Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 21/22


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, grimson napisał:

Kto stał 45 min w kolejce na CG do starej "babci", temu takie widoki nie straszne.

Zawsze mnie to zastanawia - po co?

W 2014 roku w Madonnie kolega spotkał znajomych z aeroklubu - o 12-tej siedzieli w knajpie zdrowo dziabnięci.

Zastanawiałem się po co jechać 1200km żeby siedzieć nachlanym w knajpie (dobrze, że nie na stoku), a dodam że mieszkali w pensjonacie przy stoku.

Tu mam podobnie refleksje- po co jechać na narty żeby stać 45min w kolejce? Masochizm jakiś?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, izydar napisał:

Zawsze mnie to zastanawia - po co?

W 2014 roku w Madonnie kolega spotkał znajomych z aeroklubu - o 12-tej siedzieli w knajpie zdrowo dziabnięci.

Zastanawiałem się po co jechać 1200km żeby siedzieć nachlanym w knajpie (dobrze, że nie na stoku), a dodam że mieszkali w pensjonacie przy stoku.

Tu mam podobnie refleksje- po co jechać na narty żeby stać 45min w kolejce? Masochizm jakiś?

To są stare czasy z Czarnej Góry, z około 2010r, jak ośrodek stał się popularny. Nikt nie ma przyjemności stać w gigantycznych kolejkach; podałem przykład z "babci" że zawsze może być gorzej.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, izydar napisał:

Zawsze mnie to zastanawia - po co?

W 2014 roku w Madonnie kolega spotkał znajomych z aeroklubu - o 12-tej siedzieli w knajpie zdrowo dziabnięci.

Zastanawiałem się po co jechać 1200km żeby siedzieć nachlanym w knajpie (dobrze, że nie na stoku), a dodam że mieszkali w pensjonacie przy stoku.

Tu mam podobnie refleksje- po co jechać na narty żeby stać 45min w kolejce? Masochizm jakiś?

Niektórzy tak lubię, cóż demokracja. To nie jest czas zapalonych narciarzy, tylko tych od fotki na insta...

A nachlani w Austrii... Jak ich stać. Zawsze unikałem takich grup, bo ja lubię jeździć, a nie pić (choć abstynentem, broń Boże, nie jestem). Ale jak są na tyle bogaci, że płacą te tysiące euro za... urwanie filmu...

Cóż. Ja się staram to zrozumieć, mam blisko w góry, jestem w sezonie 30-40 dni na nartach, więc z zadowoleniem odpuszczam te kilka/kilkanaście dni. Ale rozumiem też kogoś, kto ma daleko i nie może jechać na co dzień.

Niemniej to teraz bardzie wczasy z dodatkiem (narty) niż narty z dodatkiem (wczasy). Tak jest od lat. Stacje na nich zarobią i... dobrze! Ja mam dzięki temu sezonówkę za 499 zł. Proste!?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na Złotym Groniu pojawiło się co najmniej kilka szkółek co zrobiło większy tłok. Warunki bardziej miękkie niż wczoraj. W paru miejscach na stromszych fragmentach pojawił się delikatnie podkład lodowy. Kolejka na co najmniej 10 minut stania.

20211229_114748.jpg

20211229_115202.jpg

Edytowane przez zslawek
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Szczyrkowski. Przyjechałem sprawdzić stan ostatnio otwartch tras, jeszcze przed odwilżą, zwłaszcza moich ulubionych Julianów. Parking na Pośrednim pusty, tylko dwa samochody i sumiennie kierujący ruchem na tym pustym parkingu, niczym marszałek na płycie lotniska. Dziwne, bo mijałem w Wiśle wszędzie pełne już parkingi. Z bliska dostrzegam przyczynę jego uwijania się. Otóż dzierży w ręku terminal płatniczy. Jako że przyjechałem tylko na chwilę (od 8:30 do zatłoczenia stoków) uprzejmie dziękuję i proszę o push-back. Parkuję dalej. Na Solisku ludzi jeszcze mało, na tyle, że prierwszy wjazd niebieską i następny żółtą odbywam samotnie na kanapach (rzecz to niesłychana!) Na 8-ce warunki bardzo dobre, ale dalej na końcówce 10-tki jeszcze lepiej. Wrażenie takie jak by był tam tylko śnieg naturalny, a przecież jest niżej i może go być tylko mniej... Ogólnie sztruks przysypany warstwą kilku cm nocnego opadu. 
Postanawiam raz się tylko przejechać 3-ką i wrócić 4-ką do Soliska. Żółta oferuje dziś malownicze widoki na świeżo wypiętrzone pasmo górskie (tzw. zbójnickie kopy)
IMG_20211229_090835_1.thumb.jpg.0fef94e62d9c4a699d8f5fe6b83f53b8.jpg 
Trójka podejrzanie pustawa o 9tej rano, ale mimo, już wychodzą płaty betonu. 
IMG_20211229_091550.thumb.jpg.a4ff2a324e1d454b0b8e1dad844bb09e.jpg
Za chwilę poznam przyczynę tego luzu. Tylko takie naiwaniaki jak ja, przybywające prosto z Soliska mogły się na to nabrać.
IMG_20211229_091729_1.thumb.jpg.a6057dd8b6c9a6ae7e88b0753a9a42b6.jpg
Czekam na swoją kolej 15 minut i rozważam tedy, gdzie oni wszyscy parkują! W pełnej gondoli rozważam za to brak zakrytych ust i nosów u wszystkich pasażerów (w kolei do kolei takoż). Cóż, jak było tys. zakażeń dziennie maski były obowiązkowe, a jak jest 20 tys. to nie trzeba. No ale jak by wprowadzili obostrzenia, to jakiż wyborca by jeszcze przy nich został?

Na czwórce już więcej ludzi, a więc i więcej wychądzącego betonu. Później na 8-ce wciąż jest dobrze. 
Od górnych stacji dolnych wyciągów w górę ograniczona widoczność (spowodowana mgłą i ludźmi).
IMG_20211229_101320.thumb.jpg.0edf598ad31174e0933bfe44e8700793.jpg
A więc pora się ewakuować.

PS, po drodze w Wiśle pełne wszystkie dostępne parkingi wokół Klepek, Cieńkowa i nawet wszystkie dolne Nowej Osady. Wiem już też, skąd się bierze korek od Ustronia, mimo skończonego remontu wiślanki. Otóż jest spowodowany przez Skolnity, a właściwie przez tych kierowców - próbujących skręcić na Skolnity, a muszących wpierw wypuścić tych, którzy próbowali wcześniej bezskutecznie znaleść miejsce do zaparkowania powyżej przy stacji. Błędnie też myślałem, że wyasfaltowany i poszerzony stromy podjazd pod Skolnity ma na celu udrożnienie, wygodę i poprawę bezpieczeństwa. Otórz nie. To powstały nowe miejsca parkingowe. Wzdłuż całego podjazdu, przy ścianie, sznur zaparkowanych samochodów. Idiotyzm! Może do tego dokładają się też skocznie dzisiaj. Skacze narybek.
Korek spowodowany przez miłośników prób zaparkowania wokół Skolnitego zaczyna się na wysokości Czantorii (której wszystkie parkingi też oczywiście pękają w szwach).

  • Like 12
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, melo7anthony napisał:

Ktoś wie jak z kolejkami na Pilsku?Dużo ludu Za cholerę nie potrafię uruchomić kamer. Przy okazji jak warunki w górnych partiach? 

Warunki na gorze b.dobre na Buczynce w okolicy "esa" przed Soliskiem wychodza kamienie wiec uwaga. Pelne parkingi ale chodza wszystkie wyciagi wiec jest naprawde ok. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieńków.

Mało zdjęć bo szkoda czasu. Jazda od 8:00. Warunki genialne na trasach.

IMG_20211229_080340.thumb.jpg.5c8d542f7cbcbb7ff5f4139cb2eb6369.jpg

IMG_20211229_080642.thumb.jpg.d90c241f39b5b42fa194adc1518e1416.jpg

Pogoda jak widać, pochmurno. Do 9 jazda na okrętkę, później już drobne kolejki i miejscami było trochę ciasno.

IMG_20211229_080712.thumb.jpg.66f3dc7045e74e8ac8c7c73be5807d87.jpg

Z ciekawostek. Można byłoby dziś pośmigać z naszym Prezydentem ;) o ile dobrze kojarzę na porannej jeździe w Wigilię też był. 10:30 koniec jazdy. 

Bardzo udany wypad, zadowolony mogę wracać do domu. 

Ps. Oczywiście korek w kierunku Wisły od Ustronia.

 

Edytowane przez Micheł
  • Like 10
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna Góra dziś, ludzi dużo jak na środek tygodnia, jakieś 10- 15 min. czekania w kolejce do luxtorpedy. Warunki trudne mgła ( wiem na zdjęciu wygląda na ładną pogodę ale tak było tylko przez chwile) trasy rozjechane. Nie polecam tego miejsca jak nie ma kilku stopni na minusie (szybka degradacja tras)

IMAG1855.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, kael napisał:

Dosyć sympatycznie wygląda ta stacja. Ciekawe jak będzie z zatłoczeniem, jako nowość to pewnie ruch będzie spory.
Niech się zjedzie taki Rzeszów i Przemyśl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś diametralna zmiana pogody. Po wczorajszym słońcu i mrozie, nie było śladu. Byłoby szaro, buro i ponuro, gdyby nie przesympatyczne spotkanie z  @marekbtli jego rodziną. Dzięki za wspólną jazdę i rozmowę. Ludzi do 11:00 raczej ilość umiarkowana, później już więcej. My kończyliśmy o 11:30, później była inna zimowa dyscyplina sportu (o tym napiszę za chwilę). 

Rano tak. Brak słońca, brak kontrastu. 

IMG-20211229-080932.jpg

Widokowo już nie było.

IMG-20211229-081155.jpg

Jeszcze takie zdjęcie.

IMG-20211229-110402.jpg

Jak schodziliśmy, to taka kolejka.

IMG-20211229-111233.jpg

A na tych drugich Słotwinach, tak.

IMG-20211229-111558.jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marekesz napisał:

W pełnej gondoli rozważam za to brak zakrytych ust i nosów u wszystkich pasażerów (w kolei do kolei takoż). Cóż, jak było tys. zakażeń dziennie maski były obowiązkowe, a jak jest 20 tys. to nie trzeba. No ale jak by wprowadzili obostrzenia, to jakiż wyborca by jeszcze przy nich został?
 

Za brak kaganca na kogo trzeba głosować, czy nie głosować? No i za kaganiec też, powiedz na kogo, znaczy się przy kim pozostać, bo w tym zidioceniu już żadnej logiki nie potrafię dostrzec. Może ty swoje opinie jakoś wyjaśnisz? 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza druga dzisiejsza aktywność to łyżwy. Dziś moja córka, pierwszy raz założyła je na nogi. Wybór padł na lodowisko w Muszynie (jest kryte, mało ludzi). Dla zaczynających są pingwinki do pomocy. Moja córka zostawiła pingwinka, po pierwszym okrążeniu. Lodowisko bardzo dobrze przygotowane, dość tanio.

Lód czyszczony po każdej sesji.

IMG-20211229-134944.jpg

Tafla po równaniu.

IMG-20211229-135239.jpg

Moja córka.

IMG-20211229-141847.jpg

I jeszcze jedno.

IMG-20211229-141849.jpg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Bumer napisał:

Za brak kaganca na kogo trzeba głosować, czy nie głosować? No i za kaganiec też, powiedz na kogo, znaczy się przy kim pozostać, bo w tym zidioceniu już żadnej logiki nie potrafię dostrzec. Może ty swoje opinie jakoś wyjaśnisz? 

Przecież to jest banalnie proste. Za brak rozwiązań stosowanych przez inne kraje możesz podziękować Ziobrze i reszcie planktonu potrzebnego do większości sejmowej. A jak podziękujesz to Twoja sprawa.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michas222k napisał:

Czarna Góra dziś, ludzi dużo jak na środek tygodnia, jakieś 10- 15 min. czekania w kolejce do luxtorpedy. Warunki trudne mgła ( wiem na zdjęciu wygląda na ładną pogodę ale tak było tylko przez chwile) trasy rozjechane. Nie polecam tego miejsca jak nie ma kilku stopni na minusie (szybka degradacja tras)

IMAG1855.jpg

Byłem wczoraj wieczorem. Trasa przy Luxtorpedzie klasycznie na górze muldy i odsypy do kolan, potem trochę twardego, na dole OK. Było koło zera stopni. Byłoby dobrze, w końcu nie zawsze są warunki laboratoryjne, ale ilość ludzi była potworna. Co chwile ktoś „niekonwencjonalnie” zmieniał tor jazdy i bywało na milimetry. Takie życie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na porę pomiędzy świętami szukałem na dzisiaj miejsca, gdzie nie będzie przesadnej masakry z tłumami. Ostatecznie padło na Słotwiny Tabaszewskiego (bardzo lubię ten stok). Temperatura około 0 z wahaniami +/-1 stopień, Momentami dosyć mocne zamglenia w połowie stoku, które przez cały dzień to słabły, to nasilały się, by po godzinie 15 zgęstnieć dosyć mocno, co widać na zdjęciach. Warunki śniegowe na stoku po prawej (bardziej stromym) przez większość dnia wyśmienite, moje iRally uwielbiają takie śniegi i czuć wtedy że są w swoim żywiole. Na trasie po lewej twardawo i w okolicach słupa (czyli tam, gdzie zawsze) miejscowe lekkie przetarcia i pojedyncze małe "ziarenka" kamyków. Moim zdaniem przy tej zimie, jaką mamy i ilości czasu jaka była na przygotowanie stoku na święta to należy się karny kutas. Od początku grudnia byłem dwukrotnie na Arenie i śniegu tam znacznie więcej i nie trzeba się było martwić o ślizgi.

W związku z tą sytuacją jeździliśmy głównie po prawej i było świetnie. Ludzi oczywiście dużo, ale o dziwo jazda bardzo spokojna, zupełnie bez nerwów i sytuacji niebezpiecznych. Okazyjnie było widać jakieś gleby z wyciągu, ale raczej nic poważnego i przede wszystkim praktycznie nie było widać żadnych kamikaze walących na krechę bez kontroli, albo "prosów" którzy używaliby ludzi w roli tyczek. Muszę przyznać że byłem tym miło zaskoczony przy takiej ilości ludzi na stokach. Nie wiem, być może ta mgła spacyfikowała nieco temperamenty.

Dzień mega udany i pozytywny, wyjeździliśmy się świetnie.

 

20211229_100222.jpg

20211229_100233.jpg

20211229_101540.jpg

20211229_101812.jpg

20211229_101824.jpg

20211229_102411.jpg

20211229_111833.jpg

20211229_135655.jpg

20211229_151307.jpg

20211229_151430.jpg

20211229_111831.jpg

  • Like 10
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...