Narty - skionline.pl
Jump to content

Polska - warunki narciarskie 21/22

leitner
 Share

Recommended Posts

5 godzin temu, Lexi napisał:

..nie wiem skąd w Polakach przeświadczenie ze jak już ktoś do nich "gębę" otworzy to na pewno go obraża albo przynajmniej atakuje lub zaczepia ....... nawet jak do kogoś na stoku/kanapie zagadnę to jakiś "wypłoszony" przeważnie ...smętne to

Tez zagaduje. Różnie bywa. Ostatnio zagadnąłem jak się okazało Docenta Wajde z małżonka, on znany na DS instruktor wspinaczki, ona instruktorka narciarska. Najgorzej nie było, mam zaproszenie na kawę na Grunwald, we Wrocku, tam mieszkają.

• Like 2
  • Thanks 1

Godzinę temu, sstar napisał:

Tez zagaduje. Różnie bywa. Ostatnio zagadnąłem jak się okazało Docenta Wajde z małżonka, on znany na DS instruktor wspinaczki, ona instruktorka narciarska. Najgorzej nie było, mam zaproszenie na kawę na Grunwald, we Wrocku, tam mieszkają.

Tak "głęboko" to sie nie "zaprzyjaźniłem" z nikim ...ot czasem pare słów o pogodzie i innych "pierdołach" - sam zawsze jestem wiec do ludzi czasem sie odezwę żeby język poćwiczyć..

6 godzin temu, Lexi napisał:

..nie wiem skąd w Polakach przeświadczenie ze jak już ktoś do nich "gębę" otworzy to na pewno go obraża albo przynajmniej atakuje lub zaczepia ....... nawet jak do kogoś na stoku/kanapie zagadnę to jakiś "wypłoszony" przeważnie ...smętne to

Ja tam chętnie gadam na kanapie. Mam pozytywny stosunek do otoczenia.

• Like 1
  • Thanks 1

25 minut temu, Lexi napisał:

Tak "głęboko" to sie nie "zaprzyjaźniłem" z nikim ...ot czasem pare słów o pogodzie i innych "pierdołach" - sam zawsze jestem wiec do ludzi czasem sie odezwę żeby język poćwiczyć..

Ja wyhaczam co ciekawsze egzemplarze. Tak poznałem Franka Rzasa na Harendzie, Kacpra Tekieli w drodze do Murowanca, sami celebryci. PS a z Wajdami, to była okazja potem przy stole po jeździe usiąść, choć się rozdzielilismy na stoku, wiec taka dogrywka.

Edited by sstar
  • Like 2

46 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Konkretnie Stok (przy Hotelu Stok): to taka równa i szeroka płyta, ale ciekawsza niż Nowa Osada.

Loooo boziu, bardziej nudnego stoku chyba w Beskidach nie ma...Jakiś miesiąc temu zrobiliśmy objazd po Wislanskich stokach, na tym spędziliśmy chyba całe 30 minut...Nowa Osada jak dla mnie 10 razy ciekawsza ale każdy ma swoje gusta.

• Sad 1

31 minut temu, sstar napisał:

Ja wyhaczam co ciekawsze egzemplarze. Tak poznałem Franka Rzasa na Harendzie, Kacpra Tekieli w drodze do Murowanca, sami celebryci. PS a z Wajdami, to była okazja potem przy stole po jeździe usiąść, choć się rozdzielilismy na stoku, wiec taka dogrywka.

To czemu ze mną dziś nie jedziesz do Val Gardeny?Miałbyś okazję usiąść przy stole z przekąskami z Innerhoferem i Vinatzerem,wzbogacić kolekcję celebrytów...Jeszcze możesz wsiąść na A4 w Gliwicach...

Edited by lski@interia.pl
  • Like 1
  • Haha 2

27 minut temu, lski@interia.pl napisał:

To czemu ze mną dziś nie jedziesz do Val Gardeny?Miałbyś okazję usiąść przy stole z przekąskami z Innerhoferem i Vinatzerem,wzbogacić kolekcję celebrytów...Jeszcze możesz wsiąść na A4 w Gliwicach...

A wiesz, ze nawet pomyślałem o tym jak ogłosiłem wyjazd do VG, ale niestety proza życia wyglada tak, ze mogę coś wyciąć w poniedziałek rano i basta:-( czyli skitury gdzieś koło p. Okraj…

Godzinę temu, lski@interia.pl napisał:

Myślę Zbyszku że kolega sprawdza pogodę na narty kajsik indziej niż Ty... no chyba że idzie to strikcie celebrycko

2 godziny temu, surfing napisał:

Szczyrk857885345_Przechwytywaniewtrybiepenoekranowym2022-04-002.thumb.jpg.fa13af11374fa9c46d0f58fb5d59bffc.jpg

Na górze słabiej na razie. Ledwo pare cm, ale sypie. Od Hali mozna troche freeride poczuc tyle, że bardzo mokry. Jedynka zamknięta. Temperatura dol -1 Hala -2 

Edited by christof
  • Like 4

Godzinę temu, sstar napisał:

Taki warun a oni zamykają 4 i konserwacja, zostają skitury…

Można jeszcze śmignąć po sąsiedzku do Harrachova. No i znów jest super na biegówki. Ech, szkoda, że wolnego brak ...

• Like 1

Godzinę temu, christof napisał:

Na górze słabiej na razie. Ledwo pare cm, ale sypie. Od Hali mozna troche freeride poczuc tyle, że bardzo mokry. Jedynka zamknięta. Temperatura dol -1 Hala -2 

Weekend zapowiada się skromnie. Liczyłem na okazjonalne otwarcie Pośredniego i Soliska, ale ceny na Gopass sugerują coś odwrotnego.

Pora wyciągać narty z bagażnika.

51 minut temu, lika napisał:

Weekend zapowiada się skromnie. Liczyłem na okazjonalne otwarcie Pośredniego i Soliska, ale ceny na Gopass sugerują coś odwrotnego.

Pora wyciągać narty z bagażnika.

Bedzie zjazd na Solisko, ale bez Pośredniego. Nawet talerzyk nie będzie działał z tego co piszą 😔.

• Thanks 1

3 hours ago, tanova said:

Można jeszcze śmignąć po sąsiedzku do Harrachova. No i znów jest super na biegówki. Ech, szkoda, że wolnego brak ...

Na dole to wygląda super, niestety na górze już niekoniecznie, od wczoraj trzyma mgła, nic nie widać. Dodatkowo w weekend ma mocno wiać na górze więc może się okazać że Karkonosz nie będzie jeździł. Ostrzyłem sobie zęby na ten śnieg ale przy tak niepewnej pogodzie jazda 500km w jedną stronę nie ma sensu. Zobaczymy co będzie po 15.04, wtedy kończy się przerwa techniczna.

• Sad 1

59 minut temu, MichalR napisał:

Zobaczymy co będzie po 15.04, wtedy kończy się przerwa techniczna.

Musiałaby się ta pogoda utrzymać do 15-go a już powrót ciepła zapowiadają.

Szanse na re-otwarcie dla narciarzy moim zdaniem zerowe.

Ośrodki normalnie podchodzące do tematu śnieżenia mają otwarte:

-Harrachow została 1 trasa

-Jańskie czynna 1 trasa do dołu z 3 opcjami (trudno to nazwać 3 trasami)

Został Spindl gdzie na dzisiaj nawet czarna jest czynna.

Aktualne temperatury i opad coś tam podtrzyma, ale do Wielkanocy dociągnie Spindl i Jańskie. Reszta ma nikłe szanse.