Narty - skionline.pl
Jump to content

Polska - warunki narciarskie 21/22

leitner
 Share

Recommended Posts

29 minut temu, lika napisał:

W prawym dolnym rogu duży niebieski znak "powrót na kolej W5" - dwa takie znajdują się na wspominanym W6. Nie sposób ich przeoczyć i się rozczarować. 

To taki dobry przykład, chociażby dla zarządzających sąsiednią nartoramą. Trasy leśne choć rozumiem że nieatrakcyjne narciarsko, ale urokliwe - można się w gąszczu leśnych duktów zagubić. Taki mały szczegół do doprecyzowania.

Jeszcze lepszy dowód:

P1040321 (2).JPG

• Thanks 1

@lika dlaczego od razu odpuszczać Krynicę?:) Warunki wszędzie świetne, nawet w samym mieście sporo śniegu. Na tygodniu na pewno będzie pusto, bo w Krynicy w marcu tak już jest. Jedyny minus, że na Jaworzynie okroją trasy i wyciągi. No ale swoje zdanie o PKL mam i nieraz je wyrażałem:)

• Like 1

1 minutę temu, tresor napisał:

@lika dlaczego od razu odpuszczać Krynicę?:) Warunki wszędzie świetne, nawet w samym mieście sporo śniegu. Na tygodniu na pewno będzie pusto, bo w Krynicy w marcu tak już jest. Jedyny minus, że na Jaworzynie okroją trasy i wyciągi. No ale swoje zdanie o PKL mam i nieraz je wyrażałem:)

A właśnie dlatego, że jak już debiutować to w pełnej okrasie - tak już sobie założyłem. Nic nie poradzisz.

2 minuty temu, tresor napisał:

Jak wygląda zarządzanie państwowe widziałem wczoraj na COS-ie. W Szczyrkowskim i tam pełno ludzi, pełno śniegu, a

a) dojazdu na dół nie ma, mimo, że warunki nie mają prawa różnić się od np. dolnych do gondoli (ta sama wys. n.p.m.), a jednak się różnią, a naśnieżanie ponoć jest;

b) więcej: wyciąg na Dolinach zamknięty mimo znakomitych warunków, na tych Dolinach był jakiś slalom i uczestnicy po zjechaniu... 500 m drałowali z buta do góry.

Dramat!

• Confused 1
  • Sad 1

Dzisiejszy wieczorny SON za jedyne 30 zł 😉 Warunki bardzo dobre, ludzi garstka, kolejka max na 2 min (a nie byłoby jej 2 ogóle gdyby do gondoli wchodziło 9-10 osób a nie 4-6). 

Nawet warto było dla tej przyjemności przejść się 49 min w jedną i drugą stronę ze sprzętem narciarskim na plecach i  nogach 

20220313_205813.jpg

20220313_205819.jpg

20220313_182500.jpg

• Like 11

5 godzin temu, tresor napisał:

Ale jak to ? W najlepszym ośrodku w Polsce kroją wyciągi I trasy a Scirk jeździ cały??? Tu chyba musi się wypowiedzieć @WojtekM  😉

9 godzin temu, Jusik2002 napisał:

Ale jak to ? W najlepszym ośrodku w Polsce kroją wyciągi I trasy a Scirk jeździ cały??? Tu chyba musi się wypowiedzieć @WojtekM  😉

I dla ścisłości jest dzisiaj info, które tylko potwierdza, że PKL powinien zostać wywłaszczony z Jaworzyny, co oczywiście jest nierealne:).

Po wczorajszej wizycie wiem, że w całym ośrodku śniegu jest od groma, jedno malutkie przetarcie na trasie nr 4. Tydzień zapowiada się z genialną pogodą. Lekki mróz w nocy i pełna lampa w dzień. Co robią dziady z PKL? Wyłączają w zasadzie większość ośrodka do weekendu. Wszystkie krzesła out. Trasa nr 2a, 4 i 5 wyłączone. Zostaje gondola i śmieszny talerzyk na trasie nr 2. W tym roku już nie pojeździmy na trasie nr 4 (i możliwe że nie pojeździmy znowu przez kilka lat) oraz na czarnym FIS, choć jak pisałem warunki są tam genialne. Podsumowując, Jaworzynę można już sobie w tym roku odpuścić.

• Like 1
  • Sad 6

Godzinę temu, Michas222k napisał:

Miałem sprawdzić dziś warunki na Szrenicy ale niestety nieczynne do 10 przez wiatr. O 10 podadzą następny komunikat narciarski. Ja nie mogę czekać w niepewności więc wsiadam w pociąg do Harrachov...:-(

Witam

wieje mocno na Dolnym Śląsku, w Czarnej Górze Luxtorpede wyłączyli, reszta działa.

Screenshot_2022-03-14-10-17-58-047_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2022-03-14-10-18-32-748_com.android.chrome.jpg

Edited by ZdolnyŚlązak

3 godziny temu, tresor napisał:

I dla ścisłości jest dzisiaj info, które tylko potwierdza, że PKL powinien zostać wywłaszczony z Jaworzyny, co oczywiście jest nierealne:).

Po wczorajszej wizycie wiem, że w całym ośrodku śniegu jest od groma, jedno malutkie przetarcie na trasie nr 4. Tydzień zapowiada się z genialną pogodą. Lekki mróz w nocy i pełna lampa w dzień. Co robią dziady z PKL? Wyłączają w zasadzie większość ośrodka do weekendu. Wszystkie krzesła out. Trasa nr 2a, 4 i 5 wyłączone. Zostaje gondola i śmieszny talerzyk na trasie nr 2. W tym roku już nie pojeździmy na trasie nr 4 (i możliwe że nie pojeździmy znowu przez kilka lat) oraz na czarnym FIS, choć jak pisałem warunki są tam genialne. Podsumowując, Jaworzynę można już sobie w tym roku odpuścić.

Ci to wiedzą jak zepsuć nastrój na początku tygodnia. Już rezerwowałem hotel na czwartek-niedziela. Teraz jednak nie wiem czy to dobry pomysł. W ostatni weekend było już tłoczno, a teraz zabraknie jeszcze 4 i 5. Śniegu jest bardzo dużo, także na tury, a Jaworzyna maksymalizuje zyski, choć dali karnety 20% taniej (nie wiem czy tak bardzo się im opłaci oszczędzając na ropie i obsłudze 2 tras). Irytująca polityka.

2 godziny temu, WojtekM napisał:

Pani w kasie powiedziała, że Czantoria chodzi do przyszłego weekendu, a potem nie wiadomo. PKL?

ZTCW przegląd wiosenny.

Czantoria chodzi w każdą pogodę bo to kolej nie tylko narciarska ;) 

Edited by mysiauek
  • Like 1

6 godzin temu, tresor napisał:

Podsumowując, Jaworzynę można już sobie w tym roku odpuścić.

Tak też robię. 

I cały pkl też. Dziadostwo do potęgi. 

Myślałem nad Jaworzyną na przełomie marca i kwietnia jakby warunki były przyzwoite a na trasie nr 5 takie by mogły być, trzeba olać matołów na długi czas. 

8 godzin temu, WojtekM napisał:

Pani w kasie powiedziała, że Czantoria chodzi do przyszłego weekendu, a potem nie wiadomo. PKL?

Przegląd 21 i przygotowania do Głównego Sezonu- Letniego,tu zarabiają najwięcej..

Nie wykluczone że w weekend jeszcze będzie działać po przeglądzie dla narciarzy

• Like 2

Dziś Tylicz ski. Słońce, słońce, słońce. Idealna pogoda na narty. Od poniedziałku 14.03.2022 jeździmy tam tylko do 16. W Krynicy na Henryku też chyba tylko do 16, Slotwiny Tabaszewski do 17, Master ski też do 15 czy 16. Czyli wieczorem już nie pojeździmy. A szkoda. 

IMG_20220314_152811.jpg

IMG_20220314_152756.jpg

• Like 14

Blisko już koniec tej zimy. A co za rok?

— No dobra! Sezon idzie ku końcowi, choć ja mam nadzieję, że jeszcze... parę tygodni potrwa. Już pora myśleć więc o następnym, gdyż – jak usłyszałem w jednym z wiodących w Polsce ośrodków – ten był znakomity jak nigdy!

Pozorność obostrzeń w Polsce (bo ich w górach de facto nie było) contra obóz koncentracyjny w Austrii, we Włoszech i na Słowacji – to musiało się skończyć... dobrze dla polskich stacji. Nie dywaguję, czy stało się tak z przypadku, czy była w tym jakaś celowość lub nieumiejętność działań legislatora. Nie obchodzi mnie to, bo mówiąc delikatnie: frekwencja była jak trzeba i to... niemal wszędzie. Sezon był po prostu normalny, nawet: normalny plus. Pomogła też pogoda, tzn. w miarę dobra, choć nie przesadzajmy (było dużo dni wietrznych, dużo zachmurzonych), zima w górach.

— Jakie inwestycje są potwierdzone, a o jakich się słyszy, bardzo często ze źródeł nieoficjalnych, a o jakich nie słychać w ogóle? 

O tym niżej.

SZCZYRK - Szczyrkowski - będzie mostek

Paradoksalnie w największej polskiej stacji jest jeszcze wiele do poprawienia. Często brakuje parkingów, te, co były niegdyś darmowe, stają się płatne: Czyrna, Salmopol. Kuleje też transport publiczny i tzw. skibusy. Powoduje to nieustanne korki w popularniejsze dni i blokuje dalszy rozwój narciarski miejscowości, bo... po co, skoro i tak już nikt więcej nie dojedzie... W Szczyrkowskim niewykorzystany jest w ogóle potencjał Czyrnej – byłego centrum ośrodka, a nadmiarem narciarzy cieszy się nowe centrum – przy parkingach Kowalskiego. Nie ma nadal też mostka na Jedynce. Nie ma wyciągu dla Bieńkuli. A czemu nie odtworzycie orczyka, to znaczy... zupełnie nowego orczyka?

AVvXsEiku13VEYKWt9AVqLX41L9u4q1zsn5PvDktssl55pKkOZZbF44KB9SmOgu2fBNQeV-N41PbQilIHTNxzxO2VdfhZZUnGqdv2zeBkSYpQFcSbzwygWoRjBimJVJAPNvQKUmjQDtuCr-D8G1YQAAYELmu-AwQJbm54esGzAbDcsC0KGEvUHSZEin8594j=w640-h398
Na imponującym zdjęciu z drona zamieszczonym przez stację widać stary i nowy układ jak na dłoni.
Widać też niewykorzystany potencjał (i połączenie) Bieńkuli oraz w ogóle Czyrnej

Czy to się zmieni? Nie wiem. Słyszałem w kuluarach, że stacja ma zgodę na budowę mostka i... tyle. A zgoda to nie fakt rozpoczęcia budowy. Nadto słyszałem w kuluarach, że planowane są jakieś zmiany własnościowe. Nie wiem, ile w tym plotki, ile prawdy, niemniej jakoś na razie karnetów na przyszły sezon... nie oferują. A w marcu te oferty zawsze już były.

SZCZYRK - marzenia

Co więcej w Szczyrku? Zostają już tylko  marzenia. Wymieniam je niżej.

• Marzenie nr 1: nowy rozkład dolnych tras w COS-ie, naśnieżanych, z odbudową wyciągu Hondraski (wiem, dziś krótszego i wiem, dziś raczej krzesła niż orczyka), do tego nowy wyciąg z dołu Dolin na Skrzyczne dla trasy FIS.
  • Marzenie nr 2: odbudowa Beskidka i połączenie z Beskidem w jedną stację – może być połączenie jakimś szybkim talerzykiem i długą trasą z Beskidu na Beskidek. Każdy, kto trzymał w ręku mapę z tym terenem, wie, jakie to... proste.
  • Marzenie (ściętej głowy) nr 3: gondola od hotelu Klimczok pod... Klimczok (jest blisko: sprawdźcie na mapie) i tamże... mały lodowiec niebieskotrasowy: krzesło na Klimczok i orczyk za schronisko. Taka huśtawka narciarska made in Poland, ze śniegiem do... maja!
AVvXsEg1xbt6HXnYqWU5Pkg2MJ81Cvb40mDVQcFRWsVXkxlSs6ZTO6TlE46m-dOEGd3eowinE1Sej7wj70FUmxmljKrVa0xXFJ0i6F5fPC4s-w171DbOLq5sMxrBwCOMGhCUC05KxwF2RWWP-0nDfzoYDmBwi0Y3ryCO6AgT6JmHzXajCInkZ4FQsGccblLj=w640-h480
Dlaczego ta góra nie jest udostępniona narciarzom? Jest, ale... nieco dalej w prawo: na Beskidzie!

TYLICZ - konkret

W Tyliczu na Masterze mamy konkret, nie marzenia: będzie zbudowane krzesło wyprzęgane sześcioosobowe (sedačková lanová dráha odpojiteľná). Termin: 2022 r. (czyli bieżący) – bez podania bardziej precyzyjnych danych.

ZIELENIEC - jest pomysł

Więcej (link):

https://blogonartach.blogspot.com/2022/03/co-nas-czeka-po-znakomitym-sezonie.html

• Like 1
  • Thanks 2

2 godziny temu, Szymonidius napisał:

W ubiegłą niedzielę miałem okazję pojeździć w Zwardoniu. Warunki bardzo dobre, ludzi mało, jazda bez kolejki. Jeszcze po godzinie 12 na trasie twardo, miejscami nawet lód. Szkoda, tylko że Duży Rachowiec nie działa.

IMG_20220313_124402_533.webp

IMG_20220313_143330_522.webp

IMG_20220315_110926_650.jpg

Fajnie, ale... dziś to... koniec świata, poza Małym Rachowcem wszystko tam zdechło.

Czy nie ma w tym Zwardoniu jakichkolwiek planów odbudowy wyciągów. Czy zostanie ten jeden - w dodatku nie za długi?

16 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Fajnie, ale... dziś to... koniec świata, poza Małym Rachowcem wszystko tam zdechło.

Czy nie ma w tym Zwardoniu jakichkolwiek planów odbudowy wyciągów. Czy zostanie ten jeden - w dodatku nie za długi?

Nie tylko w Zwardoniu ale i w Skalitym. Razem tworzyło to bodajże pierwszy w Polsce transgraniczny kompleks ze wspólnymi karnetami.

• Sad 1