Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Annaa

Rekomendowane odpowiedzi

26.08 godz.20:50 Jeleśnia postój,  1800km w nogach, pewnie ciężko psychicznie bo tak blisko domu, a zawsze się łatwiej wraca. Podziwiam wszystkich co do dzisiaj dotrwali bo pogoda fatalna. Powodzenia!

24th | Maciej Paterak

Distance On Track:1799.25 KM (56.18%)
Odległość do przebycia: 1403.44 KM
Prędkość: 0.00 KM/H
AVG Route Speed: 14.03 KM/H
AVG Moving Speed: 18.87 KM/H

Czas w ruchu: 3 d 23 h 20 m (74%)
Czas w postoju: 1 d 08 h 51 m (26%)

12.5°C 
Wind: 2.62 m/

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, marionen napisał:

Jak ktoś coś takiego zorganizuje to pewno pierwszy się zgłosisz i wystartujesz z numerem 1. Powodzenia. Będę kibicował...

Może jak będę na emeryturze.

Ultra niekorzystnie wpływa na wiele elementów sprawnościowych Np. szybkość czy gibkość.

Dla zdrowia lepiej skupić się na krótszych i bardziej urozmaiconych treningach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Spiochu napisał:

Ciekawe, wydaje się mało jak na takich wymiataczy. Na pewno to nie uwzględnia postojów? 

Jak wg Ciebie mało (słabo) to się zapisz i zobaczymy co potrafisz. Ile przejechałeś na rowerze jednym ciągiem najwięcej , w ilu maratonach wystartowałeś. To jest jazda non stop z krótkimi postojami na regenerację. Ile wytrzymujesz Śpiochu bez snu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marionen napisał:

Jak wg Ciebie mało (słabo) to się zapisz i zobaczymy co potrafisz. Ile przejechałeś na rowerze jednym ciągiem najwięcej , w ilu maratonach wystartowałeś. To jest jazda non stop z krótkimi postojami na regenerację. Ile wytrzymujesz Śpiochu bez snu.

Może dla ciebie słabo, ja tylko sądziłem że jeżdżą bardzo szybko.

Nie jeżdżę na rowerze.

Mój rekord z buta ok. 110km i 4000m przewyższeń w 20h. A Twój?

Edytowane przez Spiochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdzałem dla 1 ,go na liście ,aktualnego lidera  ( na podst. tego https://mrdp.pl/smsview/?task=grouptable&param=MRDP2021)

odcinek między

PKT  6     a PKT 7             -117 km czas jazdy niecałe 5h , co daje średnią 23,5 km/h

PKT 10   a 11( Przemyśl) - 95,5 km czas jazdy ca 3,5 czyli średnia ca 27km/h 

                           PKT11 (Przemyśl )   a 12(Ustrzyki ) -107 km  czas jazdy  ca 5h średnia 21,4     

ale tu jakieś hopki pewnie są to i średnia niższa.

( pewności czy jechał te kawałki 1 ciągiem czy robił sobie jakieś przerwy nie ma..... a te nawet pół godzinne istotnie na średnią wpływają. np zakładając że 95,5 jechał z  przerwami wyszło mu 27 km/h ale odejmując np 0,5 h na przerwę to jest już 32 km/h różnica kolosalna)

Edytowane przez agnel2748
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Spiochu napisał:

Nie da się policzyć bo może to być Np. czas od wyjazdu z noclegu do noclegu ale obejmujący krótsze postoje.

??

oczywiście, że się da.

od soboty 12:00 do dziś minęło 135 godzin.

 

skoro ta średnia miała by uwzględniać postoje (a o to pytałeś)

to lider miałby przejechane 3024 km, czyli na mecie byłby za ok 8 godzin.

Swoją drogą, lider 77% czasu od startu wyścigu jest w ruchu, osoba na drugim miejscu 80%, co daje 4d10h jazdy i 1d0h 25min odpoczynku.
kosmos

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gregor_g4 napisał:

??

oczywiście, że się da.

od soboty 12:00 do dziś minęło 135 godzin.

 

skoro ta średnia miała by uwzględniać postoje (a o to pytałeś)

to lider miałby przejechane 3024 km, czyli na mecie byłby za ok 8 godzin.

Swoją drogą, lider 77% czasu od startu wyścigu jest w ruchu, osoba na drugim miejscu 80%, co daje 4d10h jazdy i 1d0h 25min odpoczynku.
kosmos

 

 

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Spiochu napisał:

Może dla ciebie słabo, ja tylko sądziłem że jeżdżą bardzo szybko.

Nie jeżdżę na rowerze.

Mój rekord z buta ok. 110km i 4000m przewyższeń w 20h. A Twój?

Nie manipuluj moją wypowiedzią. Nigdzie nie napisałem, że słabo  tylko Ty twierdzisz, że mało co w tym kontekście znaczy słabo (wolno). Znasz sie na kolarstwie jak na wojsku ale wypowiadać musisz. Koncentruj sie na tym na czym się znasz. Co do Twojego pytania, jakbyś czytał moje posty to byś wiedział. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marionen napisał:

Nie manipuluj moją wypowiedzią. Nigdzie nie napisałem, że słabo  tylko Ty twierdzisz, że mało co w tym kontekście znaczy słabo (wolno). Znasz sie na kolarstwie jak na wojsku ale wypowiadać musisz. Koncentruj sie na tym na czym się znasz. Co do Twojego pytania, jakbyś czytał moje posty to byś wiedział. 

Ja nigdzie nie napisałem, że słabo. To Ty tak napisałeś. Może w wojsku tak Cię uczyli, ale nie każdy komentarz jest formą ataku, lub wyśmiania dokonań.

Z tego co kojarzę, to również nie jesteś kolarskim ekspertem. W ultra chyba też nie masz żadnych doświadczeń, skoro unikasz odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mysiauek napisał:

Abstrachując od tego kto ma tu na forum większego (przepraszam Panie), kto co robił w wojsku, ile przebiegł, przejechał itp  to ja troche się boję, że Maciek nie zmieści się  w limicie.

Cześć

A na czym opierasz ten strach??? Nie ma żadnych podstaw do takich twierdzeń i jak nie złapie kontuzji będzie na mecie z pełnym spokojem. A abstrahując od Macieja to myślę, że wszyscy jadą wolno/wolniej niżby jechali w dobrych/lepszych warunkach i to o dobre parę km/h. Wiatr, deszcz i zimno robią swoje.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

A na czym opierasz ten strach??? Nie ma żadnych podstaw do takich twierdzeń i jak nie złapie kontuzji będzie na mecie z pełnym spokojem. A abstrahując od Macieja to myślę, że wszyscy jadą wolno/wolniej niżby jechali w dobrych/lepszych warunkach i to o dobre parę km/h. Wiatr, deszcz i zimno robią swoje.

Pozdro

Policzyłem sobie jak Maciek jechał do tej pory. Zakładam, że dzień po dniu będzie ciut bardziej zmęczony. Pamiętam, że wspominał przy pierwszym etapie, iż okolice bodajże Kostrzynia dały mu w kość ponieważ były bardziej pagórkowate niż się spodziewał. A tu jeszcze ma całe Sudety przed sobą.

I po prostu, po ludzku, trochę się boję o przejazd w limicie i o tego chłopa a bardzo go lubię :)

Oczywiście, trzymam też za niego kciuki i kibicuję.

 

P.S. Dzięki za ortografię. Zwalam na piątek rano ;)

Edytowane przez mysiauek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mysiauek napisał:

Policzyłem sobie jak Maciek jechał do tej pory. Zakładam, że dzień po dniu będzie ciut bardziej zmęczony. Pamiętam, że wspominał przy pierwszym etapie, iż okolice bodajże Kostrzynia dały mu w kość ponieważ były bardziej pagórkowate niż się spodziewał. A tu jeszcze ma całe Sudety przed sobą.

I po prostu, po ludzku, trochę się boję o przejazd w limicie i o tego chłopa a bardzo go lubię :)

Oczywiście, trzymam też za niego kciuki i kibicuję.

 

P.S. Dzięki za ortografię. Zwalam na piątek rano ;)

Cześć

Cześć

Rozumiem. Wiesz... może się zdarzyć zwykły defekt, może się zdarzyć wszystko... Mam jednak przeświadczenie, że Maciek kontroluje sytuację i da sobie radę. Pierwsza połowa była naprawdę ciężka, ale mam wrażenie, że Maciek stosuje taktykę dobrej (długiej, pełnej - o ile to możliwe) regeneracji i to zaowocuje w końcowej części wyścigu.

Zdjęcia przesłane przez Mariusza i Christofa pokazują, że jest w dobrej formie, w każdym razie z pewnością nie leci na oparach. Ja Ci powiem, że dla mnie Maciek jest nie tylko kolegą, któremu kibicuję ale też pewnego rodzaju wzorem i inspiracją. Bez niego nigdy bym nie pomyślał o jeździe długodystansowej, o tym że w ogóle to jest możliwe i za to bardzo mu jestem wdzięczny.

Pozdrowienia serdeczne

 

Edytowane przez Mitek
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mysiauek napisał:

Policzyłem sobie jak Maciek jechał do tej pory. Zakładam, że dzień po dniu będzie ciut bardziej zmęczony. Pamiętam, że wspominał przy pierwszym etapie, iż okolice bodajże Kostrzynia dały mu w kość ponieważ były bardziej pagórkowate niż się spodziewał. A tu jeszcze ma całe Sudety przed sobą.

I po prostu, po ludzku, trochę się boję o przejazd w limicie i o tego chłopa a bardzo go lubię :)

Oczywiście, trzymam też za niego kciuki i kibicuję.

 

P.S. Dzięki za ortografię. Zwalam na piątek rano ;)

Limit na 12 powino byc 1920 km. Bedzie troszeczkę w plecy. Parę godzin snu mniej i nadrobi. Niestety pogoda na wtorek (kluczowy dzień) mocno deszczowa, dużo zależy od wiatru i temperatury, jak wszystkie te składniki będą niekorzystne to trudność się zwiększy. Dolnośląskie trasy Maciek zna bardzo dobrze, często tu startował. Liczę, że dobrze pojedzie odcinek między Beskidem Śląskim a Górami Złotymi. Moc ma, chumor mu dopisuje, twardy jest. Głowa Maćkowi nie nawali, tylko kontuzja lub katastrofa sprzętowa (mało prawdopodobna) mogą Go pokonać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jeszcze taka - myślę dość ciekawa informacja. Otóż:

Trasę MRDP Góry czyli wyścigu ze Szklarskiej do Przemyśla w formule MRDP, którą pokonywał również wtedy Maciek (jechał Zachód w 2018, Góry w 2019 i Wschód w 2020) - wspominał o tym Mariusz, jechał w tymże roku absolutny cyborg terenowej jazdy długodystansowej Radek Gołębiewski. Daniel Śmieja - twórca MRDP miał czas 69,48 i był to najlepszy czas wśród "stałych bywalców". Radek przejechał w 55,13.

Naprawdę nie wiem jako skomentować wyniki, które osiąga kolega z Torunia, który nie trenuje tylko regularnie jeździ sobie do pracy...

Ale... wcale to nie był najlepszy wynik na tej trasie. Kolega Przemysław Szlagor przeleciał MRDP Góry w czasie 47,43. Trasa liczyła wtedy 1148 km.

To dla miłośników średnich.

pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...