Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 21/22


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, moruniek napisał:

Słotwiny Arena jakby ktoś jeszcze "nie wiedział" gdzie jeżdżę. Stok przygotowany bardzo dobrze, niestety na początku jazdy wieczornej 3.6 stopnia na plusie, jak schodziłem już 1.8 stopnia. Śnieg zmienił się w cukier. Zeszła też masa śniegu od wczoraj. Na stoku masa dziwnych osób, cześć się uczy, części wydaje się, że potrafią jeździć, część mocno trącona alkoholem i nie tylko. 

 Stoki przygotowane. IMG-20220209-175842.jpg

Jaworzyna widoczna ze Słotwin.

IMG-20220209-185258.jpg

A oto i Słotwiny z innej (nocnej) perspektywy.

IMG-20220209-191740.jpg

Uciekam na trasę "Dookoła Świata", to strzał w dziesiątkę, pusto, śnieg lekko przemrożony. Wyśmienicie. Jazda na kontraście od śniegu. Dużo lepsza widoczność, niż na zdjęciu.

IMG-20220209-182850.jpg

Tak trzyma się stok, po całodziennej jeździe, podkład został przygotowany bardzo dobrze.

IMG-20220209-184311.jpg

A tu miły Pan wyratrakował mi kawałek stoku.

IMG-20220209-191851.jpg

Jaki on miły. Bardzo dziękuję. 

IMG-20220209-191857.jpg

 

 

Ci po alko pewnie zaliczają spektakularne kraksy. Jest na co popatrzeć 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, moruniek napisał:

Słotwiny Arena jakby ktoś jeszcze "nie wiedział" gdzie jeżdżę. Stok przygotowany bardzo dobrze, niestety na początku jazdy wieczornej 3.6 stopnia na plusie, jak schodziłem już 1.8 stopnia. Śnieg zmienił się w cukier. Zeszła też masa śniegu od wczoraj. Na stoku masa dziwnych osób, cześć się uczy, części wydaje się, że potrafią jeździć, część mocno trącona alkoholem i nie tylko. 

 Stoki przygotowane. IMG-20220209-175842.jpg

Jaworzyna widoczna ze Słotwin.

IMG-20220209-185258.jpg

A oto i Słotwiny z innej (nocnej) perspektywy.

IMG-20220209-191740.jpg

Uciekam na trasę "Dookoła Świata", to strzał w dziesiątkę, pusto, śnieg lekko przemrożony. Wyśmienicie. Jazda na kontraście od śniegu. Dużo lepsza widoczność, niż na zdjęciu.

IMG-20220209-182850.jpg

Tak trzyma się stok, po całodziennej jeździe, podkład został przygotowany bardzo dobrze.

IMG-20220209-184311.jpg

A tu miły Pan wyratrakował mi kawałek stoku.

IMG-20220209-191851.jpg

Jaki on miły. Bardzo dziękuję. 

IMG-20220209-191857.jpg

 

 

Całe szczęście,że to już koniec ferii warszawskich,od poniedziałku zaczyna Podkarpacie,ideowo jesteśmy bastionem ciemnogrodu,ale w kwestii savoir-vivre nie powinno być gorzej .Przyszły tydzień będzie lepszy w sferze behawioralnej...

  • Like 4
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, lski@interia.pl napisał:

Całe szczęście,że to już koniec ferii warszawskich,od poniedziałku zaczyna Podkarpacie,ideowo jesteśmy bastionem ciemnogrodu,ale w kwestii savoir-vivre nie powinno być gorzej .Przyszły tydzień będzie lepszy w sferze behawioralnej...

Ja pier... to ferie mają dzieci czy rodzice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lika napisał:

Ja pier... to ferie mają dzieci czy rodzice?

Dzieci zwykle jeżdżą z rodzicami, ja bym nie demonizował tego, co pisze Iski@interia.pl, niemniej o pewnej specyfice ferii warszawskich (ludzie wyrwani ze swych korpobiur i z pustyni krajobrazowej na tydzień w góry dostają, hmmm, lekkiej narkozy, chcą nagle zrobić wszystko i mają na to pieniądze) też kiedyś pisałem, choć może nie tak ostro.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem chwile w Myślenicach skitourowo. Córka jeździła z klubem w tym czasie. Temperatura coś 5-8 stopni na plus choć różnica była zależnie od czasu i wysokości. W powietrzu sporo wilgoci. Mimo temperatury i wilgotności było zadziwiająco OK. Moze kwestia niewielkiej frekwencji i faktu, ze nie było rozjeżdżone. Trasa główna szeroka, choć nieco ograniczona przez gigant ustawiony przez klub sport szok, za to druga traska kompletnie pusta i z bardzo dobrymi warunkami. Zobaczymy co będzie dalej - prognozy nie zapowiadają przymrozków. W każdym razie - póki co Myślenice jeszcze sie jako tako trzymają. 
 

To jeszcze tradycyjna fotka do góry nogami 😀:

854C9E54-750D-4D38-87D7-F3AE39721A12.jpeg

  • Like 8
  • Thanks 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tanova napisał:

Cyknąłeś w trakcie robienia salta?

Mam pewną teorię na temat tych zdjęć - jako osoba leworęczna - być może w trakcie robienia zdjęć trzymam telefon inaczej niż osoby praworęczne i stąd przy zdjęcia horyzontalnych tak to wychodzi; inne aplikacje nie mają z tym problemu, tzn. obracają zdjęcia automatycznie, tak że jest dobrze, ale najwyraźniej "nasze" forum ma z tym problem. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Cosworth240 napisał:

Mam pewną teorię na temat tych zdjęć - jako osoba leworęczna - być może w trakcie robienia zdjęć trzymam telefon inaczej niż osoby praworęczne i stąd przy zdjęcia horyzontalnych tak to wychodzi; inne aplikacje nie mają z tym problemu, tzn. obracają zdjęcia automatycznie, tak że jest dobrze, ale najwyraźniej "nasze" forum ma z tym problem. 

Wykraczasz poza algorytm 😉.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano beton, stok wyratrakowany wieczorem, wczoraj nasiąknięty wodą, zamarzł. Rano dość mocny i zimny wiatr, potęgował efekt. Trzymało do 9:30, później od 11:00 już cukier. Jazda w zmiennych, momentami trudnych warunkach, sporo osób sobie nie radziło.

Dziś jakby ktoś nie widział gdzie byłem.

IMG-20220210-085617.jpg

Rano beton.

IMG-20220210-080506.jpg

Od przedwczoraj zeszło sporo śniegu, co widać po terenie dookoła. 

IMG-20220210-092108.jpg

Obozy feryjne urządzały sobie zabawy na stoku.

IMG-20220210-102046.jpg

I tak.

IMG-20220210-104732.jpg

Było widokowo.

IMG-20220210-084752.jpg

Zlikwidowano taśmy prowadzące do poszczególnych bramek, nie ma wydzielonych korytarzy (od razu są przepychanki).

IMG-20220210-081211.jpg

Na Słotwince pusto.

IMG-20220210-095729.jpg

Jak schodziłem, o 11:30 już tak.

IMG-20220210-113151.jpg

 

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felieton narciarski. Co się dziś opłaca?

AVvXsEjcrAB-oqr6WNZ6HwjiCLbWxtNy8rJOhUx7tF5oNgkAhxCqWkMBxOH3InQufqvNiZfKPr-13YUphp37zPsf42q4LC8pSzarf-53_duUvn00GMcGRBnT2acFf3W2lparjvQehyKpIFpYcWsRWqFCRbxEO_9yNzqE-TABiD8iWRNzYt4gRlf0N8hkEV3x=w400-h260
— Ludwiku Dornie i psie Sabo! Nie idźcie tą drogą!
 

 W Zieleńcu powstaje praktycznie między trasami i wyciągami wielki aparthotel.

— Ludwiku Dornie i psie Sabo! Nie idźcie tą drogą! — zakrzyknie niejeden ze starych wyjadaczy narciarstwa. Problem w tym, że byłoby to wołanie na puszczy. 

Zieleniec idzie drogą Czarnej Góry. Tamże kiedyś wymyślono projekt pn. Austria w Polsce, który się na tyle nie udał, że poprzedni właściciele nie udźwignęli biznesu. Projekt Austrii w Polsce miał ukierunkowanie na narciarstwo: sześć pięknych, długich i szerokich tras. Projekt legł na słabych zimach, słabej frekwencji i braku apress-ski do zarabiania. 

 

 

Dalej LINK: https://blogonartach.blogspot.com/2022/02/felieton-narciarski-czy-to-wasciwa.html

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, moruniek napisał:

Rano beton, stok wyratrakowany wieczorem, wczoraj nasiąknięty wodą, zamarzł. Rano dość mocny i zimny wiatr, potęgował efekt. Trzymało do 9:30, później od 11:00 już cukier. Jazda w zmiennych, momentami trudnych warunkach, sporo osób sobie nie radziło.

Dziś jakby ktoś nie widział gdzie byłem.

IMG-20220210-085617.jpg

Rano beton.

IMG-20220210-080506.jpg

Od przedwczoraj zeszło sporo śniegu, co widać po terenie dookoła. 

IMG-20220210-092108.jpg

Obozy feryjne urządzały sobie zabawy na stoku.

IMG-20220210-102046.jpg

I tak.

IMG-20220210-104732.jpg

Było widokowo.

IMG-20220210-084752.jpg

Zlikwidowano taśmy prowadzące do poszczególnych bramek, nie ma wydzielonych korytarzy (od razu są przepychanki).

IMG-20220210-081211.jpg

Na Słotwince pusto.

IMG-20220210-095729.jpg

Jak schodziłem, o 11:30 już tak.

IMG-20220210-113151.jpg

 

To kolejka na 5 min., problem w tym, że ta góra liczy może 700 m długości. Mają więc kolejkę do pagórka. Cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Felieton narciarski. Co się dziś opłaca?

AVvXsEjcrAB-oqr6WNZ6HwjiCLbWxtNy8rJOhUx7tF5oNgkAhxCqWkMBxOH3InQufqvNiZfKPr-13YUphp37zPsf42q4LC8pSzarf-53_duUvn00GMcGRBnT2acFf3W2lparjvQehyKpIFpYcWsRWqFCRbxEO_9yNzqE-TABiD8iWRNzYt4gRlf0N8hkEV3x=w400-h260
— Ludwiku Dornie i psie Sabo! Nie idźcie tą drogą!
 

 W Zieleńcu powstaje praktycznie między trasami i wyciągami wielki aparthotel.

— Ludwiku Dornie i psie Sabo! Nie idźcie tą drogą! — zakrzyknie niejeden ze starych wyjadaczy narciarstwa. Problem w tym, że byłoby to wołanie na puszczy. 

Zieleniec idzie drogą Czarnej Góry. Tamże kiedyś wymyślono projekt pn. Austria w Polsce, który się na tyle nie udał, że poprzedni właściciele nie udźwignęli biznesu. Projekt Austrii w Polsce miał ukierunkowanie na narciarstwo: sześć pięknych, długich i szerokich tras. Projekt legł na słabych zimach, słabej frekwencji i braku apress-ski do zarabiania. 

 

 

Dalej LINK: https://blogonartach.blogspot.com/2022/02/felieton-narciarski-czy-to-wasciwa.html

 

Artykuł ciekawy, ale trochę tendencyjny. Ja np. najbardziej lubię czerwone i czarne trasy, ale po nartach lubię wykapac się w basenie. Do tego wolę wyżywienie w hotelu, niż stołowanie się na mieście. Co wiecej szybki wygodny wyciąg to też duży plus, oczywiście orczykiem też nie pogardzę, ale wolę takie szybkie wyprzegane. No i oswietlenie jest konieczne, ale na trasach koło miasta, gdy wyskoczę np. do Myślenic na nocna jazdę. W ferie korzystam z wyciągów w dzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Hextor napisał:

Artykuł ciekawy, ale trochę tendencyjny. Ja np. najbardziej lubię czerwone i czarne trasy, ale po nartach lubię wykapac się w basenie. Do tego wolę wyżywienie w hotelu, niż stołowanie się na mieście. Co wiecej szybki wygodny wyciąg to też duży plus, oczywiście orczykiem też nie pogardzę, ale wolę takie szybkie wyprzegane. No i oswietlenie jest konieczne, ale na trasach koło miasta, gdy wyskoczę np. do Myślenic na nocna jazdę. W ferie korzystam z wyciągów w dzień. 

Każdy artykuł jest tendencyjny, bo zawiera zdanie własne autora, jego emocje, jego wrażenia. Teksty kompletnie nietendencyjne, typu byłem w A lub B i wróciłem są nie do czytania.

A serio? TEŻ LUBIĘ! Artykuł został zestawiony na zasadzie kontrastu: miłośnik gór contra klient komercyjny. Prawda jest taka, że niemal KAŻDY z nas chętnie pójdzie po nartach do tego SPA.

Natomiast problemem realnym jest zaniechanie inwestycji w trudniejsze trasy. Może to się zmieni, ale trzeba paru lat. Widząc ten tłum na nartach bez kijków (to jakaś nasza narodowa moda?) ledwie trzymający się na nogach, ale pędzący niebieskimi trasami, nie wiem. Brak nie tylko umiejętności, ale przede wszystkim wiedzy o regułach na stoku. I brak chęci doskonalenia.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...