Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 21/22


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

14 hours ago, Narciarz ze Śląska said:

Niewiele już ostało takich praktycznie freeride'owych tras. Fajnie się to ogląda. Nie byłem wieki na nartach ani w Karpaczu, ani w Szklarskiej. Ze względu na niegdysiejsze (30 lat temu!!!) bardzo negatywne doświadczenia: mało śniegu, trasy w większości pozamykane, za to kolejki na godzinę do 1 wjazdu.

Fakt, z tego typu ośrodków, których nie dotknęła zbytnio nowoczesna cywilizacja narciarska znam dwa: Szrenicę i Korbielów. Na Szrenicy to wiadomo, park narodowy więc wiele tam już nie zmienią, w Korbielowie jeszcze jest szansa, choć moim zdaniem jedyna rzecz jakiej tam brakuje to szybsza kolej na Szczawiny. Cała reszta może sobie zostać jaka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, MichalR napisał:

To zależy, na dół też pamiętam fajnie się jechało, wzdłuż trasy kolejki krzesełkowej.

To prawda jest przyjemna tylko bardzo wąska. Traktuje sie ją jako zjazd na koniec dnia a i to w wyjątkowych sytuacjach. Niestety nie ma tam nasniezania i musza byc bardzo dobre warunki aby byla przejezdna co zdazyło sie... nie pamietam kiedy. Duzo bezpieczniej jest wracac przez Buczynke.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, christof said:

To prawda jest przyjemna tylko bardzo wąska. Traktuje sie ją jako zjazd na koniec dnia a i to w wyjątkowych sytuacjach. Niestety nie ma tam nasniezania i musza byc bardzo dobre warunki aby byla przejezdna co zdazyło sie... nie pamietam kiedy. Duzo bezpieczniej jest wracac przez Buczynke.

20 lat temu były takie zimy że dawało się tamtędy zjeżdżać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk w tym roku zaskakuje. Nie jestem szczyrkomaniakiem. Powiedziałbym nawet, że bardzo mi do tego daleko, no ale w tym sezonie nie sposób nie docenić i nawet ja zdecydowałem się podjechać tam drugi raz. Nie będę przynudzał, bo SON jest na tym forum opisany w każdym cm. Byłem wczoraj. Pogoda zapowiadała się typowo wiosenna i taka też była. Spodziewałem się miękkich stoków od rana, a tymczasem szok. Byliśmy na otwarciu i przywitał nas totalny beton. Nawet nie beton, ale tarka, bo stoki były wygłaskane przez ratraki. Co więcej, takie warunki trzymały naprawdę długo. Rozmiękło na dobre dopiero po 12 i wtedy było już typowo wiosennie. Drugi szok to frekwencja. Oczywiście ludzi w całym ośrodku całkiem sporo, ale jak na niedzielę i pełną lampę jednak luzy. Parking na Solisku nie wypełnił się choćby w połowie. Jazda wszędzie na bieżąco, zdarzało się często, że jechaliśmy z córą na krześle i w gondoli sami. Muld nie stwierdziłem nigdzie do 14, warunki wszędzie co najmniej dobre. Najsłabiej wzdłuż talerzyka na Małym i w niektórych miejscach między Halą a Soliskiem. Na Pośrednim warunki rewelacyjne, w COS też dobrze. Tak więc jeśli ktoś ma czas niech jedzie i korzysta. Co prawda dzisiaj wyłączyli niebieską kanapę, ale w sumie im się nie dziwię, bo na tygodniu na pewno będzie pusto. W przyszły weekend patrząc na prognozy, będzie się można wyjeździć jak dzik. Może znowu skorzystam.20220327_094512.thumb.jpg.cde58c7f7081fed9647960c45e04fbe7.jpg

20220327_141832.thumb.jpg.77672f916d5971bdf14cb10e2bba017b.jpg

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MichalR napisał:

Fakt, z tego typu ośrodków, których nie dotknęła zbytnio nowoczesna cywilizacja narciarska znam dwa: Szrenicę i Korbielów. Na Szrenicy to wiadomo, park narodowy więc wiele tam już nie zmienią, w Korbielowie jeszcze jest szansa, choć moim zdaniem jedyna rzecz jakiej tam brakuje to szybsza kolej na Szczawiny. Cała reszta może sobie zostać jaka jest.

W Korbielowie też są takie ograniczenia przyrodnicze, że autostrad tam nie zrobią. Kolej - tak! I wyrównanie czarnej. Ale miejsce pod kolej i same trasy już wyglądają imponująco (prawa trasa oficjalnie nie działa):

AVvXsEjZmxGpylHaFKIi6aDRUowhBjxp2NHSHMIGqAQUrBidzuqLNil7ja9UkrLgkvUuH5e9AlU0vvmHM2ZcAo16W-JGH1GdEa3pND5upfWJBs4NMZDQWPwLgAmU0mw7eMOiigy95529-4kYNtFQdxfHSWKfGis2fuQDlimjJA271OC-U_9bDFCqRuzW3vs3=w320-h320

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tresor napisał:

Szczyrk w tym roku zaskakuje. Nie jestem szczyrkomaniakiem. Powiedziałbym nawet, że bardzo mi do tego daleko, no ale w tym sezonie nie sposób nie docenić i nawet ja zdecydowałem się podjechać tam drugi raz. Nie będę przynudzał, bo SON jest na tym forum opisany w każdym cm. Byłem wczoraj. Pogoda zapowiadała się typowo wiosenna i taka też była. Spodziewałem się miękkich stoków od rana, a tymczasem szok. Byliśmy na otwarciu i przywitał nas totalny beton. Nawet nie beton, ale tarka, bo stoki były wygłaskane przez ratraki. Co więcej, takie warunki trzymały naprawdę długo. Rozmiękło na dobre dopiero po 12 i wtedy było już typowo wiosennie. Drugi szok to frekwencja. Oczywiście ludzi w całym ośrodku całkiem sporo, ale jak na niedzielę i pełną lampę jednak luzy. Parking na Solisku nie wypełnił się choćby w połowie. Jazda wszędzie na bieżąco, zdarzało się często, że jechaliśmy z córą na krześle i w gondoli sami. Muld nie stwierdziłem nigdzie do 14, warunki wszędzie co najmniej dobre. Najsłabiej wzdłuż talerzyka na Małym i w niektórych miejscach między Halą a Soliskiem. Na Pośrednim warunki rewelacyjne, w COS też dobrze. Tak więc jeśli ktoś ma czas niech jedzie i korzysta. Co prawda dzisiaj wyłączyli niebieską kanapę, ale w sumie im się nie dziwię, bo na tygodniu na pewno będzie pusto. W przyszły weekend patrząc na prognozy, będzie się można wyjeździć jak dzik. Może znowu skorzystam.20220327_094512.thumb.jpg.cde58c7f7081fed9647960c45e04fbe7.jpg

20220327_141832.thumb.jpg.77672f916d5971bdf14cb10e2bba017b.jpg

Tak, wyjątkowo w tym roku DBAJĄ O KLIENTA! To dziwne, ale skoro tak się zmienili...
I tak im nie ufam... w pełni.

Poprzednie lata to:

* zwalenie na początku marca drzewa na Golgotę, aby zamknąć;
* kamienie na 1;
* albo czynne tylko niebieskie trasy (rok temu);
* i tak brak dojazdu (brak śniegu) na ostatnich 100 m trasy z Kopy;
* znów zamknięta Golgota - a na niej 50 cm śniegu (rok temu)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Narciarz ze Śląska said:

W Korbielowie też są takie ograniczenia przyrodnicze, że autostrad tam nie zrobią. Kolej - tak! I wyrównanie czarnej. Ale miejsce pod kolej i same trasy już wyglądają imponująco (prawa trasa oficjalnie nie działa):

AVvXsEjZmxGpylHaFKIi6aDRUowhBjxp2NHSHMIGqAQUrBidzuqLNil7ja9UkrLgkvUuH5e9AlU0vvmHM2ZcAo16W-JGH1GdEa3pND5upfWJBs4NMZDQWPwLgAmU0mw7eMOiigy95529-4kYNtFQdxfHSWKfGis2fuQDlimjJA271OC-U_9bDFCqRuzW3vs3=w320-h320

Parę razy tam byłem w życiu, przy pełnej zimie. Ani razu czarna nie była czynna/przygotowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nigdy w historii jeszcze nie działała. Przed przebudową była za stroma i nie mieli sprzętu do przygotowania jej. Podczas przebudowy zrobiło się tam osuwisko, trochę ją naprawili ale dalej trzeba by tam sporo roboty żeby można ją było przygotowywać.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasy nr 7 (czarnej o której wyzej)  nie ma juz nawet na mapce ośrodka. Wygląda na to, że jest oficjalnie zamknięta - kiedys nawet byla taka tabliczka informacyjna przy schronisku a pozniej przed przełamaniem druga.

2 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

W Korbielowie też są takie ograniczenia przyrodnicze, że autostrad tam nie zrobią. Kolej - tak! I wyrównanie czarnej. 

Ładnych kilka lat temu własnie ktoś wpadł na podobny pomysl. Wycięto sporo drzew i probowano wyrównywania (może niektórzy pamietaja ze miedzy orczykami a czarna rosły normalnie drzewa których juz nie ma)  i skonczylo sie na duzym osuwisku na czarnej, którego ślady widac do tej pory. 

Edytowane przez christof
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Tak, wyjątkowo w tym roku DBAJĄ O KLIENTA! To dziwne, ale skoro tak się zmienili...
I tak im nie ufam... w pełni.

Poprzednie lata to:

* zwalenie na początku marca drzewa na Golgotę, aby zamknąć;
* kamienie na 1;
* albo czynne tylko niebieskie trasy (rok temu);
* i tak brak dojazdu (brak śniegu) na ostatnich 100 m trasy z Kopy;
* znów zamknięta Golgota - a na niej 50 cm śniegu (rok temu)!

Nigdy nie krytykowałem za bardzo TMR w Szczyrku. Po tych wszystkich, wielkich i szybkich jak na PL, inwestycjach dawałem im 3-4 lata żeby okrzepli i nauczyli się tym zarządzać. Ten czas upłynął w zeszłym roku, no ale ubiegły sezon był postawiony na głowie. W tym roku w mojej opinii test zaliczyli. Wiadomo, można się czepiać o Bieńkulę i inne drobne rzeczy, ale poza tym naprawdę jest dobrze. Szczególnie w marcu, bo przecież wiadomo, że żeby jeździć tam w ferie, czy zimowe weekendy to trzeba być masochistą.

Nie raz stawiałem Białkę jako wzór poważnego podejścia do klienta. A jak jest w tym roku? W ubiegłym tygodniu Białka działała z oficjalnie wyłączoną Kaniówką i Banią oraz z zepsutą Pasieką. To wszystko za większe pieniądze niż hulający na full Szczyrk. W tym roku w marcu SON jest po prostu w Polsce poza konkurencją.

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w nocy lekko padało w Szczyrku. Sztruks nieco spłynął i zrobiła sie skorupa ale bardzo cieniutka. 

Pojawiły się przetarcia w dolnej części 3, a przy wyjściu z gondoli błoto. Kilkadziesiąt metrów od Hali w dół śnieg wymieszany z drobnymi kamykami, chyba ratrak zaciągnął je spod wyjścia z gondoli i rozniósł niżej. Poza tym fajnie.

 

Edytowane przez christof
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marcinn napisał:

Zbyt wąska jak Czantoria i zatłoczona

Sama czerwona trasa z Czantorii - ujdzie, ale z dołożonym wyciągiem ok. 2000 os./godz., przy często zamykanej niebieskiej - jest zbyt wąska jak na tę przepustowość wyciągu! Jak nie ma ludzi dużo, ok, ale jak jest dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

10 najlepszych tras narciarskich w Polsce:

https://blogonartach.blogspot.com/2022/03/estoy-loca-enamorada-de-ti-ktora-trasa.html

 

Ranking mój - subiektywny!

Dzikowca nie ma? Szrenicy? Nawet na rezerwie. Kopa? Kasprowy? Coś z wysokogórskich klimatów by się przydało.

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sstar napisał:

Dzikowca nie ma? Szrenicy? Nawet na rezerwie. Kopa?

To mój subiektywny ranking (z doświadczenia, nie z prasy), z takim parametrem też jak dojazd z Rudy Śląskiej. Nie byłem tam wieki na nartach (Szrenica, Kopa) lub nie byłem wcale (Dzikowiec), opisuję własne doświadczenia.
Jak kiedyś będę (zastanawiam się nad odkopaniem regionu po wiekach), opiszę.

Na razie (30 lat temu) mam bardzo negatywne doświadczenia z Kopy i Szrenicy. Czekało się na wyciągi tyle, że jeździliśmy (poza po 1 próbie) na... Kolorowej!

A Kolorowej już nie ma narciarsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...