Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 21/22


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Czantoria super góra. Ponad 450 m różnicy poziomów! Gdyby to jeszcze:
 

Bez tego oświetlenia stacja nie zarabia... oczywistych pieniędzy!

Po pierwsze to Czantoria nie jest strikte nastawiona na zimę, oczywiście tu też stacja zarabia,ale...

Nade wszystko 60 procent dochodu to okres letni dlatego do 20  marca kręcą i 21 przegląd i przygotowanie do głównego SEZONU letniego.Na następny rok są duże szanse że dokończą na fakturce oświetlenie LED 80 procentach zrobione i będzie jazda wieczorna,dobre naśnieżanie już w tym roku zrobiło kawał dobrej roboty

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, marcinn napisał:

Po pierwsze to Czantoria nie jest strikte nastawiona na zimę, oczywiście tu też stacja zarabia,ale...

Nade wszystko 60 procent dochodu to okres letni dlatego do 20  marca kręcą i 21 przegląd i przygotowanie do głównego SEZONU letniego.Na następny rok są duże szanse że dokończą na fakturce oświetlenie LED 80 procentach zrobione i będzie jazda wieczorna,dobre naśnieżanie już w tym roku zrobiło kawał dobrej roboty

Tak, o tym oświetleniu słyszałem bezpośrednio od stacji. Wszystko prawda, tyle... że góra jest narciarsko świetna, a potencjał to ma jeszcze większy, więc priorytetów (lato) trochę szkoda.

Czy ta Faturka będzie chodzić nocą na obecnym orczyku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Tak, o tym oświetleniu słyszałem bezpośrednio od stacji. Wszystko prawda, tyle... że góra jest narciarsko świetna, a potencjał to ma jeszcze większy, więc priorytetów (lato) trochę szkoda.

Czy ta Faturka będzie chodzić nocą na obecnym orczyku?

Wiesz gdyby to było prywatne to pewnie troszkę inaczej by wyglądał plan,model biznesowy.

Jest jak jest kasę zarabiają a że im wychodzi lepiej latem to nie ma się co dziwić ,w zimę koszty naśnieżania ,paliwa to sporo zżera z zarobku stacji.Co do tematu orczyka na Fakturce to tak nie ma planów modernizacji,będzie tak jak jest ,nie licząc dokończenia oświetlenia i uruchomienia jazdy nocnej

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę pojeżdżone, postanowiłem odwiedzić te 2 Słotwiny. Tam akurat były zawody. Na Tabaszewskim lepszy śnieg. Ostatnie dośnieżanie Areny, ruszenie podkładu by zbudować te bandy (odsypy), jednak poczyniło nieodwracalne zmiany w strukturze śniegu na stoku.  

Na Tabaszewskim są promocyjne karnety, od 8:00 do 12:00 kosztuje 40 zł, podobnie kosztuje karnet od 12:00 do 17:00.

Usypane bandy na Arenie, wyglądają trochę jak odsypy na górze Tatrzańskiej Łomnicy, pod koniec dnia jazdy.

IMG-20220304-085545.jpg

Masterki na spacerku.

IMG-20220304-075547.jpg

Kompletnie pusto.

IMG-20220304-121959.jpg

Jedziemy na Tabaszewskiego.

IMG-20220304-105202.jpg

Tu tak.

IMG-20220304-105252.jpg

I tak.

IMG-20220304-105256.jpg

Mamy zawody.

IMG-20220304-105426.jpg

Śnieg lepszy niż na Arenie.

IMG-20220304-105351.jpg

I jeszcze jedno takie.

IMG-20220304-105356.jpg

Edytowane przez moruniek
coś tam
  • Like 9
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś 3 godziny poranne na czarnym Groniu. Z rana twardo pod 5 cm warstwa śniegu, po godzinie po twardym już nie było śladu 😁 całe nartowania przy opadach śniegu, co niestety coraz rzadziej się zdarza, z tego powodu uciechy co nie miara🙂 a że jakieś większe muldy, cukier na samym dojeździe stacji czy mgła u góry stacji nie 

Pierwszy raz miałem okazję tam zawitać i ośrodek jest się bardzo rodzinny pod względem trudności tras, snow park robi wrażenie, wydaje się że jest naprawdę mało stacji które taki posiadają.

 

IMG_20220304_082134.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego marca stacja w Bałtowie zapowiedziała, że będzie śnieżyć, więc pojechałem tam wczoraj. Zapowiedzi to jedno, a tak realnie można by rzec chyba wody zabrakło. Z dołu wyglądało bardzo zachęcająco, ale im wyżej tym mniej ciekawie ... Jak wiem, że ekonomia i tak dalej, ale jak się pisze, że się naśnieża to wypadałoby tak zrobić bo temperatury pozwalały i armatki stały w "dobrych" miejscach  ... Tym bardziej, że nie każdy bierze narty z wypożyczalni i niektórzy trochę dbają o swój sprzęt aby posłużył. Pouczyłem się jeździć, ale szczerze napiszę: rzeczywistość była inna od zapowiedzi. Chyba kupię jakiś paździerz za 100 czy 150 złotych aby być przygotowanym na taki warun 😅

Edit. A może po prostu więcej śniegu nasypać nie mogli ... 😉

 

b1.jpg

b2.jpg

b3.jpg

b4.jpg

Edytowane przez Sławek Nikt
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sławek Nikt napisał:

Pierwszego marca stacja w Bałtowie zapowiedziała, że będzie śnieżyć, więc pojechałem tam wczoraj. Zapowiedzi to jedno, a tak realnie można by rzec  chyba wody zabrakło. Z doły wyglądało bardzo zachęcająco, ale im wyżej tym mniej ciekawie ... Jak wiem, że ekonomia i tak dalej, ale jak się pisze, że się naśnieża to wypadałoby tak zrobić bo temperatury pozwalały i armatki stały w "dobrych" miejscach  ... Tym bardziej, że nie każdy bierze narty z wypożyczalni i niektórzy trochę dbają o swój sprzęt aby posłużył. Pouczyłem się jeździć, ale szczerze napiszę: rzeczywistość była inna od zapowiedzi. Chyba kupię jakiś paździerz za 100 czy 150 złotych aby być przygotowanym na taki warun 😅

 

b1.jpg

b2.jpg

b3.jpg

b4.jpg

Nie przesadzaj. Byłem tam wczoraj. Oczywiście że warunki nie są najlepsze. Wytopiona jest trasa połaczeniowa pomiedzy orczykami a krzesłem. Usypano drogę połaczeniową, da się bez problemu dostać z jednego miejsca na drugie. Akurat załączyłeś zdjęcia   objazdu za słupem gdzie śniegu mało. To samo dotyczy braku sniegu przy jednej z podpór, z tym że, po bokach tej podpory jest jeszcze trasa po 30-50 m po obu stronach. Mnie jednak wkurzyło co innego. Stacja zamknęła kasy. Skipasy kupuje się w wypożyczalni sprzętu. Jak na mój gust to obsługę tej wypożyczalni obuto w te obowiązki. Przy zwrocie plastyku skipasu trzeba czekać w kolejce wraz z wypożyczającymi sprzet czy oddającymi go, a to trwa i trwa, bo papiery się podpisuje itp. I jeszcze jeden kwiatek. //cenę skipasów obniżono o 50%. Wszedzie o tym informują i chwalą się tym. Jest jednak łyzka dziegciu w tym, ja przynajmniej tego nie rozumiem. W ośrodku obowiązują tzw ceny normalne i ulgowe, te dla tych ponizej 16 rolu życia i powyżej 65 roku życia. Jakież było moje zdziwienie kiedy facetowi w słusznym wieku pani tłumaczyła że teraz to ulgowe są tylko dla małolatów a dla stauchów już nie! No bo jest obnizka. Czemu tak zrobili, nie wiem, w sumie to chodzi jedynie o 2 zł, no ale fakt dyskryminacji starych jest ewidentny.

  • Sad 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2022 o 22:19, marcinn napisał:

Po pierwsze to Czantoria nie jest strikte nastawiona na zimę, oczywiście tu też stacja zarabia,ale...

Nade wszystko 60 procent dochodu to okres letni dlatego do 20  marca kręcą i 21 przegląd i przygotowanie do głównego SEZONU letniego.Na następny rok są duże szanse że dokończą na fakturce oświetlenie LED 80 procentach zrobione i będzie jazda wieczorna,dobre naśnieżanie już w tym roku zrobiło kawał dobrej roboty

Dodałby jeszcze cenę sezonówki w promocji. Naprawdę nie ma się czego czepiać. Przypomnijmy. Karnet 2 dowolne dni w sezonie za 120 zł to też była dobra oferta. 

Zrzut-ekranu-207.png

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze moje narciarstwo było wielowymiarowe. W nocy padał śnieg, tym razem zostawiono 5 cm puszku. Później jazda z @netmare i jego zakręconą narciarsko rodziną. Młodsza jego córka (6 lat), czarowała mnie uśmiechem, i zapytała pojedzie Pan ze mną do snowparku, proszę, proszę ? I jak mogłem odmówić. Bawiłem się świetnie obserwując, jak nabiera pewności z przejazdu na przejazd, a coraz wyższe hopki pokonuje z czarującym uśmiechem. Dzięki dla całej Waszej rodzinki za wspólną jazdę oraz rozmowę na wyciągach. 

Stok dziś był opanowany przez deski, zbierali się na te zawody niespiesznie, wystartowali dopiero po 10:00. Wówczas stok się szybko zdegradował. Przeskoczyliśmy na chwilę na Tabaszewskiego. Tam lepiej, ale była impreza Plus-a. Na szczęście, bramki rozstawione na kawałku stoku, niezbyt ambitnie. 

Stok wygrodzony już całkowicie.

IMG-20220305-102636.jpg

Rano tak.

IMG-20220305-081007.jpg

Zostawili świeży śnieg.

IMG-20220305-081003.jpg

Przejazd zawodnika.

IMG-20220305-114717.jpg

Na Słotwince tak.

IMG-20220305-111817.jpg

Na głównym stoku, już niestety tak.

IMG-20220305-114135.jpg

cdn.

Edytowane przez moruniek
coś tam
  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Bumer napisał:

Nie przesadzaj. Byłem tam wczoraj. Oczywiście że warunki nie są najlepsze. Wytopiona jest trasa połaczeniowa pomiedzy orczykami a krzesłem. Usypano drogę połaczeniową, da się bez problemu dostać z jednego miejsca na drugie. Akurat załączyłeś zdjęcia   objazdu za słupem gdzie śniegu mało. To samo dotyczy braku sniegu przy jednej z podpór, z tym że, po bokach tej podpory jest jeszcze trasa po 30-50 m po obu stronach. Mnie jednak wkurzyło co innego. Stacja zamknęła kasy. Skipasy kupuje się w wypożyczalni sprzętu. Jak na mój gust to obsługę tej wypożyczalni obuto w te obowiązki. Przy zwrocie plastyku skipasu trzeba czekać w kolejce wraz z wypożyczającymi sprzet czy oddającymi go, a to trwa i trwa, bo papiery się podpisuje itp. I jeszcze jeden kwiatek. //cenę skipasów obniżono o 50%. Wszedzie o tym informują i chwalą się tym. Jest jednak łyzka dziegciu w tym, ja przynajmniej tego nie rozumiem. W ośrodku obowiązują tzw ceny normalne i ulgowe, te dla tych ponizej 16 rolu życia i powyżej 65 roku życia. Jakież było moje zdziwienie kiedy facetowi w słusznym wieku pani tłumaczyła że teraz to ulgowe są tylko dla małolatów a dla stauchów już nie! No bo jest obnizka. Czemu tak zrobili, nie wiem, w sumie to chodzi jedynie o 2 zł, no ale fakt dyskryminacji starych jest ewidentny.

Nie sądzę abym przesadzał choć zbyt częstym gościem nie jestem ... Droga połączeniowa pomiędzy orczykiem, a krzesłem o godzinie 11:15 bo o tej postanowiłem sobie poszurać orczykiem była na tyle "dobra", że odpiąłem narty ... I poszedłem na piechotę 😁 Długości nie naśnieżonych nie mierzyłem bo pojechałem tam pouczyć się jeździć, a nie robić pomiary ... Napisali, że naśnieżą ? To trzeba było tak zrobić i po temacie. Od tego 1 marca i aktualnie warunki jak najbardziej pozwalają na naśnieżanie, więc pewnie zwyciężyła ekonomia. W poniedziałek rano będę i zobaczę jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Czarna Góra,  cała trasa A była niedostępna rano przez zawody plus zwężenie trasy B od talerzyka też przez jakieś zawody. Rano kilka zjazdów po trasie B później ucieczka na trasy przy żmiji i procy. Kolejek dużych nie było jak to w marcu, warunki całkiem ok biorąc pod uwagę nocny opad śniegu;-)

image000000_5.jpg

image000000_4.jpg

IMAG2033.jpg

  • Like 7
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorna, nieco inna niż zwykle. Jazda, głównie w ciemnościach, po zamkniętej, na czuciu śniegu, bez zmysłu wzroku. Fajna zabawa. 

Ludzi garstka.

IMG-20220305-175132.jpg

Stoki ładnie przygotowane.

IMG-20220305-175024.jpg

Tu widoczna Jaworzyna.

IMG-20220305-182557.jpg

Jeździłem po ciemku, przymroziło, śnieg szybki.

IMG-20220305-181639.jpg

Tu Pan przygotowuje tor na jutrzejsze zawody. Dlaczego robi to sam jeden ? 

IMG-20220305-185705.jpg

Wieża, ładnie podświetlona.

IMG-20220305-191828.jpg

Stok w oddali wygląda tak.

IMG-20220305-190253.jpg

Tu miły Pan, przejechał kawałek trasy ratrakiem, specjalnie dla mnie 😉.  

IMG-20220305-193113.jpg

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Czarnej Górze (Sienna) jeżdżę gdy muszę, wczoraj był taki dzień. Widoczność dość ograniczona. Warunki śniegowe średnie, trochę cukru, trochę odsypów, trochę lodu. Ludzi średnio dużo. Trasa A i D zawody. A całkowicie zamknięta, przy D bokiem można było objechać. Na D królowali zawodnicy głównie z Opola. Obyło się bez wypadków, odpowiednie służby jednak czuwały...

20220304_124324.thumb.jpg.49935deed26ac58518f3135368544e4f.jpg

20220304_124607.thumb.jpg.5594f02f4fa8b9a7131213ffe4366bca.jpg

VideoCapture_20220305-225653.thumb.jpg.600392e30d5dadc9231cefeb5db8a948.jpg

20220304_124632.thumb.jpg.84bd13389fda273feb81842ac121a491.jpg

20220304_130838.thumb.jpg.d36ddf3012dd4db06afd632b926225f3.jpg

VideoCapture_20220305-225711.thumb.jpg.eac48d1124cfee8f8b4853029457c968.jpg

20220304_131617.thumb.jpg.be292b4f797964cb407e6b697b6a119b.jpg

Pozdrawiam.

  • Like 8
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...