Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Oravska leśna....


SB

Rekomendowane odpowiedzi

Oravska leśna....

Tak Jacku trasy są to raczej rodzinne, bardzo szerokie, ale nie jest to tak przepłaszczone jak w Małym Cichym.

Warunki na stoku jeśli chodzi o ilość śniegu to jest go dosyć, nie ma miejsc z jakimiś przetopami, przetarciami czy wystającymi kamieniami, tylko padający deszcz i temperatura plusowa skutecznie rozmiekczyła snieg.

Ludzi praktycznie 0, jedyny mankament to parking - jest go mało a to co jest to się nadaje pod parkowanie Land Cruisera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oravska leśna....

Od Korbielowa dokładnie z samego przejścia granicznego jest 50 km bez 600 metrów, a przez Ujsoły jest znacznie bliżej bo 13 km(od Żywca licząc).

Droga może i gorsza ale w tamtą stronę przez Korbielów jechałem 2 godz., a z powrotem jechałem przez Ujsoły 1,5 godz. Do Żywca do Radziechowego Wieprza jest już nowa droga: już na niej 70-siątek nausyawiali na zakrętach linie przerywane, a na prostych ciągłe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oravska leśna....

Wszystko się zgadza: trasy naprawdę rodzinne, mało ludzi, przyjemna okolica, z Żywca około godziny jazdy przez Ujsoły, Glinkę ->Nowot. Z przygotowaniem tras do dej pory było różnie. Ciekawostką jest to, że w tym regionie panuje mikroklimat dzięki któremu bardzo długo utrzymuje się śnieg. Niestety ośrodek przestaje być rodzinny gdy będzimy musieli zapłacić za karnety. 4 osobowa rodzina to wydatek rzędu 2000 SKK na jeden dzień. Tu miejsce przestaje być konkurencyjne!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oravska leśna....

Oravska Leśna przetestowana w niedziele - wczoraj. Wiele opinii się potwierdziło. Trasy pod krzesłem to absolutnie nie czerwone, ale przy "szybkim" śniegu dało się trochę pozjeżdżać. Parking obok chaty Kohutik - faktycznie wyboisty, miejscami mocno zabłocony teren.

Problem w tym, że wyciąg Kohutik, przy którym trasy wyglądały dość atrakcyjnie nie chodził do końca dnia pomimo zapowiedzi, że ruszy po obiedzie. Ponoć spadł lina. Na domiar złego z niewiadomych przyczyn stanęło też na trochę dłużej załadowane ludźmi. Po dobrych paru minutach ludzi rozładowali puszczając wyciąg na chwilę i nastąpił przestój na ok. 1/2 g. A za karnety zwrócić nie chcieli. Obiecali za to kursować do 16:30 czyli te 1/2 g. dłużej niż planowo i w zasadzie dotrzymali tego, choć po drobnych upomnieniach.

Dodatkowo informuje, że przelicznik na miejscu to 7,5 Skk = 1 pln, a w Rajczy, Ujsołach czy w Glince kantoru czynnego w niedziele nie ma. Za to w Zakamennym czynny sklep sportowy i chyba wypożyczalnia sprzętu.

Plusy:

warunki - zero kamieni czy trawy na trasach pomimo braku sztucznego naśnieżania,

puste i dobre drogi na Słowacji,

darmowy wyciąg dziecięcy - ten wyższy (niższy w ogóle nie chodził),

całkiem dobre jedzenie w knajpie przy krzesełkach (gulasz, rosół, kapuśniak, schabowy, grzaniec, zielona herbata, ale z wyjątkiem frytek i ziemniaków opiekanych; pizzy nie testowaliśmy)

To tyle. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oravska leśna....

Z BB to pisałem z 80 km: BB- Żywiec -Milówka- Rajcza- Ujsoły- Zakamane- Oravska Leśna, albo koło 100 km: BB- Żywiec- Korbielów- Namestovo- Zakamane- Oravska Leśna.

I polacam zwykły atlas/mapę do ręki wziąć przynajmniej się nie psuje i nie c...., a GPSy, automapy.pl, odległości.pl i tego typu gorolskie wynalaski traktować jako oddatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oravska leśna....

Przyjechałem na stok dopiero popołudniu, więc nie mogę powiedzieć na ile dobrze było wyratrakowane, ale ślady ratraka tu i ówdzie były. Większych muld w każdym razie nie było, ale faktycznie śnieg nie był tak samo "udeptany" na całej szerokości polan, zwłaszcza pomiędzy Lehotską 2 i 3.

Z drugiej strony było widać duże obszary pod krzesełkiem w górnej części, z których śnieg był przepchany przez ratrak na trasy.

Co do odległości to faktycznie ok. 80 km z Bielska przez przejście Glinkę / Novot .

Drogi przez Korbielów w ogóle bym nie brał pod uwagę oczywiście jadąc np. z Żywca. Kiepska droga jest właściwie tylko od Ujsół do Glinki ( choć i w Rajczy w niejedną dziurę można wpaść, ale już od Glinki do przejścia granicznego droga jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...