Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 21/22


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, moruniek napisał:

Moja taktyka, to jazda od otwarcia, do 11:00, czasem schodzę wcześniej, wracam na wieczorną itp. (przewaga sezonówki nad karnetem dziennym). Każdy ośrodek ma też swoją specyfikę, jest zazwyczaj gdzie uciec, nim inni na to wpadną. Moje dzieci też czasem mają problem, z porannym wstawaniem. Nie wynajmuję też kwater z obowiązkowym śniadaniem, bo te zazwyczaj są wydawane od 8:30.

Cholera, mam jutro lekcję z instruktorem dopiero o 11, więc nie przyjadę na 8, bo do 11 nie miałbym siły na ćwiczenia, pewnie zacznę jazdę po 9. Mam nadzieję że będzie ciut mniejszy tłok niż dzisiaj. 

A w niedzielę to chyba zaryzykuję Koninki. Tłoku się tam nie spodziewam, tylko nie wiem jak ceny w tym sezonie,  bo cennik na ich stronie nie działa od dłuższego czasu.

Edytowane przez wolcjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pawelb91 napisał:

Rytro śnieżą, Cieniawę śnieżą, Słotwiny Tab śnieżą. Powinno być lepiej w regionie za kilka dni... 

Na 3 Króli życzę stacjom narciarskim:
- mrozu
- śniegu
- braku odwilży

A właśnie, o tej Cieniawie już któryś raz słyszę. Jak stroma jest tam ścianka u góry? Blisko mam, więc byłaby spoko opcja, zwłaszcza na wieczorną jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wolcjusz napisał:

A właśnie, o tej Cieniawie już któryś raz słyszę. Jak stroma jest tam ścianka u góry? Blisko mam, więc byłaby spoko opcja, zwłaszcza na wieczorną jazdę.

Kilka stron wcześniej wrzucałem relację z 26 i 27 grudnia. 
Ścianka dosyć stroma ale bardzo długa nie jest, można na niej coś porzeźbić lub zabrać prędkość na resztę trasy. 
Spokojne miejsce do jazdy i ceny też ok. 

Aktualnie mocno wypłukało ściankę i prawie cały ślad pod orczykiem do niej, więc trzeba zaczekać na dośnieżenie. 

Edytowane przez pawelb91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pawelb91 napisał:

@wolcjusz Mieszkasz w Brzesku? Tak widzę w profilu. 

Jeździłeś w Jurasówce / Siemiechowie koło Zakliczyna?
Stok tam nie jakiś długi bo około 350m ale taki pofałdowany czerwony, wygląda sympatycznie do pojeżdżenia. 

Tak, mieszkam w Brzesku. W Jurasówce jeździłem kilka razy na samym początku mojej narciarskiej "kariery", wtedy po tym łagodniejszym stoku. Potem już nie widziałem sensu tam zaglądać, bo w okolicy mam blisko Laskową i Kasinę (chociaż moja relacja z tym drugim stokiem jest trudna :). Z warunkami śniegowymi również bywało w Jurasówce tak sobie, bo to bardzo nisko położona stacja.

Edytowane przez wolcjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wolcjusz napisał:

Tak, mieszkam w Brzesku. W Jurasówce jeździłem kilka razy na samym początku mojej narciarskiej "kariery", wtedy po tym łagodniejszym stoku. Potem już nie widziałem sensu tam zaglądać, bo w okolicy mam blisko Laskową i Kasinę (chociaż moja relacja z tym drugim stokiem jest trudna :). Z warunkami śniegowymi również bywało tam tak sobie, bo to bardzoo nisko położona stacja.

Dawniej poleciłbym Dwie Doliny Wierchomla - Muszyna, bo różne stoki były do wyboru i fajny klimat miejsca, ale jako że to padło i została Wierchomla i to w ubogiej okrojonej wersji to nie polecę...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pawelb91 napisał:

Dawniej poleciłbym Dwie Doliny Wierchomla - Muszyna, bo różne stoki były do wyboru i fajny klimat miejsca, ale jako że to padło i została Wierchomla i to w ubogiej okrojonej wersji to nie polecę...

Znam i lubię Wierchomlę, zaglądam tam przynajmniej raz na sezon. Główny stok bardzo mi odpowiada. Tylko prędkość krzesła jest tragiczna, jak jest zimno to można tam zamarznąć i mam wrażenie że podchodzenie na piechotę byłoby szybsze. "Wygrywa" nawet z krzesłem w Laskowej.

Edytowane przez wolcjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wolcjusz napisał:

Tak, mieszkam w Brzesku. W Jurasówce jeździłem kilka razy na samym początku mojej narciarskiej "kariery", wtedy po tym łagodniejszym stoku. Potem już nie widziałem sensu tam zaglądać, bo w okolicy mam blisko Laskową i Kasinę (chociaż moja relacja z tym drugim stokiem jest trudna :). Z warunkami śniegowymi również bywało w Jurasówce tak sobie, bo to bardzo nisko położona stacja.

Do Limanowej też nie masz za daleko. Gdzie masz wariant rekreacyjny i wariant sportowy na stoku.

Pozdrawiam "krajana". Mam dom rodzinny w Okocimiu.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Zagronie napisał:

Do Limanowej też nie masz za daleko. Gdzie masz wariant rekreacyjny i wariant sportowy na stoku.

Pozdrawiam "krajana". Mam dom rodzinny w Okocimiu.  

Tak, słyszałem o tym stoku, ale jeszcze mi się nie udało tam zajrzeć, bo zawsze jakoś tak się składało że jak chciałem jechać to był nieczynny, a jak było otwarte to były też lepsze opcje do wyboru. Z okolicznych stoków znam też Myślenice, na pewnym etapie (kiedy wydawało mi się, że już umiem nieźle jeździć) zaglądałem tam czasami. Niestety trzeba było zrobić kilka kroków w tył żeby faktycznie czegoś się nauczyć i póki co ta górka jest dla mnie zbyt stroma do ćwiczenia.

W Okocimiu też kiedyś był wyciąg narciarski, nie za moich narciarskich czasów, ale to na pewno o tym wiesz.

Edytowane przez wolcjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, wolcjusz napisał:

Cholera, mam jutro lekcję z instruktorem dopiero o 11, więc nie przyjadę na 8, bo do 11 nie miałbym siły na ćwiczenia, pewnie zacznę jazdę po 9. Mam nadzieję że będzie ciut mniejszy tłok niż dzisiaj. 

A w niedzielę to chyba zaryzykuję Koninki. Tłoku się tam nie spodziewam, tylko nie wiem jak ceny w tym sezonie,  bo cennik na ich stronie nie działa od dłuższego czasu.

Przyjeżdżaj jutro na 8. Będę od rana to pośmigamy. 

Na taką pogodę jak jutro nie spodziewałbym się mniejszego ruchu niż dzisiaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zagronie napisał:

Do Limanowej też nie masz za daleko. Gdzie masz wariant rekreacyjny i wariant sportowy na stoku.

Na razie stok (raczej wariant objazdowy) wygląda jak droga z lejami po bombach, no ale dośnieżą chyba... 
Dziwna jest tam polityka naśnieżania i zarządzania bo przez kilka lat nie naśnieżali nawet ścianki, a jeśli już to na szerokość dwóch ratraków.

Frekwencja chyba tam też niezbyt dopisuje więc wszystko robione byle jak, tak ja to widzę. Mam do tej stacji niedaleko z Sącza a nigdy tam nie byłem zimą. Tylko latem zobaczyć stok. Dojazd tam z Limanowej też super komfortowy nie jest, wąsko i stromo z zakrętami, nie wiem jak wygląda ta droga zimą. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, FerraEnzo napisał:

Przyjeżdżaj jutro na 8. Będę od rana to pośmigamy. 

Na taką pogodę jak jutro nie spodziewałbym się mniejszego ruchu niż dzisiaj. 

Już zapłaciłem za lekcje, a ostatnio po dwóch godzinach z tym instruktorem ledwie stałem na nogach. Gdybym zaczął jazdę trzy godziny wcześniej to to słabo to widzę.  Godzina, półtorej na rozgrzewkę to max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ratrak Polecam kiedyś objazdówkę po okolicy Beskid Sądecki, Wyspowy, Pieniny, w każdy dzień coś innego np.: Jaworzyna Krynicka (z otwarciem 100% tras), Rytro, Szczawnicę z czynną trasą FIS (co od 3 lat graniczy z cudem 🤬 - przez zajętość non stop na treningi/zawody), wspomnianą Limanową gdy w końcu naśnieżą solidnie, Kluszkowce też gdy będzie całość działać, a jak już tam to można i do Jurgowa i dalej też coś się znajdzie 😁

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...