Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ultralight Bikepacking - rowerem z lekkim bagażem


Spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Mitek napisał:

Brachu, jeżdżę od zawsze na platformach, już chyba koło 30000-35000 km. Jakby było tak jak piszesz to powinienem mieć poorane nogi, a nie mam, powinienem mieć podarte wszystkie spodnie - a nie mam. Skończ z teoretyzowaniem Piotrze a po prostu zacznij jeździć.

Chciałem się upewnić.

Jeździsz na platformach które mają aluminiowe wystające piny ? Co najmniej 10 na jedną stronę pedała ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spiochu napisał:

Taa. Na nartach tez sa tacy co nie niszcza nogawek krawedziami. Mnie zastanawia czy oni w ogole jezdza. Ja mam pociete narty, wiazania, buty i nogawki nawet najbardziej pancernych i dopasowanych spodni.

Jesli chodzi o rower to o piny zawadzilem kilka razy juz na pierwszej wycieczce. 

:) :) :)

No to nie jestem sam! U mnie identyko.

A co pinów to mam parę ładnych sznyt na łydach. Co jakiś czas jest krew mimo, że mocno pilnuję pozycji i "zaklinowania". Teraz mam dla porównania w trzecim rowerze piny nylonowe i być może one będą dostatecznie trzymały a trochę bezpieczniejsze dla nóg.

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, johnny_narciarz napisał:

Jak chcesz dobre, ale tańsze, to polecam sakwy od Gianta. Dostałem cały zestaw na MRDP i dały radę! Nic nie przemokło choć warunki atmosferyczne miałem wręcz fatalne. Dużą zaletą jest ich niska waga, jak się je bierze do ręki, to jakby były z papieru. Natomiast wadą każdej podsiodłówki jest kiwanie się na boki. Przetestowałem ich kilka i niestety zawsze trochę gonią. Czy jest coś lepszego? Pewna firma, chyba w Anglii (mam to gdzieś zapisane) robi fajny karbonowy bagażnik z dedykowaną torbą. Jest też tańsza wersja Alu i to chyba jest najlepsze rozwiązanie. Niestety nawet w najtańszej wersji kosztuje grubo ponad 1000 zł!

Co to za sakwy? Podaj linka. Nigdy o takich nie slyszalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Spiochu napisał:

Co to za sakwy? Podaj linka. Nigdy o takich nie slyszalem.

Też o nich wcześniej nie słyszałem 😉, ale dkąd współpracujemy z Giantem, zacząłem przeglądać uważnie ich ofertę. Obecnie widzę, że trochę ubyło z oferty, ale pewnie to z powodu końca sezonu:

https://www.giant-bicycles.com/pl/torby-i-sakwy-rowerowe

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Udało mi się zamocować termos (900ml) do koszyka na bidon. ;)

Niestety w ramie mieści się tylko bez kubka.

Ten sam koszyk może też zmieścić bidon 950ml z Deca.

Najlepszy jest jednak koszyk w rowerze z Biedronki. Zwykły kawałek alu, a można do niego (stabilnie) zamocować butelkę 1L nałęczowianki.  Wiecie gdzie takie koszyki sprzedają. Wszystkie profesjonalne są za wąskie na tą szeroką butelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam podobnych (jeszcze mniejszych) do tego, wbrew pozorom to jest nawet lżejsze od plastikowych. Można rozginać i zginać. Woziłem w tym nawet 1,5 l co prawda chyba to była Staropolanka więc nie wiem czy do Nałęczowianki będzie dobra. Ale w każdym razie to były jedyne uchwyty jakie przetrwały moją eksploatację i dalej są całe.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...