Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wiązania z regulowanym kątem (noga lekko skręcona w biodrze)


jaaa1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Prawą nogę mam lekko skręconą w biodrze w prawą stronę.

To oznacza, że gdy założę narty i chcę stanąć z nimi równolegle to boli mnie kolano ponieważ jest "nienaturalnie skręcone w lewą stronę".

Czy są istnieją jakieś wiązania czy inny system, który umożliwia ustawienie buta pod kątem względem narty (w moim przypadku na zewnątrz) ?

Czyli lewy but równolegle do narty a prawy lekko obrócony w prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Rozwiązaniem problemu nie są wiązania a buty. Musisz się wybrać do dobrego bootfitera.  On ci ustawi czy "wyrzeźbi" buty i dorobi podkładki pod twoją wadę.
Same uwarstwienie nogi w dobrych kontach może jednak nie wystarczyć przy osłanianiu kolana. Jazda na nartach jest dość złożona. Na Twoim miejscu udał bym się do dobrego Fizjo i starł się jak najmocniej obudować kolano i w miarę możliwości skasować wszystkie napięcia

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzięki za sugestie. Piszesz o podkładkach do buta czy pod but ? Pytam ponieważ jestem laikiem w tym temacie. Na nartach z różnych powodów nie jeździłem 6 lat.

Ale na ostrzejszych trasach średnio bezpieczne jest gdy jedną nogę muszę unosić w powietrzu w trakcie zakrętów 😉

Na snowboardzie jest inne ustawienie stóp i mi nic nie przeszkadza. Zanim poddałem się z nartami chodziłem do fizjoterapeuty ale podobno "taką budowę mam" od "zawsze".

Wcześniej próbowałem różnych "cudów" - specjalnie dorabiane wkładki, odbarczanie, buty formowane na gorąco etc.

Kojarzę, że gdzieś widziałem w internecie takie ustrojstwo, że była możliwość obrócenia buta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jaaa1 napisał:

Cześć

Dzięki za sugestie. Piszesz o podkładkach do buta czy pod but ? Pytam ponieważ jestem laikiem w tym temacie. Na nartach z różnych powodów nie jeździłem 6 lat.

Ale na ostrzejszych trasach średnio bezpieczne jest gdy jedną nogę muszę unosić w powietrzu w trakcie zakrętów 😉

Na snowboardzie jest inne ustawienie stóp i mi nic nie przeszkadza. Zanim poddałem się z nartami chodziłem do fizjoterapeuty ale podobno "taką budowę mam" od "zawsze".

Wcześniej próbowałem różnych "cudów" - specjalnie dorabiane wkładki, odbarczanie, buty formowane na gorąco etc.

Kojarzę, że gdzieś widziałem w internecie takie ustrojstwo, że była możliwość obrócenia buta.

Może po prostu zrotujesz wiązanie. Mam na myśli po prostu ukośne ułożenie osi wiązania względem narty poprzez montaż. Zdecydowanie najtańsze rozwiązanie. Będziesz miał wtedy nartę prawą i lewą.

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jaaa1 napisał:

Hej

Rzeczywiście to najprostsze rozwiązanie. Pół dnia dzisiaj szukałem jakieś systemu który pozwala na odgięcie od kierunku narty a Twoja propozycja rozwiąże problem :)

Nie wiem ile stopni potrzebujesz, szacuję, że na przeciętnej narcie pewnie więcej jak 7 stopni nie uzyskasz. Ale być może to wystarczy. Oczywiście na nartach z grupy FR będziesz mógł zrobić więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...