Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaki ośrodek we Włoszech bedzie odpwiedni w drugim tygodniu grudnia ??


Rekomendowane odpowiedzi

Ja już się przejechałem na Austriakach, karnety kupione, apartament opłacony a oni mi lockdown wprowadzili. Dobrze, że kasę za wszystko zwrócą.

Z uwagi na powyższe, mało przyjemne doświadczenie, teraz czekam do samego końca. A nuż włosi zdecydują się iść śladem swoich sąsiadów.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, owszem, trzeba liczyć się zmianami, nawet tymi w ostatniej chwili, ale sugeruję przejrzenie bazy noclegowej. Dobrych ofert, w moim rozumieniu takich na przeciętną kieszeń wcale nie jest dużo. Mam też wrażenie, że ceny poszły w górę. Pewnie na pierwsze tygodnie grudnia się coś znajdzie, ale na święta i na sezon to już nie wygląda imponująco. Sama mam dwie kwatery na dwa wyjazdy, obie z opcją odwołania tuż przed. I cóż, pozostaje nadzieja…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ziemowit napisał:

Cóż, na pewno poszły w górę. Na początku 2020 roku płaciło się 4.20-4.25zł za 1 euro. Gdyby nie ta cała pandemia, być może dziś kupowalibyśmy euro w podobnej cenie.

Screenshot_20211120-094347_Chrome.thumb.jpg.edb4c2ea67b7dfcaac1e381457c79f3f.jpg

Miałam na myśli stawki bazowe, w euro. A kurs waluty tylko dokłada do tego… Może więc warto się za czymś rozejrzeć, a nie czekać aż zostaną resztki ofert, czyli właściwie nic ze średniej półki.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się tyczy zagrożenia sezonu włoskiego, to informacje nie są pesymistyczne. W ciągu ostatnich 2-3 dni pojawiły się takie oto newsy (przepraszam, że nie załączam tesktów źródłowych, podaję z pamięci za Sciare, La Stampa, Giornale Trentino i NeveItalia):

1. Sezon (jego otwarcie) zdaje się być niezagrożony

2. Wg ośrodków rządowych nie ma planów nie otwarcia ON, bądź przesunięcia otwarcia, ponieważ obecnie całe Włochy są w strefie białej (nie mylić z kolorami ecdc.europa.com, gdzie inna jest stylistyka kolorów).

3. Rzym zapewnił prowincję Bolzano, czyli Południowy Tyrol, że nawet w przypadku wpadnięcia do strefy pomarańczowej czy czerwonej ośrodki pozostaną otwarte.

4. W przeciwieństwie do Austrii cały medialny przekaz nawet nie dopuszcza do głowy pomysłu zamykania czegokolwiek, aczkolwiek w artykule redakcyjnym Sciare zabrzmiała nutka obawy (ale tylko nutka😀)

 

Proponuję, jak pisze @idealist, zamawiać i rezerwować, bo miejsc zaczyna brakować i zostaną tylko oferty pow. 20k, ew. jakieś dziury z kiblem na piętrze (bez obrazy, zdarzało mi się tak jeździć i też było ekstra, ale człowiek się starzeje i potrzebuje trochę luksusu😃)

@Arek1982, unikałbym wierzchołków Sella Rondy, czyli Canazei, Selvy, Corvary i najmniej Arabby, dlatego, że to zawsze mega obłożone miejsca, rozumiesz: płacisz za lokalizację, bliskość do infrastruktury. W drugim tygodniu powinno być otwarte już wszystko. Masz do dyspozycji Soldę i MasoCorto, ale w sezonie więcej jeżdżenia jest w DolomitiSuperski. Jest mniej popularne Plose, Klausberg (to poza DolomitiSuperski). San Martino di Castrozza jest trochę z boku, podobnie jak Civetta. Uważaj tylko na okres świąt, od 23.12.2021 jest wysoki sezon, cena 6 dniowego skipasu leci z 262 do 327 Euro (a to i tak w ofercie 6 dni w cenie 5).

Jest też ValdiSole, Paganella, Tonale, to też chętnie wybierane miejsca.

Generalnie pytanie, czy zależy Ci żeby się wyjeździć choćby na 2-3 trasach, czy chcesz zwiedzać. Jeżeli myślisz o ski-safari, to lepiej być blisko wielkiej pętli, ale to kosztuje.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marcinn napisał:

Przypominam że kolega szuka wyjazdu na początku grudnia !!!,drugi tydzień

 

OK, otwarcie sezonu jest na dwie raty: 27 listopad i 4 grudzień. A więc drugi tydzień pasuje jak ulał🙂.

wszystko zostaje aktualne 

Edytowane przez waldek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcinn napisał:

Co do ośrodków na początek grudnia

Standartowo Sulden i Masso Corto

Ja z rodzinką będę od 2 grudnia.

Z kwaterami nie na żadnego problemu w tym okresie 

Będę gdzieś po środku szukał kwatery między tymi stacjami

To w której miejscowości będziesz mieszkał, jeśli można zapytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marcinn napisał:

Pewnie że można.

Ulubione miasteczko mojej małżonki w tym rejonie.

Klimatyczne miasteczko Schlanders,z bardzo ładnym ryneczkiem,kawiarenkami itd.

Akurat na samą starówkę Schlanders nie dotarłam latem, ale to dobry punkt wypadowy. Wybieracie się też może pojeździć do Meran 2000 albo Schöneben? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tanova napisał:

Akurat na samą starówkę Schlanders nie dotarłam latem, ale to dobry punkt wypadowy. Wybieracie się też może pojeździć do Meran 2000 albo Schöneben? 

A ja polecam wizytę w Glurns, najmniejszym mieście Południowego Tyrolu

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mnrdov napisał:

Kurde. Zarezerwowałem na styczeń kwaterę między Alba a Penia, przy samych gondolach na Belvedere i Ciampac. Będę żałował?

W grudniu, oczywiscie mam na mysli okres przed swietami, w zasadzie wszedzie jest pusto. Bywalem wielokrotnie w okolicach sella rondy i sa po prostu pustki , w porownaniu do reszty sezonu. A jako ze jest w Gardenie i Alta Badia puchar swiata to osrodki sa otwarte raczej na 100%. 

W styczniu takze bywalem kilkukrotnie i nigdy nie zalowalem, Na ciapmac i w Pozza kolejek i tloku nie doswiadczylem. Jedyne czego bym unikal to jezdzenia w kolko sellarondy, bo tam rzeczywiscie moga pojawiac sie zatory, ale masz tyle kilometrow tras ze spokojnie sobie poradzisz. Takze bez obaw, nie psuj sobie samopoczucia takim mysleniem!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mnrdov napisał:

Kurde. Zarezerwowałem na styczeń kwaterę między Alba a Penia, przy samych gondolach na Belvedere i Ciampac. Będę żałował?

Pobytu w tamtych stronach nigdy się nie żałuje. Chodzi jedynie o to ile pieniędzy ta przyjemność zabiera. Można mieszkać 5 metrów od budynku gondoli Piz Sorega w San Cassiano, można mieszkać w centrum Canazei przy wagonikach Belvedere itd. Można tez mieszkać w miasteczkach pomiędzy ważniejszymi narciarsko miastami i dojeżdżać. Ceny są wtedy niższe z oczywistych względów. Jak zwykle wyjątek potwierdza regułę.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Turnplayer napisał:

W grudniu, oczywiscie mam na mysli okres przed swietami, w zasadzie wszedzie jest pusto. Bywalem wielokrotnie w okolicach sella rondy i sa po prostu pustki , w porownaniu do reszty sezonu. A jako ze jest w Gardenie i Alta Badia puchar swiata to osrodki sa otwarte raczej na 100%. 

W styczniu takze bywalem kilkukrotnie i nigdy nie zalowalem, Na ciapmac i w Pozza kolejek i tloku nie doswiadczylem. Jedyne czego bym unikal to jezdzenia w kolko sellarondy, bo tam rzeczywiscie moga pojawiac sie zatory, ale masz tyle kilometrow tras ze spokojnie sobie poradzisz. Takze bez obaw, nie psuj sobie samopoczucia takim mysleniem!

Oczywiście, że jest dużo mniej ludzi. Pisząc mój post, do którego odnosił się @mnrdovchodziło o ceny, a nie o tłumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2021 o 15:23, marcinn napisał:

Żartujesz...no chyba że na skitury

Troszkę za wcześniej tam na zjazdy 

Aż spojrzałam z ciekawości - Merano się otwiera w Barbórkę, przy czym faktycznie nie wiem, w jakim zakresie. Nigdy tam zimą nie byłam, a jestem ciekawa - dlatego podpuszczam B|

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...