Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 21/22


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem co zdjęcia mają wspólnego z obecną sytuacją za granicą. Gdyby Ci co mają wpływ chcieli uratować Ukraine to by wojska NATO były na ukrainie od miesiąca, ale nie chcą. Na agresora działa tylko siła ale nie ma woli zachodu by wesprzec Ukraine...cała reszta pustej gatki jest o dupe roztrzaś. To trochu tak jak ktoś kopie i bije twojego sąsiada a ty piszesz mu że łączyś sie z nim w bólu i zdjec z wakacji mu nie poslesz tylko mozesz nadmienisz ze miales zajebiste slonce i fajnie sie bawiles...a jak skonczą go kopać to wrócicie do rozmowy o wakacjach. Proponuje nie tankować gazu, ropy i benzyny bo mogą pochodzić z niewłaściwego źródła i zakręć grzejniki w mieszkaniu.  A historia jest złożona pamiętajmy że Banderowcy na Ukrainie to bohaterowie. Niemniej potepiam agresje ale nasze zdjecia nic nie zmienią a Ci co mogą nie chcą bo mają swoje interesy. Ciekawe czy gdyby doszukać się kto stoi za interesami Słowaków w wyciągi czy by nie było zdziwienia co poniektórych śmigających w szczyrku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, moruniek napisał:

Dzisiejsza króciutka relacja ze Słotwin Areny.

Było widokowo.

IMG-20220227-080535.jpg

Śniegu zostało bardzo dużo.

IMG-20220227-081618.jpg

Stok przygotowany bardzo dobrze.

IMG-20220227-080143.jpg

Pełna lampa.

IMG-20220227-085951.jpg

Całkiem nieźle to wygląda.

IMG-20220227-101118.jpg

 

Przy obecnych prognozach to będą kręcić tak długo jak będą chcieli. Koniec marca bardzo realny 😉 Ale i tak żałuję, że nie skusiłem się na 1 dzien Tabaszewskiego  😀

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 zjazdów (faktycznie 14 - bo tego o 20:59 nie policzył system?) - to chyba maksimum, co da się wyciągnąć z wieczora w Szczyrkowskim - obecnie. Bo kiedyś (gondola jeździła szybciej) udało się 17. Ale teraz to już niemożliwe, bo nowoczesny wyciąg przecież nie może jechać na pełnej prędkości:
 
image.png.a7174cb272b09047d901f7785f71536a.png
Edytowane przez Narciarz ze Śląska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/26/2022 at 1:29 PM, sstar said:

Napisz coś o charakterystyce, parametrach i jeździe.

Dawno na nich nie jeździłem, ale z tego co kojarzę, to przyjemne, miękkie narty (mimo 2 warstw titanalu), trochę szersze pod butem. W sumie to moje pierwsze narty po powrocie do jeżdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2022 o 15:20, Michas222k napisał:

Dziś pierwszy raz w tym sezonie Szrenica:-D warunki rano ok jak na nocny opad śniegu. Lola niby zamknięta ale ratrakowana, bardzo dużo ludzi się skusiło ją przejechać. Do godziny 10 kolejek do Karkonosze nie było wcale, o 11:30 była ale nieduża ( trzeba dobrze się ustawić i nawet 5 min nie stałem). Ponad 5 min stałem tylko do wyciągu świąteczny kamień. Dużo jeździłem starym krzesłem na szczyt- tam kolejek nigdy nie ma. Sprawdziłem trasę FIS, wydaję mi się że jest na niej więcej śniegu niż rok temu.

IMAG2014.jpg

IMAG2016.jpg

IMAG2024.jpg

Świeże na twardym mniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, srwer napisał:

nie wiem co zdjęcia mają wspólnego z obecną sytuacją za granicą

Po prostu wklejanie uśmiechniętej gęby jest nie na miejscu i tyle. Tak uznałem i tyle - nie obchodzą mnie inne zdania.
My staramy się żyć normalnie (ja nadal jeżdżę na nartach), ale nie uważam, że jest wesoło!

Więcej nie napiszę, bo nie jest to forum na jakąś politykę czy opisy geopolityki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś spodziewałem się bajki na stoku. W nocy spadło około 20 cm świeżego śniegu, cały czas na lekkim minusie, auto odśnieżyłem w 20 sekund. Myślę sobie będzie super zabawa. Niestety, ktoś dziś przedobrzył i zamiast to zostawić, przejechał rano ratrakiem. Zrobiło się potwornie miękko, tępo, taki mocno hamujący śnieg, co poniektórych wyrywał z butów. Na szczęście, nie wszędzie wjechali ratrakiem i dało się pobawić w puchu. Cudowny dziś snowpark, tam zrobiło się miękko, można było śmiało skakać wszystkie duże hopy, które przy twardym raczej odpuszczam. Kolejne spotkanie z @netmare i jego zakręconą narciarsko rodziną. Fajnie się bawią razem na stoku, dzieci cały czas mają uśmiech na twarzach. Tak trzymać.

Wchodząc na stok, człowiek zapadał się w śniegu.

IMG-20220228-080112.jpg

Stok przygotowany tak.

IMG-20220228-080513.jpg

Kilka osób ten śnieg mocno przytrzymał i dość dużo wywrotek. Szczególnie na głównym stoku. Lewa i prawa strona (za laskiem) zdecydowanie bardziej twardo.

IMG-20220228-095047.jpg

Nieco z boku warunki rewelacja.

IMG-20220228-082106.jpg

Po godzinie, a może dwóch, mocno sypnęło śniegiem.

IMG-20220228-104028.jpg

Pole kusiło i puszek też. Fajna jazda.

IMG-20220228-112433.jpg

Przebijało się słonko.

IMG-20220228-104030.jpg

Cały czas tak. Ruch przy bramkach taki, że jakiś Pan podjechał pod nie z wózkiem z dzieckiem (wchodzili na wieżę widokową).  

IMG-20220228-120430.jpg

Wspomniany wcześniej snowpark - dziś rewelacja (tu nie wjechali ratrakiem).

IMG-20220228-114459.jpg

 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Po prostu wklejanie uśmiechniętej gęby jest nie na miejscu i tyle. Tak uznałem i tyle - nie obchodzą mnie inne zdania.
My staramy się żyć normalnie (ja nadal jeżdżę na nartach), ale nie uważam, że jest wesoło!

Więcej nie napiszę, bo nie jest to forum na jakąś politykę czy opisy geopolityki.

spoko masz prawo ale pamiętaj że kupując benzyne, gaz czy rope czy nawet jak śmigasz w szczyrku to poczęści kasa z tego leci do osób mówiących po rosyjsku. Szanuje postawe każdego acz tak ukrainie nie pomożemy...tylko sobie. Na Ukrainie bohaterem jest Bandera a nam on siakoś inaczej się kojarzy. Ale racja skończmy temat. Jak dla mnie to wrzucać zdjecia z nart bo nawet jak nie śmigam to lubie te widoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, moruniek napisał:

Dziś spodziewałem się bajki na stoku. W nocy spadło około 20 cm świeżego śniegu, cały czas na lekkim minusie, auto odśnieżyłem w 20 sekund. Myślę sobie będzie super zabawa. Niestety, ktoś dziś przedobrzył i zamiast to zostawić, przejechał rano ratrakiem. Zrobiło się potwornie miękko, tępo, taki mocno hamujący śnieg, co poniektórych wyrywał z butów. Na szczęście, nie wszędzie wjechali ratrakiem i dało się pobawić w puchu. Cudowny dziś snowpark, tam zrobiło się miękko, można było śmiało skakać wszystkie duże hopy, które przy twardym raczej odpuszczam. Kolejne spotkanie z @netmare i jego zakręconą narciarsko rodziną. Fajnie się bawią razem na stoku, dzieci cały czas mają uśmiech na twarzach. Tak trzymać.

Wchodząc na stok, człowiek zapadał się w śniegu.

IMG-20220228-080112.jpg

/ciach

 

 

Byłem na wieczornej i było dokładnie tak samo. Wygląda jakby ten świeży śnieg nie związał. Spróbuj raz podjechać na dolne Słotwiny, nie będziesz żałował. 

A Jaworzyna...bajka. Czekam na full relacje. 

BTW. Prognozy na przyszły tydzień. Oby się sprawdziły. 

image.thumb.png.b9ce9c19e19a173b1cf844699cb0b9e7.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza część relacji z dnia dzisiejszego. Chwilo trwaj, pięknie, fantastyczne warunki, stok przygotowany bardzo dobrze, pusto. Chyba najlepszy dzień na nartach w tym sezonie (a było ich, już kilka). 

Tak dla przypomnienia gdzie dziś jeździmy.

IMG-20220301-113516.jpg

Było widokowo.

IMG-20220301-091511.jpg

Na górze, po wczorajszych opadach śniegu, sceneria bajkowa.

IMG-20220301-091514.jpg

Stoki wylizane.

IMG-20220301-091803.jpg

Czarna zjechana przez moje dziecię.  

IMG-20220301-094050.jpg

Tu odbywał się trening, więc my boczkiem, nie przeszkadzając.

IMG-20220301-094057.jpg

Dużo dzieci jak na tydzień lekcyjny. 

IMG-20220301-101917.jpg

Nasza dzisiejsza faworyta.

IMG-20220301-095213.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga część relacji. Jedziemy dalej.

IMG_20220301_101919.jpg

Tu ośrodek z innej strony.

IMG_20220301_102229.jpg

Dziś raczej tłoczno nie było. Trochę grup szkoleniowych, czasem sztucznie podnosiło frekwencję. 

IMG_20220301_102400.jpg

Przygotowanie tras cd.

IMG_20220301_102517.jpg

A tu już 4.

IMG_20220301_103538.jpg

Trasa bez sztucznego naśnieżania, miejscami drobne przecierki, w większości jednak tak.

 IMG_20220301_103906.jpg

Dziś było bardzo widokowo.

IMG_20220301_104414.jpg

Na górze masa śniegu.

IMG_20220301_115459.jpg

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...