Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 21/22


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, moruniek napisał:

Słotwiny Arena teraz.

IMG_20220107_081033.jpg

Podziwiam twój zapał codziennego katowania tych 700m trasy....Co  roku jestem praktycznie na tydzień w Krynicy i po 2-3 dniach na Arenie juz mi się odbija tą różnorodnością tras.... Na przyszły rok liczę na odpalenie nowego krzesła na Master-Ski to wtedy będzie zdecydowanie lepszy ośrodek i Arene odwiedze może 1 raz 😀  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś króciutko, bo i jazda tylko do 10:00. Dzięki za spotkanie dla @FerraEnzo. Bardzo zimno, rano -9, później -7. Pełne słońce. Stok przygotowany bardzo dobrze, dosypali śniegu, spadło też trochę naturalnego. Moja córka wjeżdżała się w swoje GS-y. Od 8:40 już dużo ludzi, dużo więcej niż wczoraj. Na 12 dzień jazdy, dzień po dniu, dziś najwyższa frekwencja w ośrodku. 

Rano widokowo.

IMG-20220107-082343.jpg

Wszystkie trasy bardzo dobre warunki. Na lodowym podkładzie warstewka świeżego śniegu (sztuczny pomieszany z naturalnym).

IMG-20220107-091304.jpg

Ratraki intensywnie pracowały przy snowparku. 

IMG-20220107-094038.jpg

Tam też dosypali sporo śniegu. 

IMG-20220107-091824.jpg

Na Słotwince, warunki bardzo dobre.

IMG-20220107-091822-kopia.jpg

Tylko te tłumy (w sumie, to się tego spodziewałem).

IMG-20220107-095547.jpg

  • Like 11
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaworzyna ,8 00-10 00.Pełne słońce,armaty sypały całą noc,więc pewnie 6 na koniec weekendu będzie gotowa,bo tu się koncentrują.Pogoda sprawiła,że do wczorajszych dwóch węży,bardziej niż wczoraj upasionych, dołączył trzeci,prawdziwa anakonda-do kasy.A także czwarty-z aut przez całą długość Krynicy,zakorkowanej...

IMG_20220107_101904.jpg

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 8
  • Haha 9
  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lski@interia.pl napisał:

Jaworzyna ,8 00-10 00.Pełne słońce,armaty sypały całą noc,więc pewnie 6 na koniec weekendu będzie gotowa,bo tu się koncentrują.Pogoda sprawiła,że do wczorajszych dwóch węży,bardziej niż wczoraj upasionych, dołączył trzeci,prawdziwa anakonda-do kasy.A także czwarty-z aut przez całą długość Krynicy,zakorkowanej...

IMG_20220107_101904.jpg

Do Szczyrku jeszcze im daleko ;)

C20DA23A-EA95-48A2-9425-8C6EEB662529.thumb.png.1290eb835089bcd7d3c5627134d6b3c1.png

Żeby tu się dostać trzeba poczekać na dole w kolejce do gondoli🤭 i to nie kilka minut🤬

  • Like 2
  • Haha 11
  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawelb91 napisał:

Piękna wieża strażacka, tak jakby bez niej nie było nic widać... 😖

Wreszcie "załapałem" o co idzie z tymi wieżami...myliliśmy sie!!!! - to nie przypadek że powstają..to minister wojny wdraża plan wczesnego ostrzegania na wypadek ataku z powietrza. Już wysłali do stanów żołnierzy WOT żeby ich Indianie przeszkolili w komunikacji za pomocą znaków dymnych.. 😄

  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, lu5asz napisał:

Do Szczyrku jeszcze im daleko ;)

C20DA23A-EA95-48A2-9425-8C6EEB662529.thumb.png.1290eb835089bcd7d3c5627134d6b3c1.png

Żeby tu się dostać trzeba poczekać na dole w kolejce do gondoli🤭 i to nie kilka minut🤬

Pomalutku pomalutku :) zanim dopchamy sie do gondoli trzeba kupic karnet. Dzis okolo poludnia anakonda (chyba z tego samego lęgu co krynicka) wiła sie od kas... daleko daleko i konczyla przy wjezdzie na parking! A to wszystko aby "pojezdzic" na kopie i na 1. 

Edytowane przez christof
  • Like 3
  • Haha 8
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złamałem dzisiaj swoje zasady, co do wyjazdów narciarskich w styczniowe długie weekendy i wybrałem się z dziećmi na Czarny Groń. Było jak się spodziewałem, więc do nikogo żalu nie mam:)

Na miejscu byliśmy o 8:20. Nie wystarczyło to, żeby znaleźć miejsce na na najbliższym do skibusa parkingu. Na szczęście nieco dalej był jeszcze luz. Ale tylko chwilę. Do skibusa kolejka na około 15 minut stania. Mamy jednak szczęście, bo nagle pojawił się skibus od strony hotelu, stając akurat na końcu kolejki i zapraszając chętnych na kilka jeszcze wolnych miejsc. Fuks. Przy kasach na szczęście bez kolejek. Warunki co najmniej dobre, w nocy przymroziło solidnie, a do tego bezchmurne niebo. Niemal ideał. Jest jednak małe ale. A nawet dwa. Po pierwsze pod pełnym ruchem narciarskim sypią armatki i to na trasie pełnej dzieci. Tworzą się górki śniegowe, a wiadomo jak potrafi wybić z rytmu, szczególnie mało doświadczonego narciarza, taki świeżo usypany śnieg. Prognozy na najbliższe dni wskazują, że ma codziennie w nocy mrozić. Naprawdę można chyba sobie darować taką burzę śnieżną w czasie wielkiego ruchu na trasach. Drugi smutek to zamknięta nartostrada przez las. Przejechaliśmy nią na koniec, gdy syn odmówił kolejnego przejazdu czerwoną trasą:). Sypią tam obficie, prawdziwe góry śniegu.

Poza tym klasyka w takie dni. Od około 11 jazda zbyt wielkiego sensu nie ma. Kolejka na 8-10 minut stania, niby nie tak dużo, ale gdy trasa do jazdy ma 600 metrów, to jednak psuje to mocno radość z jazdy. Tyle to ja mogę stać w Szczyrku lub na Chopoku, gdy mogę potem przejechać 2-3 km:). W knajpie wolnych miejsc brak. Na trasie tłoczno. Tak więc, nawiązując do wczorajszego postu @pawelb91 , drogo, masa ludzi, ale przynajmniej warunki dobre:). Jeżeli znający ten ośrodek myślą, że przynajmniej do dolnego krzesła bez kolejek i można się wyjeździć na czerwonej trasie, to jednak odradzam ten pomysł. Przy tym najeździe ludzi, na czerwonej jest masa walczących o życie (jadących do knajpy lub do domu) lub nawet wracających na piechotę, gdy okazuje się, że jazda po tym odcinku jest ponad siły. 

Wycofaliśmy się po 12, a na parkingach ani miejsca wolnego i kolejne przybywające samochody. Po jaką cholerę o tej porze, naprawdę nie wiem. Zdjęć z  wypadu nie mam, bo rano w ogólnym zamieszaniu zostawiłem komórkę w samochodzie na parkingu.

Po powrocie do domu i przejrzeniu facebooka, stwierdziłem, że było jednak całkiem spoko. W Tyliczu na Master, który też rozważałem na dzisiejszy wypad, 30 minut do krzesła i ogólny nartogedon. A jeśli chodzi o Białkę to takie zdjęcie skradłem z fejsa. Mam nadzieję, że nie dostanę pozwu za naruszenie praw autorskich;)

271605390_4634797843236336_108290994895632308_n.thumb.jpg.1553e66668c963bf117a6da4ac80b12d.jpg

I tak się zastanawiam. Jaka jest u nas cenowa granica bólu? 500 zł za dzień jazdy po lodowcach w Białce i na Słotwinach?;)

  • Like 10
  • Thanks 3
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, tresor napisał:

Złamałem dzisiaj swoje zasady, co do wyjazdów narciarskich w styczniowe długie weekendy i wybrałem się z dziećmi na Czarny Groń. Było jak się spodziewałem, więc do nikogo żalu nie mam:)

Na miejscu byliśmy o 8:20. Nie wystarczyło to, żeby znaleźć miejsce na na najbliższym do skibusa parkingu. Na szczęście nieco dalej był jeszcze luz. Ale tylko chwilę. Do skibusa kolejka na około 15 minut stania. Mamy jednak szczęście, bo nagle pojawił się skibus od strony hotelu, stając akurat na końcu kolejki i zapraszając chętnych na kilka jeszcze wolnych miejsc. Fuks. Przy kasach na szczęście bez kolejek. Warunki co najmniej dobre, w nocy przymroziło solidnie, a do tego bezchmurne niebo. Niemal ideał. Jest jednak małe ale. A nawet dwa. Po pierwsze pod pełnym ruchem narciarskim sypią armatki i to na trasie pełnej dzieci. Tworzą się górki śniegowe, a wiadomo jak potrafi wybić z rytmu, szczególnie mało doświadczonego narciarza, taki świeżo usypany śnieg. Prognozy na najbliższe dni wskazują, że ma codziennie w nocy mrozić. Naprawdę można chyba sobie darować taką burzę śnieżną w czasie wielkiego ruchu na trasach. Drugi smutek to zamknięta nartostrada przez las. Przejechaliśmy nią na koniec, gdy syn odmówił kolejnego przejazdu czerwoną trasą:). Sypią tam obficie, prawdziwe góry śniegu.

Poza tym klasyka w takie dni. Od około 11 jazda zbyt wielkiego sensu nie ma. Kolejka na 8-10 minut stania, niby nie tak dużo, ale gdy trasa do jazdy ma 600 metrów, to jednak psuje to mocno radość z jazdy. Tyle to ja mogę stać w Szczyrku lub na Chopoku, gdy mogę potem przejechać 2-3 km:). W knajpie wolnych miejsc brak. Na trasie tłoczno. Tak więc, nawiązując do wczorajszego postu @pawelb91 , drogo, masa ludzi, ale przynajmniej warunki dobre:). Jeżeli znający ten ośrodek myślą, że przynajmniej do dolnego krzesła bez kolejek i można się wyjeździć na czerwonej trasie, to jednak odradzam ten pomysł. Przy tym najeździe ludzi, na czerwonej jest masa walczących o życie (jadących do knajpy lub do domu) lub nawet wracających na piechotę, gdy okazuje się, że jazda po tym odcinku jest ponad siły. 

Wycofaliśmy się po 12, a na parkingach ani miejsca wolnego i kolejne przybywające samochody. Po jaką cholerę o tej porze, naprawdę nie wiem. Zdjęć z  wypadu nie mam, bo rano w ogólnym zamieszaniu zostawiłem komórkę w samochodzie na parkingu.

Po powrocie do domu i przejrzeniu facebooka, stwierdziłem, że było jednak całkiem spoko. W Tyliczu na Master, który też rozważałem na dzisiejszy wypad, 30 minut do krzesła i ogólny nartogedon. A jeśli chodzi o Białkę to takie zdjęcie skradłem z fejsa. Mam nadzieję, że nie dostanę pozwu za naruszenie praw autorskich;)

271605390_4634797843236336_108290994895632308_n.thumb.jpg.1553e66668c963bf117a6da4ac80b12d.jpg

I tak się zastanawiam. Jaka jest u nas cenowa granica bólu? 500 zł za dzień jazdy po lodowcach w Białce i na Słotwinach?;)

Widocznie bidy w PL ni ma xD kolejka z Bialki nadaje się na tapetę na pulpit w PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wolcjusz napisał:

Tak, słyszałem o tym stoku, ale jeszcze mi się nie udało tam zajrzeć, bo zawsze jakoś tak się składało że jak chciałem jechać to był nieczynny, a jak było otwarte to były też lepsze opcje do wyboru. Z okolicznych stoków znam też Myślenice, na pewnym etapie (kiedy wydawało mi się, że już umiem nieźle jeździć) zaglądałem tam czasami. Niestety trzeba było zrobić kilka kroków w tył żeby faktycznie czegoś się nauczyć i póki co ta górka jest dla mnie zbyt stroma do ćwiczenia.

W Okocimiu też kiedyś był wyciąg narciarski, nie za moich narciarskich czasów, ale to na pewno o tym wiesz.

Wiem, raz jeździłem jak był śnieg. Za parkiem przy drodze do Sącza. Wyrwirączka. Moja żona była z Brzeska.  Nie mieszkaliśmy jednak w Brzesku, tylko w Krakowie.  Razem zawsze jeździliśmy na narty. Na "skiforum" w zakładce "Zakopane - Kasprowy" są zdjęcia z Goryczkowej.  Na których jest ona na pierwszym planie.

Pozdrawiam i życzę postępów.  Narty to piękny sport i można bardzo długo na nich jeździć w życiu. Warunkiem jest jednak zdrowie. Dobra technika też to później bardzo ułatwia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozminęliśmy się. Jeździłem od 10 do 16, praktycznie bez przerwy (no, z przerwami na stanie w kolejce). Od 11 do 13 z instruktorem, więc tyle mojego bo wejście poza kolejką i jazda na okrętkę. Na stoku pomimo tłumów spokojnie dało się pojeździć, warunki dobre (na głównej trasie). Na trasie dookoła świata wychodził spod śniegu lity lód.

Po skończonej lekcji trzeba już było swoje odstać, 10-15 minut w zależności od momentu. Trochę słabo biorąc pod uwagę ile tam trwa zjazd, no ale wiedziałem na co się piszę. Cały dzień na głodnego, bo kolejki do gastronomii nie mniejsze i po głupią kiełbasę z grilla kolejką była na oko mniej więcej na pół godziny,  więc z odebraniem posiłku i konsumpcją wyleciałaby przynajmniej godzina z jazdy.

No nic, Tabaszewski śnieży, inne okoliczne stoki też, więc może w najbliższym czasie ruch się trochę rozłoży.

 

20220107_135723.jpg

20220107_135816.jpg

20220107_154019.jpg

20220107_155938.jpg

  • Like 7
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...