Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart dla ciężkiej babki.


huda

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Tak, grube baby też jeżdżą :) i chciałyby kupić sobie sprzęt :)

W skrócie:

- wzrost 162 cm

- waga 86 kg

- poziom umiejętności wg skionline: 5/6

- jazda po polskich stokach

Chciałabym kupić narty, które umożliwią mi progresowanie. Nie chciałabym na nich walczyć o życie, ale i nie może być za łatwo. Będę wdzięczna za pomoc. 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie znamy Cię, więc wypadałoby napisać jak chcesz jeździć: krótki/długi skręt, spokojnie/dynamicznie, jedna narta do wszystkiego na cały dzień, "progresowanie" rozumiesz jako szkolenie się z instruktorem czy raczej nie? Jaki budżet (nowe/  używane)?
Jest wiele zmiennych, natomiast podstawą jest to, żebyś nie kupiła nart zbyt miękkich i zbyt krótkich czyli jeśli mają to być narty "do wszystkiego", to raczej celuj w grupę nart Allmountain z rdzeniem drewnianym w długości ok. -5cm od wzrostu. Możesz wybrać narty dla kobiet, ale wtedy modele z góry drabinki (czyli bardziej zaawansowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Przepraszam, rzeczywiście nie doprecyzowałam. 

Celuję w narty allmountain - jedna narta do wszystkiego. Nie jestem demonem szybkości, ale chciałabym czasem "zaszaleć" Prędkość wypadkową można określić jako umiarkowaną. Skręty - też różnie, zwłaszcza że mam pod opieką syna, który stawia pierwsze kroki i potrafi zaskoczyć na stoku ;)

Progresowanie - jak najbardziej biorę pod uwagę instruktora, szlify już sama. 

Buty - mam na oku Nordica Sportmachine 95W lub Heady FORMULA RS 95 W.

Wydaje mi się, że wiek jest mniej istotny od wagi, ale niech będzie - 38 lat. 

Budżet - raczej narty używane, 1500 zł to mój max. Myślałam o Deaconach 7.4. 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę będziesz musiała dogonić syna na stoku, więc prędkości wzrosną.

Co do budżetu, jak dobrze poszukasz, znajdziesz nową nartę w tej cenie (ewentualnie odrobinę wyższej).

Szukaj narty odpowiednio długiej, waga dodaje Ci centymetrów. Nie bój się długości. Chyba, że rasowa SL - ta może być krótka (ale ją bym raczej odradzał).

Na szybko szukając w necie, np. takie jak poniżej.

https://ski24.pl/narty-meskie/22851-14789-narty-rossignol-hero-elite-st-ti-look-nx-12.html#/31-dlugosc_cm-172

Czego szukać w narcie, drewnianego rdzenia, titanalu  i wiązań do 12 DIN. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, huda napisał:

Cześć, 

Przepraszam, rzeczywiście nie doprecyzowałam. 

Wydaje mi się, że wiek jest mniej istotny od wagi, ale niech będzie - 38 lat. 

Dzięki i pozdrawiam

Ja się nie gniewam. Wiesz dla mnie ta informacja jest bardzo istotna - facet jest prosty jak budowa cepa - młodszy junior, junior, starszy junior - dasz mu czerwone (bo szybkie) z napisem GS WC i jest szczęśliwy. Z dziewczynami troszkę inaczej jest. Tu trzeba przypilnować czy stary zatankował paliwo na wyjazd, wciągnać stado z parkingu na stok, kupić karnety, kanapki termos a tu gila ściągnąć a jeszcze pojeździć i wszystkich na stoku dopilnować. Odnośnie młodszego juniora - nie dogonisz. Narty - proponuję zakup nart fischer My turn 68 w rozmiarze 155-160 (jeżeli jest rocker bo nie sprawdzałem tp 160) - nowe to koszt 1000-1200zł. Troszkę ambitniej to rasowe slalomki (łatwo rozpoznać bo mają oznaczenie SL)  i tu też koszt używanych oscyluje w granicach 1000zł. Można kupić troszkę starsze 500-600 ale tu zakup zrealizuj za pośrednictwem doświadczonego narciarza. Ostatnie rozwiązanie to po kosztach zakup starszych ale w bardzo dobrym stanie 250-400 Atomic SL9 Fischer RC4 SL. Przy nartach slalomowych zasada jest prosta 155 . Jest mała uwaga - z tymi nartami konieczna jest wizyta u instruktora w celu uzyskania instrukcji obsługi. Odnośnie innego rodzaju nart to można rozważyć narty krosowe Atomic X7 (to taki najbardziej charakterystyczny model) - inne firmy mają podobne narty w ofercie. Tutaj troszkę wyżej 170 - 175.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. 

Slalomki zdecydowanie odpadają - nie jestem samobójczynią, skupię się na poprawianiu techniki na nartach allmountain. Swoje pierwsze kroki, 20 lat temu stawiałam na nartach podobnych do SG - 10 cm wyższe, leciutko taliowane i w mega twardych butach, w których nogi odpadały. Zjeżdżałam stylem rozpaczliwym, ale tak to jest, jak się ma ojca-wybitnego narciarza, który karierę zakończył na studiach na polsportach. Po kilkuletniej przerwie, gdy narty taliowane weszły już na dobre, przejście na nie było jak objawienie :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...