Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 21/22


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Politykę sprzętową trzeba dostosowywać do miejsca wyjazdu.Pierwszy typ stacji nigdy nie puszcza wyciągu,dopóki nie naśnieżą tyle,że jest dla nart bezpiecznie,to Białka,Kluszkowce,Słotwiny Arena,Niedzica,Rytro,Harena,Jurgów  i jeszcze parę.Drugi przeważnie usiłuje pokryć  trasy śniegiem,ale przy problemach pogodowych w niewystarczającej ilości,jednym słowem loteria.To np. Jaworzyna , Tabaszewski czy Limanowa.Trzeci to Koninki i Magura Małastowska,gdzie areał kamieni przeważa nad areałem śniegu,odwrotnie jest tylko wyjątkowo.Na Magurze są nawet organizowane zawody walentynkowe,kto znajdzie kamień w kształcie serca.

Do pierwszych biorę dowolne narty z kolekcji,do drugich dublet-plus tzw.żużlówki,do trzecich tylko żużlówki,i sprawa rozwiązana...

Kupiłem ostatnio Salomony XDR z dedykowanym przeznaczeniem na "żużlówki", ale trzymanie na twardym mają dyskusyjne, a ja spodziewałem się że z kamieniami będę walczył na wiosnę przy roztopionym stoku, a nie na minusie i betonie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wolcjusz napisał:

Wracając wstąpiłem zwiadowczo do Kasiny. O 14:15 na stoku czarno, ale kolejek brak, byłem zaskoczony.

Kupiłem 3 vouchery pingwina z myślą o Kasinie bo nigdy tam nie jeździłem, jeśli się tam nie wybiorę w najbliższym tygodniu to chyba będzie trzeba je odsprzedać bo w weekend jak i ferie jazdy tam nie ma... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pawelb91 napisał:

Kupiłem 3 vouchery pingwina z myślą o Kasinie bo nigdy tam nie jeździłem, jeśli się tam nie wybiorę w najbliższym tygodniu to chyba będzie trzeba je odsprzedać bo w weekend jak i ferie jazdy tam nie ma... 

Jakby co to chętnie przytulę. Nie doszacowałem że będę w tym roku tak często u pingwina.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pawelb91 napisał:

Kupiłem 3 vouchery pingwina z myślą o Kasinie bo nigdy tam nie jeździłem, jeśli się tam nie wybiorę w najbliższym tygodniu to chyba będzie trzeba je odsprzedać bo w weekend jak i ferie jazdy tam nie ma... 

Całkiem przyjemne bywają jazdy wieczorne, chociaż ludzi też potrafi trochę przyjechać. Jedź tak, aby być jeszcze przed otwarciem wieczornym, potem potrafi się trochę kolejki zrobić do kasy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w Czarnym Groniu. Warunki fajne, słoneczko, lekki mrozik. Dużo parapetów :) cały czas śnieżyli. 

 

Z minusów było troche minerałów przy snów parku i na ściance na dole no i te nieszczęsne skibusy... 

 

Pozdro dla tych co 1 stycznia wieszczyli koniec sezonu. I nie pozdro dla tych co blokowali utuchomienie wyciagu przez dwa lata. 

20220109_113117.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wolcjusz napisał:

Dorzucam jeszcze zdjecia tych nart z wypożyczalni, bo naprawdę warto to zobaczyć.

20220109_131415.jpg

20220109_131435.jpg

20220109_131452.jpg

Nie popisał się Pasek(właściciel). Miałem z nim w lecie ożywioną dyskusję, że drogo. To powiedział mi, że będzie jeszcze drożej. A teraz na dodatek kamienie. Oszczędza nie wiem na czym.  Nie ma zbiornika na wodę. Wyciąg i ośrodek jest na terenie parku, z którym drze koty. To jest stok na którym jeździłem od 1982 roku, gdy uruchomiła huta im. Lenina krzesło. 

W tym roku jest jak widać najgorzej. To jest zimna dziura i tu był mróz. Armaty już pracowały w połowie grudnia. Tzn. pracowała jedna lub dwie.  Zdziwiony jestem tak fatalnymi warunkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wolcjusz napisał:

Kupiłem ostatnio Salomony XDR z dedykowanym przeznaczeniem na "żużlówki", ale trzymanie na twardym mają dyskusyjne, a ja spodziewałem się że z kamieniami będę walczył na wiosnę przy roztopionym stoku, a nie na minusie i betonie. 

Masz rację,pisałem o warunkach wiosennych,na zestaw kamienie +lód nie ma rozwiązania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krynica Henryk ski. Właśnie w Krynicy zrobił się luz. Dziś byłem z rana na Henryku. Chodzą oba krzesła. Stok przygotowany dobrze, twardo fest, świeżego śniegu ociupinka. Po 2 godz wyszły wyślizgane placki lodowe, trzeba uważać. Uważać trzeba też na ten dolny wyciąg. Raz taśma stała a krzesło jechało więc zablokowało mi nogę wypinając nartę. Drugim razem taśma jechała a krzesło nie podjrchalo pod tyłki, zjechaliśmy na śnieg. Wyraźnie mają kłopoty z koordynacja taśmy z wyciągiem. Pogoda popsuła się, wyszły chmury. Temp. - 6  stopni z rana, koło 11 - 4. 

IMG_20220110_100144.jpg

  • Like 15
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

W linku relacja z jazdy wieczornej (niedziela) na Stoku w Jaworniku:

 

https://blogonartach.blogspot.com/2022/01/relacja-z-jazdy-wieczornej-na-stoku-stok.html

 

Przykład zdjęcia:

 

Stok (3).JPG

Stok (11).JPG

O jakiej nowej trasie piszesz ? Niebieska trasa istnieje już od kilku lat, no chyba że jest jeszcze jakaś kolejna  ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

W linku relacja z jazdy wieczornej (niedziela) na Stoku w Jaworniku:

 

https://blogonartach.blogspot.com/2022/01/relacja-z-jazdy-wieczornej-na-stoku-stok.html

 

Przykład zdjęcia:

 

Stok (3).JPG

Stok (11).JPG

Soszów racje masz ma fatalny dojazd ale czasem jest to plus gdyż w niedzielę nieraz od 10 ludzie którzy chcą wjechać na parking przy hotelu stok blokują dojazd tym co chcą na Soszów. Natomiast trasa czerwona soszowa to taka mała czantoria a na stoku nachylenie znacznie mniejsze ale też fajnie pośmigać można...byłem i se chwale. Natomiast niebieskie i tu i tu i na skolnitach to do totalnej rekreacji

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wszystkie pojękiwania, że płasko itp., to Białka w taki dzień jak dzisiaj jest w Polsce bezkonkurencyjna. Jeżeli jest pusto, to jest super. Śniegu zwykle mają pod korek, trasy potrafią przygotować perfekcyjnie. Przemieszczanie się między Kaniówką, a Kotelnicą potrafi zrobić frajdę na cały dzień. A i odrobinę ambitniejszych tras również się znajdzie. Nie chce mi się wywoływać tradycyjnej dyskusji od wyższości Białki nad Szczyrkiem i odwrotnie, ale pokażcie mi chodź jeden dzień w sezonie, kiedy w Szczyrku są otwarte wszystkie trasy, są one świetnie przygotowane i jeździsz bez kolejki:). Nawet gdyby pierwsze dwa warunki były spełnione, to pewnie zamknęli by jakiś wyciąg, bo za pusto:). Albo zepsułaby się gondola;)

  • Like 14
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, tresor napisał:

Pomijając wszystkie pojękiwania, że płasko itp., to Białka w taki dzień jak dzisiaj jest w Polsce bezkonkurencyjna. Jeżeli jest pusto, to jest super. Śniegu zwykle mają pod korek, trasy potrafią przygotować perfekcyjnie. Przemieszczanie się między Kaniówką, a Kotelnicą potrafi zrobić frajdę na cały dzień. A i odrobinę ambitniejszych tras również się znajdzie. Nie chce mi się wywoływać tradycyjnej dyskusji od wyższości Białki nad Szczyrkiem i odwrotnie, ale pokażcie mi choć jeden dzień w sezonie, kiedy w Szczyrku są otwarte wszystkie trasy, są one świetnie przygotowane i jeździsz bez kolejki:). Nawet gdyby pierwsze dwa warunki były spełnione, to pewnie zamknęli by jakiś wyciąg, bo za pusto:). Albo zepsułaby się gondola;)

Przepraszam za jednego ortografa ale już nie mogę edytować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tresor napisał:

Pomijając wszystkie pojękiwania, że płasko itp., to Białka w taki dzień jak dzisiaj jest w Polsce bezkonkurencyjna. Jeżeli jest pusto, to jest super. Śniegu zwykle mają pod korek, trasy potrafią przygotować perfekcyjnie. Przemieszczanie się między Kaniówką, a Kotelnicą potrafi zrobić frajdę na cały dzień. A i odrobinę ambitniejszych tras również się znajdzie. Nie chce mi się wywoływać tradycyjnej dyskusji od wyższości Białki nad Szczyrkiem i odwrotnie, ale pokażcie mi chodź jeden dzień w sezonie, kiedy w Szczyrku są otwarte wszystkie trasy, są one świetnie przygotowane i jeździsz bez kolejki:). Nawet gdyby pierwsze dwa warunki były spełnione, to pewnie zamknęli by jakiś wyciąg, bo za pusto:). Albo zepsułaby się gondola;)

Największą przewagą Białki, jest to że w taki dzień jak dziś, mają otwarte te trasy. Nie zamykają 3/4 ośrodka ze względu na frekwencję. Na tych trasach, też jest trochę więcej śniegu, niż 10 cm, jak w innych ośrodkach, które chcą z nimi konkurować. Na brak trudniejszych tras, zazwyczaj narzekają Ci, którzy nigdy tam nie byli (albo byli bardzo dawno temu), bo FIS 1 i 2 oraz 6 to naprawdę bardzo fajne trasy, a FIS-y mają jeszcze jedną ważną zaletę, są oddzielone od reszty stoków, przez co można tam bezpiecznie pojeździć, bez obawy, że ktoś postronny wjedzie na trasę. Gdyby tak jeszcze była jakaś czarna (choć ta, też jest dostępna 5 minut autem w Jurgowie i można jeździć na tym samym karnecie).    

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tresor napisał:

Pomijając wszystkie pojękiwania, że płasko itp., to Białka w taki dzień jak dzisiaj jest w Polsce bezkonkurencyjna. Jeżeli jest pusto, to jest super. Śniegu zwykle mają pod korek, trasy potrafią przygotować perfekcyjnie. Przemieszczanie się między Kaniówką, a Kotelnicą potrafi zrobić frajdę na cały dzień. A i odrobinę ambitniejszych tras również się znajdzie. Nie chce mi się wywoływać tradycyjnej dyskusji od wyższości Białki nad Szczyrkiem i odwrotnie, ale pokażcie mi chodź jeden dzień w sezonie, kiedy w Szczyrku są otwarte wszystkie trasy, są one świetnie przygotowane i jeździsz bez kolejki:). Nawet gdyby pierwsze dwa warunki były spełnione, to pewnie zamknęli by jakiś wyciąg, bo za pusto:). Albo zepsułaby się gondola;)

Ale tu nie ma co porównywać. Czy to takie trudne do zrozumienia, że przygotowanie pagórków a tras w gorach to kolosalna różnica ? Gdyby w Szczyrku był taki mikroklimat jak i warunki wodne jak w Białce to by zupełnie nie było o czym gadać. Białka ma swoje pastwiska a w Szczyrku są prawdziwe trasy. Niestety zimy ostatnio nie dopisują a to nie sprzyja Szczyrkowi. Popatrz sobie na taki FIS gdzie jest 700 metrów przewyższenia, a w Białce chyba wszystkie trasy łącznie mają tyle przewyższenia. Jednego do drugiego kompletnie nie ma co porównywać bo to dwa różne światy...

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jusik2002 napisał:

Ale tu nie ma co porównywać. Czy to takie trudne do zrozumienia, że przygotowanie pagórków a tras w gorach to kolosalna różnica ? Gdyby w Szczyrku był taki mikroklimat jak i warunki wodne jak w Białce to by zupełnie nie było o czym gadać. Białka ma swoje pastwiska a w Szczyrku są prawdziwe trasy. Niestety zimy ostatnio nie dopisują a to nie sprzyja Szczyrkowi. Popatrz sobie na taki FIS gdzie jest 700 metrów przewyższenia, a w Białce chyba wszystkie trasy łącznie mają tyle przewyższenia. Jednego do drugiego kompletnie nie ma co porównywać bo to dwa różne światy...

Jeśli chodzi o sens mojego posta w części dotyczącej Szczyrku, chodziło przede wszystkim o to, że w Szczyrku nie zdarza się żeby otworzyli wszystkie trasy, dobrze je przygotowali i nie było kolejek. Po prostu. Na folderach reklamowych masz jedno, w cenniku cena niezmienna, a rzeczywistość rozpaczliwa. Nie raz i nie dwa zdarzyło się również, że np. w marcu gdy był mniejszy ruch i była szansa pojeździć bez kolejek, po prostu coś zamykano bez powodu. Np. krzesło na Pośredni. I co nam zrobisz kliencie?

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra Kamieńsk po kilku dniach mrozów i całodobowego śnieżenia:
 

Cytat

 

SEZON ZIMA 2021/2022

Stok jest naśnieżany.Na sobotę 15.01.2022 planowane jest uruchomienie przenośnika taśmowego i otwarcie trasy nr 3 . Jest  to trasa dla początkujących o długości 150 metrów .

 

Bez jaj 😅. Za państwowe pieniądze to jednak inaczej wszystko działa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narciarze świąteczno noworoczni zwani przez ludność miejscową "stonką" udała sie do dom więc nastąpił krótki przedferyjny czas kiedy można spokojnie jechać na narty. Czarny Groń dziś..warun super....ludzi w sam raz.. :)

6F5CE0F8-4787-4638-9567-DCB41CBA25A3_1_201_a.thumb.jpg.f25fa66bdd6027c10d8b186a55429352.jpg

31DD0BB6-D201-459D-B86B-291390365D44_1_102_o.thumb.jpg.81becb1c07a4daa9bc69ed1b83cf3b58.jpg

AFDC8ED6-5008-42C9-8D08-62BD225A7258_1_201_a.thumb.jpg.388f1ff1ab1f7e60a9df1ea10aaa0119.jpg

C896B6EA-4331-4B40-9EBA-72971F926C80_1_201_a.thumb.jpg.18d90774bfe612731e9dcc08206375d1.jpg

 

 

Edytowane przez Lexi
  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Lexi napisał:

Narciarze świąteczno noworoczni zwani przez ludność miejscową "stonką" udała sie do dom więc nastąpił krótki przedferyjny czas kiedy można spokojnie jechać na narty. Czarny Groń dziś..warun super....ludzi w sam raz.. :)

6F5CE0F8-4787-4638-9567-DCB41CBA25A3_1_201_a.thumb.jpg.f25fa66bdd6027c10d8b186a55429352.jpg

31DD0BB6-D201-459D-B86B-291390365D44_1_102_o.thumb.jpg.81becb1c07a4daa9bc69ed1b83cf3b58.jpg

AFDC8ED6-5008-42C9-8D08-62BD225A7258_1_201_a.thumb.jpg.388f1ff1ab1f7e60a9df1ea10aaa0119.jpg

C896B6EA-4331-4B40-9EBA-72971F926C80_1_201_a.thumb.jpg.18d90774bfe612731e9dcc08206375d1.jpg

 

 

Kiedyś stonki zbierało się w czynie społecznym na polach zimniorów xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grimson napisał:

Kiedyś stonki zbierało się w czynie społecznym na polach zimniorów xD

Oczywiście..:)

ochotnicy-przeczesuja-pola-w-poszukiwaniu-stonki-ziemnaczanej.webp.567116639dee7f16185b8cc29eea372d.webp

Pięć lat po zakończeniu wojny zachodni imperialiści nadal prowadzili walkę przeciwko ustrojowi socjalistycznemu. Chcąc zaszkodzić krajom bloku wschodniego, zrzucono z samolotów olbrzymie ilości stonki ziemniaczanej, która zaatakowała pola uprawne - obwieszczała prasa w PRL. 

..cóż ....Tuska nie było jeszcze na świecie to zwalali na "zachód".... ;)

Edytowane przez Lexi
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lexi napisał:

Oczywiście..:)

ochotnicy-przeczesuja-pola-w-poszukiwaniu-stonki-ziemnaczanej.webp.567116639dee7f16185b8cc29eea372d.webp

Pięć lat po zakończeniu wojny zachodni imperialiści nadal prowadzili walkę przeciwko ustrojowi socjalistycznemu. Chcąc zaszkodzić krajom bloku wschodniego, zrzucono z samolotów olbrzymie ilości stonki ziemniaczanej, która zaatakowała pola uprawne - obwieszczała prasa w PRL. 

..cóż ....Tuska nie było jeszcze na świecie to zwalali na "zachód".... ;)

Uporządkuj, bo logiki brak. Ci co zwalali na Zachód,  dziś kontynuują nurt w którym prym wiedzie właśnie ten nieszczęsny bohater, co to go ojciec lał, a żona zdradzała. Czyżby wybrali go jako czarną owcę w swym gronie? Nie sądzę.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Jusik2002 napisał:

, a w Białce chyba wszystkie trasy łącznie mają tyle przewyższenia. Jednego do drugiego kompletnie nie ma co porównywać bo to dwa różne światy...

Uuu zabolało :D

Oczywiście że dwa rózne światy, Szczyrk to obca udojnia ( Czesi nie boją się głośno o tym mówić że ich w szpindlu Słowak doji, akcje, sezonówki itd.)

Białka nasza, kumasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...