Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Na narty do Włochy tylko z ubezpieczeniem


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wynika to z podlinkowanego artykułu. To chodzi o to, że wymagane będzie ubezpieczenie w ogóle, czy konkretne w danym miejscu u włoskiego ubezpieczyciela?

Tak ogólne to nie zdarzyło mi się pojechać na narty bez ubezpieczenia. I nie mówię o podstawowym wojażerze, czy odpowiedniku u innych firm. Opcja sportów ryzykownych, narciarstwa, bardo wysokie sumy ubezpieczenia itd. dla trzyosobowej rodziny to gdzieś koło 250 pln. W porównaniu z możliwymi kosztami to nic. Poza tym nie musimy i mówić o poważnych wypadkach, niegroźna kolizja na stoku mogąca mieć efekt w postaci uszkodzonego wiązania to również koszt nieporównywalnie wyższy, niż polisa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pawelb91 napisał:

Od razu o tym samym pomyślałem gdy zobaczyłem newsa.

No to jeszcze raz pomyśl. Polska jest jednym z krajów UE. Obywatele polscy są na terenie UE ubezpieczeni, maja prawo do opieki medycznej na takich samych zasadach jak obywatele kraju w którym przebywają. Tu mamy chyba jasność. Co prawda w różnych krajach UE obowiązują różne przepisy, co związane jest np z dodatkowymi opłatami, których w Polsce nie ponosimy. Ale też są przypadki gdzie opieka medyczna kraju gdzie przebywamy jest sprawniejsza, choćby z uwagi na sprzęt czy kwalifikacje kadry, warunki lokalowe itp. Co innego ubezpieczenie OC. Tu wydaje mi się, że tylko idiota pojedzie do Włoch bez takiej polisy. Nie wiem czy wszystkie, ale np. Val di Sole miało kiedyś takie ubezpieczenie dodatkowo za 5 euro. Możliwe że obecnie w cenie karnetu jest ochrona od odpowiedzialności cywilnej. No ale są jeszcze towarzystwa ubezpieczeniowe. A z czego one żyją? Np takie OC dla pojazdów. Pamietacie drastyczne podwyżki stawek kilka lat temu? A wiecie jak jest teraz, po podwyżkach? A mianowicie wypłaty odszkodowań z tytułu tych ubezpieczeń stanowią ok. 50% przyjętych wpłat ze składek. Wnioski wyciągnijcie sobie sami. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tanova napisał:

Czy nie chodzi tutaj raczej/również o ubezpieczenie od kosztów akcji ratowniczej? Opieka medyczna w standardowym zakresie jest zasadniczo na kartę EKUZ, ale delikwenta trzeba zaopatrzyć i zwieźć ze stoku, albo przetransportować helikopterem do szpitala.

EKUZ nie pokrywa kosztów transportu poszkodowanej osoby karetką, chyba że życie pacjenta było zagrożone lub wystąpiły inne ważne wskazania. Jeszcze bardziej problematyczny może okazać się powrót chorego do kraju - to poszkodowany zostaje obarczony kosztami przejazdu i towarzyszącej mu opieki medycznej. To naprawdę wysokie kwoty. Jeśli podczas pobytu na stoku dojdzie do zdarzenia, które będzie wymagało interwencji ratownictwa górskiego, EKUZ nie pokryje związanych z tym kosztów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5€ dziennie wyglada na klasyczne ubezpieczenie hospitalizacyjne,tylko diabeł tkwi w szczegółach co ono obejmuje i co pokrywa.W wielu krajach jest to dodatkowe ubezpiecznie(bardzo ważne gdyż koszta pobytu są olbrzymie w szpitalu-pokój jednoosobowy czy wieloosobowy,honorarium lekarza prowadzącego w 100% czy w mniejszym %,transport o którym już zostało napisane itd ) a nie zawsze,choć pełne ubezpieczenie danego kraju pokrywa wszystkie koszta wypadku w innym systemie zdrowotnym innego kraju.
….2.5€-mniej jak filiżanka kawy,warto zapłacić . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ustanowienia obowiązku  został  Dekret Legislacyjny z 28 lutego 2021 r., nr. 40 w sprawie bezpieczeństwa w sportach zimowych, który w artykule 30 ustanawia:

  Narciarz, który wykorzystuje alpejskie stoki narciarskie muszą posiadać ważne ubezpieczenie, które obejmuje własną odpowiedzialność cywilną za szkody lub obrażenia spowodowane osobom trzecim. Zarządzający wyposażonymi terenami narciarskimi, z wyjątkiem tych zarezerwowanych dla narciarstwa biegowego, jest  zobowiązany do udostępnienia użytkownikom, przy zakupie biletu tranzytowego, polisy ubezpieczeniowej od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone osobom lub rzeczom” .

  • Like 2
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC changed the title to Na narty do Włochy tylko z ubezpieczeniem
14 godzin temu, tanova napisał:

Czyli obowiązkowa będzie polisa OC. O tę informację chodziło 9_9.

Dzięki, @Annaa

A ja się zdziwiłem,rejestrując przed 3 dniami na zawody we Włoszech w kwietniu 2022,że zmienili wymagania.Co roku żądali tam ksero ubezpieczenia-w tym roku nie żądają,pewnie wiedzieli już wcześniej o obowiązku.Za to żądają zaświadczenia lekarskiego,którego nigdy nie wymagali..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że to zadziała tak, że każda stacja do biletu doliczy koszt ubezpieczenia OC. Nie oznacza to (co mówił JC), że narciarz będzie ubezpieczony np. od akcji ratowniczej (np. helikopterem) i od transportu do kraju. Każdy normalny jedzie tam i tak z taką polisą.

Natomiast polisa OC dotyczy wypadków i odpowiedzialności za szkody na innych! I nie dziwię się, że powoli staje się standardem: patrz wypadki na stoku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Annaa napisał:

Do ustanowienia obowiązku  został  Dekret Legislacyjny z 28 lutego 2021 r., nr. 40 w sprawie bezpieczeństwa w sportach zimowych, który w artykule 30 ustanawia:

  Narciarz, który wykorzystuje alpejskie stoki narciarskie muszą posiadać ważne ubezpieczenie, które obejmuje własną odpowiedzialność cywilną za szkody lub obrażenia spowodowane osobom trzecim. Zarządzający wyposażonymi terenami narciarskimi, z wyjątkiem tych zarezerwowanych dla narciarstwa biegowego, jest  zobowiązany do udostępnienia użytkownikom, przy zakupie biletu tranzytowego, polisy ubezpieczeniowej od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone osobom lub rzeczom” .

No i wiadomo o co chodzi. Prawdę powiedziawszy od razu przekonany byłem że chodzi o OC użytkowników stoków. A tak na marginesie,  zastanawiam czemu Onety i inne media rzucają jakieś strzępy informacji nie precyzując o co chodzi?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Bumer napisał:

No i wiadomo o co chodzi. Prawdę powiedziawszy od razu przekonany byłem że chodzi o OC użytkowników stoków. A tak na marginesie,  zastanawiam czemu Onety i inne media rzucają jakieś strzępy informacji nie precyzując o co chodzi?  

Czyli, jak przypuszczałem, polisę MUSI sprzedać razem z biletem operator. Temat rozstrzygnięty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...