Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 21/22


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

Technicznie w Beskidach na przykład nie ma warunków do śnieżenia. Ja wiem, że wielu z Was mieszka poza górami i mamy za sekundę grudzień ale do tej pory było sucho i ciepło. Ziemia nawet nie jest dobrze przymrożona i to wysoko pow tys metrów. To samo jest na zazwyczaj zimnym Podhalu. Będą warunki to będą kurzyć z armatek. A jakiekolwiek zamykanie jest wykluczone w tym sezonie u nas. Chyba by ich roznieśli na strzępy i bynajmniej nie właściciele ON. 

Edytowane przez Author
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Author napisał:

A jakiekolwiek zamykanie jest wykluczone w tym sezonie u nas. Chyba by ich roznieśli na strzępy i bynajmniej nie właściciele ON. 

Raczej tak - w sytuacji jaka jest trzeba by mieć jaja żeby coś zamknąć ... 

ps.(Pisałeś kiedyś o wieży  na Mosornym, nie bardzo wiedziałem o co chodzi bo nie byłem od wiosny - wczoraj zobaczyłem.......🤬)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lexino ładny pierdolnik postawili... Taki stylowy z metalu bo drewna dookoła brakuje i starczyło tylko na obicie boazeriąxD Nawet byłem prawie na samej górze bo musiałem sprawdzić te cudowne widoki. Oczywiście z dołu jest to samo ale wiemy komu ana ma przynosić dochód co nie...  Najbardziej mnie wnerwiło, że przy okazji zniszczyli ten kawałek kilkudziesięciometrowej "ścianki" z płytami skalnymi zaraz jak się szło na Śmietanową. Niestety gospodarka w Zawoi to nr 2 po Korbielowie największych jełopów w całych Beskidach.  
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lexi napisał:

Raczej tak - w sytuacji jaka jest trzeba by mieć jaja żeby coś zamknąć ... 

ps.(Pisałeś kiedyś o wieży  na Mosornym, nie bardzo wiedziałem o co chodzi bo nie byłem od wiosny - wczoraj zobaczyłem.......🤬)

Że niby już jest? Może jakieś zdjęcia?

PKL idzie wybitnie w kierunku nienarciarskim: całosezonowym. Patrz też: Solina!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Że niby już jest? Może jakieś zdjęcia?

PKL idzie wybitnie w kierunku nienarciarskim: całosezonowym. Patrz też: Solina!

Bo narciarstwo staje się sportem elitarnym a raz na ruski rok każdy pozwoli sobie na wjazd kolejka i wejście na wieze....Inna sprawa narty to około 1/4 roku a ruch turystyczny to 4/4 roku ... Gdzie jest większa kasa  ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lexi napisał:

Raczej tak - w sytuacji jaka jest trzeba by mieć jaja żeby coś zamknąć ... 

 

Kolego! Akurat ja nie zgadzam się z segregacją ludzi, może nawet nie tyle z segregacją (paszporty), co w ogóle z zasadą, że tylko zdrowi mogą np. uprawiać rekreację, że mają pokazywać zaświadczenia, że są zdrowi, itp. Ale z jednym się z Tobą zgodzę: czytaj dalej.

I tak w zasadzie segregacja straciła sens, gdyż chorują dziś... wszyscy: i ci paszportowi, i niepaszportowi - nadto wszelkie restrykcje są wprowadzane z wadą prawną. Nie oceniam tu zasadności merytorycznej, ale ocena prawna jest dramatyczna. W każdym razie obostrzenia dla niepaszportowych już nie mają sensu medycznego, w zasadzie jak chcemy izolacji, winno się izolować... wszystkich! Jedyny sens ma lockdown dla wszystkich, ale pytanie zasadnicze jest takie: jaką mamy gwarancję, że ten lockdown coś da?

Ale fakt: trzeba by było mieć jaja i wziąć odpowiedzialność (tego też nie ma). Ale to jedna strona medalu, bo trzeba by mieć jaja i pieniądze. A mam jakieś takie wrażenie, że to co pójdzie na pakiet antyinflacyjny, to over. Ogłaszam więc (nie oceniam): polski rząd nie ma pieniędzy na żaden lockdown, chyba że na taki, że wszystko pozamyka, ale nikomu nic nie zapłaci. A wówczas naprawdę byłby dym. Nadto byłby to dramat inwestycyjny (nie tylko w narciarstwie). To znaczy (co dziwi Morawieckiego, a mnie nie) już jest dramat, inwestycje w PKB mają dynamikę ujemną), a w razie kolejnego zamknięcia byłby dramat do kwadratu.

Pytanie: jak długo będziemy walczyć z czymś, co pewnie z nami zostanie na lata? Dla branży narciarskiej taka wieloletnia niepewność (zawsze kowid uderza późną jesienią i dobija wczesną wiosną - to już wiemy) - to w wielu przypadkach brak sensu ekonomicznego działania.

  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jusik2002 napisał:

Bo narciarstwo staje się sportem elitarnym a raz na ruski rok każdy pozwoli sobie na wjazd kolejka i wejście na wieze....Inna sprawa narty to około 1/4 roku a ruch turystyczny to 4/4 roku ... Gdzie jest większa kasa  ?

Niestety, muszę się zgodzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Ale fakt: trzeba by było mieć jaja i wziąć odpowiedzialność (tego też nie ma).

I dokładnie zostańmy przy tym znaczeniu mojej wypowiedzi - reszta to polityka i finanse wiec na inne forum..

A co do wieży na Mosornym to zobacz na kamerce (w dzień) - ja tak zobaczyłem ..nie dane mi iść w realu - siedzę przycovidowany w domu. Jak tylko wydobrzeje pójdę zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...