Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 21/22


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, lika napisał:

Wieczorny wypad i zarazem debiut na Czarny Groń. W pośpiechu zapomniałem o kijkach, po pierwszej glebie na czerwonej pofatygowałem się po nie do wypożyczalni.

Warunki: niebieska do końca bardzo dobre, czerwona jak domyślić się można było bardzo twardo i już po 30 minutach spore płaty lodu. Kto nie miał dobrych krawędzi męczarnia. Ja miałem więc bawiłem się dobrze😜

Imponująco wyglądał z boku SnowPark, niestety ocena z boku gdyż obsługa bez sprzętu freeridowego nie wpuszczała. Nie wiem, nie znam się skąd takie środki.

Oczekiwanie: Dolna kanapa na bieżąco, górna małe zatory przez pierwsze dwie godziny tylko za kołowrotkiem.

Dzisiaj samotna "nocka" jak lubię, jutro z rana znienawidzony Szczyrk rodzinnie. Myślałem wystartować z parkingu na pośrednim, ale góra chyba jeszcze nie gotowa i start z tamtego miejsca chyba nierealny?

BF06BAB7-69E9-4999-B41E-C2D4DE9AE0BD.jpeg

 

 

CB3282E6-DFC8-4AAF-BAE7-77E2B43EE5B9.jpeg

 

B03C0604-FD39-46E5-B8B1-AEF4259598C7.jpeg

AA7721D5-78AD-4509-A795-392FCED1E092.jpeg

3288B6D4-98CF-424B-B185-74858AB6DE61.jpeg

Nie wiem co z tymi obróconymi zdjęciami, rozumiem że robione do góry nogami ale w relacji FB i galerii Iphone wyświetlane normalnie i nie ma nawet opcji ich zedytować (obrócić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Greg napisał:

Skoro krzesło na Juliany chodzi, to gdzie problem?  Jedyny warunek, to być tam odpowiednio wcześnie ;)

W teorii to tylko jakieś 150m, interesuje mnie jak to w praktyce - czy można dojechać. Na mapie SMR wygląda to bardziej tragicznie (odległości).

szczyrk posredni.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, lika napisał:

Imponująco wyglądał z boku SnowPark, niestety ocena z boku gdyż obsługa bez sprzętu freeridowego nie wpuszczała. Nie wiem, nie znam się skąd takie środki.

 

 

Tego to nie rozumiem. Bardzo fajne miejsce do jazdy. Jeździłem tam w zeszłym sezonie na SL, mój syn na GS-ach. W tym sezonie na Słotwinach, moja córka na GS-ach, ja na SL-ach i się świetnie bawiliśmy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lika napisał:

W teorii to tylko jakieś 150m, interesuje mnie jak to w praktyce - czy można dojechać. Na mapie SMR wygląda to bardziej tragicznie (odległości).

 

Podjedź rano na parking na Pośrednim. Wejdź na taras knajpki. Będzie z niego dokładnie widać całą trasę do połączenia z czynną dolną częścią 10 (powinno dać radę zjechać). Górę też da radę ocenić (na powrót na parking). Ewentualnie można przebić się od 8 do 10, jak jest trochę śniegu (tam jedziesz za Rudym Kotem).    

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na soszowie dziś World Snow Day. Można było slalomik myknąć do 10. Za pierwszym razem skosiłem 2 tyczki i...kolano prawe. Zabrałem prawą nartą tyczke z korzeniami i szarpło nieźle kolano. Dało się jezdzic ale chyba dluższa przerwa bedzie. Niemniej czas jazdy nastepny przejazd z kontuzją 31.1. Chyba w miare bo szybciej od syna. Potem tyczki przestawili wiec zawody gminy Wyry miały nieco inną traske. Info od prezesa i Pani Joli to 3,4 marca puchar katowic, a 5 marca Puchar Soszowa. Warunki dziś petarda jazda non stop. Trasy z rana mega przygotowane

IMG_20220116_085954.jpg

 

 

IMG_20220116_103546.jpg

IMG_20220116_103553.jpg

Edytowane przez srwer
  • Like 15
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lika napisał:

Wieczorny wypad i zarazem debiut na Czarny Groń. W pośpiechu zapomniałem o kijkach, po pierwszej glebie na czerwonej pofatygowałem się po nie do wypożyczalni.

Warunki: niebieska do końca bardzo dobre, czerwona jak domyślić się można było bardzo twardo i już po 30 minutach spore płaty lodu. Kto nie miał dobrych krawędzi męczarnia. Ja miałem więc bawiłem się dobrze😜

Imponująco wyglądał z boku SnowPark, niestety ocena z boku gdyż obsługa bez sprzętu freeridowego nie wpuszczała. Nie wiem, nie znam się skąd takie środki.

Oczekiwanie: Dolna kanapa na bieżąco, górna małe zatory przez pierwsze dwie godziny tylko za kołowrotkiem.

Dzisiaj samotna "nocka" jak lubię, jutro z rana znienawidzony Szczyrk rodzinnie. Myślałem wystartować z parkingu na pośrednim, ale góra chyba jeszcze nie gotowa i start z tamtego miejsca chyba nierealny?

BF06BAB7-69E9-4999-B41E-C2D4DE9AE0BD.jpeg

 

 

CB3282E6-DFC8-4AAF-BAE7-77E2B43EE5B9.jpeg

 

B03C0604-FD39-46E5-B8B1-AEF4259598C7.jpeg

AA7721D5-78AD-4509-A795-392FCED1E092.jpeg

3288B6D4-98CF-424B-B185-74858AB6DE61.jpeg

Brawo dla Gronia, wreszcie jakaś stacja zrobiła jakiś snowpark.

A do przedmówcy pytanie: Jak się jeździło do góry nogami, czy to trudne? Nigdy nie próbowałem, ale może kiedyś???

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano byłem w Szczyrku na Szczyrkowskim, miałem trochę pecha: samochód w Czyrnej, a wyciąg zamknęli na... Solisku. I wyszło kilka zaskoczeń, pozytywnych, ale i negatywnych:

POZYTYWNE

*Ludzi było dużo, ale niekrytycznie, natomiast system rozwaliła (chwilowo) awaria. Generalnie dało się jeździć w miarę na okrągło, z lekką kombinacją (omijanie chwilowych zatorów).

*Otwarta trasa nr 1, pusta, świetnie przygotowana.

*Otwarty Pośredni (Juliany) - choć tylko 1 trasa 8+10 - zjazd ok. 2300 m. Uwielbiam ten region ośrodka.

*Otwarta trasa nr 7. Też ją uwielbiam.

NEGATYWNE

*Awaria (zdarza) się i transport ludzi po awarii (praktycznie brak). 20 minut czekałem na skibusa i zrezygnowałem. W następne 20 minut dotarłem pod gondolę, w tym czasie żadnego skibusa nie widziałem.

*Parking w Czyrnej (ten u góry) jest płatny! W ogóle Czyrna stała się zadupiem ośrodka. Nadto dojście do trasy nr 1 to tragedia - jeden lód, niebezpiecznie. A pojechałem na górny parking, bo o 8:20 rano był korek od żabki. Więc przy żabce decyzja: w lewo.

*Nie ma baru IGLO. Nie ma po nim śladu. Nieczynny jest też dolny bar na trasie nr 1. W połączeniu z brakiem dojazdu dziś do Hiltona u Józka - robi się dramat kultowych (najlepszych) barów. Ale skoro w zeszłym sezonie były czynne może przez 2 tygodnie? Rozumiem.

*Poniżej wyjścia z gondoli trafiamy tradycyjnie na... żwirek. Narty przetrwały, ale nerwy były.

 

  • Like 3
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

 

 

*Awaria (zdarza) się i transport ludzi po awarii (praktycznie brak). 20 minut czekałem na skibusa i zrezygnowałem. W następne 20 minut dotarłem pod gondolę, w tym czasie żadnego skibusa nie widziałem.

 

 

Koło trzynastej w drodze z Soliska widziałem pięć sztuk zgrupowanych na parkingu. Chyba im kierowców brak - kryzys jak w Białce ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapowiedziano, tak uczyniono. Późny powrót z Czarnego Gronia szybkie spanie i o 8.30 melduję się z dziewczynami na Solisku. Pośredni na twardym sztruksiku na start, potem pod Gondolą, Zbójnicka Kopa, Małe Skrzyczne i powrót na Wierch Pośredni. Tam już w drugiej godzinie sporo lodu, dla odmiany "czwórka" tradycyjnie już na tym etami w pierwszej fazie "zmuldowacenia". Kolejki 2-3 minutowe niemal w każdym miejscu, na całym resorcie wzmaga się odczuwalny wiatr. Jutro według prognoz raczej nici z jazdy.

Apetyty przyszły na czerwone, siódemkę i jedynkę. Niestety sławetna awaria żółtej kanapy udupiła tę część resortu. Dwa wymuszone zjazdy z Pośredniego, posiłek i koło dwunastej ewakuacja. Dobrze że auto w tym rejonie, pozostałym współczuję. Myśleliśmy wznowić od Gondoli, nie było jednak gdzie szpiki wetknąć. Wtedy przypomniała mi się BSA.

I to była wisienka na torcie. Dwie godziny zrekompensowały wszystko, czarna "trójka" to najlepsze co dziś mnie spotkało. Pozostała część lekko zdegradowana, ale jak to powiadają "gdzie drwa rąbią... ". Choć frekwencja optymalna, wyjazdy bez kolejek. No i z dala od podmuchów. Muszę częściej w BSA gościć, choćby po to aby się "dobić" :P

 

A7266FA2-7F97-4291-A51D-15AFFE43FE11.jpeg

D6A3ED19-B305-48B5-BF50-A8761E19AF62.jpeg

FE550F97-91A2-44E5-A89F-AF2C418AB614.jpeg

 

4EBAC902-9157-41DD-A8A4-7996A1E75CF3.jpeg

 

Edytowane przez lika
  • Like 12
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Jusik2002 napisał:

Tam się liczy jakość dlatego mega im kibicuje. Jak tylko ruszy nowe krzesło to już kasuja Arenę a jak będą się chcielili jeszcze rozwijać to będzie super  😉

W moim prywatnym rankingu Bartek na Master robi doskonałą robotę. Stacja ma szczęście - inwestor dba o stok i całość .. będzie tylko lepiej. A i kilka niespodzianek w okolicy może się pojawi :).

M.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieńków 16.01

Witam. Zaległa wczorajsza relacja z wieczornej jazdy.

W trakcie podróży korek od Nowej Osady do Ustronia, ale w kierunku Wisły ruch płynny. Na parkingu jesteśmy o 17:00 szybko kupujemy karnety i na wyciąg.

IMG_20220116_171131.thumb.jpg.2f14ac9ee800bf8f248ec863865951a4.jpg

Ludu nie wiele, pogoda w sam raz- trochę później zaczęło wiać, na górze temp -1. 

IMG_20220116_171802.thumb.jpg.9b048f98d9e5917cee58d3809feb3876.jpg

Warunki na trasie bardzo dobre, równo ale nie twardo. Kolejek praktycznie brak. 

IMG_20220116_172219.thumb.jpg.0fe28999501113f2844afffefdf472b5.jpg

Na górnej półce dość szybko pojawiły się odsypy. Godzina 20:30 kończymy jazdę. Bardzo udane nartowanie. Dziękuje za uwagę i pozdrowienia ;)

  • Like 13
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. W sobotę wieczór byłem na BSA. Twardy beton, poniżej na czerwonej dużo lodowych grud wielkości miej więcej piłeczek ping-pong. Czarna trasa to lód od samej góry do samego końca. Ludzi bardzo mało, wejście na wyciąg w zasadzie z marszu.

Obecnie w Beskidach silny wiatr 10m/s ++ W górach temperatura na lekkim minusie, w dolinach odwilż. Zachmurzenie całkowite, widoczność ok 300 do 500 metrów. Przelotny opad śniegu i deszczu ze śniegiem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...