Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 21/22


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, izydar napisał:

Jańskie Łaźnie otwarły dzisiaj trasę 1a+1b do gondolki a więc 3km trasę. Oprócz tego Hofmanki i Andel. Mój faworyt na następny weekend (wiem, że wątek dotyczy polskich stoków ale to tuż za miedzą :) )
Ktoś z praktyki wie jak wyglądają ew. obostrzenia w Czechach na dzisiaj?

Chciałem sprawdzić czy da się kupić karnet na janskie przez internet (mam konto w ich sklepie). Żeby kupić karnet trzeba dołączyć swój certyfikat w ustawieniach konta.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tanova napisał:

Mam pytanie do Kolegów, którzy byli w Zieleńcu - @ZdolnyŚlązak @Narciarz ze Śląska @Michas222k . Jak z przygotowaniem tras biegowych koło Zieleńca, po czeskiej stronie od Masarykowej Chaty? Są wyratrakowane i z założonymi śladami? Widzieliście biegaczy? 

Szczerze: nie zwróciłem uwagi, sorry, ale jeśli chodzi o ścieżkę po szczytach, to mnie to nie wyglądało na jakoś specjalnie przygotowane. To pierwszy śnieg. Ale byłem w sobotę, może się zmieniło.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwa konferencja Syntezatora.

Nic nie wskazuje na to, aby jakoś szczególnie sz. p. min. zajął się (na szczęście) narciarstwem w Polsce (w końcu to ruch na świeżym powietrzu), choć myślę, że trzeba czekać na rozporządzenie i jego treść.

W każdym razie sezon dla wszystkich narciarzy w Polsce trwa dalej, a to nie było pewne.

Co do reszty - nie wypowiadam się, to forum narciarskie.

Edytowane przez Narciarz ze Śląska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kael napisał:

W ten weekend startuje Kiczera w Puławach. Być może wystartuje również Gromadzyń i Laworta.

Nie pamiętam kiedy ostatni raz startowali tak wcześnie, w ostatnich latach były problemy nawet na koniec grudnia.

Aura...

Kiedy ostatnio (poza górami) były białe święta? Ktoś pamięta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kael napisał:

W ten weekend startuje Kiczera w Puławach. Być może wystartuje również Gromadzyń i Laworta.

Nie pamiętam kiedy ostatni raz startowali tak wcześnie, w ostatnich latach były problemy nawet na koniec grudnia.

Stacja Kazimierz wielce prawdopodobne, że nawet wcześniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwajcaria Bałtowska

"Jeśli warunki pogodowe dopiszą, zamierzamy uruchomić stację Szwajcarii Bałtowskiej w ten weekend."

"W tym sezonie wprowadziliśmy nową technologię naśnieżania stoku – All Weather Snow (AWS). System ten jest szczególnie pożyteczny, ponieważ daje on możliwość naśnieżania nawet w chwili, gdy na zewnątrz temperatura jest dodatnia a klasyczna armatka nie wykona tej czynności. Jak to możliwe?

System wykorzystuje rozwiniętą technikę chłodzenia za pomocą skutecznego wymiennika ciepła, który schładza wodę do temperatury zamarzania. AWS produkuje śnieg bez dodatku preparatów chemicznych, który w realności ma formę małych, suchych płatów śniegu."

całość tu:

https://szwajcariabaltowska.pl/aktualnosci/szwajcaria-baltowska-przygotowuje-sie-do-nasniezania/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, moruniek napisał:

w tym sezonie wprowadziliśmy nową technologię naśnieżania stoku – All Weather Snow (AWS). System ten jest szczególnie pożyteczny, ponieważ daje on możliwość naśnieżania nawet w chwili, gdy na zewnątrz temperatura jest dodatnia a klasyczna armatka nie wykona tej czynności. Jak to możliwe?

Technologya zagościła pod strzechę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Trwa konferencja Syntezatora.

Nic nie wskazuje na to, aby jakoś szczególnie sz. p. min. zajął się (na szczęście) narciarstwem w Polsce (w końcu to ruch na świeżym powietrzu), choć myślę, że trzeba czekać na rozporządzenie i jego treść.

W każdym razie sezon dla wszystkich narciarzy w Polsce trwa dalej, a to nie było pewne.

Co do reszty - nie wypowiadam się, to forum narciarskie.

Covid, już swoją selkcję przeprowadzi na nartach,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2021 o 22:30, tanova napisał:

Mam pytanie do Kolegów, którzy byli w Zieleńcu - @ZdolnyŚlązak @Narciarz ze Śląska @Michas222k . Jak z przygotowaniem tras biegowych koło Zieleńca, po czeskiej stronie od Masarykowej Chaty? Są wyratrakowane i z założonymi śladami? Widzieliście biegaczy? 

Czesi mają dość wiarygodne dane z gpsa o ruchach ratraków. Wynika że tam już cisną ślad.

Poklikaj sobie na tym serwisie: http://bilestopy.cz/map/area/orlicke-hory/ricky_v_orlickych_horach

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje informacje okazały się prawdziwe. Stacja Kazimierz prawdopodobnie otwiera się jutro.

"Pojeździlibyście jutro na nartachJeśli nic nie stanie na przeszkodzie jutro w południe otwieramy! Jak widzicie u nas biało, a warunki już prawie idealne "🔥

obraz-2021-12-08-105706.png

Edytowane przez moruniek
coś tam
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Andres napisał:

Covid, już swoją selkcję przeprowadzi na nartach,

Proszę Pana, jeśli się Pan osobiście boi jechać na te narty (ma Pan takie prawo), proszę zostać w domu! Ludzie są dorośli, świadomi (różnych) ryzyk i jakoś jednak na te narty chcą jechać.

To proste: nie boisz się - jedziesz, boisz się - zamknij się w 4 ścianach, w pracy zdalnej, nauce zdalnej, życiu zdalnym. Twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Proszę Pana, jeśli się Pan osobiście boi jechać na te narty (ma Pan takie prawo), proszę zostać w domu! Ludzie są dorośli, świadomi (różnych) ryzyk i jakoś jednak na te narty chcą jechać.

To proste: nie boisz się - jedziesz, boisz się - zamknij się w 4 ścianach, w pracy zdalnej, nauce zdalnej, życiu zdalnym. Twój wybór.

Sorry ale to nie jest wybor, pracodawca decyduje, podobnie jak nie maja wyboru lekarze leczący głównie niezaszczepionych, coś kuleje ta narracja… ps a warunki dobre. Prognozy też.

26138D02-BB3A-4C76-8687-2C6A89333AE0.jpeg

842BB0C3-42B7-4DA1-9CFD-046C9C2982FF.png

Edytowane przez sstar
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Proszę Pana, jeśli się Pan osobiście boi jechać na te narty (ma Pan takie prawo), proszę zostać w domu! Ludzie są dorośli, świadomi (różnych) ryzyk i jakoś jednak na te narty chcą jechać.

To proste: nie boisz się - jedziesz, boisz się - zamknij się w 4 ścianach, w pracy zdalnej, nauce zdalnej, życiu zdalnym. Twój wybór.

A może tak trochę więcej empatii? Ty się nie boisz, ale może miej wzgląd na innych i nie narażaj ich niepotrzebnie na ryzyko, a przynajmniej na poczucie ryzyka. Załóż maseczkę w gondoli, w budynku, zachowaj odstęp w kolejce. Czy to takie trudne? 

Edytowane przez tanova
  • Like 10
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, tanova napisał:

A może tak trochę więcej empatii? Ty się nie boisz, ale może miej wzgląd na innych i nie narażaj ich niepotrzebnie na ryzyko, a przynajmniej na poczucie ryzyka. Załóż maseczkę w gondoli, w budynku, zachowaj odstęp w kolejce. Czy to takie trudne? 

Nietrudne. Nie mam z tym problemu.

Ale proszę mi nie imputować, że narciarstwo = dużo trupów, bo to nie dane naukowe, tylko czysty ideologizm.

Edytowane przez Narciarz ze Śląska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...