Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty 07/08 zmiany, tendencje


JC

Rekomendowane odpowiedzi

No i się porobiło! Podsumowując tendencje jakie można zauważyć w branży narciarskiej narty RACE są już nie modne i nie wypada się w nich pokazywać na stoku ;)

Teraz królują ALL MOUNTAINY! Doszło do tego, że Atomic nie ma w ofercie grupy RACE, tylko DRIVE czyli połączenie nart z "dawnej" grupy Race i SX (skicross). Praktycznie wszystkie firmy położyły nacisk na Freeride i Freestyle! Narty mają być stabilniejsze (szersze pod butem) i pozwalające "wyskoczyć" po za trasę!

Slalomki, gigantki odchodzą do lamusa. W nowym sezonie trzeba "szpanować" RX Hear lub Atomic-iem Nomad! To będzie "trendy", "jezzy" i "cool"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty 07/08 zmiany, tendencje

hahaha.. :)

no nie przesadzaj.... nie wydaje mi się, zeby tak od razu zaraz brak...

Jacek mowil co jest promowane... i na co stawiaja producenci...

a poza tym nie czarujmy sie... wiekszosc nart na stokach to akurat nie slalomki czy gigantki z grupy RACE... tylko raczej pochodne ALL... lub CROSS... jak zwał tak zwał.. :))

pozdr

siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty 07/08 zmiany, tendencje

nie nie ma szans żeby znikły gigantki czy slalomki choć bym miał być ostatnim z gatunku z racową duszą to raceowe nartki 4ever... wg mnie narty SL czy GS były są i będą tylko teraz straszna moda na free jest i poprostu wyszło o kilka więcej desek do free ale nic nie znika....

moi kumple nawet pokupowali dechy do free rossy scratch czy atomic triples (szczerze to nawet nie wiem jak się to pisze) i powiem fajna zabawa ale już nie nakręca taką jazdą na krawędzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty 07/08 zmiany, tendencje

Może to i dobrze ??!! Bo teraz to RACE'Y są w większości używane przez KAPELUCHÓW z Wa-wy którzy nie potrafią wykożystać 20% tych nart a nawet zdarzają się okazy jeżdżące pługiem na slalomkach.

Ale potem dumnym krokiem przez Krupówki z nartami na plecach, albo w kolejce podkreślanie na czym to się nie jeździ (a że rozpaczliwie to już nie ważne)

A dla prawdziwych zapaleńców zawsze pozostaną serwisówki i resztki z tego co nie kupią KAPELUCHY !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty 07/08 zmiany, tendencje

Z kąd się wzieło określenie KAPELUSZE, u nas to się KRAWATY nazywa, chyba że chodzi o jeszcze inną nację- tłumaczcie to zaraz(proszę), a jak patrzę na kamerki to niech se Ci/Te KAPELUSZOKRAWATY Polsporty albo Damari na targu kupią- do godzinnego stania w kolejce są wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty 07/08 zmiany, tendencje

Nie KAPELUSZE ale tak jak napisałem KAPELUCHY !!! A dlaczego ?? Już wyjaśniam. Może z 10 - 15 lat temu bardzo modne było posiadanie ekskluzywnych i drogich nart Rossignol (na tamte czasy). Również Rossi wprowadził wtedy kolekcje odzieży w tym OWE KAPELUSZE (dzisiaj też chyba można je dostać) w których to dumni WARSZAWIACY paradowali na potęgę na stoku, na ulicach i w knajpach. No i tak zostało .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty 07/08 zmiany, tendencje

A ja nie jestem z Warszawy,ale mdli mnie jak czytam,co Panowie wypisują. Czyżby kompleksy małych miejscowości... i co z tym związany niższy poziom życia? Zapomnieliscie jeszcze o wielu kobietach które jezdzą drogimi samochodami.Zapewne ich umiejetności,też nie upoważniają je do jazdy takimi samochodami.Dajcie upust swoim frustracjom,i szybko Panie posadżcie za kierownicą np. fiata Uno. Z tymi swoimi umiejętnościami na wiecej zapewne nie zasługują. Zapomnieliscie o jednym ze w naszym kraju nart w sklepach nie dają za umiejętnosci tylko za pieniązki.I mozesz byc" mistrzunio" ale jak nie masz kaski to nart nie dostaniesz. Rewasumujac jak powiedział kiedys jeden moj znajomy do swojego brata na pytanie tego "czemu kupił nowy samochód ,przecież to się nie opłaca?"..."Kupiłem bo miałem pieniądze" I wam tez Panowie zycze wiecej wyrozumiałosci,mniej zawisci,i oceniania tych KAPELUSZ-KRAWATOW poprzez ich zakupy. Pracuja ,zarabiaja to i wydaja na co chcą,a wam to raczej nic do tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty 07/08 zmiany, tendencje

ojojojoj !!!! Widzę że nasza pani niezbyt zorientowana w temacie !!! Tu nie chodzi o cenę. Bo narty o których pisze JC że będą trendy (all mountain) wcale nie odbiegają ceną ( a niekiedy przewyższają) od nart RACE, które to Kapeluchy kupują na pokaz (bo takie ma mistrz świata... itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty 07/08 zmiany, tendencje

" Ja o chlebie Pan o niebie."Widze ze to jednak Pan nie jest w temacie. I pojecie marketingu jest Panu obce. Po to firmy sponsoruja np . zawodnika który ma szansę zostac mistrzem świata i walcza wrecz oto zeby jeżdził na ich sprzecie,aby pozniej" KAPELUCHY" kupował jak najwiecej tego sprzetu. {ale to juz dzieci wiedza,nie wiem po co to piszę?} Chodzi mi o to ze , od Pana wrecz bije nienawisc do ludzi ktorzy posiadaja sprzet a moze w pełni nie potrafią wykorzystac jego własciwosci. A mi to "wisi"{bo jednak te posty pisze" Pani "maz a nie pani} co i gdzie oni nosza na plecach,jesli maja za co to niech nosza i po dwie pary nart. CO OBCEMU DO TEGO? Zyjemy w swiecie konsumpcji i niech "krawaty" wydaja na co maja chec,czy ptrafia jezdzic czy nie. Ich wola,ale nie wszyscy potrafią to uszanowac, a zwłaszcza ze sa to warszawiacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty 07/08 zmiany, tendencje

Dzięki Parówa wiem już o co chodzi, i jest mi trochę wstyd za... kogoś z Bielska(JC pewnie wie o kogo chodzi) ale jest to natyle ważna osobistość z świata carvingu że można Mu wybaczyć tyż w takim kapelusie z Rossi jeździ.)))

Allle sie nam pani uniosła....., a ja to myślę że tan niższy poziom życia to właśnie krwwatokapeluchy w Wawie mają, a potem to rekompesują na stoku.

A z tymi autami to jest akurat odwrotnie: czym droższe tym lepiej wyposażone i np. taki Uno z delikatną istotą czyli kobietą za kierownicą w spotkaniu z drzewem nie ma szans, a jak drogie autko i najlepiej duże jeszcze z 9 poduchami to szanse jakieś są.

I o niczym nie zapomnieliśmy, Krawatokapeluchy obecnie w kolejkach na stoku stoją- bo daleki bym był od tego żeby to nazwać że są na nartach, więc można z nich sobie pożartować, pokpić; bo forum od tego jest- czasem pradzić coś i czasem pożartować.... wolnoćś słowa co się komuś może spodobać lub nie.

A jak pracują, zarabiają to co to trzeba mieć za pomysła jak jadą z Stolycy przez Bielsko żeby skręciś na Szczyrk a nie dodać gazu na Cieszyn/Wiedeń/Salzburk. Wiem... Wiem zarobili wydają na co chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty 07/08 zmiany, tendencje

No niestety mój drogi KUCYKU chyba troszeczkę za mało czasu na stoku przebywasz. W niedzielę miałem bliskie spotkanie z KAPELUCHEM którego nartki Race (nie wymienię nazwy;)) poniosły wprost na moje plecy. Zaznaczę , że było to podzczas jazdy ( a jeżdżę raczej szybko i dobrze). Całe szczęście że mam troszkę masy mięśniowej (prawie 100 kg;) i Kapeluch zrobił sobie więcej szkody niż ja.

A co by było gdyby tak wpadł na CIEBIE ???? ALBO NA INNĄ OSOBĘ NP. DZIECKO ????

Czy to też jest wpisane w MARKETING ????

Mam też przyjemność leczyć połamańców (większość narciarzy STRATOWANYCH PRZEZ BARANÓW JEŻDŻĄCYCH NA NARTACH PRZEWYŻSZAJĄCYCH ICH UMIEJĘTNOŚCI)

ps. Tak przyznam że bije ode mnie nienawiścią , ale do ludzi o których piszę.

Nie są to tylko mieszkańcy STOLICY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty 07/08 zmiany, tendencje

Panowie,dyskusja staje sie wrecz "akademicka",JC Piszac trendy w przyszlym roku raczej nie "warszawke" miał na mysli a ogół. To wy sprowadziliście to do "krawatów". Dajmy im spokoj i zakończmy to. A troche zartów nigdy nie zaszkodziło nikomu. Skoro tak to tylko jeszcze powiedzcie skad wiecie ze te wiekszosci[ z drogimi nartami] stojace w kolejkach i noszący je na plecach w Zakopanym to sa warszawiacy? Rejestracji na nartach nie maja, na czole tez nie wypisane... A moze sa to byli gornicy którzy dostali odprawy z kopaln,albo byli rybacy co za zezłomowane kutry otrzymali ciezka kase,a teraz wydaja ja na narty. CZUC WARSZAWIAKIEM NA KILOMETR? ha,ha Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty 07/08 zmiany, tendencje

Katowice jeszcze nie mają ferii ;))

A uwież mi że cwaniaczka z Wa-wy czuć na DWA KILOMETRY !!!

Pracuje w Krynicy i potrafię rozróżnić ludzi z różnych regionów nawet po sposobie mówienia.

ps. To wszystko dotyczy "WARSZAWKI" (nie mylić z Warszawą), czyli nowobogackich kmiotków pochodzących z dziur zabitych dechami a w Stolicy zaledwie od paru lat.

peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty 07/08 zmiany, tendencje

....oj dziewczyno ano wiemy...., wiemy: krawata to na kilometr, górnika to tyż(po Posportach z Tyroliami i w Koflachach co se na G Kupili), ale z tym kutrem to mnie zagiełaś: Robalek opowiadaj zaraz co z tym kutrem zrobiłeś, pewnie ubezpieczyłeś dobrze i zatopiłeś i jak cię na stoku poznać, pewnie dopiero w barze jak śledzia zamówi.(to też żarty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty 07/08 zmiany, tendencje

miałem juz sie nie odzywac,bo dyskusja stała sie jałowa ale, jeszcze dwa zadania do parówy. to zdecyduj sie co cie razi,czy te barany "jezdzace pługiem na slalomkach, noszace narty na plecach i opowiadajacy w kolejkach na czym jezdza" czy byc moze barany stwarzajacy zagrozenie sobie i innym ?Z tym z drugim z Toba sie zgodze a wrecz poprę. Ps. A kucyk faktycznie za mało czasu spedza na stokach[ nie tyle ile by chciał] bo mieszka w woj. podlaskim,i do prawdziwych gor i "prawdziwych" narciarzy ma pare kilometrów,ale od lat jakoś sobie z tym radzi. a odnosnie wypadku dwa tygodnie temu nie kapeluch połamał memu dziecku deske snowbordowa,tylko dlatego ze zamiast z góry pojechał tyłem na parking i nie potrafił sie zatrzymac,a narty były jakies be.. nic trendy. dobrze ze deske a nie dzieciaka,tak ze baran trafiaja sie na róznych nartach. Koncze definitywnie ten temat i jeszcze raz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty 07/08 zmiany, tendencje

Eh , ten marketing - niektórym , czasem , rozum zastepuje

Trendy , trendami , ale po prostu ,żałośnie na stoku wyglądają goście , którzy zakładaja na nogi narty , których raczej nie powinni zakładać .Katują się twardymi dechami a na jakimś allraunderku by sobie pośmigali , że hej. No ale ich kasa i ich zdrowie - trzeba być przecież cool , trendy itp. itd

A to , że raczej odchodzi się od modeli raceowych ( jeśli chodzi wyłącznie o promocję oczywiscie ) to moim zdaniem dobrze. Bo np paranoją jest , że właśnie takie narty wciska się w sklepach bogatej klienteli ( oczywiscie przy jej przyzwoleniu - bo przecież to najdroższa półka ) a potem na stoku wygląda to to tak , że pożal się Boże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty 07/08 zmiany, tendencje

i ja chciałbym coś dodać. nie jestem z gór, ale z nad moża :) To co mnie łączy z górami to, że ja, też żyje z turustów. Do nas też przyjeźdzają "kapeluchy i krawaty" z tym, że nam nie przeszkadza; że chodzą ubrani w Diora, czy Armaniego, że uczą się pływać na deskach wyczynowych, że dzieci ich pływają na drogich skuterach, które wykożystują w 10% ich możliwości. :), no i przede wszystkim nie smierdzą nam ich pieniądze. Dlatego zawsze są u nas mile widziani.

Pozdrawim wszystkich młodych górali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...