Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 21/22


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że to moja ostatnia relacja w tym roku, Życzę wszystkim, zdrowia, metra śniegu pod nartami, pięknej pogody oraz braku tłoku na trasach i przy bramkach. W nocy lekki mróz, śnieg trzymał do 10:30, później zaczęło puszczać.

Dziś pogoda dla koneserów (lub maniaków jak mawia moja żona). Na zmianę mgła lub ulewny deszcz. 

IMG-20211231-075900.jpg

Jazda na bieżąco. Od odbicia do odbicia. Jakby narciarstwo stało się nagle mniej popularnym sportem. Wyjeździłem się jak głupi.

IMG-20211231-093450.jpg

Widokowo nie było.

IMG-20211231-092449.jpg

Słotwinka nadal zamknięta.

IMG-20211231-100809.jpg

Ustawiony juniorski GS.

IMG-20211231-092447.jpg

Pojawiają się pierwsze restrykcje Covidowe. 

  IMG-20211231-104937.jpg

  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie w Nowym Roku !!!!

Spędzaliśmy go tym razem na Masterze - krótka relacja.

Przy okazji test nowej kamerki - działa - tylko operatorzy Spilbergami nie są - przepraszamy.

Także przepraszamy @Marxx74 za wykorzystanie trasy na potrzeby filmiku - jednorazowy występek :)

pozdrawiam

 

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panta rhei.. 😖

Dysc i baaardzo ciepło, nie idealny początek roku...

Nowy Sącz +13
Krynica Słotwiny +9
Jaworzyna Krynicka szczyt +5.
Tylicz + 8,5
Szczawnica +9

W wielu stacjach już zaczynają pojawiać się przetarcia.
Trzeba czekać na powrót mrozów i mocne dośnieżenie.

Na deser stok w Lubomierzu 😲
(otwarty został w święta)
image.thumb.png.2fd8f9f139fe740419bf9e4356c29f86.png

  • Like 1
  • Sad 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawelb91Ty piszesz  "Panta rhei..", ja napiszę "Carpe diem". 

Najlepszego dla Wszystkich, witam w nowym roku. 

Wstaję rano, ściana deszczu, po co jechać na stok ? Po 20 minutach deszczu jakby mniej. Strasznie mi się nie chce, ale pomyślałem, że skoro mi się nie chce, to innym też nie będzie się chciało, a więc stok powinien być pusty. Jak ruszam autem, zaczyna się lekko przecierać słońce. Jest +7 i tak się utrzymuje, śnieg mokry, miejscami zmrożony, bez ratrakowania (bo jak ratrakować stok w takich warunkach). Wjeżdżam pierwszym krzesłem z GOPR-owcem, odbiera raporty - warunki na większości stoków w okolicy - trudne. Ja bym te warunki określił mianem weryfikujące, widać która stacja sypała śniegiem, a która tylko nim liznęła. Na Słotwinach nie widziałem nigdzie depozytów śniegu, więc w najbliższych dniach może być ciężko, utrzymać coś więcej jak główny stok.

Tłok z rana (i tak zostało do 12:15, gdy kończyłem jazdę). Na otwarcie czekałem w sąsiedztwie jednego Pana i GOPR-owca.

IMG-20220101-085631.jpg

Warunki - główny stok trzyma się dobrze.

IMG-20220101-092806.jpg

Tu z innej perspektywy.

IMG-20220101-111927.jpg

Miejscami przecierki. 

IMG-20220101-092334.jpg

 Trasa Dookoła Świata - trzeba uważać.

IMG-20220101-093341.jpg

Zjazd na Słotwinkę - kiedyś był.

IMG-20220101-094445.jpg

Jedno takie artystyczne - sam nie wiem jak mi takie (nie)wyszło.

IMG-20220101-093340.jpg

Sporo niebieskich rur, w różnych miejscach na ośrodku, jakby dalsza rozbudowa systemu naśnieżania.

IMG-20220101-113052.jpg

Tak wyglądał parking jak schodziłem ze stoku. Kilka aut stało na dolnym.

IMG-20220101-094528.jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, pawelb91 napisał:

Panta rhei.. 😖

Dysc i baaardzo ciepło, nie idealny początek roku...

Nowy Sącz +13
Krynica Słotwiny +9
Jaworzyna Krynicka szczyt +5.
Tylicz + 8,5
Szczawnica +9

W wielu stacjach już zaczynają pojawiać się przetarcia.
Trzeba czekać na powrót mrozów i mocne dośnieżenie.

Na deser stok w Lubomierzu 😲
(otwarty został w święta)
image.thumb.png.2fd8f9f139fe740419bf9e4356c29f86.png

Ja też zrobiłem dziś wycieczkę krajoznawczo-turystyczną po okolicznych stacjach.Wszędzie krajobraz po bitwie.Zniknęły trasy biegowe w Krzywej,na zjazdowych śnieg znika w oczach,w Sękowej,Małastowie,Magurze,słowackiej Niżnej Polance.A kataklizm pogodowy ma jeszcze potrwać,nie wiem,czy cokolwiek zostanie do odbudowy pokrywy.

Parę stacji mogło tego uniknąć.Najpierw przespali mrozy,potem rozgarniali śnieg przed deszczem,zamiast trzymać  w kupach i przesunąć otwarcie,bo prognoza była wyraźna.A oni otworzyli się na 1 dzień, ,jak Małastów,czy otwarcie szykowali na 3 go stycznia,jak Makovica...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Sad 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lski@interia.pl napisał:

Parę stacji mogło tego uniknąć.Najpierw przespali mrozy,potem rozgarniali śnieg przed deszczem,zamiast trzymać  w kupach i przesunąć otwarcie,bo prognoza była wyraźna.A oni otwierali się 2 dni temu,jak Małastów,czy otwarcie szykowali na 3 go stycznia,jak Makovica...

Dokładnie.
Mnie Rytro zasmuciło kilka dni temu gdy zaczęli rozprowadzać śnieg na dodatkowy wariant trasy, zamiast trzymać żeby dosypać na to co było... Efekt staje się powoli widoczny poprzez zabrązowienia na stoku, na razie jeszcze małe...

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lski@interia.pl napisał:

Ja też zrobiłem dziś wycieczkę krajoznawczo-turystyczną po okolicznych stacjach.Wszędzie krajobraz po bitwie.Zniknęły trasy biegowe w Krzywej,na zjazdowych śnieg znika w oczach,w Sękowej,Małastowie,Magurze,słowackiej Niżnej Polance.A kataklizm pogodowy ma jeszcze potrwać,nie wiem,czy cokolwiek zostanie do odbudowy pokrywy.

Parę stacji mogło tego uniknąć.Najpierw przespali mrozy,potem rozgarniali śnieg przed deszczem,zamiast trzymać  w kupach i przesunąć otwarcie,bo prognoza była wyraźna.A oni otworzyli się na 1 dzień, ,jak Małastów,czy otwarcie szykowali na 3 go stycznia,jak Makovica...

 

Godzinę temu, pawelb91 napisał:

Dokładnie.
Mnie Rytro zasmuciło kilka dni temu gdy zaczęli rozprowadzać śnieg na dodatkowy wariant trasy, zamiast trzymać żeby dosypać na to co było... Efekt staje się powoli widoczny poprzez zabrązowienia na stoku, na razie jeszcze małe...

Miałem bardzo podobne przemyślenia, Słotwiny Arena, w  środę rozganiała depozyty śniegu, budując snow park, którego chyba nawet nie uruchomiła. Zamiast trzymać śnieg na "ciężkie czasy" odwilży, rozgarniali go po stoku.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2021 o 09:09, tresor napisał:

Grapa jest świetna. Szerokie dosyć długie trasy i szybkie wyprzęgane krzesło. Minus to brak cennika specjalnie dedykowanego na klientów tej jednej stacji i wyłącznie zdanie się na Tatry Ski. Zastanawia mnie ta polityka, bo ponad stówa za 4 godziny jazdy na samej Grapie to słaby interes.

w sezonie TOP - czyli do końca okresu świątecznego (chyba do 9.01) to nawet 115 zł/4 h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wolcjusz napisał:

Ktoś dzisiaj jeździ na Masterze? Zastanawiam się czy jest sens jutro zaryzykować przy tej pogodzie.

Cześć

No ja niestety odpadam, wczoraj 6h w deszczu i 4 na sylwestra - wystarczy, ale mieszkam obok stoku i wyglądał ok - byłem oddać deskę syna ok 12.00 - śnieg zjeżdżony ale przetarć nie widziałem, co jak co ale właściciel mastera naprawdę wie żeby wyjąć - trzeba włożyć - wcześnie zaczął śnieżyć i to przynosi efekt. Wczoraj do północy było naprawdę spoko na całej górce, dzisiaj byłem w Krynicy na spacerze i przy okazji byłem oddać karnety na arenie - arena nie wiem @moruniekbył, ale Tabaszewski na oko rzeźnia.

pozdrawiam

ps. cały tydzień byłem praktycznie od rana do wieczora, a Ty wyskoczyłeś dzisiaj jak Filip z konopii :)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawelb91 napisał:

Dokładnie.
Mnie Rytro zasmuciło kilka dni temu gdy zaczęli rozprowadzać śnieg na dodatkowy wariant trasy, zamiast trzymać żeby dosypać na to co było... Efekt staje się powoli widoczny poprzez zabrązowienia na stoku, na razie jeszcze małe...

Cze

No to słabo, mój syn tam jedzie od 6-9 na obóz (tam mają metę - w Rytrze i pewnie część miała z Tobą treningi - na zdjęciu widziałem tyczki), ale pewnie jak się śnieg nie utrzyma to może Jaworzynę ogarną, ale masa czasu na dojazd schodzi a Ryterski mają pod nosem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, marekbtl napisał:

Cześć

No ja niestety odpadam, wczoraj 6h w deszczu i 4 na sylwestra - wystarczy, ale mieszkam obok stoku i wyglądał ok - byłem oddać deskę syna ok 12.00 - śnieg zjeżdżony ale przetarć nie widziałem, co jak co ale właściciel mastera naprawdę wie żeby wyjąć - trzeba włożyć - wcześnie zaczął śnieżyć i to przynosi efekt. Wczoraj do północy było naprawdę spoko na całej górce, dzisiaj byłem w Krynicy na spacerze i przy okazji byłem oddać karnety na arenie - arena nie wiem @moruniekbył, ale Tabaszewski na oko rzeźnia.

pozdrawiam

ps. cały tydzień byłem praktycznie od rana do wieczora, a Ty wyskoczyłeś dzisiaj jak Filip z konopii :)

 

Dzięki za obraz sytuacji. Póki co na kamerach wygląda to jak kadr z filmu katastroficznego.

W minionym tygodniu byłem tylko raz u Tabaszewskiego. Drugi raz planowałem chytrze dzisiaj licząc na to że większość ludzi będzie dogorywać po imprezach, no ale deszcz pokrzyżował moje plany.

Screenshot_20220101-145203_Brave.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, wolcjusz napisał:

Dzięki za obraz sytuacji. Póki co na kamerach wygląda to jak kadr z filmu katastroficznego.

W minionym tygodniu byłem tylko raz u Tabaszewskiego. Drugi raz planowałem chytrze dzisiaj licząc na to że większość ludzi będzie dogorywać po imprezach, no ale deszcz pokrzyżował moje plany.

Screenshot_20220101-145203_Brave.jpg

Cze

No chyba nie mówisz o Masterze - bo patrzę i stok na takie warunki petarda (tutaj było ok 8C), nigdzie przetarć nie widać, nawet ludzie jak jeżdżą to nie widać jakiejś brei. Nawet ratraki puścili przed wieczorną jazdą.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, wolcjusz napisał:

Dzięki za obraz sytuacji. Póki co na kamerach wygląda to jak kadr z filmu katastroficznego.

W minionym tygodniu byłem tylko raz u Tabaszewskiego. Drugi raz planowałem chytrze dzisiaj licząc na to że większość ludzi będzie dogorywać po imprezach, no ale deszcz pokrzyżował moje plany.

 

Ten deszcz, co go nie było skutecznie wystraszył sporo osób. Na Arenie jeździłem od rana do 12:15, padało dosłownie 5 minut. Rano ściana deszczu jak wsiadałem do auta.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marekbtl napisał:

Cze

No chyba nie mówisz o Masterze - bo patrzę i stok na takie warunki petarda (tutaj było ok 8C), nigdzie przetarć nie widać, nawet ludzie jak jeżdżą to nie widać jakiejś brei. Nawet ratraki puścili przed wieczorną jazdą.

pozdrawiam

Te ratraki przy tej pogodzie, to trochę pic na wodę (i to dosłownie). Oni mają bardzo dobrze przygotowany podkład, śnieżyli systematycznie więc zbierają teraz tego efekty. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, marekbtl napisał:

Cze

No chyba nie mówisz o Masterze - bo patrzę i stok na takie warunki petarda (tutaj było ok 8C), nigdzie przetarć nie widać, nawet ludzie jak jeżdżą to nie widać jakiejś brei. Nawet ratraki puścili przed wieczorną jazdą.

pozdrawiam

Miałem na myśli wygląd tych chmur, nie stan stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rana dziś na Master Ski bardzo dobrze. Trasa główna jednak mniej więcej od 12 zaczęła puszczać w paru miejscach. Przetarcia i podmoknięcia pojawiły się u góry, ale podłoże jest bardzo twarde i trzyma. Najlepiej to widać na mniej uczęszczanych trasach, np. nr 8, która betonowa została do samego końca, chociaż z paroma przetarciami. Najgorzej sytuacja wygląda na nartostradzie i w czarodziejskim lesie. 

 Ale jeśli temperatury się nie zmienią, to stok padnie, bo magazynów śniegu brak. No chyba, że snowpark zagospodarują.

Od 14.45 do 15.00 jest tam ratrakowanie, chociaż uczciwiej byłoby napisać - wyrównanie stoku i łatanie ubytków. Niemniej jednak  wykonane skutecznie.

1641065702510_tn.jpg

1641065702516_tn.jpg

1641065702520_tn.jpg

1641065702525_tn.jpg

1641065702528_tn.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wolcjusz napisał:

Miałem na myśli wygląd tych chmur, nie stan stoku.

No właśnie - tak myślałem, naprawdę podkład jest solidny, a słabe nachylenie i mnogość tras (jak na taką górkę) sprawia że brak wylodzeń oraz muld, a i mało ludzi powoduje słabą degradację stoku.

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...