Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 21/22


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, czesio napisał:

Uuu zabolało :D

Oczywiście że dwa rózne światy, Szczyrk to obca udojnia ( Czesi nie boją się głośno o tym mówić że ich w szpindlu Słowak doji, akcje, sezonówki itd.)

Białka nasza, kumasz :D

Zupełnie nie wiem o czym piszesz. Mi tam Słowak daje co roku 6 darmowych wejściówek wiec nie wiem co to udojnia. Ja tu nie widzę możliwości aby porównać tereny do przygotowania bo to naprawdę kolosalna różnica. W Szczyrku często trasy są dobrze przygotowane lecz niestety ilość narciarzy i ich nachylenie nie pozwala na takie utrzymanie jak w Białce. Oczywiście mogliby to zrobić jeszcze lepiej ale brakuje zimy a warunki wodne jak każdy wie są tam bardzo ograniczone. Nie ma sensu się licytować ale trzeba to zrozumieć, że to zupełnie inne tereny do przygotowania. Gdyby Słowak miał takie pastwiska do przygotowania to też by sobie poradził ale ma zdecydowanie trudniejsze zadanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Drusiek napisał:

Ktoś jutro wybiera się na Słotwiny?

Byłem dziś. Zimno było, niby - 5 ale wiatr taki jakiś wilgotny wiał powodując zwiększone odczucie zimna. Trochę brakuje śniegu, takiego naturalnego. Miejscami wychodzi lód, szczególnie na tej trasie objazdowej. Narzekać jednak nie można, warunki  dobre. Wreszcie można pojeździć, ludzie wyjechali. Nie znaczy że są tam puchy, parę razy jechałem w pełnej obsadzie krzesła. 

IMG_20220111_131128.jpg

IMG_20220111_104934.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jusik2002 napisał:

Zupełnie nie wiem o czym piszesz. Mi tam Słowak daje co roku 6 darmowych wejściówek wiec nie wiem co to udojnia. Ja tu nie widzę możliwości aby porównać tereny do przygotowania bo to naprawdę kolosalna różnica. W Szczyrku często trasy są dobrze przygotowane lecz niestety ilość narciarzy i ich nachylenie nie pozwala na takie utrzymanie jak w Białce. Oczywiście mogliby to zrobić jeszcze lepiej ale brakuje zimy a warunki wodne jak każdy wie są tam bardzo ograniczone. Nie ma sensu się licytować ale trzeba to zrozumieć, że to zupełnie inne tereny do przygotowania. Gdyby Słowak miał takie pastwiska do przygotowania to też by sobie poradził ale ma zdecydowanie trudniejsze zadanie...

Ale w takim razie po kiego Słowak się pchał? Nie lepiej było dojną podhalańską krowę z okolicznymi pastwiskami zakupić?

PS. Myślę że kwestią czasu jest pojawienie się w podobnym tonie dyskusji o panie Zasadzie i Pilsku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Pilska i Zasady to ja już powoli zaczynam tęsknic za CTE, a ten wywiad i mówienie że ceny są porównywalne lub niższe niż w innych ośrodkach czy zrzucanie winy na instruktorów to już zadrwienie z osób które przyjeżdżały tam regularnie. 

Nie wiem tylko co oni chcą tym osiągnąć, naśnieżanie na Buczynce jest ale jeszcze nigdy w całości nie działało. Na stoku pustki bo kto przyjedzie jeździć za 150 zł po jednej trasie z kamieniami.

https://dziennikzachodni.pl/narciarze-narzekaja-ze-szusowanie-na-pilsku-jest-zdecydowanie-za-drogie-prezes-tlumaczy/ar/c3-15989605 

 

Edytowane przez hgx126
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, hgx126 napisał:

Co do Pilska i Zasady to ja już powoli zaczynam tęsknic za CTE, a ten wywiad i mówienie że ceny są porównywalne lub niższe niż w innych ośrodkach czy zrzucanie winy na instruktorów to już zadrwienie z osób które przyjeżdżały tam regularnie. 

Nie wiem tylko co oni chcą tym osiągnąć, naśnieżanie na Buczynce jest ale jeszcze nigdy w całości nie działało. Na stoku pustki bo kto przyjedzie jeździć za 150 zł po jednej trasie z kamieniami.

https://dziennikzachodni.pl/narciarze-narzekaja-ze-szusowanie-na-pilsku-jest-zdecydowanie-za-drogie-prezes-tlumaczy/ar/c3-15989605 

 

Czyli mamy winnego... to instruktorzy!! kombinatorzy! dobrze, ze Zasada wlozyl kupe kasy w Pilsko i zainwestowal w nowe bramki. Od razy osrodek zmienil oblicze. 

nie wiem gdzie jest te 18 km bo aktualnie dziala 700 m  za 150 PLN

Nie chce siac zamętu, rozumiem ze zaczynaja. Ale wkur..a mnie tak bezczelne, ślepe teksty ze strony prezesa... 

 

Edytowane przez christof
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, hgx126 napisał:

" zero emisyjny hotel", mnie to wystarczy. A jak dołożymy bezczelność instruktorów, to możemy wyrobić sobie zdanie o tych zarządzajacych młodych wykształconych biznesmenach z duzych miast, choć Swieradów to dziura jest. Poza tym facet od Zasady łże co do cen. Np w takim Tyliczu, wieczorna jazda od godz 15 do 20 kosztuje bodajże 40 zł (ulgowy 35 zł), więc gdzie u niego najtaniej. Wyciaga on jakieś przykłady z cenników, które często są ustalane zupełnie bez sensu, choćby w aspekcie kosztu korzystania z ośrodka w przeciągu 1 godziny, i podpiera swoje tezy. Żle wróżę Pilsku. Narciarstwo to nie tylko forsa i biznes. Dobrze byłoby aby doszła do tego jeszcze pasja. Czy widział ktoś dobrą restaurację, zakład samochodowy, krawca, pracownię projektową które to były prowadzone tylko dla kasy? Ja nie.

A ta "zero emisyjność". Przyjeżdżają  ludzie aby nadmiarowo wydzielać niewspółmiernie do normalnej egzystencji dwutlenek węgla, a oni im fundują chałupę wg wyimaginowanych wskaźników. Jeśli mamy mniej emitować, ( tu nie wiem choćby dlaczego) to zadbajmy kompleksowo. Redukujmy masę ludzi, choćby przez odchudzanie, preferowanie ras małych i chudych. Ograniczmy ich ruch i zapotrzebowanie na energię i tlen. Ograniczmy im objetość mieszkań, ocieplajmy im te mieszkania. Ograniczmy im zuzycie energii pod każdą postacią, odetnijmy od prądu, paliw kopalnych, wody uzdatnionej, zredukujmy ich wydalanie, zredukujmy ich mycie. Ograniczmy dostep do nowych technologii wymagających rzadkich pierwiastków, których wydobywanie degraduje środowisko i zużywa ogromne ilości energii. Ale to taka uwaga na marginesie. Na marginesie tych idiotyzmów w których przyszło nam uczestniczyć i .... za które zmusza nas się płacić! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BSA Szczyrk wczoraj (wtorek).

Zaczynam punktualnie 8.30. Otwarte wszystkie trasy za wyjątkiem górnego odcinka czerwonej 2, warunki wyśmienite, perfekcyjnie przygotowane trasy, zero lodu, odsypów, muld itp. od rana do 12.30 kiedy kończę, a sądzę że do samego końca. Ludzi niewiele, jeżdżąc non stop, w ciągu 4 godzin robię 32 zjazdy większość czarną 3, aplikacja z GPS-a pokazuje 27km. Udany narciarsko dzień.

Pozdrawiam

20220111_121929.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, hgx126 napisał:

Co do Pilska i Zasady to ja już powoli zaczynam tęsknic za CTE, <ciach>

 

Nie do końca rozumiałem aż tak negatywnego nastawienia do CTE, bo co by o nich nie powiedzieć, to wybudowali na dole kanapę, knajpę, mostek, zrobili coś naśnieżaniem; OK - był cyrk wokół Buczynki - ostatecznie kanapa zaczęła działać i dzisiaj służy, choć sami sobie z tematem nie poradzili to też trzeba powiedzieć, ale jest i działa. 

Pilsko łatwym tematem nie jest, bo gdyby było to TMR, który przez krótko testowo zarządzał ośrodkiem, by w to wszedł; Rusinek (ośrodki Pingwina) - wiem z pierwszej ręki - też tematem nie był zainteresowany. Generalnie chętni nie walili drzwiami i oknami. Na Pilsku nie jest łatwo przyrodniczo (Natura 2000 i te sprawy), właścicielsko (trzeba się z nimi dogadać, co nie zawsze jest łatwe), wodnie (brakuje wody do naśnieżania) i jeszcze np. Gmina nogę podłoży poprzez wydzierżawienie parkingu komuś, kto potem pobierał opłaty zniechęcające klientów ON. Jasne gmina szuka kasy, ale z drugiej strony, życia gestorom ośrodka tym ruchem nie ułatwiła. W Austrii gminy raczej robią wszystko żeby wspierać właścicieli wyciągów, bo od tego zależą wpływy do kasy gminnej, praca dla ludzi, powodzenie biznesowe hoteli, pensjonatów, restauracji.

Suma summarum - CTE na pewno idealny nie był, ale też nie można twierdzić, że nic na Pilsku dobrego nie zrobili, bo zmian jednak sporo na plus było. Życzę Pilsku żeby nie było tak, że wszyscy za tym CTE jeszcze za tęsknią, bo Zasada to jest pewna marka, ALE biznesowo wbrew pozorom wcale nie wszystko tam wychodzi, a do tego, jakoś ich ON mimo wszystko nie wyróżniają się na plus w stosunku do tych najlepszych w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bądźmy poważni, przez błędny decyzje CTE ośrodek przez wiele lat działał gorzej niż przed przejęciem. Oczywiście największym problemem była Buczynka i likwidacja orczyków przez co ośrodek przestał działać jako całość. Do tego wieczne problemy z uruchamianiem orczyków na kopiec, przez większość czasu brak inwestycji w naśnieżanie (fakt, to poprawiło się jakieś 2 lata temu). Właściwie brak jakichkolwiek inwestycji w górnych partiach, jedyne co się tam kręciło i zmieniało to w okolicach dolnej kanapy. Okres CTE to mocny zastój, a wręcz regres tego ośrodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy inwestor zepsuł sobie opinie i zgasil entuzjazm już na samym początku. Po pierwsze podniósł absurdalnie ceny bez żadnych inwestycji, po drugie przespał wiele mroźnych dni i nie śnieżył. Przyszła odwilż i śnieg znikl. Z tego co wiem jak wróciły mrozy to dalej cebulil i śnieżył tylko trasę na dole, zamiast odpalić wszystkie armaty. Nic dziwnego, że jest hejt, skoro nic się nie polepszyło (a nawet pogorszyło, bo rok temu nie było problemów ze śniegiem), a ceny poszły strasznie w górę.

 

Wywiad już całkiem absurdalny, więc pewnie hejt będzie jeszcze większy. Brawo. 

Edytowane przez Hextor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Przemekc1 napisał:

No bądźmy poważni, przez błędny decyzje CTE ośrodek przez wiele lat działał gorzej niż przed przejęciem. Oczywiście największym problemem była Buczynka i likwidacja orczyków przez co ośrodek przestał działać jako całość. Do tego wieczne problemy z uruchamianiem orczyków na kopiec, przez większość czasu brak inwestycji w naśnieżanie (fakt, to poprawiło się jakieś 2 lata temu). Właściwie brak jakichkolwiek inwestycji w górnych partiach, jedyne co się tam kręciło i zmieniało to w okolicach dolnej kanapy. Okres CTE to mocny zastój, a wręcz regres tego ośrodka.

- kanapa na Solisku;

- kanapa na Buczynce (wiem lata stała i się kurzyła);

- mostek z parkingu;

- restauracja na Solisku;

- inwestycje w armatki i naśnieżanie;

Ten ON był takim pacjentem w stanie agonii, oni może go nie uleczyli, ale twierdzenie, że był regres moim zdaniem jest mocnym nadużyciem - gdyby był regres, to tego ośrodka by już nie było.

Żeby było jasne - nie twierdze, że byli idealni; masz racje, można im zarzucić, że nie zrobili kompleksowego naśnieżania; nie skonsumowali pozwolenia na budowę na wymianę orczyków ze Szczawin na Miziową; że nie zrobili inwestycji w górnej części ośrodka - tylko, że do tego wszystkiego pewnie potrzeba by było wydać z wielką bidą 40 dużych baniek - jakoś nikt skory do tej pory do takich inwestycji nie był, a CTE pod koniec po prostu ich nie miało. Zobaczymy jak pójdzie Zasadzie. Trzymam kciuki, bo na Pilsku jeżdżę od dziecka co przy moich około 45 latach oznacza, że trochę lat tego jeżdżenia się zebrało i pamiętam ten ośrodek i w czasach "minionych" i jak wygląda dzisiaj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Cosworth240 napisał:

- kanapa na Solisku;

- kanapa na Buczynce (wiem lata stała i się kurzyła);

- mostek z parkingu;

- restauracja na Solisku;

- inwestycje w armatki i naśnieżanie;

Ten ON był takim pacjentem w stanie agonii, oni może go nie uleczyli, ale twierdzenie, że był regres moim zdaniem jest mocnym nadużyciem - gdyby był regres, to tego ośrodka by już nie było.

Żeby było jasne - nie twierdze, że byli idealni; masz racje, można im zarzucić, że nie zrobili kompleksowego naśnieżania; nie skonsumowali pozwolenia na budowę na wymianę orczyków ze Szczawin na Miziową; że nie zrobili inwestycji w górnej części ośrodka - tylko, że do tego wszystkiego pewnie potrzeba by było wydać z wielką bidą 40 dużych baniek - jakoś nikt skory do tej pory do takich inwestycji nie był, a CTE pod koniec po prostu ich nie miało. Zobaczymy jak pójdzie Zasadzie. Trzymam kciuki, bo na Pilsku jeżdżę od dziecka co przy moich około 45 latach oznacza, że trochę lat tego jeżdżenia się zebrało i pamiętam ten ośrodek i w czasach "minionych" i jak wygląda dzisiaj.

Regresem określam sytuację gdy w trakcie prowadzenia ośrodka mam mniej tras/kolei do jazdy niż przed, co przez spory czas funkcjonowania ośrodka CTE było faktem. Do tego tam brak było jakiegokolwiek planu i wizji rozwoju. Przypominam też, że zgodnie z niektórymi informacjami było blisko do rezebrania Buczynki. Biorąc pod uwagę potencjał tej góry zarządzanie tym ośrodkiem moim zdaniem było fatalne i bardzo dobrze, że nastąpiła zmiana. Ja również trzymam kciuki, że teraz będzie lepiej, niestety obecne kroki nowych właścicieli nie są zbyt korzystne, ale liczę, że na przyszły sezon będize już jakaś poprawa.

Edytowane przez Przemekc1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Hextor napisał:

po drugie przespał wiele mroźnych dni i nie śnieżył. Przyszła odwilż i śnieg znikl.

Przewidział odwilż.. :)

Inwestor jest businessmanem a nie pasjonatem narciarstwa..... on nie potrzebuje stoku żeby pojeździć na nartach, od tego ma Alpy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Lexi napisał:

Przewidział odwilż.. :)

Inwestor jest businessmanem a nie pasjonatem narciarstwa..... on nie potrzebuje stoku żeby pojeździć na nartach, od tego ma Alpy.

Wyjątkowo dziwne prezentujesz podejście.

Żeby biznes narciarski dobrze prowadzić, trzeba go dobrze rozumieć, trzeba dobrze czuć potrzeby klientów. Jeśli sam biznesmen tego nie rozumie, to powinien mieć chociaż jednego dyrektora który to rozumie.

Tak jak prezes MPK powinien czasami przejechać się swoim tramwajem, tak prezes skiareny powinien czasami przejechać się po swoim stoku. Pańskie oko konia tuczy.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Laskowa, pierwszy raz w tym sezonie. Po ostatniej traumie Koninek to jak powrót do domu (w sumie to prawie jestem w domu, dojazd zajmuje mi 45 minut :). Stok przygotowany bardzo dobrze, wymuskany sztruksik, lekki przyjemny śnieg. Brak oblodzeń i przecierek. Narciarzy niewielu.

Tylko potwornie zimno. Niby termometr w aucie pokazuje tylko -6, ale pierwszy raz od chyba dwóch sezonów byłem zmuszony założyć drugą warstwę pod kurtkę. Prędkość krzesła nie pomaga, to drugie najwolniejsze w Małopolsce jakie znam, wolniejsze jest tylko na Wierchomli. Przy zsiadaniu przymarznięta na plecach kurtka głośno odrywa się od oparcia. Rozgrzewam się kawą i wracam rzeźbić :)

20220112_093755.jpg

20220112_102211.jpg

20220112_102157.jpg

20220112_102659.jpg

20220112_112549.jpg

20220112_093801.jpg

  • Like 10
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wolcjusz napisał:

Dzisiaj Laskowa, pierwszy raz w tym sezonie. Po ostatniej traumie Koninek to jak powrót do domu (w sumie to prawie jestem w domu, dojazd zajmuje mi 45 minut :). Stok przygotowany bardzo dobrze, wymuskany sztruksik, lekki przyjemny śnieg. Brak oblodzeń i przecierek. Narciarzy niewielu.

Tylko potwornie zimno. Niby termometr w aucie pokazuje tylko -6, ale pierwszy raz od chyba dwóch sezonów byłem zmuszony założyć drugą warstwę pod kurtkę. Prędkość krzesła nie pomaga, to drugie najwolniejsze w Małopolsce jakie znam, wolniejsze jest tylko na Wierchomli. Przy zsiadaniu przymarznięta na plecach kurtka głośno odrywa się od oparcia. Rozgrzewam się kawą i wracam rzeźbić :)

20220112_093755.jpg

20220112_102211.jpg

20220112_102157.jpg

20220112_102659.jpg

20220112_112549.jpg

20220112_093801.jpg

Wygląda to tak 50/50. Niby słabo (część tras nieczynna), ale za to widzę: PUSTO! Pewnie można super pojeździć. Choć ta stara POMA była szybsza niż krzesło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...