Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 21/22


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na Jaworzynie od 7 do 12, więc prawdopodobnie już na wszystkich trasach będę jeździć. Nie mogę się doczekać. Donosili na FB, że do weekendu wszystko otworzą, wczoraj, że nr 4 w tym tygodniu, więc już tuż tuż.
Jedynie na Rytro planuję wypad, bo nigdy jakoś nie wyszło, a z Waszych opowieści wynika, że powinienem się w niej zakochać. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wróciłem z Wisły ze Stożka. Ależ tam jest piękna zima - choinki aż sie uginają od sniegu. Sceneria bajkowa. Wczoraj trochę pokręciłem sie na skiturach, popołudniu trasowo - twardo, fajnie. Przez noc spadło trochę sniegu - na twardym równym pokładzie tak moze 10 cm puszku. Absolutnie bosko. Mimo formalnie zamkniętej trasy czarnej - tzw. esso - na własna odpowiedzialność zjechałem pare razy; jest trochę badyli jeszcze które przebijają przez śnieg, ale kamieni tak nie ma i bez straty w sprzęcie i ludziach można było spokojnie zjechać. Trasa jest nawet przejechana przez ratrak. Wraz z opadami powinno być juz całkiem dobrze i tam. Czerwona trasa bardzo dobre warunki, nartostrada w lesie tez - na dwóch zakrętach trzeba czujnie bo moze być jakiś drobny minerał. 
 

 

C3262BA0-BA62-4219-96F3-995974E61D92.jpeg

5EECF147-4920-479C-96FB-E5DB9C8A5BA1.jpeg

D893812A-3137-4B58-9252-BBC9925C3F71.jpeg

1E5D0E41-9608-492E-AF7E-2FF75CA63D2D.jpeg

CFE65B61-F795-4AB6-A8D0-A984A3DFBE76.jpeg

CFE385E5-8DF7-42CC-99E3-66A2A1652779.jpeg

  • Like 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, marcinn napisał:

Cosworth240 lubisz Ty odwracać te zdjęcia ,oj lubisz 

Specjalnie dla tych co lubią stawać na głowie 😉 - nie wiem dlaczego zdjęcia wrzucane bezpośrednio z iphone tak mają ALE zauważyłem w kilku wątkach, że nie tylko u mnie jakoś tak się układa.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cosworth240 napisał:

Specjalnie dla tych co lubią stawać na głowie 😉 - nie wiem dlaczego zdjęcia wrzucane bezpośrednio z iphone tak mają ALE zauważyłem w kilku wątkach, że nie tylko u mnie jakoś tak się układa.

potwierdzam! To znaczy jedno i... drugie! Lubię jeździć na głowie!

A tak serio, zna kto sposób na tę przypadłość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marekesz napisał:

Czy zawsze do zrobienia zdjęcia poziomego obracasz telefon w tym samym kierunku z  pozycji pionowej (zazwyczaj obraca się w lewo)? Czy czasem w lewo, czasem w prawo?

Zależy jak mi na kija wlezie - nie zwracałem uwagi. Nie miałem potrzeby. Na FB, Whats`Upa wchodzą normalnie, w galerii zdjęć na iphonie tym bardziej. Pierwszy raz z czymś takim spotkałem się tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, lika said:

Zależy jak mi na kija wlezie - nie zwracałem uwagi. Nie miałem potrzeby. Na FB, Whats`Upa wchodzą normalnie, w galerii zdjęć na iphonie tym bardziej. Pierwszy raz z czymś takim spotkałem się tutaj.

To spróbuj do następnych zdjęć na skionline obracać tylko w lewo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Cosworth240 napisał:

Specjalnie dla tych co lubią stawać na głowie 😉 - nie wiem dlaczego zdjęcia wrzucane bezpośrednio z iphone tak mają ALE zauważyłem w kilku wątkach, że nie tylko u mnie jakoś tak się układa.

Nie tylko z iPhone. Z xperii Sony tez poziome stają się pionowe lub odwrotnie. Exim to słowo klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Kamieńska, to naśnieżali, ale zarządzający ośrodkiem charakteryzują się kompletną ignorancją i indolencją. Włączają max. 4-5 armatek na raz, mając do dyspozycji też kilkadziesiąt lanc itd. Od świąt mroźnych nocy było więcej niż 10 ale cóż z tego - NIE DA SIĘ. Mając do dyspozycji własny prąd itd. :)

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Ratrak napisał:

Co do Kamieńska, to naśnieżali, ale zarządzający ośrodkiem charakteryzują się kompletną ignorancją i indolencją. Włączają max. 4-5 armatek na raz, mając do dyspozycji też kilkadziesiąt lanc itd. Od świąt mroźnych nocy było więcej niż 10 ale cóż z tego - NIE DA SIĘ. Mając do dyspozycji własny prąd itd. :)

Pytanie, czy nie maja ograniczeń typu woda, prąd, czy pompy. W Kasinie tez był zainstalowany system z bateria armat firmy TechnoAlpin, ale mieli ograniczenia prądowe i nie mogli puszczać wszystkiego na raz. Sniezyli wiec np dolne 1/3 trasy, wyłączali i puszczali wyżej itd. Ostatecznie system usprawniono i dzisiaj juz można puszczać wszystko na full gwizdek, ale moze w Bełchatowie ilość armatek nie idzie w parze z reszta… a moze rządzi tam jak sugerujesz niekompetencja… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Pilska. Pogoda dzisiaj rano była taka jak poniżej na zdjęciach :) Za to warunki raczej takie sobie. Miękko (w znaczeniu 'puchato', bo oczywiście mróz cały czas trzyma) ale przede wszystkim jeszcze mało śniegu. Ok godziny 10...11 wychodziły już na wierzch kamienie i gruz. Przed przegięciem na czerwonej trasie na Hale Szczawiny widziałem kamień wielkości pięści. Do tego przetarcia tuż powyżej Miziowej i potem trochę na starcie do zjazdu z Miziowej. Ludzi mało. Zapewne wzrost cen i orczyki odstraszają, chodź tu dobra nowina: Parking pod krzesłem jest za darmo. Dużo deskarzy, no ale na Pilsku to żadna nowość. Freeriderzy twierdzili, że w lesie jest dużo lepiej ze śniegiem i w sumie było by to zrozumiałe.

Zjazdu z Hali Szczawiny na Polane Strugi do Korbielowa odradzam. Niby się da i jest śnieg ale trzeba uważać na niespodzianki typu dziura w środku drogi, albo dużo drobnych kamieni na wierzchu.

Gdyby ktoś chciał się wybrać jutro, to donoszę, że została już wywieszona kartka, że ze względu na prognozowany bardzo silny wiatr prawdopodobnie jutro nieczynne.

J.jpg

I.jpg

H.jpg

G.jpg

F.jpg

E.jpg

D.jpg

C.jpg

B.jpg

A.jpg

Edytowane przez sp8ebc
  • Like 15
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rytro 29.01.2022

No to kilka słów o dzisiejszym Rytrze.
Warunki świetne, zmrożony sztruksik a na nim 2cm lekkiego opadu.
Po 12 godzinie zaczął wychodzić twardy podkład miejscami ale nie lód.
Ludzi mało, szkółek brak, pełen komfort na stoku.
4 godziny pojeżdżone i na koniec akurat się zachmurzyło, tak jak mówiły prognozy, koniec okna pogodowego które trwało od godzin nocnych. 

IMG_20220129_090704_HDR.thumb.jpg.114eb3361ce6576bad675eca157d18c4.jpg

IMG_20220129_091621_HDR.thumb.jpg.45c3c65cb0c0b3b83544d12341fd15e4.jpg

IMG_20220129_095145_HDR.thumb.jpg.3872839136f70204d776a603dcf023b4.jpg

PANO_20220129_110619.thumb.jpg.243dcd5812edadac2b6b039fcb4ca1c4.jpg

Natężenie ruchu po godzinie 12
IMG_20220129_120818.thumb.jpg.05d7fc929733a4df9f316086d79b6469.jpg

IMG_20220129_120756.thumb.jpg.9af4cca2796caf54ae3cf7cc6c6a5c71.jpg

IMG_20220129_121203.thumb.jpg.e8d7fabef4dff42cd464d3eb5ae0ba0c.jpg

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wizyta szkoleniowa młodzieży młodej i młodszej w Zagroniu. Warunki bardzo dobre, ratrak przejechał nawet po prawej od wyciągu choć tam śniegu ciut brakuje, widać trochę przetarć czy kamyków. Trasa w dobrej kondycji od rana do popołudnia, sporo osób uczących się, niestety jeden incydent wymagał interwencji medycznej (nie znam szczegółów). Moja młodzież zadowolona, nowy sprzęt wypróbowany, pizza "Zagroniowa" zjedzona więc wszystko pozytywnie. Rano trochę słonka, potem przyszły chmury, w drodze powrotnej spora śnieżyca na Wiślance obiecuje że warunki będą tylko lepsze :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...