Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 21/22


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

 

PROBLEM TO DROGA - i na pewno tu pomóc powinna gmina!

Dzisiaj po 20 minutach opadu ruszył pług z posypywarką, podejrzewam że na stanie ośrodka. Droga jest dobrze utrzymywana jedynie do wysokości kompleksu Stok - przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

nie umie jeździć,

https://slaskie.naszemiasto.pl/szczyrk-tragedia-na-stoku-narciarz-zginal-po-zderzeniu-z/ar/c16-758704
 

https://szczyrk.naszemiasto.pl/smierc-instruktora-na-stoku-bienkuli/ar/c16-317648
 

tia a „łyżka na to niemożliwe”

niestety Ci to akurat umieli i nie było to na niebieskiej

daruj sobie, proszę te wstawki, bo to 

 

autentyczna tragedia dla rodzin i wpisy o poziomie ofiar są nie na miejscu. 

 

mirek 

(co to po wypadku w Tatrach przeleciał się śmigłowcem a i na OIIM-ie spędził 2 tygodnie )

 

 

 

  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mirekn napisał:

https://slaskie.naszemiasto.pl/szczyrk-tragedia-na-stoku-narciarz-zginal-po-zderzeniu-z/ar/c16-758704
 

https://szczyrk.naszemiasto.pl/smierc-instruktora-na-stoku-bienkuli/ar/c16-317648
 

tia a „łyżka na to niemożliwe”

niestety Ci to akurat umieli i nie było to na niebieskiej

daruj sobie, proszę te wstawki, bo to 

 

autentyczna tragedia dla rodzin i wpisy o poziomie ofiar są nie na miejscu. 

 

mirek 

(co to po wypadku w Tatrach przeleciał się śmigłowcem a i na OIIM-ie spędził 2 tygodnie )

 

 

 

Przytoczyłeś powszechnie znane już wypadki: zwłaszcza ten na Bieńkuli (potem się bali Bieńkulę otwierać).

Ja nie pisałem o takich ekstremach (wiadomo, z prędkością 80 km/h w drzewo raczej nie wjadą początkujący), pisałem o licznych kolizjach, skręceniach, złamaniach na niebieskich trasach. Nie twierdzę, że inne są w pełni bezpieczne. Ale nie jest tak, że na niebieskiej jest plaża.

Na pewno nie mam ani ochoty, ani intencji nikogo obrażać, ani kwestionować bólu rodzin. To zdecydowana nadinterpretacja, w każdym razie w moją stronę.

Pozdrawiam

PS. Nadto wolałbym zobaczyć/sprawdzić cały kontekst wypowiedzi.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Nadto wolałbym zobaczyć/sprawdzić cały kontekst wypowiedzi.

Napisałem, że na wspomnianym w wątku łatwym fragmencie 6 tki , o którym była mowa był śmiertelny wypadek. Ty napisałeś o „wypadkach” na łatwych trasach. Tyle. Kontekst wypadek/kontuzja a zejście śmiertelne podczas robienia tego, co jest często pasja jest zupełnie inny. Z mojej strony EOT

 

Pozdrawiam

mirekn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Przytoczyłeś powszechnie znane już wypadki: zwłaszcza ten na Bieńkuli (potem się bali Bieńkulę otwierać).

Ja nie pisałem o takich ekstremach (wiadomo, z prędkością 80 km/h w drzewo raczej nie wjadą początkujący), pisałem o licznych kolizjach, skręceniach, złamaniach na niebieskich trasach. Nie twierdzę, że inne są w pełni bezpieczne. Ale nie jest tak, że na niebieskiej jest plaża.

Na pewno nie mam ani ochoty, ani intencji nikogo obrażać, ani kwestionować bólu rodzin. To zdecydowana nadinterpretacja, w każdym razie w moją stronę.

Pozdrawiam

PS. Nadto wolałbym zobaczyć/sprawdzić cały kontekst wypowiedzi.
 

 

Tu raczej się rozchodzi o brak umiejętności pokonywania odcinków wąskich, płaskich z odsypami wiadomo po jakich manewrach - wyhamowujących. Takie skręcenia stawów skokowych to plaga, do tego kolizje - każdy jedzie wyślizganą optymalną ścieżką, jeden w takim inny w innym tempie. Ćwiczę takie odcinki i się ich nie boję aczkolwiek dziś wolałem w Soszowie może nie idealny stół na czerwonej ale jednak trasę na której mogę w sposób przewidywalny, zaplanowany i z kontrolowaną płynną prędkością zjechać bezpiecznie do dołu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lika napisał:

Tu raczej się rozchodzi o brak umiejętności pokonywania odcinków wąskich, płaskich z odsypami wiadomo po jakich manewrach - wyhamowujących. Takie skręcenia stawów skokowych to plaga, do tego kolizje - każdy jedzie wyślizganą optymalną ścieżką, jeden w takim inny w innym tempie. Ćwiczę takie odcinki i się ich nie boję aczkolwiek dziś wolałem w Soszowie może nie idealny stół na czerwonej ale jednak trasę na której mogę w sposób przewidywalny, zaplanowany i z kontrolowaną płynną prędkością zjechać bezpiecznie do dołu.

Tak, taki fragment jest np. na trasie z Buczynki (dolny fragment) w Korbielowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mirekn napisał:

Napisałem, że na wspomnianym w wątku łatwym fragmencie 6 tki , o którym była mowa był śmiertelny wypadek. Ty napisałeś o „wypadkach” na łatwych trasach. Tyle. Kontekst wypadek/kontuzja a zejście śmiertelne podczas robienia tego, co jest często pasja jest zupełnie inny. Z mojej strony EOT

 

Pozdrawiam

mirekn

No właśnie - nie zrozumieliśmy się. Ja pisałem (nazywając to wypadkami) o kontuzjach, Ty o bardzo poważnych zdarzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rytro w ubiegłym tygodniu, z wyjątkiem może jednego deszczowego dnia. W ogóle ten stok to jakiś fenomen. Aż żal, że tak mało osób tam jeździ, bo właścicielowi należy się godziwy zysk za świetne przygotowanie górki do sezonu.

IMG-20220218-WA0004.jpg

IMG-20220218-WA0002.jpg

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pawelb91 napisał:

@Ryfek Rytro w planach na weekend jak pogoda pozwoli.

Polecam, pomimo mocno plusowych temperatur i jednego deszczowego dnia, śnieg dobrze trzymał przez cały tydzień. No i zero kolejek.

Niestety koniec sezonu w Rytrze planowany jest już za dwa tygodnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Jak na pierwsze kroki jazda do góry nogami!? Podziw...

Już przestańcie się nabijać tylko może niech ADMIN coś zrobi z tym problemem. Już mam dosyć siedzenia i godzinami zgrywania na laptopa i modyfikowania charakteru plików żeby wszystko wyglądało jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lika napisał:

Już przestańcie się nabijać tylko może niech ADMIN coś zrobi z tym problemem. Już mam dosyć siedzenia i godzinami zgrywania na laptopa i modyfikowania charakteru plików żeby wszystko wyglądało jak należy.

Czemu? Jest wesoło.

A zdjęcia do góry nogami ogląda się... tak sobie. Warto sprawdzić, zanim się wgra. I odwrócić. Sam chętnie bym zobaczył w normalnej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kluszkowce czyli Czorsztyn-ski. Na dole ok czyli plac do dzieci i restauracja. Trasy na moje oko nieratrakowane a byliśmy na otwarciu, muldy od rana, lód i lipa. Generalnie się nie popisali a szkoda bo wiele dobrego o tym ośrodku słyszałem. Trasy z potencjałem ale no cóż czasem każdemu się nie chce

IMG_20220222_092234.jpg

IMG_20220222_092244.jpg

IMG_20220222_091314.jpg

IMG_20220222_094830.jpg

IMG_20220222_112626.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Czemu? Jest wesoło.

A zdjęcia do góry nogami ogląda się... tak sobie. Warto sprawdzić, zanim się wgra. I odwrócić. Sam chętnie bym zobaczył w normalnej pozycji.

Łapiesz fakt że nie da się sprawdzić przed wgraniem na serwer?

Tak można zgrać na laptopa ale potem trzeba zmieniac format pliku dla każdego. Czasochłonne i dla cierpliwych. Tak robię od dwóch tygodni, ale rozumiem tych co cenią sobie czas wolny. To nie jest żadna zacięta do dzielenia się fotorelacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu przerwy od nart z powodu choroby i pogody tym razem Kasina, po raz pierwszy w tym sezonie, jazda wieczorna. Temperatura +2, stok oczywiście miękki, ale narciarzy garstka, więc się nie degraduje tak szybko. Jazda na obu trasach przyjemna. Jak nigdy na tym stoku nie muszę się ciągle stresować,  że jakiś kamikaze we mnie przywali :)

20220222_174755.jpg

20220222_175933.jpg

20220222_175942.jpg

20220222_181641.jpg

20220222_181948.jpg

20220222_190044.jpg

20220222_191230.jpg

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, wolcjusz napisał:

W Kasinie coś tam sypie, może ten sezon da się jeszcze uratować. 

Prognozy pogody na przyszły tydzień dają nadzieję na mróz w nocy i trochę niższe temperatury plusowe w dzień i to bez opadów, więc jeszcze jest nadzieja, że "nie wszystko stracone"... 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...