Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sellaronda - narty vs snowboard


Pi3tras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, mam do Was takie małe pytanko!

15 stycznie wybieram się na stoki sellaronda i okolicznych miejscowości.

Potrafię jeździć zarówno na nartach jak i snowboardzie (jazda rekreacyjne stoki niebieskie i czerwone). Nie wiem na co się zdecydować! W Alpach byłem już parę razy – Austria i Włochy. Zauważyłem, że we Włoszech stoki są dużo łagodniejsze, a czasem nawet mają dość długie wypłaszczenia. Wiem z doświadczenia, że wypłaszczenia dla snowboardu są zabóicze, dlatego chciałem się Was poradzić co lepiej ze sobą zabrać.

Może ktoś zna dobrze stoki jakie są w tym rejenie i będzie wiedział czy zabierając snowboard będę jeździł a Ne chodził z deską pod pachą bo będzie płasko.

Wiem, że najlepiej wziąć jedno i drugie, ale niestety nie mam takiej możliwości.

Z góry dzięki za pomoc1 J

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Pi3tras napisał:

Witam wszystkich forumowiczów, mam do Was takie małe pytanko!

15 stycznie wybieram się na stoki sellaronda i okolicznych miejscowości.

Potrafię jeździć zarówno na nartach jak i snowboardzie (jazda rekreacyjne stoki niebieskie i czerwone). Nie wiem na co się zdecydować! W Alpach byłem już parę razy – Austria i Włochy. Zauważyłem, że we Włoszech stoki są dużo łagodniejsze, a czasem nawet mają dość długie wypłaszczenia. Wiem z doświadczenia, że wypłaszczenia dla snowboardu są zabóicze, dlatego chciałem się Was poradzić co lepiej ze sobą zabrać.

Może ktoś zna dobrze stoki jakie są w tym rejenie i będzie wiedział czy zabierając snowboard będę jeździł a Ne chodził z deską pod pachą bo będzie płasko.

Wiem, że najlepiej wziąć jedno i drugie, ale niestety nie mam takiej możliwości.

Z góry dzięki za pomoc1 J

 

Napisz konkretnie gdzie nocujesz. Bo np w Val Gardenie czy Arabbie znajdziesz solidne czerwone trasy a w Alpe de Susi jest niebiesko i płasko. Najogólniej kierunek zielony na Sellarondzie może być trochę upierdliwy pod deskę, pomarańczowy jest stromszy. 

15 stycznia nie oczekiwałbym zbyt dobrych warunków na off piste (zresztą we Włoszech teraz chyba gonią) więc narty wydają się naturalnym wyborem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz narty 😃 z tego co kojarze na szybko, to koncowka z gardeny do colfosco jest troche plaska, przejazd z gardeny w strone canazei (na granicy miedzy tymi dwoma osrodkami) plus koncowka z Belvedere do Arrabby. Ogolnie kojarze osrodki gdzie trzeba wiecej chodzic, sellarona pod tym wzgledem nie jest zla, ale jak masz opcje brac narty i umiesz jezdzic to bierz. Pozbywasz sie w ten sposob problemu. Nie chce tutaj wywolywac dyskusji snowboard vs narty, ale jako osoba jezdzaca kiedys na obydwu, to powiem ze nie widze zadnej przewagi deski nad nartami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...