Narty - skionline.pl
Jump to content

artix
 Share

Recommended Posts

Witam,

Aluminium czy Carbon-oto jest pytanie?

Przez długi czas myślałem o kupnie gravela jednak po zmianie miejsca zamieszkania z dżungli miejskiej na wieś-tereny zalesione myśle że odpowiednim wyborem będzie MTB. W oko wpadły dwa modele Trek X-Caliber 9 ( aluminium) vs Scott Scale 930 ( Carbon), różnica w wadze to mniej niż kg , jednak w cenie to 550€. Rower ma służyć na wyprawy rekreacyjne większość tras to lasy,łąki,pola itd…

tu więcej z osprzętu wybranych modeli, 

Trek: https://www.12gobiking.nl/trek-x-caliber-9

Scott:https://www.12gobiking.nl/scott-scale-930

pozdrawiam

Posted (edited)
21 godzin temu, Victor napisał:

Witam,

Aluminium czy Carbon-oto jest pytanie?

Przez długi czas myślałem o kupnie gravela jednak po zmianie miejsca zamieszkania z dżungli miejskiej na wieś-tereny zalesione myśle że odpowiednim wyborem będzie MTB. W oko wpadły dwa modele Trek X-Caliber 9 ( aluminium) vs Scott Scale 930 ( Carbon), różnica w wadze to mniej niż kg , jednak w cenie to 550€. Rower ma służyć na wyprawy rekreacyjne większość tras to lasy,łąki,pola itd…

tu więcej z osprzętu wybranych modeli, 

Trek: https://www.12gobiking.nl/trek-x-caliber-9

Scott:https://www.12gobiking.nl/scott-scale-930

pozdrawiam

Również planuje nowy rower ale mam totalny chaos w głowie. Nie wiem na co się zdecydować. W moim wymieniłem już prawie wszystko. Hamulce, przeżutki, amor i jeszcze parę rzeczy. Jest już fajnie i myślałem nad HT od Scott z karbonu. Scale Team.  Wszystko zaczęło się odwracać do góry nogami gdy zacząłem jeździć segmenty ze Stravy które są pociągnięte po ścieżkach z masą korzeni. Prawie wszyscy u mnie jeżdżą na fullach z karbonu. Czasy też z kosmosu. 

Nie mam zamiaru iść w żadne DH. Lubię długie wyprawy, ale coraz bardziej zastanawiam się nad Fullem. 

Mam też trochę obaw co do karbonu. Planuje też bikepacking. Czy aby karbon nie dostanie za bardzo po dupie od sakw i toreb? 🙄

A co do rowerów. To z twoich dwóch tylko Scott. 

Rower bez sztywnych osi to porażka, co mnie spotkało. Co prawda mam sztywne  osie teraz po pewnych modyfikacjach bo zmieniłem koła na koła z łożyskami kasetowymi, ale nie rób tego błędu. 

Pamiętaj, tylko TA nie QR.

Edited by artix
  • Like 2

2 godziny temu, artix napisał:

Rower bez sztywnych osi to porażka, co mnie spotkało. Co prawda mam sztywne  osie teraz po pewnych modyfikacjach bo zmieniłem koła na koła z łożyskami kasetowymi, ale nie rób tego błędu. 

Dzięki @artix

Moi fanatycy rowerowi stwierdzili to również choć zastrzegając ze Trek na moje klimaty jest wystarczający a waga porównywalna ,ale fakt wymienili brak sztywnej osi reszta może być …. Wczoraj nawet znalazłem ciekawa ofertę z drugiej ręki-rocznik 21 plus marlin 6 xs dla syna, nowe rowery zamienione na elektryki w tym roku przez sprzedającego, choć pół dnia licytowałem się i doszliśmy do konsensusu cenowego to nie mam jakoś przekonania,ciagle myśle czy to dobry wybór . Chwile jeszcze poszperam w sieci może coś w oko wpadnie w rozsądnej cenie jak i konstrukcji.

Pozdro 

Zapomniałem dodać. Jak to mówią, człowiek uczy się na błędach więc...

Kup najdroższa ramę z najtańszym osprzętem. Nigdy na odwrót. 

Kiedyś wpadną zaskórniki schowane przed żoną i będzie można coś poprawić 😉

• 1 month later...
W dniu 11.04.2022 o 13:55, Victor napisał:

Dzięki @artix

Moi fanatycy rowerowi stwierdzili to również choć zastrzegając ze Trek na moje klimaty jest wystarczający a waga porównywalna ,ale fakt wymienili brak sztywnej osi reszta może być …. Wczoraj nawet znalazłem ciekawa ofertę z drugiej ręki-rocznik 21 plus marlin 6 xs dla syna, nowe rowery zamienione na elektryki w tym roku przez sprzedającego, choć pół dnia licytowałem się i doszliśmy do konsensusu cenowego to nie mam jakoś przekonania,ciagle myśle czy to dobry wybór . Chwile jeszcze poszperam w sieci może coś w oko wpadnie w rozsądnej cenie jak i konstrukcji.

Pozdro 

Dwa lata temu kupiłem dla syna Jamisa Eden 16" Był mocno przeceniony. Nowy, z dwuletnią gwarancją,  kosztował 2000 zł. W tej wielkości ramy, można trafić rower za rozsądne pieniądze - nowy. Tylko wato pamiętać, że dzieci szybko rosną i być może rama XS to nie najlepszy pomysł. Często ta XS, Xs nie jest równa. S nie tak wiele większa, a starczy na zdecydowanie dłużej. 

• 5 weeks later...

Od czwartku kibicowałem aktywnie http://mtbtrophy.com/ przejeżdżając trasę średnią Adventure.

Zamiast 3 etapu w sobotę, start w Uphill Magurka 

Uzbierało się w 4 dni  114km vertical 4623m.

Dla mnie największą trudność stanowiły trudne technicznie zjazdy, udało się, ale nie wiem czy chciałbym to powtórzyć, bo ryzyko kontuzji bardzo duże.

IMG_20220623_091047.jpg

IMG_20220623_112929.jpg

IMG_20220624_093904.jpg

IMG_20220624_195451.jpg

IMG_20220625_124503.jpg

IMG_20220625_200044-001.jpg

IMG_20220626_101534.jpg

IMG_20220626_114159.jpg

IMG_20220626_120747.jpg

• Like 7
  • Thanks 1