Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Najwcześniejszy start sezonu


korylcio

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliża się sezon zimowy i zastanawiałem się nad tym jakie były najwcześniejsze starty sezonów dla was w Polsce? Macie jakieś wspomnienia, daty i ośrodków narciarskich? Mowa oczywiście o czasach nowożytnych, nie mam na myśli 70'80'.

Dla przykładu rok temu Masterski wystartowało bodajże 29listopada ze sztucznym dywanikiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, korylcio napisał:

Zbliża się sezon zimowy i zastanawiałem się nad tym jakie były najwcześniejsze starty sezonów dla was w Polsce? Macie jakieś wspomnienia, daty i ośrodków narciarskich? Mowa oczywiście o czasach nowożytnych, nie mam na myśli 70'80'.

Dla przykładu rok temu Masterski wystartowało bodajże 29listopada ze sztucznym dywanikiem.

Nie wiem czy zaliczysz bo Czechy. Jańskie Łaźnie (to Karkonosze), 20 listopad z 15 lat temu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój najwcześniejszy start to 18 listopada 2007, Jaworzyna Krynicka działała CAŁA główna trasa (nr 1) do samego dołu do gondoli.
(Teraz to nie do pomyślenia bo wcześniej niż na święta to może działała z 3 razy przez ostatnie 12 lat.)

To był jedyny sezon w którym jeździłem w listopadzie. Tydzień później pamiętam byłem na Wierchomli i działała trasa przy krześle. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, WujB napisał:

Koniec czy początek, oto jest pytanie?

Kiedyś JC napisał, że początek. Czemu? Ponieważ jeździć na nartach w Europie można cały rok, więc przyjmujemy, że "stary" sezon kończy się w połowie roku, czyli 30 czerwca. Nowy rozpoczynamy 1 lipca... ;) Z resztą kiedyś rozpocząłem sezon 2 lipca na lodowcu i tu już wiele rekordu nie poprawię.

Śpiochu wspomniał o końcu - tu nie mam jakiejś wyjątkowej daty, ale tak się złożyło, że to było w tym roku: 9 maja na Pilsku. Co lepsze, spokojnie można było tam się jeszcze wybrać końcem maja! ^_^

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, johnny_narciarz napisał:

Kiedyś JC napisał, że początek. Czemu? Ponieważ jeździć na nartach w Europie można cały rok, więc przyjmujemy, że "stary" sezon kończy się w połowie roku, czyli 30 czerwca. Nowy rozpoczynamy 1 lipca... ;) Z resztą kiedyś rozpocząłem sezon 2 lipca na lodowcu i tu już wiele rekordu nie poprawię.

Śpiochu wspomniał o końcu - tu nie mam jakiejś wyjątkowej daty, ale tak się złożyło, że to było w tym roku: 9 maja na Pilsku. Co lepsze, spokojnie można było tam się jeszcze wybrać końcem maja! ^_^

Eeee, to ja o tym zapomniałem :) Faktycznie byłem w BSA na początku lipca na nartach. Ale na naturalnym śniegu, to ubiegły rok w Szczyrku 15.10

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gkoperek napisał:

Mój rekordowy koniec sezonu - 26 czerwca na hali gąsienicowej rok bodajże 1995 rok  😀

Działał wyciąg? Czy samemu trzeba było nim być? 😁

Bez wyciągu to można i w lipcu w żlebie ale pewnie chodziło w temacie o to kiedy z działającymi wyciągami i stokami ktoś jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawelb91 napisał:

Działał wyciąg? Czy samemu trzeba było nim być? 😁

Bez wyciągu to można i w lipcu w żlebie ale pewnie chodziło w temacie o to kiedy z działającymi wyciągami i stokami ktoś jeździł.

Listopad w Wiśle chodził wyciąg i był otwarty stok a na Kasprowym tylko kolejka.

Edytowane przez Spiochu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pawelb91 napisał:

Działał wyciąg? Czy samemu trzeba było nim być? 😁

Bez wyciągu to można i w lipcu w żlebie ale pewnie chodziło w temacie o to kiedy z działającymi wyciągami i stokami ktoś jeździł.

wyciąg nie działał (choć warunki były takie że spokojnie by mógł) i nawet bez wyciągu ok 50 zjazdów w ciągu tygodnia udało się wykonać :)

założyłem że pasuje do wątku z racji tego, że po oficjalnej trasie 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 lipca '17 razem z @johnny_narciarz i Jankiem, którego zbanowaliscie nie wiem za co chyba za duża ilość dni na nartach bo fajny chłopak był. Potem 4 listopada sezon ruszył na BSA ze zgromadzonego śniegu z zeszłego sezonu. Wcześniej rok 2016 - 8, 9 paździenika skitury Pilsko, Juliany. W tym roku Molltaler 24 lipca.

 

16355802525564287359607238974850.jpg

Edytowane przez Góral spod Skrzycznego
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...