Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pożegnanie


Spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem wątek żeby się pożegnać, ale w międzyczasie ewoluował. Tak działają fora.

Niestety forum to nie jest również miasteczko Pleasantville gdzie wszyscy się do siebie uśmiechają i klepią po pleckach.

Dyskusje są wywalane jednak nie zależnie od tego, czy były kulturalne czy nie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarioJ napisał:

Współczuję Ci że masz ciągle represje. To czerwone światło tak Ci ogranicza wolność ...

Coraz to nowe represje na drogach, niedługo całkowicie uniemożliwią normalną jazdę samochodem, ale Ty tego nie zrozumiesz.

Będziesz z dumą toczył się 10km/h po progach zwalniających i uśmiechał się do fotoradarów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim - do ruchu samochodowego nikt nikogo nie zmusza. Kto decyduje się na udział w ruchu drogowym, akceptuje istniejące warunki.

Natomiast tu państwo wkracza w czyjąś własność prywatną (hotel / restauracja / siłownia / ośrodek narciarski) i nakazuje właścicielowi zamknięcie firmy, albo zakazuje obsługiwania połowy klientów.

Ten spór w głównej mierze to po prostu spór światopoglądowy - między zwolennikami tego, by to państwo miało władzę nad każdym człowiekiem (nad jego zdrowiem, życiem, finansami, emeryturą itd.), a między ludźmi, którzy tego nadzoru nie potrzebują, bo uważają się za ludzi wolnych i odpowiedzialnych za swoje decyzje.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Turnplayer napisał:

Przestan, bo jesli bedziesz dalej tlumaczyl to jeszcze wyjdzie na jaw ze z zamordyzmem wladzy nie zgadza sie wielu ludzi ktorzy przyjeli szczepionki, a to juz w swiadomosci niektorych jest nie do pojecia 😅 Oni widza tylko podzial szczepionka-antyszczep.

Dlaczego  tak uwazasz? Ja się zaszepilem  bo dużo  jeżdżę po Europie i chciałem mieć spokój.  Nic mi do ludzi którzy nie chcą się sczepic. Każdy ma prawo wyboru. 

Na chwilę obecną cały ten system się wali i jestem też trochę na to wkurzony.  Trzeciej dawki raczej nie wezmę. 

Nie chce mi się nawet na to tracić energii.  Chyba porostu należy to wszystko przeczekać i mieć wywalone. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Spiochu napisał:

Coraz to nowe represje na drogach, niedługo całkowicie uniemożliwią normalną jazdę samochodem, ale Ty tego nie zrozumiesz.

Będziesz z dumą toczył się 10km/h po progach zwalniających i uśmiechał się do fotoradarów.

Były kiedyś małe ograniczenia. Np. po osiedlu jeździmy z prędkością 30km/h. 5-10% kierowców tego nie przestrzega i wprowadza ogromne zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu, jak również dla chronionych. I te restrykcje się zwiększa, np. zwężenie pasa, mijanki, progi, fotoradary etc. 

Problem jest w debilach, którzy mają egoistyczną wolność na swoich sztandarach.

Może należy wprowadzić w życie publiczne proste zasady Squid Game? Wszystkie skomplikowane ustawy i znaki wywalamy, zostawiamy 10 artykułów. Kto nie przestrzega zasad typu: ustąp pierwszeństwa, zatrzymanie się przed przejściem, to strzał w głowę.

Ty nie rozumiesz tego, że poza Twoją wolnością, liczy się jeszcze życie dziecka przechodzącego na pasach aby sobie kupić lody. I takie dzieci zginęły wielokrotnie na pasach od prostego uderzenia maską samochodu. Czym tym to się różni od strzału w głowę ?

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarioJ napisał:

Były kiedyś małe ograniczenia. Np. po osiedlu jeździmy z prędkością 30km/h. 5-10% kierowców tego nie przestrzega i wprowadza ogromne zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu, jak również dla chronionych. I te restrykcje się zwiększa, np. zwężenie pasa, mijanki, progi, fotoradary etc. 

Problem jest w debilach, którzy mają egoistyczną wolność na swoich sztandarach.

Może należy wprowadzić w życie publiczne proste zasady Squid Game? Wszystkie skomplikowane ustawy i znaki wywalamy, zostawiamy 10 artykułów. Kto nie przestrzega zasad typu: ustąp pierwszeństwa, zatrzymanie się przed przejściem, to strzał w głowę.

Ty nie rozumiesz tego, że poza Twoją wolnością, liczy się jeszcze życie dziecka przechodzącego na pasach aby sobie kupić lody. I takie dzieci zginęły wielokrotnie na pasach od prostego uderzenia maską samochodu. Czym tym to się różni od strzału w głowę ?

 

Nie wiem czy piszesz o osiedlu czy o strefie zamieszkania w której obowiązuje 20km/h. Z tymi dziećmi to problem złożony, niekoniecznie na pasach, niekoniecznie pod opieka dorosłych, niekoniecznie dobrze wychowane do przebywania i korzystania z infrastruktury drogowej. Faktem, ze jak zjeżdżam na dzielnie to toczę się jak olama, podobnie w centrum Wrocka, czujność ważki, nie watażki. Nigdy nie wiadomo co wyskoczy zza kolejnego auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarioJ napisał:

Kto nie przestrzega zasad typu: ustąp pierwszeństwa, zatrzymanie się przed przejściem, to strzał w głowę.

Ja pierd... strach pomyśleć, co niektórzy by zrobili jakby dostali władzę w swoje ręce. A ludzie narzekają na PIS czy inne PO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Spiochu napisał:

Coraz to nowe represje na drogach, niedługo całkowicie uniemożliwią normalną jazdę samochodem, ale Ty tego nie zrozumiesz.

Będziesz z dumą toczył się 10km/h po progach zwalniających i uśmiechał się do fotoradarów.

Bo większość ludzi na drogach to półgłówki i przez to giną ludzie. 

Niegrzecznym  byłoby pisać że tego nie zrozumiesz. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Ryfek napisał:

Ja pierd... strach pomyśleć, co niektórzy by zrobili jakby dostali władzę w swoje ręce. A ludzie narzekają na PIS czy inne PO

Nie wyciągaj jednego zdania z kontekstu całego felietonu.

Nie zrozumiałeś abstrakcji całej mojej wypowiedzi.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, artix napisał:

Bo większość ludzi na drogach to półgłówki i przez to giną ludzie. 

Niegrzecznym  byłoby pisać że tego nie zrozumiesz. 

Nie, moim zdaniem mniejszość to półgłówki. Ale ta mniejszość robi największe szkody, mniejszość zabija innych ludzi na drodze.

Pod tą mniejszość projektuje się kolejne przepisy i ograniczenia.

Edytowane przez MarioJ
  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Ryfek napisał:

Ja pierd... strach pomyśleć, co niektórzy by zrobili jakby dostali władzę w swoje ręce. A ludzie narzekają na PIS czy inne PO

Nie pisz tutaj nic o polityce, bo admin przyjdzie. Na skiforum możesz napisać, tam nic się nie stanie. :)

Edytowane przez Ziemowit
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, artix napisał:

Bo większość ludzi na drogach to półgłówki i przez to giną ludzie. 

Niegrzecznym  byłoby pisać że tego nie zrozumiesz. 

Niestety masz racje. Obserwuje trochę jeżdżąc. Zakres nieprzewidywalnych i emocjonalnych zachowań, oprocz takich zwyczajnych bezmyślnych jest bezkresny. Czasem, a nawet dość często, kończy się bez konsekwencji na szczęście ale do czasu. Nie będę dawał przykładów. Wszak ten wątek to nieco nieudolne pożegnanie Śpiocha, żal.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Krakus81 napisał:

pozostawiają na boku poglądy polityczne, to jednak zestawienie zbrodniarzy z politykiem, którego się kocha/lubi/nie lubi/czy nawet nienawidzi* to jednak oznaka utraty kontaktu z rzeczywistością. 

* - niepotrzebne skreślić 

Rozsądek i umiar jest cechą wielce potrzebną. 

Ciekawe ... Czym zatem według Ciebie jest wojenka w celu  pozyskania substancji typu ropa jak nie zbrodnią ?

7 godzin temu, artix napisał:

Dlaczego  tak uwazasz? Ja się zaszepilem  bo dużo  jeżdżę po Europie i chciałem mieć spokój.  Nic mi do ludzi którzy nie chcą się sczepic. Każdy ma prawo wyboru. 

Na chwilę obecną cały ten system się wali i jestem też trochę na to wkurzony.  Trzeciej dawki raczej nie wezmę. 

Nie chce mi się nawet na to tracić energii.  Chyba porostu należy to wszystko przeczekać i mieć wywalone. 

Brawo Panie artix. Jak sam widzisz spokój miałeś krótko ... Tylko nie można mieć wywalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Sławek Nikt napisał:

Ciekawe ... Czym zatem według Ciebie jest wojenka w celu  pozyskania substancji typu ropa jak nie zbrodnią ?

Brawo Panie artix. Jak sam widzisz spokój miałeś krótko ... Tylko nie można mieć wywalone.

Mam zbyt mały wpływ na to wszystko by tracić energię. Energię mogę tracić na narty, rower lub aby zarobić więcej na narty i rower 😉😆 Mam też swoją teorię dlaczego świat wygląda jak wygląda, ale to ta sama przyczyna, na to też mam z byt mały wpływ. 

Edytowane przez artix
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, artix napisał:

Mam zbyt mały wpływ na to wszystko by tracić energię. Energię mogę tracić na narty, rower lub aby zarobić więcej na narty i rower 😉😆

Dużo racji w tym co piszesz ale ... Tylko bardzo niewielki wycinek czasu jakim dysponujesz możesz poświęcić aby mieć go potem jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MarioJ napisał:

Były kiedyś małe ograniczenia. Np. po osiedlu jeździmy z prędkością 30km/h. 5-10% kierowców tego nie przestrzega i wprowadza ogromne zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu, jak również dla chronionych. I te restrykcje się zwiększa, np. zwężenie pasa, mijanki, progi, fotoradary etc. 

Problem jest w debilach, którzy mają egoistyczną wolność na swoich sztandarach.

Może należy wprowadzić w życie publiczne proste zasady Squid Game? Wszystkie skomplikowane ustawy i znaki wywalamy, zostawiamy 10 artykułów. Kto nie przestrzega zasad typu: ustąp pierwszeństwa, zatrzymanie się przed przejściem, to strzał w głowę.

Ty nie rozumiesz tego, że poza Twoją wolnością, liczy się jeszcze życie dziecka przechodzącego na pasach aby sobie kupić lody. I takie dzieci zginęły wielokrotnie na pasach od prostego uderzenia maską samochodu. Czym tym to się różni od strzału w głowę ?

 

W 2020 roku na drogach zginęło 44 dzieci w wieku 0-14 lat.  Ok. 2/3 jako pasażerowie samochodów. (Żródło: Raport Komendy Głównej Policji)

Zatem jako pieszy zginęło 10-15 dzieci z populacji ok. 5 500 000 czyli 0,0002%. Na pasach jeszcze mniej, a idąc po lody prawdopodobnie żadne.

Po co zatem kierować się emocjonalnym historyjkami, jeśli nie mają one pokrycia w statystykach. Na drogach ginie o wiele większy procent dorosłych przechodniów jak i kierujących pojazdami.

Uczestnicząc w ruchu drogowym akceptujemy pewne ryzyko, podobnie jak przy każdej innej czynności. Nieprzepisowo nie jeździ 5% idiotów ale praktycznie każdy kierowca. Jedni naginają te przepisy mniej a inni bardziej, ale większość znacznie. Zresztą przy polskiej organizacji ruchu i ilości bezsensownych znaków, jazda przepisowa jest w zasadzie niemożliwa. Jeśli większość akceptuje nieprzepisową jazdę to po co tworzyć coraz większe represje. Większość zdecydowała, że taki poziom ryzyka jej odpowiada.

Do tego te represje są nieskuteczne, a bardzo skutecznie utrudniają ruch. Zwężenia czy szykany to kompletny bezsens. Na budowanej A1 tysiące kierowców udowodniło że można jechać 150km/h na pasie o szerokości 2m, a zamiast skupić się na obserwacji otoczenia, pilnujesz przeszkody.  Do mijanki często jest wyścig kto pierwszy. jedynie progi i fotoradary działają, ale punktowo. Pomiędzy nimi dalej można cisnąć.

Według w.w. statystyk najniższa liczba zabitych na drogach na 100tys mieszkańców (4.2) jest w województwie Śląskim. To właśnie tam, są najlepsze drogi. Projektowane pod ruch samochodów, a nie rowerów czy pieszych.  Dla porównania w Dolnośląskim, które ma pełno takich cudacznych przeszkód, ten wskaźnik wynosi 5.7. Są oczywiście województwa, gdzie jest znacznie wyższy, ale to głównie regiony biedniejsze.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Spiochu napisał:

W 2020 roku na drogach zginęło 44 dzieci w wieku 0-14 lat.  Ok. 2/3 jako pasażerowie samochodów. (Żródło: Raport Komendy Głównej Policji)

Zatem jako pieszy zginęło 10-15 dzieci z populacji ok. 5 500 000 czyli 0,0002%. Na pasach jeszcze mniej, a idąc po lody prawdopodobnie żadne.

Po co zatem kierować się emocjonalnym historyjkami, jeśli nie mają one pokrycia w statystykach. Na drogach ginie o wiele większy procent dorosłych przechodniów jak i kierujących pojazdami.

Uczestnicząc w ruchu drogowym akceptujemy pewne ryzyko, podobnie jak przy każdej innej czynności. Nieprzepisowo nie jeździ 5% idiotów ale praktycznie każdy kierowca. Jedni naginają te przepisy mniej a inni bardziej, ale większość znacznie. Zresztą przy polskiej organizacji ruchu i ilości bezsensownych znaków, jazda przepisowa jest w zasadzie niemożliwa. Jeśli większość akceptuje nieprzepisową jazdę to po co tworzyć coraz większe represje. Większość zdecydowała, że taki poziom ryzyka jej odpowiada.

Do tego te represje są nieskuteczne, a bardzo skutecznie utrudniają ruch. Zwężenia czy szykany to kompletny bezsens. Na budowanej A1 tysiące kierowców udowodniło że można jechać 150km/h na pasie o szerokości 2m, a zamiast skupić się na obserwacji otoczenia, pilnujesz przeszkody.  Do mijanki często jest wyścig kto pierwszy. jedynie progi i fotoradary działają, ale punktowo. Pomiędzy nimi dalej można cisnąć.

Według w.w. statystyk najniższa liczba zabitych na drogach na 100tys mieszkańców (4.2) jest w województwie Śląskim. To właśnie tam, są najlepsze drogi. Projektowane pod ruch samochodów, a nie rowerów czy pieszych.  Dla porównania w Dolnośląskim, które ma pełno takich cudacznych przeszkód, ten wskaźnik wynosi 5.7. Są oczywiście województwa, gdzie jest znacznie wyższy, ale to głównie regiony biedniejsze.

 

Nie wierze co czytam :( 

Ty tez sie akceptujesz  ryzyko ze Twoje dziecko moze zostac rozjechane?

 

"Nieprzepisowo nie jeździ 5% idiotów ale praktycznie każdy kierowca."

"Do mijanki często jest wyścig kto pierwszy."

" Pomiędzy nimi dalej można cisnąć."

I Tobie ktos ogranicza wolnosc. OMG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, artix napisał:

Nie wierze co czytam :( 

Ty tez sie akceptujesz  ryzyko ze Twoje dziecko moze zostac rozjechane?

 

"Nieprzepisowo nie jeździ 5% idiotów ale praktycznie każdy kierowca."

"Do mijanki często jest wyścig kto pierwszy."

" Pomiędzy nimi dalej można cisnąć."

I Tobie ktos ogranicza wolnosc. OMG!

Ja myślę, że Śpiochu pisze o czym innym. Bardzo chętnie podyskutuję na ten temat, ale może nie w tym wątku. Może załóżcie nowy na temat tego jak jeździć.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Spiochu napisał:

W 2020 roku na drogach zginęło 44 dzieci w wieku 0-14 lat.  Ok. 2/3 jako pasażerowie samochodów. (Żródło: Raport Komendy Głównej Policji)

Zatem jako pieszy zginęło 10-15 dzieci z populacji ok. 5 500 000 czyli 0,0002%. Na pasach jeszcze mniej, a idąc po lody prawdopodobnie żadne.

Po co zatem kierować się emocjonalnym historyjkami, jeśli nie mają one pokrycia w statystykach. Na drogach ginie o wiele większy procent dorosłych przechodniów jak i kierujących pojazdami.

Uczestnicząc w ruchu drogowym akceptujemy pewne ryzyko, podobnie jak przy każdej innej czynności. Nieprzepisowo nie jeździ 5% idiotów ale praktycznie każdy kierowca. Jedni naginają te przepisy mniej a inni bardziej, ale większość znacznie. Zresztą przy polskiej organizacji ruchu i ilości bezsensownych znaków, jazda przepisowa jest w zasadzie niemożliwa. Jeśli większość akceptuje nieprzepisową jazdę to po co tworzyć coraz większe represje. Większość zdecydowała, że taki poziom ryzyka jej odpowiada.

Do tego te represje są nieskuteczne, a bardzo skutecznie utrudniają ruch. Zwężenia czy szykany to kompletny bezsens. Na budowanej A1 tysiące kierowców udowodniło że można jechać 150km/h na pasie o szerokości 2m, a zamiast skupić się na obserwacji otoczenia, pilnujesz przeszkody.  Do mijanki często jest wyścig kto pierwszy. jedynie progi i fotoradary działają, ale punktowo. Pomiędzy nimi dalej można cisnąć.

Według w.w. statystyk najniższa liczba zabitych na drogach na 100tys mieszkańców (4.2) jest w województwie Śląskim. To właśnie tam, są najlepsze drogi. Projektowane pod ruch samochodów, a nie rowerów czy pieszych.  Dla porównania w Dolnośląskim, które ma pełno takich cudacznych przeszkód, ten wskaźnik wynosi 5.7. Są oczywiście województwa, gdzie jest znacznie wyższy, ale to głównie regiony biedniejsze.

 

No i cóż z tego że masz rację? Twoje słowa są odbierane jak atak na ustalony i zaakceptowany ład. Tym wszystkim którzy nie zgadzają się z  Tobą  powiem, trzeba zakazać jedzenia! Kategorycznie! Jedzenie jest przyczyną  co najmniej kilkuset zadławień i śmierci rocznie!!! A gdy wracam do przepisów ruchu drogowego to tak się zastanawiam, dlaczego na parkingu nie mozna zaparkować przyczepy campingowej? Dlaczego wolno chodzić z goła głową czy w szpilkach i mini w mrozy, nie dbając o swoje zdrowie, a nie wolno jechać bez zapiętych pasów czy choćby podwozić np. w czasie burzy czy ulewy, znajomego z dzieckiem  bo nie posiadamy zamontowanego fotelika? A taksówkarzowi wolno, nawet w identycznym samochodzie i identycznej obsadzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, artix napisał:

Ja wysiadam...

Niepotrzebnie się załamujesz tracąc wiarę w ludzkość. (Taki pół-żart)

Po przeanalizowaniu tematu moim skromnym zdaniem Spiochu nie miał na myśli nic złego, zwrócił uwagę na pewien ważny problem, który jest mi bliski.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Ziemowit napisał:

Niepotrzebnie się załamujesz tracąc wiarę w ludzkość. (Taki pół-żart)

Po przeanalizowaniu tematu moim skromnym zdaniem Spiochu nie miał na myśli nic złego, zwrócił uwagę na pewien ważny problem, który jest mi bliski.

Żaden problem który jest nam bliski nie daje mi mandatu na akceptację ryzyka straty bliskich lub kogokolwiek. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...