Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 21/22


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, srwer napisał:

Dziś kluszkowce czyli Czorsztyn-ski. Na dole ok czyli plac do dzieci i restauracja. Trasy na moje oko nieratrakowane a byliśmy na otwarciu, muldy od rana, lód i lipa. Generalnie się nie popisali a szkoda bo wiele dobrego o tym ośrodku słyszałem. Trasy z potencjałem ale no cóż czasem każdemu się nie chce

IMG_20220222_092234.jpg

IMG_20220222_092244.jpg

IMG_20220222_091314.jpg

IMG_20220222_094830.jpg

IMG_20220222_112626.jpg

Wiele dobrego słyszałeś pewnie o ośrodku pod starym kierownikiem,mistrzem w przygotowaniu tras,niejakim Staszelem,który odszedł i teraz zajmuje się Litwinką i goscinnie trasą FIS na Palenicy...

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejny dzień od niedzieli śmigamy na Arenie. Dziś pingwin przygotował stok świetnie i trzymał się on prawie cały czas. Jak to z dziećmi początek o... 10:30, ludzi tak na 5 minut stania i zdziwienie.  Stok był o tej godzinie w bardzo dobrym warunku 🤓 Smgamy dalej i bułka robi się wieksza. Spadamy na gorąca czekoladę na górnej knajpie i śmigamy dalej. Dwa zjazdy buła dalej spora wiec spadamy na frytki do "Braci" i jak wracamy jest baja.... W godzinę z niewielkim haczykiem  robimy 8 zjazdów 🥳 Kończymy kolo 15:30 a stok dalej w dobrej formie. Pingwin jednak zna się na tym co robi  😉 Było naprawdę super  😀

 

20220221_111428.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś w tym jest co mówi iski powyżej...dziś Palenica...rewelacja. Ludzi jak na lekarstwo, trasy super, dzieci i żona bardzo zadowoleni...czego chcieć więcej. Zdecydowanie najlepiej przygotowane trasy jak do tej pory. Od jutra słowacja

IMG-20220223-WA0007.jpg

IMG-20220223-WA0006.jpg

IMG_20220223_100551.jpg

 

IMG_20220223_093737.jpg

IMG_20220223_105530.jpg

Edytowane przez srwer
  • Like 12
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, srwer napisał:

Chyba coś w tym jest co mówi iski powyżej...dziś Palenica...rewelacja. Ludzi jak na lekarstwo, trasy super, dzieci i żona bardzo zadowoleni...czego chcieć więcej. Zdecydowanie najlepiej przygotowane trasy jak do tej pory. Od jutra słowacja

IMG-20220223-WA0007.jpg

IMG-20220223-WA0006.jpg

IMG_20220223_100551.jpg

 

IMG_20220223_093737.jpg

IMG_20220223_105530.jpg

Ostatnia fotka wymiata. Prawie jak babcia http://czapkins.blogspot.com/2013/02/babcia-wymiata0.html choć tam smaki słodko gorzkie raczej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, srwer napisał:

Chyba coś w tym jest co mówi iski powyżej...dziś Palenica...rewelacja. Ludzi jak na lekarstwo, trasy super, dzieci i żona bardzo zadowoleni...czego chcieć więcej. Zdecydowanie najlepiej przygotowane trasy jak do tej pory. Od jutra słowacja

IMG-20220223-WA0007.jpg

IMG-20220223-WA0006.jpg

IMG_20220223_100551.jpg

 

IMG_20220223_093737.jpg

IMG_20220223_105530.jpg

Odnośnie Palenicy (m.in): Nietypowa polska infrastruktura narciarska: skrzyżowania, mosty, trawersy, okrążenia | Blog o nartach

Chodzi o bardzo nietypową trasę niebieską - ale mimo wszystko bardzo ciekawą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Harenda z racji nauki małego w szkółce. Warunki rano fajne, niestety z upływem czasu robiły się odsypy i pokazywał się lód a warunki po godzinie 11 były już dość trudne. Z plusów mało ludzi, krzesło na bieżąco, puste knajpki a rano bez problemu z bezpłatnym miejscem na parkingu 

 

Edytowane przez paypal
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, paypal napisał:

Dziś Harenda z racji nauki małego w szkółce. Warunki rano fajne, niestety z upływem czasu robiły się odsypy i pokazywał się lód a warunki po godzinie 11 były już dość trudne. Z plusów mało ludzi, krzesło na bieżąco, puste knajpki a rano bez problemu z bezpłatnym miejscem na parkingu 

 

jedyna godna uwagi górka w zakopanem. Acz zakopane rości sobie prawo do kasprowego...pomijam gdyż zaczyna jako ostatnie i chwali się że kończy ostatnie ale że w trakcie sezonu najrzadziej czynne to pomija...wiec i ja go pomijam..a że najdłuższa trasa...lepiej przemilczeć bo na siłe zrobiona na mapie i żadko zdatna do jazdy... lepiej po drugiej stronie tatr lub na ot np. odkryta przeze mnie Palenica. Czekam co wymodzi TPN z Nosalem..szumne zapowiedzi ale takie słyszałem już pare lat. Zakopane dla mnie to skansen narciarski acz potencjał jest.

Edytowane przez srwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaległa relacja z wczorajszej wieczornej jazdy na Soszowie. 

Pod wyciągiem jesteśmy o 17:30. Ludu umiarkowana ilość póki co. 

IMG_20220223_191852.thumb.jpg.55d123c7b3361a6923ef48bfcc4a07d0.jpg

A warunki? Słabe, kasza, miękko i ciepło.

IMG_20220223_191721.thumb.jpg.7e5dae80adae4986be671c16a1f2fbce.jpg

Po godzinie jazdy, było jeszcze gorzej, niebieska trasa to jakieś nieporozumienie. Czerwona najlepiej się trzymała. Można powiedzieć, walka o życie, a narty się topiły. O 20 kończymy tą nierówną walkę, inni też poszli w te same ślady. Ciężki dzień...

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może troche poza granicą ale blisko. Tatrzańska łomnica...trasy lepiej przygotowuje czantoria, soszów czy palenica. Na plus widoki, czarna trasa i że można postawić knuta nan knuty czyli wyonaczyć się na szczycie drugiej co do wielkości góry w tatrach i to w bardzo kulturalnych warunkach. Co do obostrzeń to nikogo nie obchodziły certyfikaty, ehranica i maseczki czy to przy zakupie skipasu czy to w barze. Luz blus ale u nas stoki gdzieniegdzie lepiej pieszczą dla narciarzy.

 

IMG-20220224-WA0062.jpg

IMG-20220224-WA0056.jpg

IMG-20220224-WA0053.jpg

IMG-20220224-WA0051.jpg

IMG-20220224-WA0046.jpg

IMG-20220224-WA0032.jpg

Edytowane przez srwer
  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, srwer said:

Luz blus ale u nas stoki gdzieniegdzie lepiej pieszczą dla narciarzy.

Mam wrażenie, że w tym roku z "dbaniem" o przygotowanie tras nie jest najlepiej za granicą. Mam nadzieję, że to chwilowe bo właściciele wyciągów liczą kasę i mierzą się kolejny rok z mniejszą ilością narciarzy. Gdzieś trzeba zaoszczędzić.
Na przykład w Kastchberg czarna trasa leży odłogiem - nie spadła wystarczająca ilość śniegu, nie ma dośnieżenia i zero jazdy. Podobnie na naturalnej, czarnej trasie w Turracher Hohe. Fakt, trasy są dość wymagające, strome i utrzymanie ich jest kosztowne - ratrakowanie na wciągarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie Polska ale bardzo blisko tj Bachledova Dolina. Aut na parkingu full ale do wyciągów kolejka max na 5 minut. Trasy przygotowane dobrze, równo, twardo. Oczywiście w miejscach newralgicznych odsypy po 2h. Po 4h wyszedł już lód. Najlepsza trasa to Furmanec, dobrze że jest orczyk - ludzi zero 😉

IMG_20220224_151813.jpg

IMG_20220224_151752.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Sportego360 napisał:

Mam wrażenie, że w tym roku z "dbaniem" o przygotowanie tras nie jest najlepiej za granicą. Mam nadzieję, że to chwilowe bo właściciele wyciągów liczą kasę i mierzą się kolejny rok z mniejszą ilością narciarzy. Gdzieś trzeba zaoszczędzić.
Na przykład w Kastchberg czarna trasa leży odłogiem - nie spadła wystarczająca ilość śniegu, nie ma dośnieżenia i zero jazdy. Podobnie na naturalnej, czarnej trasie w Turracher Hohe. Fakt, trasy są dość wymagające, strome i utrzymanie ich jest kosztowne - ratrakowanie na wciągarce.

Dwa tygodnie temu w Tre Cime trasy codziennie były gładkie jak...., ale na trasy w Austrii znajomi też narzekali. 

Edytowane przez brachol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, paypal napisał:

Najlepsza trasa to Furmanec, dobrze że jest orczyk - ludzi zero 😉

Poruszę pewien problem: przez te Klepki, Nowe Osady, boom gondolowy powstał typ narciarza, który NIGDY nie jechał orczykiem (potwierdzone w "wywiadach" w szczyrkowskiej gondoli).
Oni jakoś (często bez kijów) potrafią ZJECHAĆ (dominuje słowo: jakoś, nie jakość), ale za Boga nie potrafiliby w razie potrzeby WJECHAĆ!

To poważny problem szkoleniowy. Nauka jazdy powinna się rozpoczynać od nauki WJAZDU! Dziś większość narciarzy na orczykach typu "Czyrna" by się pozabijało. Nie twierdzę, że nowoczesność to źle, twierdzę, że likwidacja niemal wszystkich wyciągów poziomych to błąd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Oni jakoś (często bez kijów) potrafią ZJECHAĆ (dominuje słowo: jakoś, nie jakość), ale za Boga nie potrafiliby w razie potrzeby WJECHAĆ!

Z tym zjechaniem też bym nie przesadzał, zauważ jak ludzie "płaczą" jak im sie odsyp zrobi albo jakaś maleńka mulda...towarzystwo jest niedouczone i wygodnickie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lexi napisał:

Z tym zjechaniem też bym nie przesadzał, zauważ jak ludzie "płaczą" jak im sie odsyp zrobi albo jakaś maleńka mulda...towarzystwo jest niedouczone i wygodnickie.

Dokładnie jest tak jak piszesz, nie raz z żoną zachwycaliśmy się gdzie warunkami że jest mega odsypy ledwo widoczne a co niektórzy już płaczą że muldy. Nawet kiedyś na filmie Jacka za granicą była taka sytuacja że on się cieszył jakie ma fajne warunki a przejeżdżającą para kręciła nosem.... Polaka ciężko uszczęśliwić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lexi napisał:

Z tym zjechaniem też bym nie przesadzał, zauważ jak ludzie "płaczą" jak im sie odsyp zrobi albo jakaś maleńka mulda...towarzystwo jest niedouczone i wygodnickie.

Dlatego pisałem jakoś (!).

Widziałem to wczoraj wieczorem na Soszowie - warunki były bardzo trudne, takie krajobrazowe (bo niebo czyste) - śnieg typu ciężki "proszek ixi". Mnóstwo (tony) tego proszku, a pod spodem lód. Normalne warunki na wieczór i jak na +5-6 st. razem. Wiele osób rezygnowało po 1-2 zjazdach. Oczywiście (nie z winy stacji, taka pogoda) jazda nie była łatwa, ale w takiej sytuacji wielu po prostu rezygnowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Mało mieli klientów (wiecie dlaczego), więc na czymś w końcu musieli oszczędzić, skoro wyciągi jeździły.

Bzdury ... trasy przygotowywane tak jak zawsze, czyli bardzo dobrze. Po prostu w tym roku taka pogoda - częste opady śniegu. Trasy zawsze ratrakuja po zamknięciu wyciagow, ale jak w nocy spadnie nawet tylko 5 cm śniegu to te warunki nie będą idealne...  powszechnie wiadomo, że Polak za granicą płaci to wymaga, najlepiej żeby przed każdym jego przejazdem przejeżdżał ratrak 😂😂😂 sami specjaliści od przygotowania tras... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, paypal napisał:

 

Nie Polska ale bardzo blisko tj Bachledova Dolina. Aut na parkingu full ale do wyciągów kolejka max na 5 minut. Trasy przygotowane dobrze, równo, twardo. Oczywiście w miejscach newralgicznych odsypy po 2h. Po 4h wyszedł już lód. Najlepsza trasa to Furmanec, dobrze że jest orczyk - ludzi zero 😉

IMG_20220224_151813.jpg

IMG_20220224_151752.jpg

No tośmy razem śmigali a ski było a sun to chyba tylko do 9 heh. Na czerwonej 7 dużo lodu najlepsza 3 czarna. Generalnie spoko dzionek jak na powrot po kontuzji

IMG_20220225_100823.jpg

IMG_20220225_103203.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, srwer napisał:

No tośmy razem śmigali a ski było a sun to chyba tylko do 9 heh. Na czerwonej 7 dużo lodu najlepsza 3 czarna. Generalnie spoko dzionek jak na powrot po kontuzji

IMG_20220225_100823.jpg

IMG_20220225_103203.jpg

Ja tam jeździłem 7 do samego końca aż mi obsługa krzyczała że już koniec. Jak lód był na środku to latałem bokami. Ta trasą z filmiku też była fajna ale ja trafiłem na duże kolejki na dole i odpuściłem. Generalnie Bachledova na duży plus jak dla mnie, postaram się wrócić w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, paypal napisał:

Ja tam jeździłem 7 do samego końca aż mi obsługa krzyczała że już koniec. Jak lód był na środku to latałem bokami. Ta trasą z filmiku też była fajna ale ja trafiłem na duże kolejki na dole i odpuściłem. Generalnie Bachledova na duży plus jak dla mnie, postaram się wrócić w tym sezonie.

znaczy sie ty byłeś wczoraj chyba a ja z młodym dziś. Dziś kolejek brak otna bieżąco jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...