Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

W góry na skitury sezon 2021/2022


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.03.2022 o 21:01, hgx126 napisał:

Orientuje się ktoś może jak wygląda w praktyce skitouring w Tatrach słowackich? Trzeba być w jakimś klubie wysokogórskim żeby na przykład podejść do zbójnickiej chaty? A wyżej ktoś to w ogóle sprawdza? 

Do schronisk można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, hgx126 napisał:

Odpowiedzi nie uzyskałem więc zweryfikowałem sam. Zdobyta Zbójnicka Kopa, ale dużo ciekawsza od tej szczyrkowskiej.

Przepisy TANAPu to fikcja, każdy idzie gdzie chce i nikt nie ma z tym problemu.

Zbójnicka Kopka jest daleko od schroniska?

Jak zjazd Staroleśną? Wyśnieżone dobrze?

Rejestrowałeś się w tym systemie przekreczania granicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Taki off trochę sprzętowy, na sprzęcie znam się słabo, kiedyś kupowałem co Wujot polecił, co w promocji było. A tu kumpel po jednej wycieczce się wkręcił i będzie dla siebie i żony kupował, sklepu nie znam, wygląda z grubsza ok, co sądzicie:

1) Mężczyzna wzrost 176cm waga 80kg:
-narty atomic backland + dedykowane foki (długość nart 172cm) cena 1799zł
-wiązania DYNAFIT Radical natural 1399zł
-buty atomic Backland Expert CL 1549zł
-kije KOMPERDELL FREE TOURING TI cena 319zł
 
2) Kobieta wzrost 157cm waga 50 kg:
-narty Volkl Rise up 82 W w długości 149cm cena 1100zł:
-foki do nart (dedykowane) 570zł :
-wiązania DYNAFIT ST Rotation lite 7 cena 1499zł
-buty Atomic Backland Expert W cena 1599 zł:
-kije KOMPERDELL Carbon C7 cena 390 zł:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sstar napisał:

Taki off trochę sprzętowy, na sprzęcie znam się słabo, kiedyś kupowałem co Wujot polecił, co w promocji było. A tu kumpel po jednej wycieczce się wkręcił i będzie dla siebie i żony kupował, sklepu nie znam, wygląda z grubsza ok, co sądzicie:

1) Mężczyzna wzrost 176cm waga 80kg:
-narty atomic backland + dedykowane foki (długość nart 172cm) cena 1799zł
-wiązania DYNAFIT Radical natural 1399zł
-buty atomic Backland Expert CL 1549zł
-kije KOMPERDELL FREE TOURING TI cena 319zł
 
2) Kobieta wzrost 157cm waga 50 kg:
-narty Volkl Rise up 82 W w długości 149cm cena 1100zł:
-foki do nart (dedykowane) 570zł :
-wiązania DYNAFIT ST Rotation lite 7 cena 1499zł
-buty Atomic Backland Expert W cena 1599 zł:
-kije KOMPERDELL Carbon C7 cena 390 zł:

W tej cenie zestawu wybrałbym raczej https://dobrenarty.pl/majesty-narty-skiturowe-supertour-c-crest-foki#/408-rozmiar-172. Masz tu cały zestaw za 3200 zł jak dla mnie dużo lepsze narty niż backlandy. Naprawdę super narty kupiłem po wielu testach róznych modeli i czuć duzo wiekszą pewność w tych nartach niż np w backlandach nie mówiąc już o "kredkowych" Dynafitach seven summits i momentami narta przypomina zjazdówkę.

Co do butów to odradzałbym te z Backlandy systemem BOA, buty idealne na podejście, ale zjazd... Uczucie jazdy jak w "gumiaku" i to powszechna opinia o tych butach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rybba7 napisał:

W tej cenie zestawu wybrałbym raczej https://dobrenarty.pl/majesty-narty-skiturowe-supertour-c-crest-foki#/408-rozmiar-172. Masz tu cały zestaw za 3200 zł jak dla mnie dużo lepsze narty niż backlandy. Naprawdę super narty kupiłem po wielu testach róznych modeli i czuć duzo wiekszą pewność w tych nartach niż np w backlandach nie mówiąc już o "kredkowych" Dynafitach seven summits i momentami narta przypomina zjazdówkę.

Co do butów to odradzałbym te z Backlandy systemem BOA, buty idealne na podejście, ale zjazd... Uczucie jazdy jak w "gumiaku" i to powszechna opinia o tych butach.

Jakie buty w zamian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...