Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 21/22


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, yoss napisał:

Do Myślenic ~40 km i 40 minut.

Dzisiaj chyba też skoczę do Myślenic na wieczorną. 

A co odległości z domu. Do Myślenic tak samo jak yoss. Szklana Góra 35 km. Kasina 47 km. Ale poza Myślenicami na szybki wypad najbardziej lubię Czarny Groń 70 km.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, yoss napisał:

Nie ma się czym chwalić :D

Jest. On jest w stanie po pracy wsiąść w auto i pojechać na wieczorną i to jeszcze nie najkrótszą drogą, ale przez góry, prawdziwy pasjonat, nie jak wy lokalesi prawie, panowie.

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcinn napisał:

Brakuje Jaworzyny, Henryka, Areny, drugiego ośrodka w Tyliczu, a (tu się rozmarzyłem) i też Wierchomli i Szczawnika.

Zobacz Zieleniec: Największy w Polsce ośrodek narciarski - Zieleniec SKI Arena

lub Wiślański Skipass: https://wislanskiskipass.pl (też bez Pingwina)

 

Ale:

Niemniej narciarze sobie z tym radzą, wybierając 1 ośrodek w Krynicy na 1 dzień lub 1 wieczór. Cóż, jest jak jest. Niektórzy nawet mówią, że dobrze, bo np. na Słotwinach (nie Arena) nie ma kolejek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Czytam i NIE WIERZĘ!!!

Coś tam im pstryknęło w tym sezonie w głowie??? Gdzie są kamienie, gdzie pozamykane trasy??? Gdzie traktowanie klienta z buta???

Nie jestem przyzwyczajony...

 

Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu i tekst „3.02.2022 Czwartek ze słońcem, piątekz BieńkulÄ! Dzień zaczął się pochmurnie ale upływem czasu abierał rumieńców. Do tego stopnia, że Å›migaliÅmy W bajecznym słońcu przy błękicie nieba. Jeśli dodać do tego ogrom śniegu mnogość otwartych tras nie można się nudzić W Szczyrku. Jutro kontynuujemy zabawę mamy wiadomość, która pewnością was ucieszy. Odpalamy Bieńkulę™ już 8:30, ugóry będzie czekała mała @ispodrijanka_Dozobaczenia iespodzianka...Dozo dla pierwszych chętnych ZBÓJNICKAK 1.02.2022 w ÅrodÄ startujemy na Golgocie”

Trzeba zachęcać narciarzy do odwiedzania stoków.  Otwierając wiecznie zamknięte trasy, dbając o jakość pokrywy śnieżnej, itp.

Z powodu postępującej biedy w Polsce [polski nieład, inflacja] będzie coraz mniejsza frekwencja na stokach. Niska frekwencja = niskie wpływy z karnetów.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grimson napisał:

Mam do Szklarskiej Poręby 230km, do Czarnej Góry i Zieleńca po 220km. 2,5 godz w aucie jak nic 😀

Ja mam wszędzie w góry ponad 400 km i minimum 4,5 godziny. Za krótka smycz ...

Niestety nawet na lokalnym, nizinnym orczyku nie da rady pojeździć, bo zima skończyła się niespełna dwa tygodnie temu.

Edytowane przez tanova
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Greg napisał:

Zdecydowanie Soszów.

A jeszcze zapytam o stację stok, jak tam to wygląda w weekendy? Okazało sie, że na ten moment szukam czegoś w wiśle na wiślańskim skipasie i koniecznie z knajpą/karczmą na dole :) Niestety w Wiślę zazwyczaj jest knapja dopiero po wyjeździe kolejką. Zdaje się właśnie, że tylko stacja stok spełnia to wymaganie, tylko zastanawiam się czy trzeba się nastawiać na duże kolejki w weekend, dzisiaj z tego co patrzę jest dosyć luźno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Przemekc1 napisał:

A jeszcze zapytam o stację stok, jak tam to wygląda w weekendy? Okazało sie, że na ten moment szukam czegoś w wiśle na wiślańskim skipasie i koniecznie z knajpą/karczmą na dole :) Niestety w Wiślę zazwyczaj jest knapja dopiero po wyjeździe kolejką. Zdaje się właśnie, że tylko stacja stok spełnia to wymaganie, tylko zastanawiam się czy trzeba się nastawiać na duże kolejki w weekend, dzisiaj z tego co patrzę jest dosyć luźno.

Od 8 do 9.30 spokojnie pojeździsz. Potem zjeżdżają się "feriowicze"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Przemekc1 napisał:

A jeszcze zapytam o stację stok, jak tam to wygląda w weekendy?

Soszów ma dość trudny dojazd (po opadzie) i to powoduje, że ludzie wolą podjechać "na płasko" pod Stok, czy inne Nowe Osady.

W budynku dolnej stacji jest bar.  Do posiedzenia ciekawsza jest Lepiarzówka, która jest po sąsiedzku z górnym orczykiem.

Atutem jest to, że jadąc na Stok, czy Soszów można uniknąć korka w centrum Wisły i zacząć wcześniej ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grimson napisał:

Ej panowie przestańcie mnie z rana denerwować @marcinn @moruniek @yoss

Człowiek grzecznie pracuje z rana a tu skacze ciśnienie w górę. Ile macie z domów km do wyciągów narciarskich?

Haha - a ja bardzo lubię te ich wiadomości, bo co prawda zza ekranów komputera, ale mam garść codziennych newsów co tam na Czantorii, na Słotwinach i w Myślenicach.

Myślenice miałem nadzieję, zaliczyć jutro rano, ale córka jest od rana w Sieprawiu, a tam mimo wszystko trochę za skromna górka, żeby mi się chciało narty zabierać, choć dla dzieciaków jest to super miejsce. Natomiast wczoraj wieczorem w Myślenicach parking był dość dobity - aż Panowie musieli ruchem kierować trochę i mimo, że na stoku tragedii z ilością ludzi nie było, to np. w porównaniu z takim wtorkowym wieczorem było sporo więcej osób. Mimo to niezmiennie polecam Myślenice w stanie obecnym - naprawdę fajne warunki.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Słotwiny Arena i Słotwiny Tabaszewski (zwany też "U Ryby"). 

Odnośnie tych pierwszych, na Słotwince pojawiły się nowe hopki, kolejne fajne urozmaicenie jazdy (mają przy okazji magazyn śniegu).

 IMG-20220204-094654.jpg

Widokowo.

IMG-20220204-081013.jpg

Stok przygotowany perfekcyjnie, twardo, równo. 

IMG-20220204-084323.jpg

Dziś duża frekwencja, tak już od 10:30.

IMG-20220204-110841.jpg

Szybka przeprawa obok - Tabaszewski.

IMG-20220204-104803.jpg

Sam stok to szerokie boisko, z garbami. Dla mnie Arena ciekawsza, więcej wariantów tras. Śnieg strasznie miękki, taki raczej wiosenny, potwornie wolny. Diametralnie odmienne warunki od tych na Arenie. Ludzi jednak do wyciągów zdecydowanie mniej, orczyki robią robotę. 

IMG-20220204-104946.jpg

Na soku ilość ludzi umiarkowana.

IMG-20220204-105315.jpg

Równo i miękko.

IMG-20220204-105318.jpg

I tak.

IMG-20220204-105534.jpg

Za to na dole tak.

IMG-20220204-105537.jpg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój syn na nartach. Ma 11 lat. Film z jego przejazdu w Krynicy na Arenie, bez retuszu, 1000 powtórzeń, ustawień i poprawek, ot taki zwykły przejazd. Kamerzysta fatalny, wiem, wiem (ja to kręciłem). Maciek sporo jeździł, z kilkoma osobami z KN, Skiforum i Skionline (za co bardzo dziękuję  @kordiankw @mig12345@yoss@Mikoski @andy-w@marcinn @johnny_narciarz @Bubol @Marek Ogorzałek@FerraEnzo   i wielu innym, których zapomniałem wymienić, za co oczywiście przepraszam), podpatrując i starając się ich naśladować. 

 

https://www.youtube....h?v=J4IofmDRB6A

  • Like 6
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...