Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 21/22


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, bublo napisał:

 

Z Borka Fałęckiego odjeżdża 214 i jedzie się nią do samego końca - przystanku Podstolice Centrum. Potem 10 minut spacerku i jest się na miejscu. Póki co z Krakowa beż samochodu dojechałem jeszcze do Wierchomli, ale trochę to trwało (pociąg do Wierchomli Wielkiej a potem lokalny bus, z powrotem kawałek jechałem autostopem). W marcu planuję wyskoczyć gdzieś na Podhale, gdy będzie mniej ludzi ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, leitner napisał:

Z Borka Fałęckiego odjeżdża 214 i jedzie się nią do samego końca - przystanku Podstolice Centrum. Potem 10 minut spacerku i jest się na miejscu. Póki co z Krakowa beż samochodu dojechałem jeszcze do Wierchomli, ale trochę to trwało (pociąg do Wierchomli Wielkiej a potem lokalny bus, z powrotem kawałek jechałem autostopem). W marcu planuję wyskoczyć gdzieś na Podhale, gdy będzie mniej ludzi ;)

Dzięki. Ponoć do Myślenic można aktualnie dojechać ich skibusem, ale jeszcze nie sprawdzone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podrzucić jak było dzisiaj w Szczyrku z tłumem na stoku? Byłem w niedziele i do 10 jeszcze było OK. Potem tragedia. Może nie tyle z kolejkami, bo te były znośne ale na wszystkich rasach po prostu masakra. Na czerwonej 1 może trochę lepiej, ze względu na większą trudność. Poza tym u Słowaków chodzi wszystko oprócz Golgoty, no i Bieńkuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małastów i Magura Małastowska.Pierwsza,niewielka stacyjka,zarządzana przez OSiR,jak wszystkie zarządzane przez urzędników,boryka się ciągle z problemami,ale na ferie małopolskie udało się je przezwyciężyć.Chodziło,co mialo chodzić,warunki dobre,parking pełny,ale bez kolejek.

3 km dalej Magura Małastowska,ludzi minimalna ilość,puste krzesła,gładki beton bez żadnych minerałów,co jest tu ewenementem.W bajkowej scenerii trasa o dł.1400 m,warto,zwłaszcza dla miłośników długich tras w stacjach vintage,mogą sobie zrobić skisafari Pilsko-Magura-Koninki,śladem stacji zapomnianych przez Boga,ludzi i Sobiesłąwa Zasadę,póki jeszcze są  zawieszone w przestrzeni między "Polska-nowe inwestycje" a "Stacje narciarskie widma"...

IMG_20220124_142529.jpg

IMG_20220124_123816.jpg

IMG_20220124_123523.jpg

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 14
  • Thanks 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sp8ebc napisał:

Może ktoś podrzucić jak było dzisiaj w Szczyrku z tłumem na stoku? Byłem w niedziele i do 10 jeszcze było OK. Potem tragedia. Może nie tyle z kolejkami, bo te były znośne ale na wszystkich rasach po prostu masakra. Na czerwonej 1 może trochę lepiej, ze względu na większą trudność. Poza tym u Słowaków chodzi wszystko oprócz Golgoty, no i Bieńkuli.

Dziś chyba było trochę lepiej niż w niedzielę. Przed 12 do gondoli nie było w ogóle kolejki a na 1 i 3ce luźno. Po 12 spory napływ ludzi z karnetami od południa i wszędzie coraz gęściej. Ok 14 duże kolejki na solisku i ogólnie dużo ludzi na trasach. Na orczyku było ok . Po 15 zjeżdżałam 3 ką na dół i było bardzo dużo ludzi. Do 12 się najeździłam później trochę zbyt tłoczno. Dziś pogoda super: słońce mrozik. Naśnieżają ostro golgotę, zaczęły już jeździc tam ratraki pewnie ruszy w następnym tygodniu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Tak czytałem, po prostu jestem zdumiony. Wiem, górka d... nie urywa, ale jednak jest. I działa.

Górka jest - jedyna w promieniu ponad 300 km - i działa przyzwoicie, jak klimat pozwoli. Były faktycznie lata, gdy takie były korki na dojeździe, że nie było szans się wbić. Ale to już przeszłość - może to też kwestia ceny (bo tanio nie jest), a może kwestia niszowości narciarstwa w tym regionie. Prawie wszyscy moi jeżdżący znajomi planują raz w roku tydzień na nartach w górach w ferie i tyle.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu ale @pawelb91 prawdopodobnie wczoraj ok 13 natknęliśmy się na siebie. Wchodząc to knajpki chciałem postawić narty tam gdzie zawsze (na brzegu płotka) a tu stoją Hedy takie jak na twojej fotce. Podeszła dziewczyna wzięła kijki a Ty narty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...