Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

W góry na skitury sezon 2021/2022


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Lexi napisał:

Tak z "partyzanta" wieczorkiem...to troche takie narciarskie kłusownictwo.... 😄

Nie do końca. Mijał mnie ratrak, ja przy brzegu trasy, dla pewności w las prawie wszedłem, nie zatrzymał się. Potem mijali mnie dwaj goście od sprzętu, korygowali i naprawiali armatki, mieli mocne latarki, widzieli mnie, bez komentarza, jak zjeżdżałem, mijałem ich dość spektakularnie, też bez reakcji. Trzymałem się z dala od armatek i węży, można je uszkodzić. Ale rację masz w Białce i Zieleńcu takich partyzantów ganiają, CzG zdaje się być bardziej wyrozumiała. Zwykle jeżdżę o świcie, wtedy ratraka, ani człeka nie uświadczysz, przynajmniej w CzG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, izydar napisał:

Podziwiam z kanapy :)

Napisz coś o warunkach

Warunki są bardzo dobre, tylko w środkowej fazie coś tam może wystawało spod śniegu, ale objechałem ten fragment na wszelki wypadek. Mala Upa startuje 5 wydaje się, ze CzG tez by mogła. Co do warunków zjazdu, to połowa nierówna po śladach ratraków, a połowa to miks świeżego i sztucznego, specyficznie. Będzie z 15cm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grimson napisał:

Hehe wiedziałem ze uderzysz na CG.

ile maja obecnie cm śniegu na B-Fis?

Zmotywowałaś mnie, chciałem na Rzeczkę, a Wujot podpowiada Potoczek. Może jutro…

pieknie się jechało autem przez Idzikow, pusto, śnieg padał, jak w święta…

8CEB23A7-EC10-4401-ADA6-DFB0F2154B02.jpeg

Edytowane przez sstar
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, grimson napisał:

Gratulacje samozaparcia. Śnieg w 100% naturalny, pewnie fajnie się śmigało.

Nie do końca, bo jednak są kamienie, gdzieniegdzie, więc czujnie. Lepiej by było, gdyby był miękki na twardej bazie. No ale i tak mega przyjemnie móc narty założyć. Dziś mocne porywy wiatru i trochę padał śnieg więc czułem się jak jakiś Centkiewicz;-) PS stresu było też trochę z autem, bo minąłem zasypany parking i pojechałem na górny. Tam się zabuksowałem, ale na szczęście do tyłu cofnął, choć nie byłem tego pewien i z tyłu głowy już widziałem kłopoty.

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, sstar napisał:

Nie do końca, bo jednak są kamienie, gdzieniegdzie, więc czujnie. Lepiej by było, gdyby był miękki na twardej bazie. No ale i tak mega przyjemnie móc narty założyć. Dziś mocne porywy wiatru i trochę padał śnieg więc czułem się jak jakiś Centkiewicz;-) PS stresu było też trochę z autem, bo minąłem zasypany parking i pojechałem na górny. Tam się zabuksowałem, ale na szczęście do tyłu cofnął, choć nie byłem tego pewien i z tyłu głowy już widziałem kłopoty.

Gratulacje! Ciekaw jestem czy ktoś w tym sezonie, przed Tobą, to  już jechał? Na jednej z fot miałem podejrzenia, że tak. Ale w takiej zadymce to trudno rozpoznać. Tak czy tak szczerze zazdroszczę pięknego dnia.

Od dzisiaj jesteś Odarpi, syn Egigwy!!!

Możesz to ewentualnie wymienić na Anaruka.

Edytowane przez Wujot
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wujot napisał:

Gratulacje! Ciekaw jestem czy ktoś w tym sezonie, przed Tobą, to  już jechał? Na jednej z fot miałem podejrzenia, że tak. Ale w takiej zadymce to trudno rozpoznać. Tak czy tak szczerze zazdroszczę pięknego dnia.

Od dzisiaj jesteś Odarpi, syn Egigwy!!!

Możesz to ewentualnie wymienić na Anaruka.

Odarpi, Egigwa, Anaruk to kto? Nie znam tych ludzi. Przede mną byli piesi, to rzecz pewna. Ślad był. Zakosy tylko moje.

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, sstar napisał:

Odarpi, Egigwa, Anaruk to kto? Nie znam tych ludzi. Przede mną byli piesi, to rzecz pewna. Ślad był. Zakosy tylko moje.

Kto tu pisał, że jest jak Centkiewicz? :) https://pl.wikipedia.org/wiki/Odarpi,_syn_Egigwy

Ze dwa lata temu pojechałem na śnieg bez podkładu i przypomniałem sobie jak to było gdy miałem 10 lat :D Teraz już jeżdżę dopiero na drugi śnieg.

Edytowane przez AndRand
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, AndRand napisał:

Kto tu pisał, że jest jak Centkiewicz? :) https://pl.wikipedia.org/wiki/Odarpi,_syn_Egigwy

Ze dwa lata temu pojechałem na śnieg bez podkładu i przypomniałem sobie jak to było gdy miałem 10 lat :D Teraz już jeżdżę dopiero na drugi śnieg.

Ja gorzej, sezon temu, zjeżdżałem ze Szrenicy, były fragmenty ciężkie z kamieniami na wierzchu i lodem, Kamienczyk najgorzej, bo w lesie, ale nart nie odpialem, twardziel. Na płasko się rozpędzisz, hamując tak czy owak możesz sobie krawędzie poharatac, wtedy się udało, wiec tym bardziej teraz. Narty wysłużone pewno już ze 100 dni jeżdżone, wiec az tak nie żal. Ale dziś priorytetem było jednak aby zjechać i nart nie rozwalić. Się udało. PS tak sądziłem, ze to postaci z Centkiewiczow ale wolałem się upewnić, sam nie pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza tura z SMR i COS.

Warunki całkiem dobre na turowanie jak na koniec listopada, gorzej było że zjazdem.

No i całkowita zmiana pogody po 2 godzinkach tj.b.silny wiatr przy ten. -4 spotęgował odczucie zimna.

Do tego doszła jeszcze mocno ograniczona widoczność i śnieg z armatek spowodował że po paru godzinach byłem troszkę wychłodzony.No ale dzionek jak na pierwszą turę w tym roku super.

Parę foci.

 

 

 

 

IMG_20211130_091234.jpg

IMG_20211130_092002.jpg

IMG_20211130_091433.jpg

IMG_20211130_094020.jpg

IMG_20211130_101938.jpg

IMG_20211130_103007.jpg

IMG_20211130_103821.jpg

IMG_20211130_104205.jpg

IMG_20211130_105644.jpg

IMG_20211130_110432.jpg

IMG_20211130_114941.jpg

IMG_20211130_115530.jpg

IMG_20211130_115725.jpg

IMG_20211130_115814.jpg

IMG_20211130_130836.jpg

  • Like 13
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa: Gondola- Zbójnicka Kopa- Skrzyczne- Małe Skrzyczne- Gondola.

Warunki śniegowe do podejścia bardzo dobre.

Zjazd z Małego do Kuflonki dość trudny, sporo sztucznego i wywianego śniegu. Nie wiadomo czego się spodziewać. Raczej bez przetarć

Zjazd z Kuflonki to Gondoli bardzo fajny. Po wczorajszym opadzie śniegu wystarcza do zakrętu przed wyplaszczeniem. Padało tam trochę marznącego i był z tego dziś fajny podkład przyprószony śniegiem. Wiadomo trzeba jeszcze uważać i jechać czujnie ale była radość z jazdy ;)

Piękna zima. Wysoko tak wiało, że dopiero gogle i kominiarka dały radę Polecam! 

IMG_20211201_111357642.jpg

IMG_20211201_114435662.jpg

IMG_20211201_135015819_HDR.jpg

  • Like 11
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2021 o 22:53, sstar napisał:

Zmotywowałaś mnie, chciałem na Rzeczkę, a Wujot podpowiada Potoczek. Może jutro…

pieknie się jechało autem przez Idzikow, pusto, śnieg padał, jak w święta…

Ile cm było pod narta na CG i na jakiej trasie?
 

Odpalają w weekend ten ośrodek tylko z Efka, zjazd trasa B lub A tylko na własna odpowiedzialność. Czy nie pokiereszuje ślizgów na B?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grimson napisał:

Ile cm było pod narta na CG i na jakiej trasie?
 

Odpalają w weekend ten ośrodek tylko z Efka, zjazd trasa B lub A tylko na własna odpowiedzialność. Czy nie pokiereszuje ślizgów na B?

Wg mnie powinno być ok. Dużo sztucznego, twarda baza, śmiało. Śniegu było świeżego z 10cm. A dosypało. Nie wiem jak ten śnieg z deszczem, ale powinno jeszcze lepiej skonsolidować. Jak jechałem to tylko w środkowej części po lewej przy lesie, gdzie mniej z armatek sypało a świeży mniej związany było niepewnie, ale jak tam będziesz się trzymał prawej strony to po twardym pojedziesz elegancko, powodzenia!

27FA3341-C471-405E-8F5D-D67D99CD67F5.jpeg

4CFC1AAC-CE44-4303-A6BE-BFC5ED3BA406.jpeg

Edytowane przez sstar
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...