Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dramat-Zawoja-Mosorny Groń-Tragedia-Skandal!!!!!!!


lukas19821982

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

chcialbym Was wszystkich przestrzec przed wyjazdem na narty do tego ośrodka...wczoraj korzystając z przyjemnej pogody wybrałem się ze znajomymi na Mosorny Groń z Krakowa. Na stronie www tego wyciagu warunki narciarskie opisane były jako dobre, sniegu 40-55 cm. Po przyjezdzie na miejsce około godziny 16, okazało sie ze "dobrze" przygotowany stok ma więcej muld niż największy krater na księżycu a na całym stoku występowały liczne głębokie przetarca, zpod których wystawały kamienie i ziemia... po jednym zjeżdzie, po którym moje narty doznały ciężkiego knockoutu, postanowilismy pójść ze skarga do dyrekcji ośrodka...Sympatyczna Pani z biura poinformowała nas, że powinniśmy umieć myśleć logicznie, gdyz w takim sezonie jak ten, kiedy pogoda nie dopisuje, ciężko jest oczekiwać, zeby warunki na stoku były dobre...po naszym pytaniu, dlaczego w takim razie na stronie podane było, ze warunki sa dobre, Pani stwierdzila, że dotyczyły one godziny 9 rano a póżniej wogóle nie są uaktualniane:)przyłączyła się do nas grupa niezadowolonych osób, która zażądała zwrotu pieniędzy za karnety czasowe, dyrekcja zgodziła sie na takie rozwiązanie, oczywiście pomniejszając zwróconą sumę o "wyjeżdżone" zjazdy. Udało nam sie również uzyskać informacje, że jesteśmy półgłówkami, gdyz juz w szkole podstawowej uczą, zeby czytac ze zrozumieniem (odnosnie tego, ze aktualizacja byla o 9 rano:)

podsumowując:

poniesione wydatki :

80 pln dojazd do stoku

podziurawione narty (80 pln ostrzenie plus łatanie dziur)

karnetów juz nie licze...

wrażenie ogólne: bezcenne:)

polecam dla miłosników slalomu między kamieniami oraz ostrego sado-maso

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat-Zawoja-Mosorny Groń-Tragedia-Skandal!!!!!!!

ja ostatni raz byłem na mosornym groniu we czwartek tj. 8-ego lutego i warunki były naprawde wyśmienite ale nagłe ocieplenie i padający deszcz zmyły dużo śniegu... na dzień dzisiejszy warunki są okropne, biorę udział w lidze małopolskiej i nawet nie ma gdzie zawodów rozegrać z powodu zupełnego braku śniegu więc też nie ma co nażekać a zresztą nieopodal są wyciągi orczykowe BACA i Wojtek i tam warunki są naprawde dobre... ja osobiście preferuję na Bacy jazdę bo jest o wiele szerzej i szybciej wyciągi chodzą a nawet czasem się znajdzie jakiś dodatkowy darmowy przejazd :D...

a ziąą jeszcze jedna sprawa znajdź mi około godziny 16 stok jak stół to masz u mnie mistrza świata, stary jeszcze w week czego ty oczekujesz?? a wyobraź sobie jak wjadą na stok ratrakiem to cały śnieg zamiast na górze to zamieni się z podłożem miejscami... w zeszłym roku fakt śniegu było aż się żygać chciało (przepraszam za wyrażenie) ale w tym roku śnieg niezabardzo dopisuje... więc nie wiem w czym rzecz ale też kolej przesadziła troszkę z tymi warunkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat-Zawoja-Mosorny Groń-Tragedia-Skandal!!!!!!!

No to już wiadomo skąd Słowacy mają kasę na swoje inwestycje! Od Polaków, którzy już nigdy nie będą jeździć na nartach we własnym kraju.

Dodam tylko informację, że jak rozmawiam ze Słowakami, Austriakami itd ... wszyscy nas żałują ... ale nie ukrywają, że ich to bardzo cieszy, bo euro, koronki wpadają do ich kieszeni, a nie zostają w kraju.

Polska to taka dziwna kraj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 3 razy sztuka.....

.....w myśl tej zasady ja testowałem Zawoję 3 razy i 3 razy się wk*.... znerwowałem.

Z moich obserwacji tam na niekorzystne warunki nakłada się kilka rzeczy:

Jest nowoczesne krzesełko 4 os które "rzyga" narciarzami na tylko I warjant trasy, a

trasa, która na samej górze jest dość wąska i stroma dla większości narciarzy to zupełna extrema, więc jadą pługiem lub ześlizgiem, a ci dobrzy co dali by radę to co po chwila są zmuszani do pełnego chamowania, bo ci I mają zupełnie nie przewidywalny tor jazdy, a to wszystko sprzyja doskonale powstawaniu muld. Następny odcinek trasy(środkowy) to przepłaszczenie i była by na nim fajna jazda jak by nam została skumulowana energia z górnego odcinka, czyli wcześniej nikt nie zakłucił naszej jazdy. I dolny odcinek to znowu ścianka, a co za tym idzie walka o przetrwanie:pług,ześlizg,jazda na dupie, głęboka orka stoku, itp...

Następna rzecz to ststem zaśnieżania- nie trafili z tą inwestycją bo poszli w lance, a tam często i gęsto wieje wiatr więc śnieg z lanc jest wszędzie tylko nie na stoku(najczęściej w lesie. Inną rzeczą jest fakt że ststem zaśnieżania jest zbyt skromny w stosunku do areału.

A to ze piszą że warunki dobre to niepowinno dziwić, bo to standart polski, co to daleko szukać na stronie GATu wczoraj i dzisiaj info o warunkach oscyluje od dobrych do bardzo dobrych, a wczoraj właśnie miałem okazję wizytować Szczyrk(jako wolny obserawtor nie narciarz) i nie trzeba z auta wysiadać żeby zobaczyć z parkingu na trasach w Czyrnej,Solisku przetarcia do gołej ziemi, a na stronie o tym fakcie nic.

Albo Zakopane 3 lata temu bus do Kuźnic a w busie Baca, pytamy: a kolejka na Kasprowy chodzi, a baca peewnie ze chodzi co by miała nie chodzić siadojcie, i zawiózł nas do Kuźnic po 2 złotki skasowoł a kolejecka se nie chodzi i nie bydzie chodzić bo na wierchu duje, k* w żadnym alpejskim kraju nikt by Cię nie zawiózł pod kokejkę co wiadomo że nie chodzi, już pomijam fakt że skibusy są bezpłatne.

Polska to taka dziwna kraj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat-Zawoja-Mosorny Groń-Tragedia-Skandal!!!!!!!

Co Wy chcecie, przecież wszystko jest w najlepszym porządku . Gdyby właściciele stacji napisali: „ warunki złe - na stoku kamienie , muldy i ziemia „ na 100% nikt by tam nie pojechał. A ten szum informacyjny to objaw prawdziwego PATRIOTYZMU. Dbają o przychody firm sprzedających paliwa , serwisujących narty, a przy okazji, jak taki mieszczuch żądny białego szaleństwa już tam dojedzie ( a daj Boże ) z całą familią , to zawsze jakimś grosikiem wspomoże , wyjedzie na wyciągu nim się zorientuje co jest grane , coś zje , wypije i wszyscy są zadowoleni ( no prawie wszyscy ).

A teraz trochę poważniej . Myślę , że ten portal odwiedza bardzo liczne grono miłośników narciarstwa , więc i możliwości zweryfikowania informacji zamieszczanych przez stacje , są duże . I tu apel do JC. Może udałoby się stworzyć niewielki formularz (zawsze to łatwiej wybrać opcję w formularzu niż rozpisywać się na forum ) w którym po wybraniu konkretnej stacji można byłoby ocenić rzetelność informacji zamieszczanych na Ich stronach internetowych . Wydaje mi się że (szczególnie w tym sezonie) liczne grono narciarzy „przejechało” się już , bądź „ przejedzie” na mocno optymistycznych wiadomościach z naszych stoków.

Pozdrawiam. Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat-Zawoja-Mosorny Groń-Tragedia-Skandal!!!!!!!

Muldy na stoku o godzinie szesnastej? To przecież skandal!

:))))

Ludzie pomyślcie tylko troszkę. Na każdym stoku, nawet alpejskim, przy dużym natężeniu ruchu i sporym nachyleniu muszą utworzyć się kopczyki śniegu. Śnieg to nie asfalt, natury nie oszukasz.

Nie lubię Mosornego ale przecież widziały gały co brały. Jeżeli przy plusowych temperaturach chcecie uniknąć muld, to jedźcie na szerokie i płaskie stoki. Do jakiejś Białki czy tym podobnej miejscówki albo zostańcie w domu.

Kolego Łukaszu, jeżeli w Zawoji pojawiłbyś się o godzinie dziewiątej i zastał tam rzeczywistość zupełnie nie odpowiadającą tej internetowej, to miałbyś prawo protestować. Trochę wyrozumiałości proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robalek

Dramat-Zawoja-Mosorny Groń-Tragedia-Skandal!!!!!!!

Pomijam na razie

Edytowane przez Robalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...