Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 21/22


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, wolcjusz napisał:

No nic, Tabaszewski śnieży, inne okoliczne stoki też, więc może w najbliższym czasie ruch się trochę rozłoży.

Tabaszewski zapowiedział wznowienie działania od jutra, ale byłbym ostrożny... Lepiej dać margines kilku dni na lepsze dośnieżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, pawelb91 napisał:

Tabaszewski zapowiedział wznowienie działania od jutra, ale byłbym ostrożny... Lepiej dać margines kilku dni na lepsze dośnieżenie.

Powinni dać radę, mają już dużo śniegu. Dziś się nie oszczędzali. 

 

Edytowane przez moruniek
coś tam
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pawelb91 napisał:

Tabaszewski zapowiedział wznowienie działania od jutra, ale byłbym ostrożny... Lepiej dać margines kilku dni na lepsze dośnieżenie.

Wiadomo. Ja w niedzielę albo uderzę na Koninki, albo może zaryzykuję Rytro, chociaż mam obawy czy nie za wysokie progi. Ktoś może podpowiedzieć jak tam wygląda ten łagodniejszy wariant 1200m i z czym ewentualnie da się go porównać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wieczorem, spodziewając się nadchodzących mrozów, postanowiłem zatankować auto do pełna. Wiadomo, że jak jedziesz na stację to do auta, pakujesz buty narciarskie i kask. Gdybym na ten stok miał 20 kilometrów i więcej, pewnie bym nie pojechał. A że mam zdecydowanie mniej, dziś po nartach był niedosyt, były łyżwy z córką w Muszynie, był też spacer, więc wieczorem zamiast siedzieć przed kompem, postanowiłem zaryzykować. W ciągu godziny zrobiłem 6 zjazdów (jak jest pusto robię 9-10 zjazdów), później dojechało więcej osób.  W kolejce unosiła się woń alkoholu i woń marihuany, postanowiłem więc bardziej uważać na współuczestników wspólnej jazdy na stoku.   

Na dwa ostatnie zjazdy, wypatrzyłem pasek wyratrakowanego stoku, pod laskiem. Fajna zabawa na kompletnie pustym stoku, zjazd w ciemnościach po kontraście od śniegu z widokiem na Jaworzynę - bezcenne.

Wylizane na wieczór.

IMG_20220107_184539.jpg

A to wariant moich 2 zjazdów.

IMG_20220107_185106_%E2%80%94_kopia.jpg

I widok na stok.

IMG_20220107_185112.jpg

Czy było warto - zdecydowanie tak.  

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem dzisiaj z dziećmi na Czarnym Groniu, zaczęliśmy o 8:15 skończyliśmy o 10:30. W tych godzinach ludzi umiarkowanie, warunki dobre jak na te ilości deszczu, które ostatnio spadły. Chwała im za to ,że śnieżą dzień i noc. Może to ostatnie mroźne dni tej zimy 😉 a na Czarnym Groniu zawsze minimum metr śniegu musi być 😉. Nartostrada zamknięta bo trwało intensywne śnieżenie i ratrakowanie. Jak wyjeżdżaliśmy to na parkingu tłumy i dalej dojeżdżali. Dzieciaki szczęśliwe , ja też😀.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, wolcjusz napisał:

Wiadomo. Ja w niedzielę albo uderzę na Koninki, albo może zaryzykuję Rytro, chociaż mam obawy czy nie za wysokie progi. Ktoś może podpowiedzieć jak tam wygląda ten łagodniejszy wariant 1200m i z czym ewentualnie da się go porównać?

Byłem dzisiaj w Rytrze i na Kokuszce ale przejazdem, nie narciarsko. 
Więc o warunkach za dużo nie powiem ale widać było (i czuć pod cywilnym butem na samym dole 🙂) że dosyć twardo a na tym trochę luźnego śniegu cukrowo/kryształowego. 

W tym sezonie w Rytrze jest jeszcze jeden wariant dojazdu na sam dół, po lewej stronie patrząc od dołu. 
Wariant 1200 to na górze objazd ścianki niezbyt szeroki więc bywa tam różnie (ale raczej bez jakiś dziwnych akcji), potem szeroko i to bardzo w połowie stoku i objazd przy orczyku szerszy niż na górze. Nie ma trudnych miejsc, warto tylko kontrolować ruch z góry od stromego bo potem przecina się tą trasę jadąc pod orczyk, no ale to podstawy bezpiecznego i mądrego szusowania...

Rytro o godzinie 14
IMG_20220107_140933.thumb.jpg.7cfec6bd5454e4abb4e4e2d68b22ac40.jpg

IMG_20220107_140937.thumb.jpg.9a2d4abf9a1dd8868aaf8ede5b808086.jpg

IMG_20220107_140959.thumb.jpg.2411d2017022bb030080d54ac945ecb4.jpg

Kokuszka o 14:30
IMG_20220107_143319.thumb.jpg.029f6a4dc9b85c8e168a15d3098fef9f.jpg

IMG_20220107_143330.thumb.jpg.513c8200e27e675d625c163a08f26074.jpg

  • Like 10
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dziki tłum we Wiśle. SOSZÓW od 11 do 15-tej. Ok. 11-tej straszne kolejki, do 10 min. stania, potem o wiele lepiej. Trasy zrąbane i mnóstwo ludzi (w tym dzieci - w końcu mają wolne) na trasach. Nie dało się rozpędzić, trudno.

Ale stricte warunki narciarskie... BARDZO DOBRE!

Dużo więcej zdjęć i relacja tutaj (LINK):
 

https://blogonartach.blogspot.com/2022/01/inauguracja-2022-roku-na-soszowie-w.html

 

 

P1040118.JPG

P1040115.JPG

P1040118.JPG

P1040120.JPG

P1040152.JPG

  • Like 14
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, moruniek napisał:

W kolejce unosiła się woń marihuany, postanowiłem więc bardziej uważać na współuczestników wspólnej jazdy na stoku.   

Na dwa ostatnie zjazdy, wypatrzyłem pasek wyratrakowanego stoku, pod laskiem. Fajna zabawa na kompletnie pustym stoku, zjazd w ciemnościach po kontraście od śniegu z widokiem na Jaworzynę - bezcenne.

Długa była ta kolejka, niezła jazda :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Dzisiaj dziki tłum we Wiśle. SOSZÓW od 11 do 15-tej. Ok. 11-tej straszne kolejki, do 10 min. stania, potem o wiele lepiej. Trasy zrąbane i mnóstwo ludzi (w tym dzieci - w końcu mają wolne) na trasach. Nie dało się rozpędzić, trudno.

Ale stricte warunki narciarskie... BARDZO DOBRE!

Dużo więcej zdjęć i relacja tutaj (LINK):
 

https://blogonartach.blogspot.com/2022/01/inauguracja-2022-roku-na-soszowie-w.html

 

 

P1040118.JPG

P1040115.JPG

P1040118.JPG

P1040120.JPG

P1040152.JPG

u to mi się upiekło kończyłem przed 11 stałem max z 2min i wydawało mi się że wrecz bedzie mniej ludzi bo koniec karnetu porannego i szkółka też się zwijała. Jak wracałem spojrzałem na Stok i tam też wyglądało że nie ma tłoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andis napisał:

Dzisiaj uprawiałem tylko narciarstwo kamerkowe, ale na podkarpackich stokach takich procesji jak powyżej nie widziałem. 

A jutro od 9.00 startuje Wańkowa czyli bieszczad.ski, więc trzeba przetestować :)

Napisz obszernie o inauguracji Wańkowej,bardzo jestem ciekaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, srwer napisał:

u to mi się upiekło kończyłem przed 11 stałem max z 2min i wydawało mi się że wrecz bedzie mniej ludzi bo koniec karnetu porannego i szkółka też się zwijała. Jak wracałem spojrzałem na Stok i tam też wyglądało że nie ma tłoku

Podobno mniej więcej przed 11-tą skończyły się parkingi na Nowej Osadzie. Soszów dziś przejął nadmiarowy tłum z Nowej Osady.
PS. Ja nie rozumiem popularności tej patelni na Nowej Osadzie i dlaczego tam ludzie lubią pół godziny stać w kolejkach, jak gdzie indziej wcale nie ma gorszych i wiele trudniejszych tras. Ktoś mi to wytłumaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

PS. Ja nie rozumiem popularności tej patelni na Nowej Osadzie i dlaczego tam ludzie lubią pół godziny stać w kolejkach, jak gdzie indziej wcale nie ma gorszych i wiele trudniejszych tras. Ktoś mi to wytłumaczy?

No, jednak wszystkie pozostałe (Stożek, Soszów, Cieńków, Stok, Skolnity) mają główną trasę dużo trudniejszą, a niebieskie to bardziej wąskie objazdy, niż trasa. Właśnie ta "patelnia" jest wg mnie odpowiedzią. Do tego Nowa Osada to słoneczny stok, a pozostałe to w większości północno-wschodnie (albo zacienione przez las), co w grudniu oznacza zwykle twardy śnieg.

Zresztą mam wrażenie, że w tym sezonie to nawet skiforumowicze dołączyli do grona takich "niedzielnych narciarzy", bo połowa relacji jest albo z płaskiego Tylicza, albo z płaskich Słotwin:)

Edytowane przez koliber
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, koliber napisał:

Zresztą mam wrażenie, że w tym sezonie to nawet skiforumowicze dołączyli do grona takich "niedzielnych narciarzy", bo połowa relacji jest albo z płaskiego Tylicza, albo z płaskich Słotwin:)

Idąc dalej w ten nieco żartobliwy ton, to lepiej 30 dni na sniegu nawet na płaskim stoku, niz 30 dni jeżdżenia wirtualnego polegającego jedynie na podglądaniu kamer na stokach… 😀 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

PS. Ja nie rozumiem popularności tej patelni na Nowej Osadzie i dlaczego tam ludzie lubią pół godziny stać w kolejkach, jak gdzie indziej wcale nie ma gorszych i wiele trudniejszych tras. Ktoś mi to wytłumaczy?

To może ja spróbuję 😉

Byłem tam wczoraj z dziećmi pierwszy raz w życiu (sam korzystam ze stoków Wisły, Ustronia i Szczyrku od ponad 30 lat). W tym roku Sprytna Sezonówka przekroczyła jak dla mnie "próg bólu" i postanowiłem, że potestuję inne rozwiązanie. Karnety czasowe na różnych stokach.

Zawsze staram się być na otwarcie bramek i najczęściej jadę do domu po ok. 3h. Brak sezonówki ma takie konsekwencje, że nie chcę zejść ze stoku wcześniej, niż czas na jaki wykupiłem karnet.

Główny grzech właścicieli to sprzedawanie karnetów "do oporu". Grubo powyżej możliwości stoku. Przestajemy być klientem po odejściu od okienka kasy. To się kiedyś zemści.....

Natomiast sam stok daje całkiem fajne możliwości jeśli ma się w grupie osoby na różnym poziomie zaawansowania. Zjedzie dziecko skręcające pługiem. Może poćwiczyć osoba doskonaląca jazdę na krawędziach. Jest uniwersalnie - na szczęście nie tylko tu.

Moje dzieci stwierdziły, że wolą np.: Skolnity 😁

Pozdrawiam

Edytowane przez lkos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słotwiny Arena po raz enty. Dziś otwarcie snowpraku. Dziś jakby odrobinkę mniej ludzi niż wczoraj, przynajmniej tak do 10:00.

Było oczywiście widokowo.

IMG-20220108-081654.jpg

Stok przygotowany bardzo dobrze. 

IMG-20220108-080921.jpg

Lizali trasę "Dookoła Świata" - mocno ją dośnieżyli.

IMG-20220108-085644.jpg

Dosypali masę śniegu. Po wcześniejszych przecierkach brak śladu.

IMG-20220108-081654.jpg

Otwarty snowpark.

IMG-20220108-094715.jpg

Moja córka dzielnie sobie w nim radziła - na tych swoich Gs-ach.

IMG-20220108-094708.jpg

Ja opuszczaliśmy ośrodek około 10:40, pielgrzymka aut czekała na wolne miejsca na parkingu. 

IMG-20220108-101631.jpg

 

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, moruniek napisał:

Słotwiny Arena po raz enty. 

Ja opuszczaliśmy ośrodek około 10:40, pielgrzymka aut czekała na wolne miejsca na parkingu. 

IMG-20220108-101631.jpg

 

Takie oczekiwanie, tam w środku tej kolejki samochodow, to wspaniałe przeżycie. Uczy pokory, powinno uspokoić. Stoisz i nic nie możesz zrobić, wycofać się nie da, do przodu też jechać nie można. Wspaniałe spędzony weekend. 

  • Like 3
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rytro i Jaworzyna Krynicka.

Wybrałem się dziś na 13 30 do Rytra.Stojący autobus i parking pełny po brzegi nieco mnie zdeprymował,nie tego oczekiwałem.O dziwo nie miało to żadnego przełożenia na narciarstwo,pusty wyciąg,stok niezatloczony.Być może przybyli tam w jakiś innych celach,jak jeden  właściciel Maybacha.

Dużo śniegu,nowa trasa,stok przygotowany jak na Puchar Świata,lodowo.Większość obecnych powinna była naukę ześlizgu bocznego zacząć gdzie indziej,tam wydaje mi się być nieco za stromo.Bonusem była słaba widoczność o tej porze na zacienionym stoku,gdy nie widać,nie ma się czego bać. Gorąco polecam ośrodek w takich jak ten okresach.

Tyle wieści z pierwszej ręki,z Jaworzyny Krynickiej tylko z drugiej.Kolega sterujący tamtejszą kolejką mówił mi,że wczoraj uratował od linczu nieboraka,usiłującego przejść pod barierkami,wyganiając go z obiektu.Dziś,mając dość integracji ze społeczeństwem na dolnej stacji,wybrał górną sterówkę na miejsce pracy.Pod jego nieobecność dziś w trakcie nieporozumień towarzyskich  na dolnej stacji na tle dystrybucji dostępu do kolejki ,jeden z dżentelmenów stracił przytomność i zęby...

Też gorąco polecam miłośnikom intergracji.

Mnie jutro los rzuca na Harendę w godzinach wczesnorannych,sam nie wiem,jakich klimatów oczekiwać w stolicy Tatr,jeśli uda mi się sforsować zakopiankę,ryterskich czy krynickich.Ja jutro nie mam wyboru,Wy miłośnicy narciarskiej Sądecczyzny-macie...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 6
  • Thanks 2
  • Haha 5
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...