Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 21/22


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

Rzyki mi sie znudziły wiec dziś postawiłem na Praciaki.. ..;)

Rano jak to rano..

09FCF805-EB3C-4715-956D-C45A07100379_1_105_c.jpg.677d2d11c5b1e5935859094f8d3b4c82.jpg

Generalnie fajnie z tym że marznąca mżawka to nie sa moje ulubione klimaty....do 10 jazda potem nie wiedzieć skąd wypuścili tych wszystkich ludzi, 2-3 godzinki można było pojeździć w niezłych warunkach.

3AB29235-4224-412F-9403-E6B0BD8F3F21_1_105_c.jpg.c5dc39e69ef6523023e7e87865a53686.jpg

762CBDB4-8509-4EB0-B541-DFDCC8748AC2_1_105_c.jpg.076c708a2f5ecde3fd490600b3a85364.jpg

 

  • Like 10
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grimson napisał:

Elegancko. Jaki warun na CG? Byłeś na trasie E/F?

Tak oczywiście, jest załączone zdjęcie z wyciągu żmiji oraz film z łącznika tras z LuxTorpedy na żmije.

Od 9 do 10:30 korzystałem z LuxTorpedy bo były tam świetne warunki wyratrakowane oby dwie trasy, kolejka na minutę czekania No i szybki wjazd, potem posmigalem na tej zmiji i troszkę w lasach poza trasami. 
Proca nieczynna lecz dużo jej nie brakuje aby nadawała się do wyratrakowania ale czy ten wyciąg wytrzyma bo to już PRL w tamtym roku były małe problemy, linka spadała

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kolorowy napisał:

Tak oczywiście, jest załączone zdjęcie z wyciągu żmiji oraz film z łącznika tras z LuxTorpedy na żmije.

Od 9 do 10:30 korzystałem z LuxTorpedy bo były tam świetne warunki wyratrakowane oby dwie trasy, kolejka na minutę czekania No i szybki wjazd, potem posmigalem na tej zmiji i troszkę w lasach poza trasami. 
Proca nieczynna lecz dużo jej nie brakuje aby nadawała się do wyratrakowania ale czy ten wyciąg wytrzyma bo to już PRL w tamtym roku były małe problemy, linka spadała

E i eFka, to już te przy procy ;) 

Filmu nie wyświetla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIECZORNE (MOKRE) NARTY NA STOKU

— Środowy wieczór doskonale nadaje się na narty, czyż nie? — twierdziła wyobraźnia.
— Może tak, może nie — twierdziła prognoza pogody.

 

Kto miał rację?

— I jedna i druga: wyobraźnia oraz prognoza pogody — odpowiem po nartach wieczornych na Stoku. Sama jazda na nartach była świetna, warunki narciarskie były świetne, stok na Stoku okazał się doskonale przygotowany, śnieg był bardzo miękki, był nawet lekki mróz, mgły się rozstąpiły, termometr pokazywał –2 °C, ale... No właśnie: ale! Ale niemal cały czas padał deszcz, w formie co prawda mżawki, ale bardzo przykrej i dość intensywnej.

 

Więcej (link):

 

https://blogonartach.blogspot.com/2022/01/swietne-narty-i-swietne-warunki.html

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lika napisał:

E i eFka, to już te przy procy ;) 

Filmu nie wyświetla.

Zbyt bardzo niesteety nie rozuiem twojej odpowiedzi

Wyciąg Proca jest na prawo jak zjeżdzamy trasą F (wyciąg żmija) w połowie trasy F jest zjazd na wyciąg PROCA (orczyk).

Wyciąg EFKA jest wyciągiem początkowym tam gdzie są szkółki i obecnie hotel przy wyciągowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kolorowy napisał:

Zbyt bardzo niesteety nie rozuiem twojej odpowiedzi

Wyciąg Proca jest na prawo jak zjeżdzamy trasą F (wyciąg żmija) w połowie trasy F jest zjazd na wyciąg PROCA (orczyk).

Wyciąg EFKA jest wyciągiem początkowym tam gdzie są szkółki i obecnie hotel przy wyciągowy.

 

Z Procy można pojechać E i F. Ze Żmij jedzie się C i D. Natomiast D w dolnej części ścianki łączy się na chwilę z trasą E i można pojechać na Procę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kolorowy napisał:

Zbyt bardzo niesteety nie rozuiem twojej odpowiedzi

Wyciąg Proca jest na prawo jak zjeżdzamy trasą F (wyciąg żmija) w połowie trasy F jest zjazd na wyciąg PROCA (orczyk).

Wyciąg EFKA jest wyciągiem początkowym tam gdzie są szkółki i obecnie hotel przy wyciągowy.

 

Myślę że grafika lepiej zobrazuje mój bełkot:

379A17DE-67A5-4FDE-8084-F1FA5BE37043.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła, Stok:

To zdjęcie doskonale oddaje wczorajszą "dziwną" pogodę - temperatura -2° C, ale... ciągła mżawka, czasem wręcz (ciepły) deszcz. A jak (przez moment) zaczął padać śnieg, było jeszcze gorzej (gruba warstwa białego podkładu na krzesłach). Cóż... Kadra była zmęczona, mokra, ale młodzież... postanowiła wyjeździć całą postanowioną pulę: niemal 4 pełne godziny w... deszczu.

Chyba zmienię zdanie o tym pokoleniu młodzieży z umiarkowanie złego (taki stereotyp) na (na razie) umiarkowanie dobre. Nie jest tak źle, nie tylko komputery, twittery, Young Leosia i Mata im w głowie.

Zapraszamy na sobotę, już (mam nadzieję) w lepszej pogodzie.

PS. Trudna pogoda nie oznaczała trudnych warunków narciarskich, bo te... były znakomite!

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby i ludzie jeżdżący na nartach

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lika napisał:

Myślę że grafika lepiej zobrazuje mój bełkot:

379A17DE-67A5-4FDE-8084-F1FA5BE37043.png

Kiedyś był plan, aby krzesło (wówczas drugie - po "Babci") zrobić właśnie na końcu - do E i F.

Ale to było jakichś... trzech właścicieli temu.

Ale mnie dziwi, że tak rozwijająca się CzG hotelowo, nie chce się rozwinąć narciarsko. Nawet nie rozwinąć, tylko odrodzić - bo te trasy kiedyś funkcjonowały niemal co sezon.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, yoss napisał:

Oczywiście Myślenice. :D

Dzisiaj test porównawczy.

IMG_20220127_080711.jpg

IMG_20220127_081332.jpg

IMG_20220127_081602.jpg

Pytania:

1) Czy w Myślenicach (nie byłem wieki) ten stary wyciąg transportowy znad rzeki (jednoosobowe krzesło) jeszcze działa?

2) Czy da się podjechać pod krzesło czteroosobowe?

3) Czy do krzesła funkcjonują dwie trasy, czy jedna?

4) Czy do parkingu przy jednoosobowym krześle istnieje (przynajmniej teoretycznie) jakiś zjazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Kiedyś był plan, aby krzesło (wówczas drugie - po "Babci") zrobić właśnie na końcu - do E i F.

Ale to było jakichś... trzech właścicieli temu.

Ale mnie dziwi, że tak rozwijająca się CzG hotelowo, nie chce się rozwinąć narciarsko. Nawet nie rozwinąć, tylko odrodzić - bo te trasy kiedyś funkcjonowały niemal co sezon.

"Babcia" w miejsce Procy? Przecież ta dwuosobowa "kanapa" konkurowała z Puchatkiem w Szklarskiej o tytuł Złotego Żółwia Sudetów. Chyba to już lepsza Proca...

Jestem zdania że po instalacji Luxtorpedy, systemu naśnieżania na A oraz oświetlenia na B, pomysły na dalszy narciarski rozwój CG stanęły w miejscu. Teraz na topie były noclegi, Apartamenty, Perły i apres ski.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, grimson napisał:

"Babcia" w miejsce Procy? Przecież ta dwuosobowa "kanapa" konkurowała z Puchatkiem w Szklarskiej o tytuł Złotego Żółwia Sudetów. Chyba to już lepsza Proca...

Jestem zdania że po instalacji Luxtorpedy, systemu naśnieżania na A oraz oświetlenia na B, pomysły na dalszy narciarski rozwój CG stanęły w miejscu. Teraz na topie były noclegi, Apartamenty, Perły i apres ski.

 

Nie, nie zrozumiałeś. Kiedyś (ok. 15 lat temu) był taki plan, aby kolejne krzesło (obok tego starego) zrobić na miejscu tej tatrapomy na końcu (trasy E i F). Poszło to w innym kierunku: zrobiono krzesło na C i D oraz na tzw. polu narciarskim na dole. Potem wymieniono dwuosobowe krzesło na te szybkie. A E i F zostały najmniej istotnymi trasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejna analiza: Czarny Groń, Żar, Rachowiec i Zawoja:

Czarny Groń, Żar, Mały Rachowiec, Mosorny Groń.
Narciarzu, czy interesowało Cię kiedyś:
która z tych kolei w (żywieckich?) regionie między Szczyrkiem a Tatrami (Żywiec i okolice) jest najmłodsza, a która najstarsza;
która najdłuższa, a która najkrótsza;
która góra jest największa...
itp.?
 
Dane tutaj:
 
 
image.thumb.png.4f1a89d0803acb04ead40f0652e8532e.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas na relacje ze Szczyrku 

Mops znów się leni, więc relacja pisana przez jego syna. 

Rano tradycyjnie o 8.30 na bramkach do gondoli. Kolejka na jakieś 8 min stania. Na Hali trochę mgliście. Na początek trasa 1 - warunki cudowne. Pusto, równo i nie za miękko - jazda była niesamowita. Żadnego lodu czy też kamieni. Zjeżdżam 2 razy i jadę do Soliska. Na 4 pusto, bo kanapa z Soliska na Halę ruszyła dopiero około 11. Do tego przy wjeździe na 4 było oznaczenie, że trasa zamknięta. 20220127_091442.thumb.jpg.31a62e0b74e7a32754b47b5a30517689.jpg

Na 4 nikogo innego poza mną, też warunki wspaniałe. Wyjeżdżam na Pośredni. 20220127_092826.thumb.jpg.7ef172efd2d29b65a1feec8368b0f70d.jpg

Na Pośrednim mgła gęstsza niż na Hali Skrzyczeńskiej. Wąski kawałek 11 był przeratrakowany. Zjeżdżam 8, tam też dobrze. Dojeżdżam do rozwidlenia na Golgotę. Miałem jechać dalej 8, ale 11 kusi bardzo. Skusiła mnie. Zjeżdżam Golgotą. Jak na trasę zamkniętą warunki dość dobre. Miejscami bryły lodowe, nierówności oraz trochę lodu. Do zjechania. Stwierdzam, że w sumie to nie było źle i jadę Golgotą łącznie 4 razy. 20220127_094004.thumb.jpg.0a1436fea0914d2da07299f2fd72a2df.jpg

Trochę ludzi nią jeździło, niestety niektórzy jechali tam z małymi dziećmi, które nieradziły sobie z tą trasą. Nawet interwencja GOPRu się zdarzyła. W końcu rusza kanapa na Halę Skrzyczeńskią. Jadę pierwszą kanapą. Stamtąd na Zbójnicką, gdzie widoczność była beznadziejna. Ruszam na COS, bo przecież otworzyli Grzebień. Mgła do połączenia z Ondarszkiem bardzo gęsta, Mops po tym zjeździe odrazu wraca na SMR, ja zjeżdżam do orczyka i wyjeżdżam na Skrzyczne. Zjeżdżam FISem do Dolin, a na FISie warunki wspaniałe. Lodu niewiele, ludzi mało, przygotowanie trasy bardzo dobre, czego chcieć więcej? Sama góra umiarkowana, mocno twardo zaczynało być dopiero na Grzebieniu. 20220127_112334.thumb.jpg.60596f5663bd66693f75272925e66b4c.jpg

20220127_112338.thumb.jpg.3988aa9aafb2ad7f76a7850e7373b6cc.jpgDo orczyka cały czas bez kolejek. Pogoda po chwili się mocno zmienia i radość z jazdy się zwiększa. 

20220127_121116.thumb.jpg.b1a34d1e5ec907e211f87c031c43c375.jpg

Jest cudownie, postanawiam zostać na FISie na dłużej. Zjeżdżam nim jakieś 7-8 razy. Około 14 pogoda znów się zmienia - wzmaga się wiatr i gęstnieje mgła. Na trasie zaczyna wychodzić lód, a w połączeniu z ograniczoną widocznością odbiera to radość z jazdy.  Pod koniec już było tak:20220127_134558.thumb.jpg.044658b18c91f922a62b08668e9b0e95.jpg

Na 3a już w wielu miejscach wychodzi trawa. Pod gondolę zjeżdżam 1, tam całkiem dobrze, twardo ale bez lodu. 

32km zrobione, dzięki bajecznemu FISowi można powiedzieć że to naprawdę był udany dzień. 

Edytowane przez Mops
  • Like 14
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...