Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 21/22


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, kotek napisał:

Musieli by być idiotami żeby ratrakować w takich warunkach na jazdę wieczorną.

Ratrakowania na jazdę wieczorną nie mają sensu, musiałoby być z 50 stopni mrozu żeby związało..

 

Związał nie związał. Wiadomo, że nie ma to sensu przy +10C, ale przy niższych temperaturach zawsze to przez godzinę dwie stok trzyma się w miarę przyzwoicie, w zależności od natężenia ruchu. A gdy bierzesz 110 zeta za jazdę po zrytych trasach, to jest to już pewna bezczelność. Oczywiście przymusu robienia z siebie jelenia nie ma lecz warto zwrócić uwagę innym, że są stacje które biorąc 40 zł za 5 godz. jazdy wieczornej po przygłaskanym ratrakami stoku jak Master. A są stacje, które życzą sobie 110 zł za wieczorną jazdę po muldach. Wolny kraj, wolny wybór ale ostrzec i porównać warto.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Przemekc1 napisał:

I jeżeli dobrze pamiętam to jest zamknięta przede wszystkim dlatego, że próbowano ją właśnie zrównać i koparkami naruszono osuwisko.

To też, ale nieco wcześniej wycięto tam bodajże nielegalnie mnóstwo drzew (kiedyś trasa przebiegała w pewnej odległości od wyciągu, dziś jest z niego widoczna - właśnie "dzięki" tej wycince w dolnej części). O ile pamiętam, musiano je później od nowa nasadzić, ale tak w ogóle to trasa chyba nigdy nie była otwarta (czytaj: ratrakowana) i nie ma to związku z osuwiskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, koliber napisał:

To też, ale nieco wcześniej wycięto tam bodajże nielegalnie mnóstwo drzew (kiedyś trasa przebiegała w pewnej odległości od wyciągu, dziś jest z niego widoczna - właśnie "dzięki" tej wycince w dolnej części). O ile pamiętam, musiano je później od nowa nasadzić, ale tak w ogóle to trasa chyba nigdy nie była otwarta (czytaj: ratrakowana) i nie ma to związku z osuwiskiem.

Mam gdzieś zdjecie z polowy lat 90tych, gdzie powyżej ścianki, w jagodach stoi mocno stary, przerdzewiały znak drogowy zakazu wjazdu na tą trasę. Młody jestem i pierwszy raz jeździłem tam w latach 80tych, ratraka na ściance nie pamiętam ALE pamiętam ratrak do pierwszego załomu za ścianką i na samej górze powyżej ścianki i płaskiego przed nią.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lski@interia.pl napisał:

Jutro też jeździsz?

Pewnie tak, jak będzie po czym. Dziś wytrzymałem do 9:15. Do 8:50 fajna jazda. Później ściana deszczu. W nocy padało i było mocno na plusie. Stok już mocno zdegradowany. Coraz więcej przecierek i co gorsze kilka przetopów. Od wczoraj zeszła masa śniegu. Obsługa jeździła od armatki do armatki i coś przy nich ustawiała. Są gotowi do śnieżenia, czekają na mróz, ten jest bardzo potrzebny. W mojej ocenie, racjonalnym byłoby dziś odwołać wieczorną i skupić się na przygotowaniu stoku na jutro rano. 

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pawelb91 napisał:

Te kilka cm w prognozie nic nie zmienią, trzeba mrozów żeby solidnie ponaśnieżać bo strasznie wypłukało stoki, dzisiaj leje jak pieron i jest +7.

Czarna Góra już przygotowała armatki. Artyleria będzie naśnieżać ile się da. Który ośrodek ma możliwość naśnieżania to z tego skorzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, WojtekM napisał:

Najgorsze, że teraz leje a kiedy przyjdzie ochłodzenie, to przestanie.

Z drugiej strony, jeżeli zratrakują to namoczone, które następnie zmrozi to na taflę lodu, to nic tylko sypać potem na to śnieg z armat i będzie idealnie - na twardym podkładzie, śnieg techniczny. Będzie pięknie na sobotę/niedzielę i zaraz po weekendzie. Dlatego zaczynam zagęszczać ruchy, aby po weekendzie gdzie choć na pół dnia wypaść na Podhale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bumer napisał:

Ta góralska kapela gra już? Nie chce mi się wyłazić na zewnątrz taka pogoda.

Jeździłem od 15:00 do 17:50. Kapeli na stoku nie było. Tłoku, też nie było, zaczynałem w deszczu (ale nie takim jak rano, który wygnał mnie z Areny), 15:15 zaczęło się okienko pogodowe bez deszczu. Za chwilę się ogarnę i wstawię relację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MasterSki Tylicz - pełen szacunek. Śniegu multum, owszem są drobne przecierki, przetopów brak. Jak rozpoczynałem, siąpił deszcz, po 15 minutach przestało padać. Trasy trzymają dobrze, miejscami miękko, miejscami dość twardo. Pełen szacun dla ośrodka za przygotowanie tras, tras a nie trasy głównej jak na Arenie. W lesie dużo śniegu, trasy objazdowe dobrze utrzymane. 

Deszcz wystraszył ludzi. Jazda praktycznie cały czas od odbicia do odbicia.

IMG-20220105-150724.jpg

Uśmiech mojego syna.

IMG-20220105-151406.jpg

Warunki.

IMG-20220105-151411.jpg

Warunki cd.

IMG-20220105-151900.jpg

W oddali TyliczSki. Jak będzie nowa kanapa i nowa trasa, to wcale nie będzie tak w oddali.

IMG-20220105-153204.jpg

A to już lasek.

IMG-20220105-155652.jpg

Miejscami wyjdzie podkład, ale jest naprawdę dobrze.

IMG-20220105-153212.jpg

Stok trzyma dobrze.

IMG-20220105-155728.jpg

I widok w drugą stronę. IMG-20220105-155731.jpg

Stok trzyma cały czas.

IMG-20220105-163424.jpg

A to już wieczór ?

IMG-20220105-165643.jpg

  • Like 11
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...