Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 21/22


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, moruniek napisał:

Odnośnie cen karnetów, poniżej moi faworyci w tym sezonie. Czyżby kupowali prąd w niższej cenie niż pozostałe stacje, koszy pracy inne, a może woda u nich tańsza ? 

Master Ski Tylicz - 40 zł karnet od 15:00 do 20:00, to jest za 5 godzin jazdy. Ulgowy 35 zł.

Tylicz Ski - 35 zł karnet od 15:00 do 20:00, 5 godzin jazdy. Ulgowych brak.

Można, można. 

Dodam, że raczej widma bankructwa w tych stacjach nie widać. Master stawia w przyszłym sezonie nową kanapę i buduje kolejne trasy. 

Tylko że wieczorny cennik to trochę inna miara, najlepiej więc porównywać czasowe ruchome np. 4h oraz dzienne.

Wieczorny mój faworyt to Rytro po ratrakowaniu całości 17-20 - 35zł (krócej niż Tylicze ale jednak całkiem inny poziom stoku). Cieniawa również w tych godzinach za 35zł. Na ściance można fajnie pokręcić. 
No i w obu tych stacjach nie ma kolejek jak w Tyliczach. 

Na odmiennym biegunie jest stacja Słotwiny Arena 80zł za 2 godzinny wieczorny karnet - kabaret. 

Oczywiście te powyższe porównania mają sens gdy warunki w końcu będą przyzwoite u wszystkich wymienionych stacji... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pawelb91 napisał:

Tylko że wieczorny cennik to trochę inna miara, najlepiej więc porównywać czasowe ruchome np. 4h oraz dzienne.

Wieczorny mój faworyt to Rytro po ratrakowaniu całości 17-20 - 35zł (krócej niż Tylicze ale jednak całkiem inny poziom stoku). Cieniawa również w tych godzinach za 35zł. Na ściance można fajnie pokręcić. 
No i w obu tych stacjach nie ma kolejek jak w Tyliczach. 

Na odmiennym biegunie jest stacja Słotwiny Arena 80zł za 2 godzinny wieczorny karnet - kabaret. 

Oczywiście te powyższe porównania mają sens gdy warunki w końcu będą przyzwoite u wszystkich wymienionych stacji... 

Ja Pingwina szanuję za coś zupełnie innego. Miałem u nich wykupione w zeszłym roku sezonówki dla całej rodziny. Bez słowa, ich ważność została przedłużona do końca tego sezonu. Na wieczornych większość na sezonówkach lub z promocji BF. Karnet za 80 zł na 2 godziny, to bardzo, bardzo drogo. 

Dwa lata temu miałem sezonówkę w TMR (ja, moja rodzina i kilkoro znajomych), taką na Polskę, Słowację i Czechy. Odpowiedź ośrodka na reklamację (w wolnym tłumaczeniu): To że przedwcześnie przerwaliśmy sezon, a później go zakończyliśmy, to Twój problem. Nie nasza sprawa, że nie mogłeś jej wykorzystać tak jak chciałeś. Nie dostałem, kompletnie żadnej propozycji rekompensaty. Zakończyłem więc z nimi współpracę i zaprzestałem dalszej jazdy u nich.   

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, hgx126 napisał:

W czwartek otwierają Zbójnicką Kopę. Trasy 3 i 4 trzeba dośnieżyć bo widać, że spore przetarcia. Pośredni do naśnieżenia od nowa. 

Czyli w Szczyrku przed feriami już się nie pojeździ po sensownej ilości tras. Potem feriogedon, a następnie powolne wygaszanie ośrodka w związku z niską frekwencją w marcu:). Miodzio.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, moruniek napisał:

Ja Pingwina szanuję za coś zupełnie innego. Miałem u nich wykupione w zeszłym roku sezonówki dla całej rodziny. Bez słowa, ich ważność została przedłużona do końca tego sezonu. Na wieczornych większość na sezonówkach lub z promocji BF. Karnet za 80 zł na 2 godziny, to bardzo, bardzo drogo. 

Dwa lata temu miałem sezonówkę w TMR (ja, moja rodzina i kilkoro znajomych), taką na Polskę, Słowację i Czechy. Odpowiedź ośrodka na reklamację (w wolnym tłumaczeniu): To że przedwcześnie przerwaliśmy sezon, a później go zakończyliśmy, to Twój problem. Nie nasza sprawa, że nie mogłeś jej wykorzystać tak jak chciałeś. Nie dostałem, kompletnie żadnej propozycji rekompensaty. Zakończyłem więc z nimi współpracę i zaprzestałem dalszej jazdy u nich.   

Pod tym względem pingwiny rzeczywiście fajnie się zachowali, vouchery z tamtego sezonu też przedłużone. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, pawelb91 napisał:

Tylko że wieczorny cennik to trochę inna miara, najlepiej więc porównywać czasowe ruchome np. 4h oraz dzienne.

Wieczorny mój faworyt to Rytro po ratrakowaniu całości 17-20 - 35zł (krócej niż Tylicze ale jednak całkiem inny poziom stoku). Cieniawa również w tych godzinach za 35zł. Na ściance można fajnie pokręcić. 
No i w obu tych stacjach nie ma kolejek jak w Tyliczach. 

Na odmiennym biegunie jest stacja Słotwiny Arena 80zł za 2 godzinny wieczorny karnet - kabaret. 

Oczywiście te powyższe porównania mają sens gdy warunki w końcu będą przyzwoite u wszystkich wymienionych stacji... 

Wiesz, u moich ulubieńców z Tatry Super Ski przyjemność jeżdżenia po zrytym po całym dniu stoku po godzinie 16 kosztuje 110 złotych:))))))). A kto nie jeździł w Białce czerwoną 6 po całym dniu walki o życie na niej białczańskich narciarzy, ten nie zna życia;)

Aha. W żadnej z tych stacji nie ratrakują przed jazdą wieczorną. W żadnej. Za 110 zł.

Edytowane przez tresor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, tresor napisał:


. A kto nie jeździł w Białce czerwoną 6 po całym dniu walki o życie na niej białczańskich narciarzy, ten nie zna życia;)

 

Najciekawsza trasa na Kotelnicy, tylko strażnicy muld trochę niebezpieczni, bo nigdy nie wiadomo kiedy zdecydują się ruszyć, aby pilnować kolejną muldę.

  • Like 2
  • Haha 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pawelb91 napisał:

Tabaszewski z dużo ciekawszymi trasami, na Arenie to po prostu nuda odkąd zniwelowali stok. Za Azotów było warto pojeździć, teraz nie. Ceny u Tabaszewskiego wyraźnie niższe. Armatek dokupili ale pewnie problem z wodą bo nie widziałem przebudowy zbiornika. No i Tabaszewski otwiera zawsze jak śniegu śniegu na trasie jest mało (za mało). To jego największy problem. 

Smutna prawda, buldożer i równia pochyła do ślizgania, to już nie narciarstwo, byznes.

Jak będą chcieli tak wykastrować 7 kę na Pilsku to jadę z bejsbolem :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tresor napisał:

Czyli w Szczyrku przed feriami już się nie pojeździ po sensownej ilości tras. Potem feriogedon, a następnie powolne wygaszanie ośrodka w związku z niską frekwencją w marcu:). Miodzio.

Patrząc na pogodę, to nie wiem czy uda im się nawet na ferie główne trasy naśnieżyć... Nie tak miał wyglądać ten styczeń... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czesio napisał:
5 godzin temu, pawelb91 napisał:

Tabaszewski z dużo ciekawszymi trasami, na Arenie to po prostu nuda odkąd zniwelowali stok. Za Azotów było warto pojeździć, teraz nie. Ceny u Tabaszewskiego wyraźnie niższe. Armatek dokupili ale pewnie problem z wodą bo nie widziałem przebudowy zbiornika. No i Tabaszewski otwiera zawsze jak śniegu śniegu na trasie jest mało (za mało). To jego największy problem. 

Smutna prawda, buldożer i równia pochyła do ślizgania, to już nie narciarstwo, byznes.

Jak będą chcieli tak wykastrować 7 kę na Pilsku to jadę z bejsbolem :D

No tak to jest zrobione ze wszystko musi być ładnie wykastrowane żeby była radość  jazdy na taliowanych nartach (co to ponoć same skręcają) ale na muldy i inne udziwnienia już sie nadają średnio - no i kastrowany stok łatwiej utrzymać..

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, moruniek napisał:

Ja Pingwina szanuję za coś zupełnie innego. Miałem u nich wykupione w zeszłym roku sezonówki dla całej rodziny. Bez słowa, ich ważność została przedłużona do końca tego sezonu. Na wieczornych większość na sezonówkach lub z promocji BF. Karnet za 80 zł na 2 godziny, to bardzo, bardzo drogo. 

Dwa lata temu miałem sezonówkę w TMR (ja, moja rodzina i kilkoro znajomych), taką na Polskę, Słowację i Czechy. Odpowiedź ośrodka na reklamację (w wolnym tłumaczeniu): To że przedwcześnie przerwaliśmy sezon, a później go zakończyliśmy, to Twój problem. Nie nasza sprawa, że nie mogłeś jej wykorzystać tak jak chciałeś. Nie dostałem, kompletnie żadnej propozycji rekompensaty. Zakończyłem więc z nimi współpracę i zaprzestałem dalszej jazdy u nich.   

Można "Pingwina" ganić za "kastrowanie" stoku, za niekoniecznie wspieranie klubów narciarskich (kwestia treningów klubowych), za coraz wyższe ceny, za postawienie wieży widokowej, która raczej walorów przyrodniczych nie podnosi (to taka subiektywna lista zarzutów na tzw. szybko) ALE trzeba im przyznać, że dużą kasę inwestują w topową infrastrukturę - co widać po tym jak naśnieżone są trasy w ich ośrodkach; topowe krzesła, czy ratraki. Co roku dostawiają tego sprzętu więcej, oferują nowe atrakcje, otwierają nowe knajpy; przejmują do prowadzenia kolejne ON (Kurza Góra, Skolnity). Generalnie w ramach coraz wyższych cen, oferują rokrocznie coraz więcej i to nie tylko zimą. Jestem przekonany, że idzie to wszystko w kierunku dalszej budowy, rozbudowy, dodawania nowych atrakcji i ON. Pewnie w gusta wielu z nas przy tym nie trafią, ale trudno im odmawiać pomysłów i konsekwencji. 

Do tego z tego co piszecie, sensowne podejście do Klienta i relacji z nim. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, KamaG napisał:

Koleżanki i koledzy, który to stok Tabaszewski?😳 "googlam" od dłuższego czasu i ani zdjęć ani strony, wyrzuca mi tylko lokalizację na mapach, a tam ani widu wyciągu, choć ratrak jakiś da się dojrzeć. 

Ten pierwszy od drogi, Arena jest kawałeczek dalej.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tresor napisał:

 

Aha. W żadnej z tych stacji nie ratrakują przed jazdą wieczorną. W żadnej. Za 110 zł.

Musieli by być idiotami żeby ratrakować w takich warunkach na jazdę wieczorną.

Ratrakowania na jazdę wieczorną nie mają sensu, musiałoby być z 50 stopni mrozu żeby związało.

Dobry narciarz o tym wie, a ślizgacze się pieklą.

Mam ten komfort że wybieram się na narty w odpowiednich warunkach, jazda w deszczu, w ciapie, to dla mnie paranoja.

Nie wyobrażam sobie, żeby za własne pieniądze  katować się na stoku.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kotek napisał:

Musieli by być idiotami żeby ratrakować w takich warunkach na jazdę wieczorną.

Ratrakowania na jazdę wieczorną nie mają sensu, musiałoby być z 50 stopni mrozu żeby związało.

Dobry narciarz o tym wie, a ślizgacze się pieklą.

Mam ten komfort że wybieram się na narty w odpowiednich warunkach, jazda w deszczu, w ciapie, to dla mnie paranoja.

Nie wyobrażam sobie, żeby za własne pieniądze  katować się na stoku.

Dobry narciarz wie, że musiałoby być -50°C? :)

Edytowane przez Ziemowit
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie o warunkach jak w tytule wątku a nie o TMR ;) bo jaki jest TMR to każdy widzi ..... inaczej :)
Z dzisiaj, po południu. Trasy, które były ubite/ubijane są szybko do przygotowania. Te nie ubijane z trawą typu Golgota, Bieńkula to sama trawa i robota jest do zrobienia od 0. Ziemia na tych trasach nie jest zmarznięta (jak to powinno być w styczniu) podobnie jak na grzbiecie pomiędzy Malinowskimi Skałami a Skrzycznym. Na nasypanych po same lance np. 7 sterty śniegu się trzymają, reszta trawa i kamol wg. mnie szybko do zrobienia.
Parę fotek (bez chronologii) 
66300148183__8972AB9E-2A17-4B5E-8BDF-F8F12664474A.thumb.JPEG.655dbd35ad2d6f7a01f8d4bed6939c6e.JPEGIMG_3655.thumb.JPEG.19755efb831a7519d461931209e531d5.JPEGIMG_3656.thumb.JPEG.e200af8a9b57b5e35f4e6ee3673316f6.JPEGIMG_3669.thumb.JPEG.6432f71182d560914bfc5f07c0268a65.JPEGIMG_3673.thumb.JPEG.20721f8a1ceedcfec9cafa4d5ebe3e85.JPEGIMG_3676.thumb.JPEG.0dbd75eb235cad87556fab0777f1568d.JPEG

ps.
najgorsze, że zmienili prognozę na następne 12 dni. Niestety. 

Pozdrawiam
mirek
 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...