Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nawigacja samochodowa, Android Auto, Apple CarPlay.


Ziemowit

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucam temat o nawigacji samochodowej, bo chyba takiego nie ma, jest już inny temat o nawigacji rowerowej.

Od kilku lat korzystam z aplikacji Android Auto łączącej się z telefonu po kablu (bo tylko taki sposób połączenia autko obsługuje), w którym uruchamiam sobie Waze jako nawigację samochodową oraz muzykę ze Spotify. Zauważyłem, że Android Auto zniknęło już ze sklepu Google Play i chyba nie ma już żadnych aktualizacji. Czy ktoś z was przesiadł się już na nowe rozwiązanie od Google i ma jakieś przemyślenia?

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/smartfony/nawigacja-od-google-zniknie-ze-smartfonow-zmiana-pojawi-sie-wraz-z-android-12/5gkgzjc

Mi komunikację wymusza Android Auto, więc chyba muszę go usunąć zanim sprawdzę nowe rozwiązanie "Asystent Google w trybie samochodowym", ale gdy usunę, to jeśli nowe nie zadziała, albo nie przypadnie mi do gustu trzeba będzie kombinować z instalowaniem AA z lewego źródła, więc pytam co sądzicie.

A może korzystacie z innych aplikacji pomostowych jak np. AutoMate?

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ziemowit napisał:

Wrzucam temat o nawigacji samochodowej, bo chyba takiego nie ma, jest już inny temat o nawigacji rowerowej.

Od kilku lat korzystam z aplikacji Android Auto łączącej się z telefonu po kablu (bo tylko taki sposób połączenia autko obsługuje), w którym uruchamiam sobie Waze jako nawigację samochodową oraz muzykę ze Spotify. Zauważyłem, że Android Auto zniknęło już ze sklepu Google Play i chyba nie ma już żadnych aktualizacji. Czy ktoś z was przesiadł się już na nowe rozwiązanie od Google i ma jakieś przemyślenia?

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/smartfony/nawigacja-od-google-zniknie-ze-smartfonow-zmiana-pojawi-sie-wraz-z-android-12/5gkgzjc

Mi komunikację wymusza Android Auto, więc chyba muszę go usunąć zanim sprawdzę nowe rozwiązanie "Asystent Google w trybie samochodowym", ale gdy usunę, to jeśli nowe nie zadziała, albo nie przypadnie mi do gustu trzeba będzie kombinować z instalowaniem AA z lewego źródła, więc pytam co sądzicie.

A może korzystacie z innych aplikacji pomostowych jak np. AutoMate?

 

Nie używam Android Auto, bo nie mam.

Z ciekawości się zapytam: czy na ekran w aucie można puścić dowolną nawigację z telefonu ? Czy masz obsługę wówczas dotykową na ekranie auta ?

 

Czy aplikacje pomostowe działają z każdym autem w którym jest Android Auto ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarioJ napisał:

Nie używam Android Auto, bo nie mam.

Z ciekawości się zapytam: czy na ekran w aucie można puścić dowolną nawigację z telefonu ? Czy masz obsługę wówczas dotykową na ekranie auta ?

Czy aplikacje pomostowe działają z każdym autem w którym jest Android Auto ?

Jest normalna obsługa dotykowa na ekranie auta, ale nie można puścić dowolnej aplikacji, lecz tylko te, których twórcy postarali się o kompatybilność z AA. Jest ich mało bo nie więcej niż 20, np. Mapy Google, Waze, Messenger, WhatsApp, Skype, Telegram, Signal, Spotify, YouTube Music, Apple Music, Google Play Muzyka, Deezer Music, Amazon Music.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RyM napisał:

Android Auto oficjalnie nie jest dostępne w PL ,pozostaje pobranie z zaufanego źródła zewnętrznego pliku instalacyjnego

Nope, na początku nie było, potem dodali i pobrałem normalnie po ludzku ze sklepu Google Play, a teraz znowu nie ma. Zastępują to nowym rozwiązaniem i stąd moje pytanie, czy ktoś już korzystał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w aucie jest jakaś wbudowana nawigacja, duży ekran dotykowy, połączenia bluetooth z telefonem i ch...  wie co jeszcze.

Nawet nie wiem jak to ogarnąć, bo nie jest do niczego potrzebne. Przyczepiam telefon do kratki, odpalam google maps i tyle wystarczy. Jedynie przygłupi algorytm strasznie ciągnie do autostrad. Drogą lokalną często jest dużo bliżej, a czas podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Ziemowit said:

Nope, na początku nie było, potem dodali i pobrałem normalnie po ludzku ze sklepu Google Play, a teraz znowu nie ma. Zastępują to nowym rozwiązaniem i stąd moje pytanie, czy ktoś już korzystał?

w Android 10 AA jest wbudowane w system, może dlatego nie widzisz go w sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spiochu napisał:

U mnie w aucie jest jakaś wbudowana nawigacja, duży ekran dotykowy, połączenia bluetooth z telefonem i ch...  wie co jeszcze.

Nawet nie wiem jak to ogarnąć, bo nie jest do niczego potrzebne. Przyczepiam telefon do kratki, odpalam google maps i tyle wystarczy. Jedynie przygłupi algorytm strasznie ciągnie do autostrad. Drogą lokalną często jest dużo bliżej, a czas podobny.

Ja ze względów zawodowych interesuję się nowościami. Ostatnio jeździłem trochę nowym modelem Mazdy i z gadżetów to fajny jest "wyświetlacz na przedniej szybie" (HUD). Szczególnie prezentacja ograniczenia prędkości (i kilka innych znaków zakazu), prędkość aktualna i status aktywnego tempomatu. W krajach na zachodzie z wyższymi mandatami to się przydaje.

W swoim aucie używam bluetooth do bezproblemowego słuchania stacji internetowych i spotify. Chociaż sam unikam przeładowania softwarem w aucie, nie ufam jakości pracy programistów. 😁 Złapałem kilka błędów w tym HUD Mazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spiochu napisał:

U mnie w aucie jest jakaś wbudowana nawigacja, duży ekran dotykowy, połączenia bluetooth z telefonem i ch...  wie co jeszcze.

Nawet nie wiem jak to ogarnąć, bo nie jest do niczego potrzebne. Przyczepiam telefon do kratki, odpalam google maps i tyle wystarczy. Jedynie przygłupi algorytm strasznie ciągnie do autostrad. Drogą lokalną często jest dużo bliżej, a czas podobny.

Wbudowane nawigacje w autach są najczęściej do dupy. Za słaby software, za słabe mapy.

Mógłbyś pewnie wykorzystać u siebie i włączyć sobie ten google maps na dużym ekranie auta. To jest wygodniejsze i czytelniejsze, pod warunkiem że ekran auta jest na odpowiedniej wysokości, tak powiedzmy na poziomie dolnego brzegu przedniej szyby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...