Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 21/22


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

Rytro 31.01.2022

Jak na narty to dokąd? Do Rytra 😁
Warunki bardzo dobre, wichury nie wyrządziły szkód w stacji narciarskiej.
Rano śnieg miejscami trochę tępy, musiał centymetr-dwa spaść w nocy na sztruks w formie trochę klejącej. 
Po godzinie jak trochę rozjeździli wierzchnią warstwę już poślizg na całości w porządku.
Ludzi przybywało z czasem ale cały czas w bardzo w akceptowalnych ilościach.
Czasem wystarczyło poczekać na górze 30 sekund żeby jechać samemu. 

IMG_20220131_090859.thumb.jpg.16ee1f201a90cbd17519783eb1561097.jpg

IMG_20220131_091255.thumb.jpg.e55fcc9f793bb8c0db25a61e11feac2a.jpg

IMG_20220131_095813.thumb.jpg.31a968f61af092a27471018ca4ca778c.jpg

IMG_20220131_095817.thumb.jpg.9f540478809384f19c9678f2651579ca.jpg

IMG_20220131_105650.thumb.jpg.2d7a2a39fd0b868668eb871aa9b683ae.jpg

Przed 12 godziną
IMG_20220131_114424.thumb.jpg.ac4a22c2af33044435754c33ebfdda13.jpg

IMG_20220131_130657_HDR.thumb.jpg.3fc2e700a7eb90931df9c3113df474a4.jpg

IMG_20220131_131639.thumb.jpg.bbe2edace3c41cd5577fa6094d261055.jpg

Na najbliższy czas to koniec ryterskich relacji bo w planach szusowanie w większych górach. 
Niech zima trzyma, Rytro ponownie w planach pod koniec lutego. 

  • Like 18
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jusik2002 napisał:

A że tak zapytam skoro takie oburzenie. Kto niby jak nie Sasin zarządza PKL ,?? Oczywiście, że Solina będzie sukcesem bo tam nic nie ma.... Dla PKL Narciarz się nie liczy...

https://www.pkl.pl/zarzad-pkl.html

Tu masz ludzi, którzy odpowiadają za PKL. Ty myślisz, że jeden człowiek (taki czy owaki) rządzi wszystkimi przedsiębiorstwami państwowymi ? Lodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obaw o infrastrukturę narciarską, to one są i obecne u mnie, ale wynikają z czystego rachunku zysków i strat. Taka inwestycja jak nad Soliną będzie zarabiać cały rok, a wiadomo jak jest z kosztownymi inwestycjami ściśle narciarskimi, które zarabiają przez 3 m-ce, a czasem nawet i tyle nie. Jednak mam nadzieję, że zysk wypracowywany nad taką Soliną będzie od czasu do czasu transferowany w inwestycje narciarskie w Krynicy, Szczawnicy, na Kasprowm, Zawoi i gdziekolwiek Oni mają swoje ośrodki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Krakus81 napisał:

https://www.pkl.pl/zarzad-pkl.html

Tu masz ludzi, którzy odpowiadają za PKL. Ty myślisz, że jeden człowiek (taki czy owaki) rządzi wszystkimi przedsiębiorstwami państwowymi ? Lodu. 

A pokażesz mi KRS w którym jest Sasin??? Tak dokładnie myślę, jak Sasin powie dac 70 baniek (koperta) tak będzie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jusik2002 napisał:

Ty tam mieszkasz że, tak katujesz to 700 metrów  ?? Podziwiam mocno....

Mam bardzo blisko (od domu wakacyjnego, w którym obecnie mieszkam), mogę łączyć pracę zawodową (zdalną) z jazdą na nartach, moje dzieci są zadowolone. Szanuję to co dostaję, a karnety sezonowe dostałem od nich w gratisie (każdy kto kupił sezonówki 2020/21 miał przedłużoną ich ważność do końca sezonu 2021/22), co nie często się zdarza. W sezonie spędzam na nartach 40-60 dni. Gdybym miał kupić karnet na każdy dzień jazdy dla 4 osobowej rodziny, byłoby mnie stać na 1-2 wyjazdy w sezonie, a tak mogę jeździć dużo więcej. Życie to kwestia wyborów. Czy stok jest nudny ? Dla mnie każdy zjazd potrafi być inny, mogę być w tym samym miejscu, a jeździć zupełnie inaczej. Kwestia pozytywnego nastawienia, a ja je w stosunku do nart, zawsze odnajduję.

Po południu była zmiana dyscypliny sportowej. Tym razem łyżwy w Muszynie, lodowisko na wyłączność. 

IMG-20220131-125616-293653.jpg

  • Like 15
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, moruniek napisał:

Mam bardzo blisko (od domu wakacyjnego, w którym obecnie mieszkam), mogę łączyć pracę zawodową (zdalną) z jazdą na nartach, moje dzieci są zadowolone. Szanuję to co dostaję, a karnety sezonowe dostałem od nich w gratisie (każdy kto kupił sezonówki 2020/21 miał przedłużoną ich ważność do końca sezonu 2021/22), co nie często się zdarza. W sezonie spędzam na nartach 40-60 dni. Gdybym miał kupić karnet na każdy dzień jazdy dla 4 osobowej rodziny, byłoby mnie stać na 1-2 wyjazdy w sezonie, a tak mogę jeździć dużo więcej. Życie to kwestia wyborów. Czy stok jest nudny ? Dla mnie każdy zjazd potrafi być inny, mogę być w tym samym miejscu, a jeździć zupełnie inaczej. Kwestia pozytywnego nastawienia, a ja je w stosunku do nart, zawsze odnajduję.

Po południu była zmiana dyscypliny sportowej. Tym razem łyżwy w Muszynie, lodowisko na wyłączność. 

IMG-20220131-125616-293653.jpg

Szacuneczek  😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jusik2002 napisał:

A pokażesz mi KRS w którym jest Sasin??? Tak dokładnie myślę, jak Sasin powie dac 70 baniek (koperta) tak będzie... 

nie znajdziesz, bo On nie rządzi tymi firmami. Gdyby taki ktoś (mówię w sensie stanowiska, a nie osoby) miał czymkolwiek rządzić, to by nic nie było. Tacy polityczny namiestnicy są po to, by udawać że coś robią i zgarniać kasę lub przywileje. Tak były ze słynnym Staszkiem z PSL, który chciał się sprawdzić w biznesie (państwowym, a nie swoim prywatnym), tak było z Gradem, tak samo jest z Sasinem i tak samo niestety będzie z każdym kolejnym ...... tu sobie wpisz co chcesz. Bo to ten system taki jest...do polityki idą ludzie mierni, bierni, ale wierni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, moruniek napisał:

Mam bardzo blisko (od domu wakacyjnego, w którym obecnie mieszkam), mogę łączyć pracę zawodową (zdalną) z jazdą na nartach, moje dzieci są zadowolone. Szanuję to co dostaję, a karnety sezonowe dostałem od nich w gratisie (każdy kto kupił sezonówki 2020/21 miał przedłużoną ich ważność do końca sezonu 2021/22), co nie często się zdarza. W sezonie spędzam na nartach 40-60 dni. Gdybym miał kupić karnet na każdy dzień jazdy dla 4 osobowej rodziny, byłoby mnie stać na 1-2 wyjazdy w sezonie, a tak mogę jeździć dużo więcej. Życie to kwestia wyborów. Czy stok jest nudny ? Dla mnie każdy zjazd potrafi być inny, mogę być w tym samym miejscu, a jeździć zupełnie inaczej. Kwestia pozytywnego nastawienia, a ja je w stosunku do nart, zawsze odnajduję.

Po południu była zmiana dyscypliny sportowej. Tym razem łyżwy w Muszynie, lodowisko na wyłączność. 

IMG-20220131-125616-293653.jpg

A propos, to do kiedy jesteś? Miałem w weekend przyjechać, ale w sobotę po imprezie byłem "zawiany" a w niedzielę wiało i nie wiedziałem czy jechać czy też nie, w końcu rodzina zdecydowała że odpuszczamy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marekbtl napisał:

A propos, to do kiedy jesteś? Miałem w weekend przyjechać, ale w sobotę po imprezie byłem "zawiany" a w niedzielę wiało i nie wiedziałem czy jechać czy też nie, w końcu rodzina zdecydowała że odpuszczamy.

pozdrawiam

Do 13 lutego. Tym razem jestem z dziećmi i żoną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jusik2002 napisał:

A pokażesz mi KRS w którym jest Sasin??? Tak dokładnie myślę, jak Sasin powie dac 70 baniek (koperta) tak będzie... 

 

12 minut temu, Krakus81 napisał:

Tacy polityczny namiestnicy są po to, by udawać że coś robią i zgarniać kasę lub przywileje.

Panowie znajdźcie jakiś inny wątek do śmiecenia ..może w "śmiesznych" (czy strasznych) czy może załóżcie jakiś inny - ten powinien pozostać "czysty" jak śnieg o którym jest....nieskalany tym politycznym błotem w którym żyjemy

Edytowane przez Lexi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawelb91 napisał:

Na najbliższy czas to koniec ryterskich relacji bo w planach szusowanie w większych górach. 
Niech zima trzyma, Rytro ponownie w planach pod koniec lutego.

Szkoda... właśnie zarezerwowałem domek przy górnej stacji Rytra 6-7.02, więc niedziela i poniedziałek jazda w Rytrze, a od wtorku Jaworzyna.

Jak wygląda u nich ratrakowanie wieczorne. Z tego co mówią to godzinna przerwa 16-17 . Główną trasę przygotowują? Raczej trzeba się spodziewać, że miękko będzie nawet przy mroźnym wieczorze?

Edytowane przez wielofish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krakus81 napisał:

Co do obaw o infrastrukturę narciarską, to one są i obecne u mnie, ale wynikają z czystego rachunku zysków i strat. Taka inwestycja jak nad Soliną będzie zarabiać cały rok, a wiadomo jak jest z kosztownymi inwestycjami ściśle narciarskimi, które zarabiają przez 3 m-ce, a czasem nawet i tyle nie. Jednak mam nadzieję, że zysk wypracowywany nad taką Soliną będzie od czasu do czasu transferowany w inwestycje narciarskie w Krynicy, Szczawnicy, na Kasprowm, Zawoi i gdziekolwiek Oni mają swoje ośrodki. 

 Takie ładne spojrzenie na temat,

a Wy tylko w dziub...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wielofish napisał:

Szkoda... właśnie zarezerwowałem domek przy górnej stacji Rytra 6-7.02, więc niedziela i poniedziałek jazda w Rytrze, a od wtorku Jaworzyna.

Jak wygląda u nich ratrakowanie wieczorne. Z tego co mówią to godzinna przerwa 16-17 . Główną trasę przygotowują? Raczej trzeba się spodziewać, że miękko będzie nawet przy mroźnym wieczorze?

Ajjj, no to może przy następnej okazji pojeździmy. 

Tak ratrakują w godzinę, zależy od warunków jak szeroko robią, ale w tym sezonie zazwyczaj całość, jadą na dwa ratraki, przy mrozie może być twardo, bo podłoże jest mocno twarde, najwyżej wierzch będzie miękki. Nie byłem w tym sezonie na wieczornym. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak luty to na narty. Rano duża śnieżyca, na stoku pustki. Warunki bajka, na twardy podkład spadło 5 cm świeżego. Ten sam stok co wczoraj, a warunki całkiem inne.

IMG-20220201-080338.jpg

Tak to wyglądało.

IMG-20220201-081140.jpg

Tu bawi się moje dziecko. Ćwiczy jazdę na jednej narcie.

IMG-20220201-092721.jpg

I tu też.

IMG-20220201-092724.jpg

Czego brakowało do szczęścia ? Słońca. Zaczęło się przecierać.

IMG-20220201-092408.jpg

Za chwilę tak.IMG-20220201-093738.jpg Zrobiło się widokowo.

IMG-20220201-093621.jpg

Poprawił się kontrast.

IMG-20220201-093741.jpg

Dziś pojeździłem chwilę dłużej, bo było pusto. Teraz już wzywają obowiązki zawodowe. Zdjęcie robione już po 11:00.

IMG-20220201-110609.jpg

 

  • Like 12
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Witam 

w związku z tym że to co nie objeżdzone na Dolnym Śląsku nadal nie ruszyło (Lolobrygida w Szklarskiej, Proca w CG, Dzikowiec od samej góry) wybór znowu padł na dawne rodzinne strony. Od ostatniej wizyty w Szczyrku  w zeszłym tygodniu przybyło sporo świeżego śniegu🙂 Dzisiaj temperatura z rana.   ok-5, całkowicie bezwietrznie, trasy przygotowane bardzo dobrze. Po 12.00 jak kończyłem temperatura spadła do ok 0, było już trochę miękkawo, ale nadal bardzo przyjemnie. Golgota oficjalnie zamknięta, ale wygląda bardzo dobrze, nie wiem czemu jej jeszcze nie otwierają. Może jutro? Bo w ciągu dnia nadal prószylo śniegiem.

 

Jutro startuje Golgota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...