Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

W góry na skitury sezon 2021/2022


Rekomendowane odpowiedzi

A ja dzisiaj na Gąsienicową nartostradą.

Nartostrada przejezdna, aczkolwiek nie zrobiona i miejscami wąsko jak na szlaku pieszym. Z tego też powodu mało uczęszczana do zjazdu (ja zawsze klnę jak ktoś podchodzi bo tam trzeba się w kilku miejscach rozpędzić w ciemno, żeby nie podchodzić ;) )

Po drodze wyprzedził mnie Bargiel, minął mnie w okolicy ścianki, potem go wyprzedziłem na wyciągu 💪

Ogólnie słabo ze śniegiem poza trasami, wszędzie wystaje kosówka po przejazdach, na Goryczkowej o coś zawadziłem obok trasy. I nie była to kosówka :(

Zjazd z Goryczkowej do Kuźnic, a nawet pewnie Ronda Kuźnickiego

Edytowane przez AndRand
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, AndRand napisał:

A ja dzisiaj na Gąsienicową nartostradą.

Nartostrada przejezdna, aczkolwiek nie zrobiona i miejscami wąsko jak na szlaku pieszym. 

Po drodze wyprzedził mnie Bargiel, minął mnie w okolicy ścianki, potem go wyprzedziłem na wyciągu 💪

 

 

Nartostrada z Goryczkowej była już dobra 4 grudnia.

Ciekawie ułożył się opad śniegu w tym czasie, środek Tatr dosypało, Kalatówki i oklice 40 cm a np. w Gorcach 5 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AndRand napisał:

A ja dzisiaj na Gąsienicową nartostradą.

Nartostrada przejezdna, aczkolwiek nie zrobiona i miejscami wąsko jak na szlaku pieszym. Z tego też powodu mało uczęszczana do zjazdu (ja zawsze klnę jak ktoś podchodzi bo tam trzeba się w kilku miejscach rozpędzić w ciemno, żeby nie podchodzić ;) )

Po drodze wyprzedził mnie Bargiel, minął mnie w okolicy ścianki, potem go wyprzedziłem na wyciągu 💪

Ogólnie słabo ze śniegiem poza trasami, wszędzie wystaje kosówka po przejazdach, na Goryczkowej o coś zawadziłem obok trasy. I nie była to kosówka :(

Zjazd z Goryczkowej do Kuźnic, a nawet pewnie Ronda Kuźnickiego

No to się być może gdzieś dzisiaj być może minęliśmy. Bargieła to widziałem, ale... tylko samochód - parkował w Kuźnicach piękny SUV Merca, z naklejkami "Sunt Leones Ski Challenge", więc zakładam, że to jego, a pewnie raczej oddany przez Mesia do jeżdżenia w ramach sponsoringu.

Ja podchodziłem szlakiem na Goryczkową i dalej na szczyt. Rozmawiałem po drodze z gościem z PKLu i mówił, że niby planują otwarcie trasy w kotle goryczkowym od pierwszego , ale jego zdaniem brakuje jeszcze minimum pół metra śniegu, a jeszcze lepiej z metra; twierdził, że nawet "nie ma jak płotka wbić". Ja miałem wrażenie, że w sumie nie jest tak źle - zjazd był naprawdę super, nie zahaczyłem o nic, choć omijałem jakieś takie miejsca z podejrzanym kolorem, niekoniecznie białym; podchodziłem zresztą od samego ronda i tam też kończyłem, darując sobie wątpliwą przyjemność popylania busem. Na Goryczkowej w 2-3 newralgicznych miejscach dosłownie jedna dwie armatki pozwalałyby pokleić te miejsca, gdzie natura skąpi albo po prostu śnieg notorycznie wywiewa. Szkoda, że TPN nie chce się ugiąć i cały czas stawia veto wobec planów takiego punktowego - nawet nie naśnieżania - to bardziej chodzi o "dośnieżanie". To pozwoliłoby na sprawniejsze uruchomienie tej trasy. Zresztą nie wiem, co narciarze są taką solą w oku, podczas gdy znacznie więcej szkód wyrządza turystyka piesza w Tatrach. Vide zresztą dwa akapity poniżej.

Na podejściu powyżej szałasu na dole Goryczkowej, mocno wiało aż powyżej patelni, potem jakby się trochę uspokoiło. Widoki z uwagi na grę chmur i słońca boskie... 

Natomiast lekko zszokował mnie widok ze szczytu na Gąsienicową - tzn. okolice wyjścia z kolejki i dalej - takiego tłumu, to ja tam dawno nie widziałem...

image.png.ff930599b36457fadf4e1dafb1d231c4.png

image.png.d1840846d2228857dc79789141670df0.png

image.png.d0ecba9a975f6e39198031ab5f8352f0.png

image.png.f5bd6fdd36f0509891d96c2ed2524d6c.png

  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, sstar napisał:

To ja poproszę o nominację.

 

B60D24C8-2D6A-4427-9FA1-D514F8C5E527.jpeg

 

272FE86B-1516-46F5-BDEF-ABEAFB31E3EA.jpeg

10088096-29C3-4E8E-BD71-0D92DA3E1C39.jpeg

 

 

Nie należy chodzić nartami po kosówce w parku narodowym. Nie należy nawet sugerować, że narta jest blisko kosówki lub przedziera się pomiędzy gęsto wystającymi kosówkami.

Ktoś kto robi coś takiego i prezentuje publicznie, jest skrajnym egoistą który szkodzi przyrodzie oraz szkodzi również środowisku skiturowemu !

Wszyscy, którzy udają że tego nie widzą, są bardzo nierozważni.

Nadmienię jeszcze lekko że zdjęcia bardzo wyraźnie pokazują że autor znajduje się na terenie niedostępnym legalnie dla skituringu.

 

Pracownicy parków potrafią posługiwać się mediami społecznościowymi oraz forami internetowymi. Jeszcze chwila a czeka nas zakaz poruszania się po parkach.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MarioJ napisał:

 

Nie należy chodzić nartami po kosówce w parku narodowym. Nie należy nawet sugerować, że narta jest blisko kosówki lub przedziera się pomiędzy gęsto wystającymi kosówkami.

Ktoś kto robi coś takiego i prezentuje publicznie, jest skrajnym egoistą który szkodzi przyrodzie oraz szkodzi również środowisku skiturowemu !

Wszyscy, którzy udają że tego nie widzą, są bardzo nierozważni.

Nadmienię jeszcze lekko że zdjęcia bardzo wyraźnie pokazują że autor znajduje się na terenie niedostępnym legalnie dla skituringu.

 

Pracownicy parków potrafią posługiwać się mediami społecznościowymi oraz forami internetowymi. Jeszcze chwila a czeka nas zakaz poruszania się po parkach.

Złóż donos. W tym jesteś dobry. Masz doświadczenie. Sam wstawiałeś filmy z jazdy żlebami. Wtedy nie niepokoiła cie praca służb Parku. Nagle ci się zmieniło. Przeszkadza. Zjechałem czarnym fis i tyle. Podchodziłem czerwonym szlakiem od Kamienczyka. Chcesz coś wiedzieć więcej? Zapytaj. Najlepiej na priva. Ew. piszod razu do admina. Poskarż się. PS na każdym szlaku narta będzie blisko kosówki. Często szlak przedziera się przez kosówkę. Trzydniowiański np.

Edytowane przez sstar
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sstar napisał:

PS na każdym szlaku narta będzie blisko kosówki. Często szlak przedziera się przez kosówkę. Trzydniowiański np.

PS1. Zimą w górach nie ma czegoś takiego jak "zimowy przebieg szlaku". Są rozstawione znaki szlaku co jakiś kilometr, a idzie się tak jak warunki pozwalają.

PS2. W Tatrach trochę więcej śniegu niż w Karkonoszach - kosówka w większości przykryta, ale każdy przejazd czy przejście ją odkrywa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, AndRand napisał:

PS1. Zimą w górach nie ma czegoś takiego jak "zimowy przebieg szlaku". Są rozstawione znaki szlaku co jakiś kilometr, a idzie się tak jak warunki pozwalają.

PS2. W Tatrach trochę więcej śniegu niż w Karkonoszach - kosówka w większości przykryta, ale każdy przejazd czy przejście ją odkrywa.

Ostatnio przecierałem Waksmund Murowaniec, ciężko było mimo oznaczeń się nie zgubić. Częściowo w druga strone https://www.traseo.pl/trasa/w-doline-panszczycy-na-nartach ps a jak szkolenia w karkonoskich kotłach to czy ktoś słyszał krzyk kosówki czy może krzyk kamienia, bo jakoś tam trza się dostać, a może to nie egoizm tylko zbawianie świata takie szkolenie (nie ratownicze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sstar napisał:

Złóż donos. W tym jesteś dobry. Masz doświadczenie. Sam wstawiałeś filmy z jazdy żlebami. Wtedy nie niepokoiła cie praca służb Parku. Nagle ci się zmieniło. Przeszkadza. Zjechałem czarnym fis i tyle. Podchodziłem czerwonym szlakiem od Kamienczyka. Chcesz coś wiedzieć więcej?

 

Chodź sobie po czym chcesz, tylko nie chwal się łamaniem prawa w KPN. Ten park nie lubi nas, skiturowców. Jeśli tego nie wiesz, to próbuje Cię uświadomić. To jest zupełnie inna bajka niż TPN.

W KPN obecnie myślą nad tym aby wogóle zakazać skiturowania na całym ternie parku. Takie posty, jak Twój, tylko dodają im argumentów. Pokazałeś nartę która dotyka kosówki, za takie coś KPN chętnie by cię powiesił. Jeśli mi nie wierzysz, to zapytaj przewodnika albo instruktora z Karkonoszy. Powie ci to samo.

Powtarzam: chodź sobie gdzie chcesz, ale NIE PUBLIKU takiego ewidentnego podkładania się pod regulamin parku.

Chociaż ja osobiście unikam też chodzenia po kosówce i między kosówkami, tak jak pokazałeś na foto.

Nie wstawiłem żadnych zjazdów żlebami, które gdzieś są widoczne publicznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sstar napisał:

Pamietam jak jezdzilem wzdłuż tyczek koło Studicni tez ci się nie podobało. Może po prostu podoba ci sie jak ty jeździsz, a jak ktoś inny to nie bardzo, przyznaj to grupa ci pomoże…

Zbędna zaczepka. Rozmawiamy o kosówce tu i teraz.

Chodź sobie po czym chcesz, tylko nie chwal się ewidentnym łamaniem prawa na terenie KPN.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AndRand napisał:

PS1. Zimą w górach nie ma czegoś takiego jak "zimowy przebieg szlaku". Są rozstawione znaki szlaku co jakiś kilometr, a idzie się tak jak warunki pozwalają.

 

W KPN legalnie możesz chodzić po szlaku turystycznym i blisko niego. Jak tego nie wiesz, to znaczy że nic nie wiesz o KPN. Tatry i Karkonosze to zupełnie dwie różne bajki, jeśli chodzi o możliwości legalnego poruszania się na nartach. W Tatrach jest szlak na zboczu to możesz zjeżdżać całym zboczem, np. cały Kozim na południe. W KPN możesz zjechać legalnie 2-3 metry od szlaku najdalej.

Mnie interesuje aby nie dawać kolejnych argumentów KPNowi do zamknięcia parku dla nas. Publikowanie takich zdjęć jak sstar jest baaaaaaaardzo niefajne dla całego środowiska skiturowego w Karkonoszach.

 

@WujotMoże zabierzesz głos ? Można prosić ?

 

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MarioJ napisał:

 

Chodź sobie po czym chcesz, tylko nie chwal się łamaniem prawa w KPN. Ten park nie lubi nas, skiturowców. Jeśli tego nie wiesz, to próbuje Cię uświadomić. To jest zupełnie inna bajka niż TPN.

W KPN obecnie myślą nad tym aby wogóle zakazać skiturowania na całym ternie parku. Takie posty, jak Twój, tylko dodają im argumentów. Pokazałeś nartę która dotyka kosówki, za takie coś KPN chętnie by cię powiesił. Jeśli mi nie wierzysz, to zapytaj przewodnika albo instruktora z Karkonoszy. Powie ci to samo.

Powtarzam: chodź sobie gdzie chcesz, ale NIE PUBLIKU takiego ewidentnego podkładania się pod regulamin parku.

Chociaż ja osobiście unikam też chodzenia po kosówce i między kosówkami, tak jak pokazałeś na foto.

Nie wstawiłem żadnych zjazdów żlebami, które gdzieś są widoczne publicznie.

 

Oczywiście, ze wstawiałeś, tyle, ze potem je kasowales. Forum publiczne, a jakże. Narta dotykająca zamarzniętej kosówki? Powiedz mi jaka droga szedłeś na szkolenie w kotłach, ile kosowek dotknąłeś narta po drodze? Please.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MarioJ napisał:

 

W KPN legalnie możesz chodzić po szlaku turystycznym i blisko niego. Jak tego nie wiesz, to znaczy że nic nie wiesz o KPN. Tatry i Karkonosze to zupełnie dwie różne bajki, jeśli chodzi o możliwości legalnego poruszania się na nartach. W Tatrach jest szlak na zboczu to możesz zjeżdżać całym zboczem, np. cały Kozim na południe. W KPN możesz zjechać legalnie 2-3 metry od szlaku najdalej.

Mnie interesuje aby nie dawać kolejnych argumentów KPNowi do zamknięcia parku dla nas. Publikowanie takich zdjęć jak sstar jest baaaaaaaardzo niefajne dla całego środowiska skiturowego w Karkonoszach.

 

@WujotMoże zabierzesz głos ? Można prosić ?

 

Zaczynasz g…burze, a potem szukasz adwokata? Może wynajmij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MarioJ napisał:

 

@WujotMoże zabierzesz głos ? Można prosić ?

 

Te zdjęcia (powyżej) sstar według mnie nie są z KPN. Ale co do zasady to zgadzam się, że dalej zajdzie ten co idzie ciszej.  Myślę, jednak, że zasadnicze "zło" to nie jakieś skrajnie niszowe i niepopularne fora tylko media społecznościowe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MarioJ napisał:

Zbędna zaczepka. Rozmawiamy o kosówce tu i teraz.

Chodź sobie po czym chcesz, tylko nie chwal się ewidentnym łamaniem prawa na terenie KPN.

 

To nie zaczepka, ja jej nie szukam, to tobie się nudzi w domu, czepiasz się zwyczajnie. Regulamin

https://kpnmab.pl/warunki-udostepniania

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...