Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

bobsleyrider

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Planuję właśnie tygodniowy wyjazd do Austrii w okresie 2 połowy marca - 1 połowy kwietnia. Przejrzałem poprzednie wątki i niestety nie znalazłem odpowiedzi na ten temat.

Czy ma ktoś z Was mógłby podzielić się doświadczeniem jeżeli chodzi o warunki w Serfaus Fiss Ladis po 19.03? Do tej pory jeździłem w rejonie Zell Am See i przy cieplejszej pogodzie zawsze alternatywą był Kitzsteinhorn, stąd też moje pytanie czy ryzyko planowania wypadu na ten okres jest zbyt duże i jednak bezpieczniej jest wybrać inny rejon z lodowcem?

Dodatkowo, czy jesteście w stanie polecić najlepsze miejsca w okolicy na nocleg pod kątem codziennego dojazdu ski busem bez ruszania auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź brzmi - to zależy od tego na jaką pogodę trafisz. Byłam w SFL raz na początku kwietnia podczas ferii świątecznych, było bardzo słonecznie i ciepło, a stoki niżej płynęły. 
Oczywiście każdy ma swój styl, ale nie wiem czy jest sens mieszkać w enklawie jaką jest SFL. Będąc tam praktycznie wszystko masz skomunikowane ze sobą, jest nawet to śmieszne metro łączące miejscowości. Natomiast narciarsko region wyglada bardziej imponująco na mapie i w liczbach niż w rzeczywistości. W mojej opinii dużo więcej opcji daje mieszkanie w dolinie Inn. W bliskiej odległości jest wtedy: SFL, świetne Nauders, Samnaum-Ischgl i lodowiec Pilztal.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bobsleyrider napisał:

Cześć,

Planuję właśnie tygodniowy wyjazd do Austrii w okresie 2 połowy marca - 1 połowy kwietnia. Przejrzałem poprzednie wątki i niestety nie znalazłem odpowiedzi na ten temat.

Czy ma ktoś z Was mógłby podzielić się doświadczeniem jeżeli chodzi o warunki w Serfauss Fiss Ladis po 19.03? Do tej pory jeździłem w rejonie Zell Am See i przy cieplejszej pogodzie zawsze alternatywą był Kitzsteinhorn, stąd też moje pytanie czy ryzyko planowania wypadu na ten okres jest zbyt duże i jednak bezpieczniej jest wybrać inny rejon z lodowcem?

Dodatkowo, czy jesteście w stanie polecić najlepsze miejsca w okolicy na nocleg pod kątem codziennego dojazdu ski busem bez ruszania auta?

Jedź do Sölden, aby dotrzeć na lodowiec nie potrzebujesz ani auta ani skibusa, a skibusem dotrzesz też do Obergurgl - lepsze od SFL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bobsleyrider napisał:

 

Czy ma ktoś z Was mógłby podzielić się doświadczeniem jeżeli chodzi o warunki w Serfauss Fiss Ladis po 19.03? Do tej pory jeździłem w rejonie Zell Am See i przy cieplejszej pogodzie zawsze alternatywą był Kitzsteinhorn, stąd też moje pytanie czy ryzyko planowania wypadu na ten okres jest zbyt duże i jednak bezpieczniej jest wybrać inny rejon z lodowcem?

Dodatkowo, czy jesteście w stanie polecić najlepsze miejsca w okolicy na nocleg pod kątem codziennego dojazdu ski busem bez ruszania auta?

SFL ma dominującą wystawę południową co jest i plusem i poważnym minusem. Stoki są podtapiane po południu wobec czego rano są tam czasem koszmarne lodowiska. Poza tym nie wiem jak to jest ale zawsze jest tam mniej śniegu jak w sąsiednim Ischgl. Na pewno byłem tam kilkanaście jak nie kilkadziesiąt razy i dosłownie różnice były bardzo duże i nie chodzi tu o wystawę bo mniej było go też na stokach północnych (w Nord Fiss).

Kiedyś uważałem SFL za dosłownie nr 1 Austrii ale właśnie te czynniki spowodowały sporą weryfikację tej opinii. Poza tym ośrodek genialny z kilkunastoma czarnymi trasami, w tym parę naprawdę smoliście czarnych. Z super potencjałem off piste (ale głównie stoki południowe czyli walcuje się błyskawicznie). Pewnym backupem jest tutaj Kaunertal ale to mimo wszystko dość daleko (dłuuugo się jedzie) i akurat ten lodowiec mojego entuzjazmu nie budzi. Jakkolwiek jest nawet fajna trasa off piste. 

Osobiście w drugiej połowie marca prędzej bym postawił na Ischgl lub Nauders/Belpiano. Warunki wtedy jeszcze są świetne. Istotne jest, że w takim Ischgl jest taka rozpiętość wysokości i wystaw, że można zawsze znaleźć warun do jazdy. Podobnie z  off piste zawsze tam coś znajdę (fakt, że znam ten ośrodek jak własną kieszeń).

Epicentrum możliwości jest Landeck bo stamtąd jest pełny przegląd sytuacji, razem z St Anton. Czyli trzy fantastyczne wielkie systemy (SFL, St Anton/Lech/Warth, Kappl/See/Ischgl/Galtur) a do tego jeszcze na miejscu Zams/Fliess gdzie też można znaleźć epickie kawałki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bobsleyrider napisał:

Cześć,

Planuję właśnie tygodniowy wyjazd do Austrii w okresie 2 połowy marca - 1 połowy kwietnia. Przejrzałem poprzednie wątki i niestety nie znalazłem odpowiedzi na ten temat.

Czy ma ktoś z Was mógłby podzielić się doświadczeniem jeżeli chodzi o warunki w Serfauss Fiss Ladis po 19.03? Do tej pory jeździłem w rejonie Zell Am See i przy cieplejszej pogodzie zawsze alternatywą był Kitzsteinhorn, stąd też moje pytanie czy ryzyko planowania wypadu na ten okres jest zbyt duże i jednak bezpieczniej jest wybrać inny rejon z lodowcem?

Dodatkowo, czy jesteście w stanie polecić najlepsze miejsca w okolicy na nocleg pod kątem codziennego dojazdu ski busem bez ruszania auta?

Wszystko znajdziesz tutaj, relacja z mojego pobytu w Serfaus Fiss Ladis w połowie kwietnia!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC changed the title to Serfaus Fiss Ladis w marcu

Nie powiedziałbym, że dominują południowe stoki - akurat te najlepsze, czarne trasy z Ladiz, czy Pezid, mają nachylenie północne. Podobnie te nad Ladis (po prawej stronie mapki). Trasy z najwyższego szczytu (Masnerkopf) - wschodnie.

Jednak racją jest, że dużo stoków między Fiss a Serfaus jest w marcu często wytopiona, tyle że to teren głównie przejazdowy między skrajnymi częściami ośrodka, i mało ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, koliber napisał:

Nie powiedziałbym, że dominują południowe stoki - akurat te najlepsze, czarne trasy z Ladiz, czy Pezid, mają nachylenie północne. Podobnie te nad Ladis (po prawej stronie mapki). Trasy z najwyższego szczytu (Masnerkopf) - wschodnie.

Jednak racją jest, że dużo stoków między Fiss a Serfaus jest w marcu często wytopiona, tyle że to teren głównie przejazdowy między skrajnymi częściami ośrodka, i mało ciekawy.

Zaznaczyłem na schemacie ON kierunek pd-pn. Możesz ocenić, że poza Nord Fiss i Pezid reszta stoków dostaje dużo słońca. Nie jest to światło "ślizgające" jak np w 4 Berge tylko centralnie topiące stok. Nord Fiss (czyli za granią) podoba Ci się właśnie dlatego, że są zawsze w dobrym stanie bo nie są to jakieś specjalnie niezwykłe stoki. Gdybyś ośrodek obrócił to nagle znalazłbyś w nim inne super trasy do jazdy. Z Diretissimą i Kamikaze na czele. Tymczasem czasem strach tam wjechać.

 851377993_SFLPD.thumb.JPG.940545f095ed96024f956af3096e2cd7.JPG

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Odświeżam temat, lądujemy od soboty 19.03 w SFL na wiosenne nartowanie. Prognoza super - słoneczko ale coraz cieplej. W dolinach nawet +10. Pytanie o polecaną strategię zjazdów co by w niezłych, nie nadmierne zmuldzonych warunkach pojeździć ? Mieszkamy w Serfaus, gdzie najlepiej zacząć nartowanie i gdzie się przenosić dalej ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, maxi69king napisał:

Odświeżam temat, lądujemy od soboty 19.03 w SFL na wiosenne nartowanie. Prognoza super - słoneczko ale coraz cieplej. W dolinach nawet +10. Pytanie o polecaną strategię zjazdów co by w niezłych, nie nadmierne zmuldzonych warunkach pojeździć ? Mieszkamy w Serfaus, gdzie najlepiej zacząć nartowanie i gdzie się przenosić dalej ?  

Ośrodek jest bardzo rozległy - moim zdaniem fajnie zwiedzać częściami niż jeździć od lewa do prawa codziennie; osobiście lubię tereny Masnera (czyli na mapie patrząc po lewej stronie); widokowo bomba (Pezidbahn, Massnerkopbahn - te okolice) - ale jak wiadomo, o gustach się nie dyskutuje i to, że mnie się tam podobało, to niekoniecznie musi innym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodowiec to zawsze dobre zabezpieczenie przy nartach w marcu czy kwietniu. Zależy mi na sporej ilości tras a tereny lodowcowe są zazwyczaj małe(wyjątek to Soelden gdzie byłem 2 razy). Zresztą na mocne marcowe słońce nie ma lekarstwa. No chyba żeby wybierać północne stoki, które degradują się później. W SFL na Lazid, Pezid, Scheid i skrajna prawa część ośrodka wydaje się słońce tak mocno nie operować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, maxi69king napisał:

Dzięki ! A jakieś wskazówki gdzie trasy się bardziej degradują, gdzie trzymają dłużej ?

Fiss Nordseite na pewno było dużej lepiej; rejon Moeseralm - czyli południowa strona nad Fiss a) w ogóle nie przypadł mi do gustu; b) tam na pewno trasy były bardziej rozjeżdżone i z racji południowej strony bardziej podatne na działania słońca; Pezid i Masnerkopf mają ten plus, że są trochę wyżej (coś koło 2800 metrów górne stacje), a Pezid dodatkowo jest w cieniu. Natomiast też już tak wszystkiego nie pamiętam, bo mimo jeżdżenia tam przez ponad tydzień, to ten teren jest tak rozległy, że nie wszystko pamiętam. Myślę, że i tak będziecie chcieli zobaczyć w miarę wszystko, więc pewnie sami się przekonacie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...