Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 21/22


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj również kamerkowym podglądaczem walentynkowym jestem. I złapałem taką perełkę. Niech mi ktoś powie jaki jest sens takiego narciarstwa? Nigdy tego nie ogarnę. Bo to nie jest tak, że ludzie tam jadą, raz się nabiorą i nie wracają. Tylko w dużej części jeżdżą tam co roku i robią coś takiego. 

1901921669_2022-02-14(3).thumb.png.130e99acdcea5900926598a6c870f8cd.png

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tresor napisał:

Ja dzisiaj również kamerkowym podglądaczem walentynkowym jestem. I złapałem taką perełkę. Niech mi ktoś powie jaki jest sens takiego narciarstwa? Nigdy tego nie ogarnę. Bo to nie jest tak, że ludzie tam jadą, raz się nabiorą i nie wracają. Tylko w dużej części jeżdżą tam co roku i robią coś takiego. 

1901921669_2022-02-14(3).thumb.png.130e99acdcea5900926598a6c870f8cd.png

A ja powiem inaczej. To zdjęcie wybitnie pokazuje jak w Polsce brakuje poważnych i dużych ośrodków narciarskich w stylu dużych resortów alpejskich. Tylko Białka i SMR próbują gonić alpejskie ośrodki, a reszta to lipa pod każdym względem.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ski89 napisał:

A ja powiem inaczej. To zdjęcie wybitnie pokazuje jak w Polsce brakuje poważnych i dużych ośrodków narciarskich w stylu dużych resortów alpejskich. Tylko Białka i SMR próbują gonić alpejskie ośrodki, a reszta to lipa pod każdym względem.

Jedynie w mniejszych stacjach w Polsce jest sens jeździć i faktycznie pojeździć. 

  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pawelb91 napisał:

Jedynie w mniejszych stacjach w Polsce jest sens jeździć i faktycznie pojeździć. 

Niekoniecznie, jak masz opanowany duży ośrodek i odpowiednio opracowaną taktykę też pojeździsz. W tej samej Białce, na FIS I i II tłoku nie uwidzisz i to w tych samych godzinach co zostało wykonane to zdjęcie. Tam po prostu trzeba być na otwarcie, przejechać cały ośrodek od jednej w drugą stronę i z drugiej strony z powrotem. Potem FIS-y. Wyjedziesz wyjeżdżony. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pawelb91 napisał:

Jedynie w mniejszych stacjach w Polsce jest sens jeździć i faktycznie pojeździć. 

Nie potrafię się wyjeździć na jednej trasie/wyciągu. Preferuje mieć urozmaicenie w postaci 6-7 tras na cały dzień jazdy. Spędzam na stoku po 7h dziennie. O tym, że się wyjeździłem to mogę powiedzieć po pobycie w ośrodku Arosa/Lenzerheide na 220km tras. Jeśli chce się wyjeździć w Polsce to tylko Białka i Szczyrk przed sezonem w grudniu i po sezonie w marcu. Styczeń-Luty to tylko Szpindlerowy Młyn/Chopok tutaj bliżej lub Alpy.

Ośrodki typu Skolnity, Czantoria, Czarna Góra czy Świeradów mnie nie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie doszedłem do podobnego wniosku jak @ski89. Na dzisiaj mam już powyżej uszu naszych rodzimych ośrodków, ciągłych tłumów, problemów w parkowaniem itp. itd. To prawda, że w mniejszych stacjach można czasem trafić na pustki i dobre warunki, ale jakoś przejadło mi się katowanie jednej, dwóch tras o długości (w porywach) kilometra, wzdłuż jednego wyciągu.

Kiedyś pędziłem na otwarcie do Myślenic, czy innej Kasiny ale ostatnio coraz mniej mi się chce. Jak już mam wykładać 90 zł za męczenie przez 3h jednej trasy w Kasinie, to wolę dołożyć 30-40 zł i jeździć gdzieś na Słowacji w prawdziwych górach na większej ilości km. A raz-dwa razy w sezonie Alpy i jest git. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja bym nawet i katowała jedną małą trasę codziennie, ale niestety, te fajniejsze padają jak muchy. Padła Polczakówka, która chyba nigdy by mi się nie znudziła, do Myślenic mam mniejsze przekonanie (irracjonalnie, bo są fajne), Kasina z tłumami totalnie odpada. W dodatku przeniosłam się w okolice Szczyrku, katowałam tam COS, ale obecne tłumy i chamstwo przepychaczy kolejkowych napawają mnie odrazą. W dodatku dawniej, w małych ośrodkach, można było fajnie pojeździć po pracy, a teraz stacje działają do 16, a po koszmarze feryjnym szybko się zamykają. Jest do kitu!

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj dobrej myśli bo rano termometr pokazywał u mnie -5 stopni , pomyślałem ze w Rzykach będzie jeszcze zimniej .....zajechałem na parking a tutaj niespodzianka +1. Trasy posypały sie w ciągu godziny, zwłaszcza na samym dole tam gdzie ludzie walczą o przeżycie. O dziwo górna lepiej znosiła napór ludzi - przynajmniej do 10 godziny było ok,...potem pojechałem obejrzeć mecz Igi. 

5F6A19D5-46D9-4459-95B2-03AE62B8F43B_1_105_c.thumb.jpg.a60bbe31b180be383ea9b859d5b1a40b.jpg

0BF88686-2D08-4ACD-9909-091D2B755E5A_1_105_c.thumb.jpg.3892e5052fa898a03a2e78ae5323d8f3.jpg

511C34F9-0298-4FD4-AA4C-4439468B1645_1_105_c.thumb.jpg.b571f3f3db368b9ced2b1b98d0e02977.jpg

E11D495A-70D3-4D81-838E-4819FD722B8C_1_105_c.thumb.jpg.42a8a12b2455040a4ff30f60a53b73c3.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tresor napisał:

W tym sezonie doszedłem do podobnego wniosku jak @ski89. Na dzisiaj mam już powyżej uszu naszych rodzimych ośrodków, ciągłych tłumów, problemów w parkowaniem itp. itd. To prawda, że w mniejszych stacjach można czasem trafić na pustki i dobre warunki, ale jakoś przejadło mi się katowanie jednej, dwóch tras o długości (w porywach) kilometra, wzdłuż jednego wyciągu.

Kiedyś pędziłem na otwarcie do Myślenic, czy innej Kasiny ale ostatnio coraz mniej mi się chce. Jak już mam wykładać 90 zł za męczenie przez 3h jednej trasy w Kasinie, to wolę dołożyć 30-40 zł i jeździć gdzieś na Słowacji w prawdziwych górach na większej ilości km. A raz-dwa razy w sezonie Alpy i jest git. 

Gdzie teraz można pojeździć bez większych kolejek na Słowacji? Planuje jakiś wypad na 2-3 dni w najbliższy weekend, ale nie wiem czy w tym terminie ma to sens? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mark Cane napisał:

Gdzie teraz można pojeździć bez większych kolejek na Słowacji? Planuje jakiś wypad na 2-3 dni w najbliższy weekend, ale nie wiem czy w tym terminie ma to sens? 

W weekend to akurat nie nastawiał bym się za bardzo, bo w sobotę ma być mocno huraganowo. A gdzie? Jeden z poprzedników ma rację. Niemal wszędzie jest lepiej niż u nas:)). Tłum będzie na pewno na Chopoku, ale tam zawsze jest gdzie uciec przed narciarską stonką oraz w Łomnicy (tam czasem nie ma gdzie uciec). Świetne jest Szczyrbskie Pleso i rzadko się zatyka. Podobnie Bachledova. Fajne są Donovaly, Rużembrok i Orava Snow. Jest w czym wybierać.

Z tym, że jedna uwaga. Od soboty startują słowackie ferie. To co prawda bez porównania z tym co się dzieje u nas jak zew gór poczują Hanysy i Warszawa, ale jest bardziej tłoczno niż normalnie.

Edytowane przez tresor
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk

Ze względu na silny wiatr koleje linowe i wyciągi w ośrodku SMR oraz COS Skrzyczne - ośrodek narciarski są nieczynne do odwołania.

Rano działał Beskid Sport Arena Szczyrk, teraz nieczynny  do odwołania. Trwa usuwanie powalonych na trasę narciarską drzew. Sugerujemy na bieżąco sprawdzać warunki na stronach poszczególnych ośrodków narciarskich.

Wisła czynne Cienków , Stożek.

Edytowane przez surfing
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raport z pobytu w Szklarskiej Porębie 12-15.02

1. Dzień Sobota

Wieczorna jazda w Świeradowie. Bardzo silny wiatr, w szczyrkowskich warunkach gondola zapewne nawet by nie ruszyła… Kolejki na max. 5 minut, jednak góra wymiana i ogromna ilość ludzi nie radzącą sobie z początkowym odcinkiem trasy, która w tamtym miejscu była jednym wielkim lodowiskiem. Im niżej tym lepiej i dało się nawet pojeździć. Co do cen 100 zł za 3godzinny karnet plus 20 zł parking plus toaleta 2 zł 😠

2. Dzień Niedziela

Skitury: Szklarska Poręba-Schronisko pod Łabskim Szczytem- zjazd Puchatkiem i drogą leśną

Przez silny wiatr w tym dniu nie ruszył żaden wyciąg w Szklarskiej oprócz orczyka na Hali Szrenickiej, do którego można było dostać się jedynie z buta.

Trasa przez las bardzo przyjemna dużo miękkiego śniegu, ale w miejscach wystawionych na działanie wiatru nawet Puchatek, nie mówiąc już o końcówce trasy fis był beton i całkowicie wymiany śnieg i lód. Miejscami wiatr był bardzo silny co utrudniało wędrówkę jednak widoki zrekompensowały wszystko. Powyżej lasu miejscami nawiany puch a dalej lodoszreń i lód. Zjazd 5km bez zdejmowania nart lasem i szlakiem a na koniec pustym i zlodowaconym Puchatkiem.

3. Poniedziałek i Wtorek 

Ski Arena Szrenica

Warunki bardzo dobre zwłaszcza drugiego dnia gdy było już znacznie mniej oblodzeń. Działały nie domagająca pod koniec Lorobrygida, Śnieżynka i Puchatek. Wisienką na torcie była Hala Szrenicka. Wspaniale miejsce z którego nie chce się wracać nawet na czterokilometrową Lorobrygidę. Szerokie trasy obsługiwane przez dwa orczyki. Trasy równe jak stół bez muld nawet o 14, a nawet jazda w lesie z boku wyciągu poza trasą, gdzie na twardej pokrywie leżało 30 cm puchu była wręcz wyborna. W temacie kolejek to takowe były oczywiście przez cały dzień do dwójki wzdłuż Puchatka, ale za to karkonosz ekspress umożliwiał jazdę bez przerwy podobnie orczyki na hali. Warto wspomnieć ze niemożliwy był zjazd ze szczytu szrenicy… Obsługa na druga sekcje wyciągu nie wpuszczała nikogo z nartami. W najbliższych dniach powinien wystartować wyciąg Świąteczny Kamień który był przygotowywany do otwarcia. Karnet 95zł/4h i 30 zl za parking na szczęście mieszkaliśmy blisko wiec nie musieliśmy się martwić szukaniem miejsca.

510A4F2B-0AF6-4DE4-8DE8-E7725883F7C1.jpeg

43FEF198-C92C-4FAF-995A-D095A4D4C870.jpeg

502350D4-42D7-4FB2-9484-234F8919E9E4.jpeg

DB3283FD-AA5A-4D94-BA47-14F5E69BB877.jpeg

4C075DD6-019F-43B5-8064-45F434DECF4E.jpeg

2E198E24-16C0-4FA7-ADA8-9CC3F2FD44B5.jpeg

0A7DF27B-6D16-4E04-BB01-960FF7F8D334.jpeg

2CAB9829-211C-4493-BDAF-230C3A079C43.jpeg

  • Like 15
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rybba7 napisał:

Raport z pobytu w Szklarskiej Porębie 12-15.02

1. Dzień Sobota

Wieczorna jazda w Świeradowie. Bardzo silny wiatr, w szczyrkowskich warunkach gondola zapewne nawet by nie ruszyła… Kolejki na max. 5 minut, jednak góra wymiana i ogromna ilość ludzi nie radzącą sobie z początkowym odcinkiem trasy, która w tamtym miejscu była jednym wielkim lodowiskiem. Im niżej tym lepiej i dało się nawet pojeździć. Co do cen 100 zł za 3godzinny karnet plus 20 zł parking plus toaleta 2 zł 😠

2. Dzień Niedziela

Skitury: Szklarska Poręba-Schronisko pod Łabskim Szczytem- zjazd Puchatkiem i drogą leśną

Przez silny wiatr w tym dniu nie ruszył żaden wyciąg w Szklarskiej oprócz orczyka na Hali Szrenickiej, do którego można było dostać się jedynie z buta.

Trasa przez las bardzo przyjemna dużo miękkiego śniegu, ale w miejscach wystawionych na działanie wiatru nawet Puchatek, nie mówiąc już o końcówce trasy fis był beton i całkowicie wymiany śnieg i lód. Miejscami wiatr był bardzo silny co utrudniało wędrówkę jednak widoki zrekompensowały wszystko. Powyżej lasu miejscami nawiany puch a dalej lodoszreń i lód. Zjazd 5km bez zdejmowania nart lasem i szlakiem a na koniec pustym i zlodowaconym Puchatkiem.

3. Poniedziałek i Wtorek 

Ski Arena Szrenica

Warunki bardzo dobre zwłaszcza drugiego dnia gdy było już znacznie mniej oblodzeń. Działały nie domagająca pod koniec Lorobrygida, Śnieżynka i Puchatek. Wisienką na torcie była Hala Szrenicka. Wspaniale miejsce z którego nie chce się wracać nawet na czterokilometrową Lorobrygidę. Szerokie trasy obsługiwane przez dwa orczyki. Trasy równe jak stół bez muld nawet o 14, a nawet jazda w lesie z boku wyciągu poza trasą, gdzie na twardej pokrywie leżało 30 cm puchu była wręcz wyborna. W temacie kolejek to takowe były oczywiście przez cały dzień do dwójki wzdłuż Puchatka, ale za to karkonosz ekspress umożliwiał jazdę bez przerwy podobnie orczyki na hali. Warto wspomnieć ze niemożliwy był zjazd ze szczytu szrenicy… Obsługa na druga sekcje wyciągu nie wpuszczała nikogo z nartami. W najbliższych dniach powinien wystartować wyciąg Świąteczny Kamień który był przygotowywany do otwarcia. Karnet 95zł/4h i 30 zl za parking na szczęście mieszkaliśmy blisko wiec nie musieliśmy się martwić szukaniem miejsca.

510A4F2B-0AF6-4DE4-8DE8-E7725883F7C1.jpeg

43FEF198-C92C-4FAF-995A-D095A4D4C870.jpeg

502350D4-42D7-4FB2-9484-234F8919E9E4.jpeg

DB3283FD-AA5A-4D94-BA47-14F5E69BB877.jpeg

4C075DD6-019F-43B5-8064-45F434DECF4E.jpeg

2E198E24-16C0-4FA7-ADA8-9CC3F2FD44B5.jpeg

0A7DF27B-6D16-4E04-BB01-960FF7F8D334.jpeg

2CAB9829-211C-4493-BDAF-230C3A079C43.jpeg

No to ja kontynuuje tradycje Szklarsko Porębską. Podobnie jak ty lubię tereny przy Hali. Wyglada, ze się minęliśmy, ja jestem tutaj od 15. Dzień pierwszy Lola i Śnieżynka na przemian, wieczorem Dolina Szczęścia. Dzień drugi Puchatek w strone Szrenicy, skiturowo, wszystko stało, warunki skompresowany śnieg przeważnie. Dziś Harrachov Ryzoviste, wiatr i wszelkie formy opadu, z rana sam jezdzilem, czerwona i czarna. Jutro chyba powtórka. Pojutrze może twoja trasa w kierunku Labskiego z grubsza.

76D0CFD3-83C6-4116-A8F9-58123CD32D0F.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...