiq.net/kombinezon-skitourowy-meski.html ale wiadomo guma ..... to  zawsze guma :)
- a jako uzupełnienie np. z ATTIQ gacie https://attiq.net/spodnie-meskie-ultralight.html z kurtką https://attiq.net/kurtka-meska-ultralight.html (oczywiście inni producenci też mają takie rozwiązania). Masz to w plecaku ale jak już jesteś na "szczycie" i  chcesz zjechać a wieje i jest ten dupiasty warun to zapinasz termala i wciągasz to na górę z gaciami  i masz spokój. Ja w tym celu używam biegowego zestawu z DYNASHELL 20k/30k CRAFT 2.5L 62 BS (było o tym sporo ostatnio). Dynafit w tym sezonie do kolekcji skitour zrobił kopię z kapturem zestawu biegowego i nazwał to Dynafit DNA Race Wind spodnie + kurtka, idea idealnie taka sama jak w ciuchach ATTIQ-i

ps.
nie robię dla wspomnianych firm ;) 

Pozdrawiam
mirekn

Dzięki za podpowiedź, muszę to wszystko powoluktku jakoś przetrawić.

Z obcisłymi rzeczami może być problem.....bo ca 30 lat zeszło mi przekonanie do obcisłych kolarskich ciuchów,  z tymi narciarskimi może być podobnie . Sportowo to u mnie nie jakiś wyczyn czy coś ale  ważniejsze  niż jakieś techniczne zjazdy po skalach, czy rozkoszowanie się puchem to żeby się po prostu zmęczyć , szybko wyjść na górę.

Kiedyś miałem taką kurtałkę ,  https://photos.google.com/album/AF1QipOeE2YCQrXbzTFeHV_pEz6GM0Amf3lEgxh4Lhg5/photo/AF1QipMOqHCpFiXh8fpph1j5AeZt3A3gsRhIzHkS-uNA  albo https://photos.google.com/album/AF1QipOeE2YCQrXbzTFeHV_pEz6GM0Amf3lEgxh4Lhg5/photo/AF1QipMVW8TdGHRchVvNhrU-Yz71O-L2wNm1bgENH3Lx , https://photos.google.com/album/AF1QipPuDkDkiztV49OFOSgr-GZUhV2x2yN9ZapfdtKs/photo/AF1QipMBnRWvQknyJ2_gje3cej9j3KO7Co048VFMo4cK   kupioną gdzieś w Galeriowym sportowym 

    Nawet nie najgorsza  była (kosztowała oryginalnie ca. 700pln przeceniona na 350) i na rower i na narty, tylko że już zblakła i ogólnie trochę za duża . Ale pamiętam, że nie targałem wtedy w plecaku dodatkowej . Nie wiem co to za materiał był, nie miałem i do tej pory nie mam  o tym wielkiego pojęcia  , kupiłem bo mi się podobała , hardshell/softshell nie wiem co to było  .....ale prawd. lepsza wersja takiej kurtki była by OK. Z tego co pamiętam  był napis ''membrana'' chyba  10000. 

Edytowane przez agnel2748
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, artix napisał:

Co ty za brednie wypisujesz? 😂 

Ciezki? Mało elastyczny? Chyba jakieś gumowe ciuchy z PRLu nosisz?

Mam Bergansa od wielu lat. 400 gram. Czy to Tux - 20, Zakopane czy Norwegia latem, lub rower o każdej porze roku, zawsze się sprawdza. Wiatr nie groźny . Nieprzemaka. Mieści się w plecaku w małej kieszonce. Regulując innymi warstwami jest jedyny i najlepszy wybór.

A co do elastyczności. Chyba nie odrobiłeś lekcji. Haglöfs. 

Często piszesz rzeczy totalnie oderwane od rzeczywistości. 

To nawet nie jest zabawbe. 

Wypisujesz tu na forum fanaberie i jeszcze dajesz strzały? 😆Nie martw się. Kiedyś ty też się nauczysz jeździć na nartach i doceniać dobre ciuchy techniczne. 

Edytowane przez artix
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, artix napisał:
W dniu 19.08.2021 o 23:36, artix napisał:

Co ty za brednie wypisujesz? 😂 

Ciezki? Mało elastyczny? Chyba jakieś gumowe ciuchy z PRLu nosisz?

Mam Bergansa od wielu lat. 400 gram. Czy to Tux - 20, Zakopane czy Norwegia latem, lub rower o każdej porze roku, zawsze się sprawdza. Wiatr nie groźny . Nieprzemaka. Mieści się w plecaku w małej kieszonce. Regulując innymi warstwami jest jedyny i najlepszy wybór.

A co do elastyczności. Chyba nie odrobiłeś lekcji. Haglöfs. 

Często piszesz rzeczy totalnie oderwane od rzeczywistości. 

To nawet nie jest zabawbe. 

Expand  

Wypisujesz tu na forum fanaberie i jeszcze dajesz strzały? 😆Nie martw się. Kiedyś ty też się nauczysz jeździć na nartach i doceniać dobre ciuchy techniczne. 

Edytowane 9 godzin temu przez artix

Ty tak sam do siebie?...no to Ci powiem - dealer Cie nie oszukuje.....😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2021 o 06:09, Sławek Nikt napisał:

Dodam jeszcze, że nie każdy potrzebuje membrany 20 000, która oddycha naprawdę świetnie, ale za to jak się mało ruszasz np. jak się uczysz to jest w takim ubranku po prostu chłodno by nie powiedzieć zimno.  Dlatego mam i te lepiej oddychające spodnie 4F i te gorzej z membraną 8 000 czy 10 000. 

Te cyferki nic nie znaczą. Kupiłem kiedyś w sklepie sportowym w Karpaczu kurtkę za 150zł z membraną i dumnym napisem 15 000. Puściła wodę TEGO SAMEGO DNIA, w którym ją kupiłem. Poległa na pierwszym deszczu w drodze do Strzechy Akademickiej. Ważny jest laminat, z którego kurtki szyją, bo cyferki to każdy somie nakleja jakie chce.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2021 o 20:34, Jeeb napisał:

jesteś pewien że towar wyprodukowano w Polsce ?

 

ostatnio w polskim supermarkecie znalazłem "Miód Staropolski" 22 złote za kilogram

i czytam na metce małymi literkami napisane " skład - mieszanka miodów z krajów UE i z krajów nie UE"

Genialne, podobne napisy widzę na etykiecie wszystkich oliw z oliwek w polskich marketach i nie mogę znaleźć coś lepszego inaczej jak zamawiając w internecie. Za granicą na południu nietrudno znaleźć na półce oliwę, gdzie na etykiecie jest szczep, data zbioru, data butelkowania, adres plantacji lub młynu.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ziemowit napisał:

Te cyferki nic nie znaczą. Kupiłem kiedyś w sklepie sportowym w Karpaczu kurtkę za 150zł z membraną i dumnym napisem 15 000. Puściła wodę TEGO SAMEGO DNIA, w którym ją kupiłem. Poległa na pierwszym deszczu w drodze do Strzechy Akademickiej. Ważny jest laminat, z którego kurtki szyją, bo cyferki to każdy somie nakleja jakie chce.

😉 Elastyczny hardshell

Screenshot_20210822-095910.png

Edytowane przez artix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2021 o 14:03, Spiochu napisał:

Cos takiego nie istnieje. Za zadne pieniadze. No chyba ze podgrzewane elektrycznie.

Na podejscie kup softshell( Np. w attiq) a na postoj zakladaj na to puchowke. Najlepsza chyba Neolight z Cumulusa.

Ważne wywietrzniki pod pachami ew odpinane, albo nawet bez rękawów, ja taki używam. Puchowka się tez przydaje. Cienki i lekki gore w plecaku. Nasze górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brachol napisał:

A co powiecie o takiej kurtce? Nada się na narty zjazdowe przy niższych temperaturach i jako ogrzewacz na skitury czy za duża do tej drugiej aktywności?

Rab Infinity Light Down Jacket | UK | Ultralight Outdoor Gear

Wg mnie zjazdowe i skitury to inna para kaloszy, znaczy kurtek, choć są wyznawcy. Śpiochu, Wujot dobrze zdefiniowali jak ubrać się na skitury i tego bym się trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brachol napisał:

A co powiecie o takiej kurtce? Nada się na narty zjazdowe przy niższych temperaturach i jako ogrzewacz na skitury czy za duża do tej drugiej aktywności?

Rab Infinity Light Down Jacket | UK | Ultralight Outdoor Gear

Na skitury za ciężka. Szukaj podobnie ciepłych, ale z lżejszym materiałem zewnętrznym. ( idealnie 200g puchu - 400g całość)

Na zjazdówki tylko na duże mrozy, bo tak to za ciepła.

 

Zerknij na Cumulusa:

https://cumulus.equipment/pl_pl/odziez/meska.html

Edytowane przez Spiochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2021 o 07:18, Spiochu napisał:

W cztery ef placi sie wiecej nie za to samo, ale za duzo gorsze. Zreszta to jest logiczne. Nie po to wydaja miliony na marketing by robic inaczej.

Chetnie wybralbym firme polska, ale nie taka ktora robi ze mnie idiote.

To gdzie cos jest szyte nic nie zmienia. Na tej samej linii produkcyjnej mozna puszczac badziew jak i dobre produkty.

Chcesz miec topowy ciuch kup francuskiego Milleta czy szwedzkiego Haglofsa. Chcesz polski to jmp lub attiq. A jak wystarczy Ci modna szmata, wez cztery ef.

4F od lat sprzedawane jest w większości sklepów i sklepików sportowych, kupowałem bo jak to czasem bywa "tylko takie mamy na stanie", ale pruło i mechaciło się to po niedługim czasie od zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2021 o 06:30, Antoni Jakubiak napisał:

Cześć, dzięki za aktywność w temacie.

Rozpocząłem ten temat, bo chciałem stworzyć listę firmy, pierwszego sprawdzenia, dla osób kupujących odzież narciarską.

Uważam, że w dobie globalizacji, bardzo ważny jest patriotyzm lokalny. W dobie globalizacji, trudno jest znaleźć produkt 100% made in one country, nawet jabłka Grójeckie, zbierane są na traktory napędzane importowanym paliwem. Jednak lepiej je jeść, niż jabłka importowane. Made in Poland, to nie tylko szwalnie, to także, a może przede wszystkim design, marketing, sponsoring. Na przykład, takie firmy jak Samsung, czy TCL, posiadają w Polsce olbrzymie centa R&D zatrudniające tysiące (Samsung), lub setki (TCL) inżynierów. Wydaje mi się, że jest to ważniejsze dla Polskiej gospodarki, niż montownia. Dlatego, kupując telefon, telewizor Samsunga czy TCL, możemy czuć się, że jest on po części Made in Poland. Podobnie jest z firmą 4F, która być może szyje w Chinach, jednak w Polsce zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów, sponsoruje Polskich sportowców, i zdobywa nowe rynki zbytu poza Polską. 

Lista Polskich producentów, którzy mają w swojej ofercie ubrania dla narciarzy:

* JMP
* 4F
* Outhorn
* Bergson
* Attiq
* Alpinus

 

Ale właściwie co nam gospodarczo daje patriotyzm lokalny wobec polskiej firmy produkującej w Chinach? 

Jeśli produkują w Chinach to dają pracę Chińczykom, podatkami zasilają chiński budżet państwa, a wyposażenie hal i biur kupują od chińczyków wspierając tamtejszy biznes.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...